Forum 4Tuning

Go Back   Forum 4Tuning > www.4tuning.ro > ARHIVA > Arhiva evenimente > DRIFT GRAND PRIX ROMANIA - 21-23 octombrie - Casa Poporului, Circuit Stradal Bucharest GP

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 02-11-11, 16:45   #106
danet

Stage 5
 
danet's Avatar
 
Join Date: Apr 2010
Posts: 3,056
Default Re: Castigatorii de la Tuning Expo @ Drift Grand Prix of Romania

Quote:
Originally Posted by Adoss View Post
De-ai stii tu prietene catre zile am stat nemancat si nefumat, cate nopti nu am dormit ca sa iasa ceva din masina aia, crede-ma nu ai mai vorbi cu atata usurinta, calibra aia portocalie in primul rand a fost reconditionata total din surub in surub, in exterior s-a investit doar 1/4 din investitia totala care cred ca a depasit-o p a ta (asta ca sa iti faci o idee) nu este o masina noua la care sa te apuci sa ii pui cateva prelungiri si gata ai tuning, masina asta are 20 ani, eu cred ca e o linie foarte subtire intre tuning si kitch mai ales cand vorbim despre genul asta de tuning. Vezi tu asta face diferenta dintre noi, faptul ca eu am muncit personal la masina, si cam tot ce am facut la ea am facut singur desi acum 3 ani nu aveam habar a trebuit sa invat, a trebuit sa citesc, a trebuit sa experimentez si sa aleg varianta cea mai buna chiar daca nu era ieftina si/sau usoara. Fiecare are gusturi diferite dar te invit sa le punem una langa alta intr-o parcare de supermarket si sa vedem langa care se aduna lumea. Eu nu ma cert cu tine, vreau doar sa subliniez faptul ca gresesti in catalogarea ta, nu ma intereseaza de restul, sunt costient ca masina mea are defecte, dar de la defecte pana la a nu avea ce cauta la o expozitie e cale lunga sau ai vazut ca am numere de ilfov si ai crezut ca sunt un cocalar cu bani. Problema ramane deschisa, masina are 3 participari la saloane din care 2 cupe luate sau nu pe blat, avand in vedere ca masina mi-am facut-o din salariu si nu din combinatii, sau banii lu' tata. Si apropos, de cand nu mai e la moda fibra, atata simp cat e folosita cu bun gust, sau din lipsa de idei si de fonduri acum e la moda clean look-ul. Hai bafta la anulat bandouri si capace de rezervor.
Bine ai punctat Adi ..Bravo.
danet is offline  
Old 02-11-11, 17:14   #107
NORBERTYNO

Stage 5
 
NORBERTYNO's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 414
Default Re: Castigatorii de la Tuning Expo @ Drift Grand Prix of Romania

Quote:
Originally Posted by stefiPJJ View Post
al are Loganul ala cu bara de M-tech 2 E46 de il aplauda lumea
"Prietene"...eu zic ca este cazul sa incetezi cu comentariile tale de tot rahatul si sa-ti vezi de "tuning-ul" tau e urat ce faci ,ce zici ...nu vezi ca stii numai sa critici tot ce e mai frumos decat ai tu in ograda,avand in vedere ca detii si tu un logan doar cu jante si suspensie sport pe care-l numesti TUNAT?!
1-INCETA-TI OAMENI BUNI CU REPROSURILE,CRITICILE SI VORBELE SPUSE DOAR CA SA JIGNITI PE ALTII...
2-NU CREDE-TI CA ATUNCI CAND VINE VORBA DE TUNING CRITICILE NU-SI AU ROSTUL?
3-NU SUNT IN MASURA SA DAU SFATURI IN LEGATURA CU CE-I PLACE UNUIA SAU ALTUIA DAR NICI SA FAC CE-A FACUT ALA PE STADION LA MECIUL PLOIESTI -STEAUA ..HAI SA FIM SERIOSI...CAND VEI AJUNGE CA UNUL DIN CEI CARE STIU CE INSEAMNA TUNING-UL CU ADEVARAT ATUNCI SA COMENTEZI!(exemple nu are rost sa-ti dau pt ca din cate stiu esti pt prima sau maxim a 2-a oara cu masina la un expo-tuning auto) si poate nu cunosti persoana care fac tuning...eu zic :CALMEAZA-TE!MASINI CA A TA LE VEZI PE TOATE SOSELELE...ca a lui mi-e greu sa cred ca vezi peste tot...
NORBERTYNO is offline  
Old 02-11-11, 17:32   #108
NORBERTYNO

