Forum 4Tuning

Go Back   Forum 4Tuning > www.4tuning.ro > ARHIVA > Arhiva evenimente > DRIFT GRAND PRIX ROMANIA - 21-23 octombrie - Casa Poporului, Circuit Stradal Bucharest GP

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 26-10-11, 09:31   #31
VaLeX
KATANA TEAM Member

Stage 5
 
VaLeX's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 8,256
Member of:
[Opel]
[KATANA TEAM]
Default Re: Castigatorii de la Tuning Expo @ Drift Grand Prix of Romania

Quote:
Originally Posted by StanceWorksRomania View Post
Nu mai lasati masinile jos desfacand amortizoarele / scotand arcurile ,desumfland cauciucurile sau ridicandu-le de spate folosind diverse tertipuri pentru a parea joase doar cand veniti la show-uri.Sunteti PENIBILI!
LOW IS A LIFESTYLE! ...ori il ai... ori nu il ai,simplu!
Una dintre cele mai bune remarci facute pe acest forum de cand activez.
Felicitari pentru masini , mentalitate si gusturile pe care le aveti in privinta design-ul masinilor. Succes in continuare
VaLeX is offline  
Old 26-10-11, 09:59   #32
dany_let

Stage 5
 
dany_let's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 1,489
Member of:
[Opel]
Default Re: Castigatorii de la Tuning Expo @ Drift Grand Prix of Romania

Discutam ca e forum...ce sa facem...


asta e tuningu' in Ro ....mie mi e sila , si de organziare...si de masinile expuse....am zis ca nu mai vin ...mereu ma prostesc si zic...hai ma ca de data asta poate e altceva...
dany_let is offline  
Old 26-10-11, 10:07   #33
stefiPJJ
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
stefiPJJ's Avatar
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 1,979
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[VW]
[DACIA]
Default Re: Castigatorii de la Tuning Expo @ Drift Grand Prix of Romania

Daca ar arata toate masinile, macar pe jumatatea la Kadettul tau..nu ar mai fi Romania
stefiPJJ is offline  
Old 26-10-11, 10:25   #34
dany_let

Stage 5
 
dany_let's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 1,489
Member of:
[Opel]
Default Re: Castigatorii de la Tuning Expo @ Drift Grand Prix of Romania

eu nu am zis ca masina mea trebuia sa intre in top 25 , doar ca ma socam asa cand treceam pe acolo si ma uitam la cupele unor masini...aveau multe rau stii...ma uitam asa si ma gandeam...ma de unde plm are asta atatea cupe ? toata viata lui a fost la saloane de tuning la Plopeni unde se prezentau carutze ? si a luat el toate cupele ? ) sau s a dus si a cumparat de la magazin cupe ? ) in sfarsit ...tuning ...da..masina mea nu merita sa intre in top 25 pentru ca e cel mai tare Kadett din tara , si chiar nu ma laud sau ma dau mare...masina nu e perfecta , mai trebuie vopsita , trebuie lasata ...sunt mai multe lucruri....doar ca organizarea lasa de dorit...
dany_let is offline  
Old 26-10-11, 10:26   #35
VaLeX
KATANA TEAM Member

Stage 5
 
VaLeX's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 8,256
Member of:
[Opel]
[KATANA TEAM]
Default Re: Castigatorii de la Tuning Expo @ Drift Grand Prix of Romania

Quote:
Originally Posted by stefiPJJ View Post
Daca ar arata toate masinile, macar pe jumatatea la Kadettul tau..nu ar mai fi Romania
Daca ar fi asa, am fi in Germania
Dany ...dale-n colo de cupe si alte lucuri , gandeste-te cati iti apreciaza munca , pasiunea si banii investiti. Cred ca asta este presus de o hartie si o cupa pe care o putem face oricare dintre noi. Poate , cu noul val de "masini" , se vor schimba lucrurile si la show'uri ...

Toata stima pt tine si ce ai facut
VaLeX is offline  
Old 26-10-11, 10:33   #36
valyh
VW Driver

Stage 5
 
valyh's Avatar
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 2,047
Member of:
[VW]
Default Re: Castigatorii de la Tuning Expo @ Drift Grand Prix of Romania

Quote:
Originally Posted by VaLeX View Post
Daca ar fi asa, am fi in Germania
Dany ...dale-n colo de cupe si alte lucuri , gandeste-te cati iti apreciaza munca , pasiunea si banii investiti. Cred ca asta este presus de o hartie si o cupa pe care o putem face oricare dintre noi. Poate , cu noul val de "masini" , se vor schimba lucrurile si la show'uri ...

