Forum 4Tuning

Go Back   Forum 4Tuning > www.4tuning.ro > ARHIVA > Arhiva evenimente > DRIFT GRAND PRIX ROMANIA - 21-23 octombrie - Casa Poporului, Circuit Stradal Bucharest GP

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 04-11-11, 19:17   #151
bogdy.ghetto

Stage 5
 
bogdy.ghetto's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 1,199
Member of:
[Ghetto Cult]
Default Re: Castigatorii de la Tuning Expo @ Drift Grand Prix of Romania

Un raspuns inteligent pt oameni inteligenti! =))) unii au uitat cand au venit in Bucuresti si au vazut Franzela si o mancau cu paine!
bogdy.ghetto is offline  
Old 04-11-11, 19:51   #152
brandex

Stage 5
 
brandex's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 12,564
Default Re: Castigatorii de la Tuning Expo @ Drift Grand Prix of Romania

Quote:
Originally Posted by unknow-name View Post
Daca sunt in stare sa zica ca multe masini nu au ce cauta acolo sunt la fel in stare sa ti-o si zgarie prin parcari,sa iti taie un cauciuc,sparga un geam si tot asa.
Nu ma apuc sa comentez despre premii si cupe, dar cateva masini printre care si a mea au fost zgariate intentionat la acest eveniment...deci ...
brandex is offline  
Old 04-11-11, 20:08   #153
razak

Stage 5
 
razak's Avatar
 
Join Date: Jun 2005
Posts: 3,277
Member of:
[VW]
Default Re: Castigatorii de la Tuning Expo @ Drift Grand Prix of Romania

PSD-ule stai linistit ca nu-ti vandalizeaza nimeni masina, eu cel putin stiu ca umblu cu oameni sanatosi la cap Cine se razbuna pe masini nu e altceva decat o p|zda proasta! Poti posta si cu user-ul tau fara probleme.

Stii ce consider eu ca este trist? Cand prietenii/cunoscutii tai nu-ti spun adevarul in fata! Cand esti cu ei si-ti zic ce masina marfa ai iar in secunda in care ai plecat se rade pe seama ta. Asta e de cacat! Nu ca-ti spun eu pe un forum ca ti-ai batut joc de ea.

Vrei un exemplu de om exceptional? Este aici pe forum, Nastase Bogdan! Venise omu cu tuning de vitan pe forum si foarte entuziasmat de ceea ce ii iesea din masina. Toti au ras de masina lui, a deschis omu ochii si cand ne-a trantit replica de Gordini multi se masturbau in fata PC'ului. Omu a realizat ca gresise, a vrut sa asculte ce i s-a spus si uite ca a scos o masina de admirat.

Trebuie sa realizati ca exista o diferenta intre respectul pe care il porti unui om pentru ca baga bani in masina, ca-ti impartaseste aceeasi pasiune si alta e sa-i respecti produsul final

Poti turna intr-o masina si 100.000 euro si la final sa rada lumea de tine, asta e, se intampla.

Daca ai arunca un ochi pe afara ai vedea ca portbagajul ala de plafon, barile de plafon nu sunt ceva batranesc, ceva de familie sau chiar kitsch ... dar asta e problema aici, nu prea va uitati pe afara

Ca fapt divers, bara aia fata oem cu 2 clipsuri costa 2900 ron, crezi ca in banii astia nu-mi facea nimeni o bara de fibra la masina ? Ar fi mers un Swift M look ?

Interiorul de pe Sport crezi ca a fost mai ieftin decat 2 scaune sport FK/JOM/SPARCO/OMP ?

Nu tine nimeni contabilitatea nimanui, ti-ai expus masina la un Show, pe un Forum , accepta si criticile ! Sau nu acceptam decat aplaudacii aici?
razak is offline  
Old 04-11-11, 20:13   #154
Manniack

Stage 5
 
Manniack's Avatar
 
Join Date: Dec 2005
Posts: 554
Member of:
[Inferno Motorsport]
Default Re: Castigatorii de la Tuning Expo @ Drift Grand Prix of Romania

Quote:
Originally Posted by brandex View Post
Nu ma apuc sa comentez despre premii si cupe, dar cateva masini printre care si a mea au fost zgariate intentionat la acest eveniment...deci ...
Au fost atat de multi vizitatori "din provincie" (metaforic vorbind) incat pe fata unora se citea "Sa moara masa, 25 ron biletul, pai de banii astia trebuie sa stric ceva !"
PS: Stai linistit ca nu esti singurul !