Stage 5
 
NORBERTYNO's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 414
Default Re: Castigatorii de la Tuning Expo @ Drift Grand Prix of Romania

Quote:
Originally Posted by dany_let View Post
tu de cand faci tuning ? ca sunt curios ? ca vad ca ai 24 de ani...la 24 de ani si eu credeam ca tot ce zboara detine NOS !
dany_let...te-am apreciat si te apreciez pt ce ai zis in unele posturi ,pt ce ai facut cu masinuta ta dar totodata cred ca cu postul asta te contrazici singur si e urat sa vorbesti asa despre o persoana care poate e in aceeasi situatie ca tine si care a muncit pt acea masina mai mult decat au muncit altii care au vopsit 5 spite la o janta si au cumparat o suspensie sport si gata tuning-ul in garaj la tata...sa fim oameni...
Am o intrebare:
Cum te-ai simti daca ,dupa ce striga prezentatorul unui show tuning,castigatorul categoriei la care participi,vine si-ti spune la ureche :VEZI CA TU TREBUIA SA CASTIGI IN LOCUL LUI DAR ERA PUTIN LACUL SCURS SUB PRAG SAU PE BUZA DE LA GRILA SI D-AIA NU TI-AU ACORDAT PREMIUL (avand in vedere ca masina era abia scoasa de la vopsit de 1 zi si inca era proaspat lacul)...e un exemplu real de la o fosta expozitie,si cu asta am incetat sa raspund indiferent ce se mai comenteaza...cum e si vorba aia:cel mai destept cedeaza.Stima si bafta .
NORBERTYNO is offline  
Old 02-11-11, 17:56   #109
Bigu

Stage 5
 
Bigu's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 4,762
Member of:
[Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[VW]
[Competitor CNCA]
Default Re: Castigatorii de la Tuning Expo @ Drift Grand Prix of Romania

Quote:
Originally Posted by NORBERTYNO View Post
Cum te-ai simti daca ,dupa ce striga prezentatorul unui show tuning,castigatorul categoriei la care participi,vine si-ti spune la ureche :VEZI CA TU TREBUIA SA CASTIGI IN LOCUL LUI DAR ERA PUTIN LACUL SCURS SUB PRAG SAU PE BUZA DE LA GRILA SI D-AIA NU TI-AU ACORDAT PREMIUL (avand in vedere ca masina era abia scoasa de la vopsit de 1 zi si inca era proaspat lacul)...e un exemplu real de la o fosta expozitie,si cu asta am incetat sa raspund indiferent ce se mai comenteaza...
Salut! O singura interventie o sa am pe topicul acesta si sper sa ma intelegeti, nu o spun cu rautate, doar incerc sa vin cu o parere constructiva.

Ce cauta masina la un concurs daca nu era gata? Intereseaza pe cineva cand a iesit acea masina de la vopsit din moment ce participa la un concurs? Se noteaza cum arata in acel moment, nu cum ar arata dupa cateva zile si un polish.... Valabil pentru orice lucru facut in graba, nu incalzeste pe nimeni cum arata cu o zi inainte sau cum ar arata peste alte 2 zile, important e sa arate/faca tot ce poate in ziua jurizarii etc...

Sper ca s-a inteles esentialul, sa aveti o seara buna!
Bigu is offline  
Old 02-11-11, 18:05   #110
NORBERTYNO

Stage 5
 
NORBERTYNO's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 414
Default Re: Castigatorii de la Tuning Expo @ Drift Grand Prix of Romania

Quote:
Originally Posted by Bigu View Post
Salut! O singura interventie o sa am pe topicul acesta si sper sa ma intelegeti, nu o spun cu rautate, doar incerc sa vin cu o parere constructiva.

Ce cauta masina la un concurs daca nu era gata? Intereseaza pe cineva cand a iesit acea masina de la vopsit din moment ce participa la un concurs? Se noteaza cum arata in acel moment, nu cum ar arata dupa cateva zile si un polish.... Valabil pentru orice lucru facut in graba, nu incalzeste pe nimeni cum arata cu o zi inainte sau cum ar arata peste alte 2 zile, important e sa arate/faca tot ce poate in ziua jurizarii etc...