Toata stima pt tine si ce ai facut
eu zic ca o masina nu se face pentru cupe si alte lucruri...o masina o faci pentru ca iti place tie, pur si simplu asa e stilul tau...alta e satisfactia cand vine cineva la tine si te opreste pe strada si te intreaba una alta...pana sa ajungem la nivelul celor din Germania mai avem
valyh is offline  
Old 26-10-11, 11:18   #37
dany_let

Stage 5
 
dany_let's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 1,489
Member of:
[Opel]
Default Re: Castigatorii de la Tuning Expo @ Drift Grand Prix of Romania

nu nu ...eu nu vreau cupe...Doamne fereste....masina o am de cativa ani si nu prea a participat pe la saloane, nici la curse ...decat cu prietenii sa vedem pe unde stau...masina e ptr mine , nu ptr cupe....ma miram asa de unii ...si de jurizari...discutii...
dany_let is offline  
Old 26-10-11, 11:48   #38
SAX1987
4Tuning International Member


Stage 5
 
SAX1987's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 2,804
Member of:
[4Tuning International]
[2 Roti]
[BMW]
Default Re: Castigatorii de la Tuning Expo @ Drift Grand Prix of Romania

Quote:
Originally Posted by NORBERTYNO View Post
"razak"...Ai foarte mare dreptate in ceea ce zici...nici eu nu ma dau in vant sa castig ceva expunand masina la un show ttima
.................................................. ................................................
si respect pt opinie si vorba ta si a altora: poate la alt eveniment vom stii din timp cine,care si cum se aleg castigatorii.Bafta tuturor
Probabil au bagt si masina ta sa umple locurile goale in parcare ....
SAX1987 is offline  
Old 26-10-11, 12:46   #39
jumy

Stage 4
 
jumy's Avatar
 
Join Date: May 2010
Posts: 209
Default Re: Castigatorii de la Tuning Expo @ Drift Grand Prix of Romania

Quote:
Originally Posted by razak View Post
Nu vreau sa creada lumea ca tip eu dupa vreo cupa. Sunt constient ca am o masina ce nu spune nimic, si asta pentru ca marea majoritate habar nu are cum arata masina la inceput si ce o face deosebita Pe mine ma bucura faptul ca am reusit sa particip, e un pas in fata pe care il fac!

Referitor la BMW-ul E9, vroiam sa zic ca merita mai mult BSK sau NDY, e36'le alb de la voi de la stand , e36 de la Ghetto pentru Stance-ul pe care il are si e static ... erau mai multe!

Calibra portocalie, Golf-ul portocaliu, Logan-ul de la K9, Logan-ul GGD de vanzare , 7'ar-ul de la TNT, si mai sunt in lista aia masini care nu aveau ce cauta la un eveniment cu iesire internationala.

Daca ma uit la MIVW, Wurste, Worthersee, ce vedem acolo ... imi vine sa-mi dau palme!
1 la mana calibra golfu portocaliu care numai e portocaliu si 7 au fost ca firma prezentate toate pentru TNT sa se vada ca se lucreaza in fibra....
2 daca tu zici ca aceste masini nu aveau ce cauta acolo atunci inseamna ca tu nu ai fost la eveniment sa vezi alte masini care nici pe strada nu asi merge cu ele da barem la un eveniment si nu imi place sa dau nume

Last edited by jumy; 26-10-11 at 12:50.
jumy is offline  
Old 26-10-11, 15:30   #40
jock
VW Driver

Stage 5
 
jock's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 2,182
Member of:
[VW]
Default Re: Castigatorii de la Tuning Expo @ Drift Grand Prix of Romania

Quote:
Originally Posted by dany_let View Post
.masina mea nu merita sa intre in top 25 pentru ca e cel mai tare Kadett din tara
..ai tras ceva pe nas? ....sigur ai tras dar esti funny

(civilizat)

...inca suntem la stagiul de ... (vizavi de show-uri)
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	download.jpg
Views:	389
Size:	3.15 MB
ID:	2200266  

Last edited by jock; 26-10-11 at 15:51.
jock is offline  
Old 26-10-11, 21:32   #41
NORBERTYNO

Stage 5
 
NORBERTYNO's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 414
Default Re: Castigatorii de la Tuning Expo @ Drift Grand Prix of Romania