@ utilizatorul anonim : "cand imi voi vinde masina cu siguranta voi spune si cine sunt"
Daca tu crezi ca se ajunge la un nivel atat de jos incat cineva sa iti faca surprize la masina, e grav, inseamna ca deja stii ca ai multi dusmani....
"Gusturile nu se discuta"
Candva umbla o vorba "Poti sa te c.ci in gustul omului ? Uneori da, ca sa il schimbi !"

Bafta tuturor !
Manniack is offline  
Old 04-11-11, 20:21   #155
RIcKO
BMW Driver

Stage 5
 
RIcKO's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 4,186
Member of:
[BMW]
Default Re: Castigatorii de la Tuning Expo @ Drift Grand Prix of Romania

[QUOTE
Candva umbla o vorba "Poti sa te c.ci in gustul omului ? Uneori da, ca sa il schimbi !"

Bafta tuturor ![/QUOTE]

Era asa : Nu te poti kk in gustul omului ....dar te poti kk in gura lui sa ii schimbi gustul

Bafta
RIcKO is offline  
Old 04-11-11, 20:34   #156
brandex

Stage 5
 
brandex's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 12,564
Default Re: Castigatorii de la Tuning Expo @ Drift Grand Prix of Romania

Quote:
Originally Posted by Manniack View Post
!"
PS: Stai linistit ca nu esti singurul !
Am specificat ca nu am fost singurul
brandex is offline  
Old 04-11-11, 20:47   #157
Manniack

Stage 5
 
Manniack's Avatar
 
Join Date: Dec 2005
Posts: 554
Member of:
[Inferno Motorsport]
Default Re: Castigatorii de la Tuning Expo @ Drift Grand Prix of Romania

Quote:
Originally Posted by brandex View Post
Am specificat ca nu am fost singurul
my bad...
Manniack is offline  
Old 04-11-11, 21:37   #158
76BPR

Stage 5
 
Join Date: May 2008
Posts: 748
Default Re: Castigatorii de la Tuning Expo @ Drift Grand Prix of Romania

Quote:
Originally Posted by unknow-name View Post
Ma bucur enorm cand vad atata rautate,invidie,ranchiuna.. cand vad atatia
nemultumiti ca nu au luat un premiu fie el chiar si de consolare numai ca,
pentru cei cu coloana vertebrala acel premiu insemna mult, pentru altii inseamna
un rahat,o bataie de joc,
decat un suport de oua fierte dimineata ca deh,atat ii duce capul si mi-as fi dorit
sa nu va fie inmanat acel suport de oua voua ci unuia care apreciaza acel stimulent iar orice
om cerebral atunci cand va va inmana de-acum incolo prin ast gest un premiu se va gandi de doua ori.

Ma bucur cand vad ca toti 16-19 ani isi dau cu parerea intr-un mod agresiv
si nu constructiv despre o masina sau un participant.. dar cel mai mult
ma bucur ca sunteti romani si ca traiti in Romania.. nu sunteti indreptatiti
niciodata sa va plangeti ca traiti aici pentru ca tara asa cum este ea este formata
din priceputi, critici, performari ca voi.

Este mare pacat totusi de cei care nu isi merita aceasta soarta crunta
de a trai printre oameni care pretind a fi priceputi.
De ce multi se considera a fi asi in ale tuningului,acesti 'Cheep Foose'
de Bucuresti acesti 'Cheep Foose' de Romania?

Cultura unora dintre voi cu suporti de oua sau nu,cu portbagaj pentru copil sau fara,
nu face decat sa alimenteze scandaluri, sa ambitioneze oameni si de ce nu sa fiti tintiti de-acum incolo..
devenind victime cu toate ca voi nu credeti ca o sa deveniti vreodata.

Nu va indreptateste nimeni si nu aveti VOI dreptul de a critica o masina sau un om, nici voi
nu sunteti perfecti si aici sa dam timpul inapoi, sa ne amintim de Salonul de Tuning Auto Moto
Ramnicu Valcea 2011,acolo unde au fost efectuate cadre foto cu masini de la (atentie perfectionistilor)
"Gheto" care aveau elemente prinse pe sub masina cu nimic altceva decat soricei clasici albi,acele coliere
de plastic folosite in general la instalatii sanitare sau electrice.
Ma indoiesc ca pe sub acele masini
treceau tevi de la Radet sau existau cabluri de la Electrica insa sub acele clean lock-uri frumoase insa
deja obisnuite,
deja plictisitoare se pot afla multe surprize pe care le vom vedea in timp.

Sa zic acum si eu ca acea masina de la Gheto nu avea ce cauta la evenimentul de la Valcea ? NU!