Sper ca s-a inteles esentialul, sa aveti o seara buna!
Foarte adevarat ce zici si iti dau dreptate(fara a se fi suparat,decat pe vopsitor,asta e concluzia trasa si de proprietar) dar am uitat eu sa mentionez ca masina care a castigat arata la fel de ani de zile si era destul de zgariata,sifonata,prin unele locuri si crapata(nefiind asta esentialul problemei)...eu am intrebat cum s-ar simtii el ,sa-i spuna asta prezentatorul...
NORBERTYNO is offline  
Old 02-11-11, 18:32   #111
mihai.ghetto

Stage 5
 
mihai.ghetto's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 2,154
Member of:
[Ghetto Cult]
Default Re: Castigatorii de la Tuning Expo @ Drift Grand Prix of Romania

just pass the popcorn...
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	twostupiddogs.jpg
Views:	43
Size:	62.2 KB
ID:	2209168  
mihai.ghetto is offline  
Old 02-11-11, 18:46   #112
Bigu

Stage 5
 
Bigu's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 4,762
Member of:
[Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[VW]
[Competitor CNCA]
Default Re: Castigatorii de la Tuning Expo @ Drift Grand Prix of Romania

Quote:
Originally Posted by mihai.ghetto View Post
just pass the popcorn...
Ia de aici )
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	popcorn.jpg
Views:	177
Size:	453.5 KB
ID:	2209197  
Bigu is offline  
Old 02-11-11, 18:50   #113
bogdy.ghetto

Stage 5
 
bogdy.ghetto's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 1,199
Member of:
[Ghetto Cult]
Default Re: Castigatorii de la Tuning Expo @ Drift Grand Prix of Romania

punem si noi bani da-mi un email cu un pumn de floricele!
bogdy.ghetto is offline  
Old 02-11-11, 18:55   #114
mihai.ghetto

Stage 5
 
mihai.ghetto's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 2,154
Member of:
[Ghetto Cult]
Default Re: Castigatorii de la Tuning Expo @ Drift Grand Prix of Romania

Quote:
Originally Posted by Bigu View Post
Ia de aici )

hahah, tre sa facem petitie sa implementeze buton de like la posturi pe 4t
mihai.ghetto is offline  
Old 02-11-11, 19:01   #115
Cherry_Bomber

Stage 5
 
Cherry_Bomber's Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 483
Default Re: Castigatorii de la Tuning Expo @ Drift Grand Prix of Romania

Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	DSC_3620.JPG
Views:	152
Size:	9.59 MB
ID:	2209218  
Cherry_Bomber is offline  
Old 02-11-11, 19:06   #116
CocaMaximus

Stage 3
 
CocaMaximus's Avatar
 
Join Date: Oct 2010
Posts: 99
Default Re: Castigatorii de la Tuning Expo @ Drift Grand Prix of Romania

ba nici aici nu va opriti cu panarama ?!?!

Vreau floricele !!!
CocaMaximus is offline  
Old 02-11-11, 19:08   #117
robby207

Stage 4
 
robby207's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 261
Member of:
[PEUGEOT]
Default Re: Castigatorii de la Tuning Expo @ Drift Grand Prix of Romania

Nu ne mai saturam de atat criticat. Eu zic la urmatorul show expo sa facem o sedinta sa-si spuna fiecare of-urile dinainte.
robby207 is offline  
Old 02-11-11, 19:34   #118
Manniack

Stage 5
 
Manniack's Avatar
 
Join Date: Dec 2005
Posts: 554
Member of:
[Inferno Motorsport]
Default Re: Castigatorii de la Tuning Expo @ Drift Grand Prix of Romania

Pun pariu ca la urmatorul show o sa iasa cu bataie....
Propun sa se faca pariuri cu castigatorii fiecarei categorii... ca la Stanley =))
Manniack is offline  
Old 02-11-11, 21:07   #119
robby207

Stage 4
 
robby207's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 261
Member of:
[PEUGEOT]
Default Re: Castigatorii de la Tuning Expo @ Drift Grand Prix of Romania

Da Bogdane, pai se poate, cel mai bine eu zic sa jucam tara tara vrem ostasi )
robby207 is offline  
Old 02-11-11, 21:12   #120
RIcKO
BMW Driver

Stage 5
 
RIcKO's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 4,186
Member of:
[BMW]
Default Re: Castigatorii de la Tuning Expo @ Drift Grand Prix of Romania

Quote:
Originally Posted by robby207 View Post
Nu ne mai saturam de atat criticat. Eu zic la urmatorul show expo sa facem o sedinta sa-si spuna fiecare of-urile dinainte.
+1 ..cel mai bine
RIcKO is offline  
Closed Thread


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is On
Trackbacks are Off
Pingbacks are Off
Refbacks are Off



All times are GMT +2. The time now is 15:58.


- Copyright 2024 4Tuning