[QUOTE=jumy;4669887]sper ca nu te asteptai sa iei si vreun BEST CAR sincer mie unu mi-ar fi si rusine sa comentez cu o masina ca a ta pacat ca ai bagat bani in ea si nu o sa castigi decat poate la kitch tuning[/QUOT
vad ca nu prea ai prins ideea...Am spus ca nu ma asteptam la nimic pt ca nu ma intereseaza daca spui tu sau altul la ce categorie imi clasifici masina...pt mine e egal cu zero...era vorba de alte masini care meritau sa castige,nu de a mea sau a altui prieten si mai era vorba de felul in care au fost alese adica P.N.V...nu vedeti ca mereu,aceleasi masini,iau cupele si nu fac nimic la masini,decat le tin in garaje si ies cu ele la show-uri...an de an castiga aceleasi masini care arata si sunt sunt la fel ,fara nimic in plus dar in minus poate da...cam atat am avut de zis in rest ,nu ma intereseaza alte pareri...sper sa nu va deranjeze prea mult replica pt ca nu are de ce...nu sunt singurul care crede acest lucru ,de asta sa fiti siguri,iar daca cei care castiga nu comenteaza inseamna ca stiu ei de ce nu o fac.Ca un exemplu,cei de la GHETTO au intr-adevar masini frumoase,de show,si bravo lor.Bafta tuturor si respect celor care meritau cu adevarat sa fie acolo
NORBERTYNO is offline  
Old 26-10-11, 21:40   #42
NORBERTYNO

Stage 5
 
NORBERTYNO's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 414
Default Re: Castigatorii de la Tuning Expo @ Drift Grand Prix of Romania

Quote:
Originally Posted by dany_let View Post
eu nu am zis ca masina mea trebuia sa intre in top 25 , doar ca ma socam asa cand treceam pe acolo si ma uitam la cupele unor masini...aveau multe rau stii...ma uitam asa si ma gandeam...ma de unde plm are asta atatea cupe ? toata viata lui a fost la saloane de tuning la Plopeni unde se prezentau carutze ? si a luat el toate cupele ? ) sau s a dus si a cumparat de la magazin cupe ? ) in sfarsit ...tuning ...da..masina mea nu merita sa intre in top 25 pentru ca e cel mai tare Kadett din tara , si chiar nu ma laud sau ma dau mare...masina nu e perfecta , mai trebuie vopsita , trebuie lasata ...sunt mai multe lucruri....doar ca organizarea lasa de dorit...
man,chill out sunt multi care si-ar dori o masina ca a ta crede-ma,asa ca FII MANDRU de cea ai in "ograda" si dak vrei cupe iti spun eu de unde sa cumperi ...sper sa intelegi ce zic...ce te incanta mai mult sa ai o cupa de tinichea pe masina si sa te lauzi cu ea sau sa intoarca toti capul dupa masina pe oriunde te duci stima si multa bafta
NORBERTYNO is offline  
Old 26-10-11, 21:45   #43
NORBERTYNO

Stage 5
 
NORBERTYNO's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 414
Default Re: Castigatorii de la Tuning Expo @ Drift Grand Prix of Romania

Quote:
Originally Posted by SAX1987 View Post
Probabil au bagt si masina ta sa umple locurile goale in parcare ....
ce sa zic..opinia e opinie intreaba-i pe organizatori sau pe cei care au selectat masinile inainte de eveniment...poate iti dau ei un raspuns concret
NORBERTYNO is offline  
Old 26-10-11, 21:49   #44
myky99

Stage 5
 
myky99's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 2,553
Member of:
[Opel]
[BMW]
Default Re: Castigatorii de la Tuning Expo @ Drift Grand Prix of Romania

nu am fost prezent... doar din poze/cunoscand masinile..dar am si eu o intrebare.... cine a facut acest top al masinilor prezente la show? cum s-a facut premierea ..pe ce criterii .........s-a premiat kit-ul si fibra in cantitati industriale?
myky99 is offline  
Old 27-10-11, 10:45   #45
aleks

General Supervisor

Stage 5
 
aleks's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 17,791
Member of:
[Super Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
[MERCEDES]
[2 Roti]
[ALFA ROMEO]
Default Re: Castigatorii de la Tuning Expo @ Drift Grand Prix of Romania

In concluzie: masinile trebuiesc selectate dupa parerea unuia din participanti, pe criteriul ca acel om cu o masina frumoasa stie exact ce trebuie sa intre si ce nu, iar publicul vizitator trebuie apoi selectat pe baza unui chestionar, cel mai probabil, conform gusturilor si "tendinţilor" aprobate de mai sus amintitul expozant. Care desigur nu reuseste sa stea la expo decat cand parcheaza si seara cand ia masina acasa, dar se plange de felul cum a fost administrata in restul timpului expozitia. S-a inteles, o sa se aplice incepand de la urmatorul show.
p.s.: sunt convins ca baiatul cu ochelari s-a aprins de unul singur in discutie, interlocutorul lui fiind tot un zambet si o ploaie de complimente neutre.
aleks is offline  
Closed Thread


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is On
Trackbacks are Off
Pingbacks are Off
Refbacks are Off



All times are GMT +2. The time now is 09:25.


- Copyright 2024 4Tuning