Tot din trecutul nu foarte indepartat mi-amintesc din cele spuse in lumea targului din Vitan barzesti
(acolo unde lumea comanda portbagaje si clipsuri originale,loc in care se prepara vopsea rosie speciala,
unicata pentru a repara zgarieturile) ca, pe autostrada masinile de la Gheto sunt atat de bine lucrate incat
nu pot depasi viteza de 50km/h si ba mai mult de atat atunci cand ajung la capatul autostrazii una din ele
isi da viata,lesina,moare dandu-si vesnicul duh... ulterior fiind urcata pe platforma si dusa in sala de reanimare
poate,poate se va mai face ceva ca la un urmator Show sa obtina "un suport de oua".

Ala cu masina portocalie care nu avea ce cauta la Drift Grand Prix am inteles ca va dadea fum si foc pe autostrada
(efecte de scena) folosite de el, asa cum si voi prin parcari cand vin oamenii si se uita la una din masinile
voastre apasati ca snobii pe telecomanda sa se ridice si sa coboare masina ( urat ) nimic
mai taranist decat atat si ast fapt iarasi poate fi confirmat de inca 3 persoane pe langa cele 2 de mai sus probate cu foto-video.

Stiu scuza va veni ca sunteti solidari si o echipa bine definita ,mergeati incet pentru a nu lasa
un om in urma insa realitatea ar putea prezenta sinceritatea spunand ca daca depasesti o anumita limita
de viteza cu acele masini,pardon bibelouri... frumoase ce-i drept,crapa fibra.
Ati lucrat o bara fata la un Golf 4 cu nr. de inmatriculare B-xx-BUZ,acea bara a avut durata de viata fix 1 luna
pana a crapat,facand legatura intre speta 2 si scuza ma face sa inteleg durabilitatea si rezistenta lucrarilor.

Bulifrici asta mic cu portbagaj (efect de scena) si cu clipsuri comandate din UK ( uzina kristalina ) a 2-ua
taraba pe partea drepta cum intrii in Vitan arunca in lupta psihologic "pentru apararea sa" 2 masini,masini lucrate
evident in acelasi service unde si-a efectuat si el lucrarea la cutia de Amigo.

Amice,cum iti permiti tu sa spui ca una sau mai multe masini nu au ce cauta acolo cand tu nici macar sa scrii
sau sa dezvolti un subiect nu esti in stare ? Cum iti permiti sa scrii ca ai lucrat cu mainile tale la masina aia
cand tu nu ai schimbat mai mult de 15 clipsuri originale si o nuca de schimbator?! Cine ... mea iti da tie
dreptul si te face vocea Drift Grand Prixului pentru a cataloga anumite masini de-acolo ? Esti cumva
portavocea cuiva sau vrei sa devi trompeta tuturor ?

Unele firme se lauda ca ti-au lucrat masina in totalitate,
tu te lauzi si spui ca ai facuto cu mainile tale adevarul unde este ? Stiu,undeva la mijloc intre picioare.
Esti frustrat ca nu ai castigat si era si normal pentru faptul ca " masina ta nu este modificata " masina ta
este doar bine intretinuta si are clipsuri noi la fetele de usi,nimic mai mult,vezi,de aia nu ai castigat.


Fiecare lucreaza la masina lui in functie de posibilitati,unii au bani mai multi altii mai putini,
unii au cunostinte mai multe si sustinere mai specializata altii nu insa egalitatea de sansa ne da dreptul
de a spune ca fara acele masini nu se poate organiza un tuning show.
Pai sa ii lasam pe cei de la Gheto copile si pe tine copile si inca 2,3 masini care consideri tu copile
ca merita sa participe sa faca parte doar ele la viitoarea expozitie,sa va vad pe voi,proprietari a 10 masini
perfecte dupa cum le considerati voi si cu bun gust... cum mai aveti parte de amploare,aplauze,spectatori,vizitatori,cupe,premie re?

Nu ati inteles ideea ? Tuningul este pentru toata lumea iar fara acele masini voi nu existati.
Fara a exista competie acerba,fara a exista exemplare de comparatie voi ati fi nimeni niste anonimi.
Ati fost probabil bagati prea mult in seama,ati fost laudati mai mult decat era nevoie in multe cazuri
insa cum smecheria se urca la cap asa si poate cobora.
----------------------------------------------------------------------------
nota moderator [amenintari puerile cu vise de gradinita-eliminate]
----------------------------------------------------------------------------
Cu stima,un anonim ce promite ca va fi cunoscut.
Gura pacatosului adevar graieste,dar tuningul exterior fara cai putere, e ca nunta fara lautari
76BPR is offline  
Old 04-11-11, 21:55   #159
andreibadea
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
andreibadea's Avatar
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 1,402
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Opel]
Default Re: Castigatorii de la Tuning Expo @ Drift Grand Prix of Romania

Imi place agitatia asta ... ce oameni frustrati... ala se chinuie sa zica adevarul, Ghetto sa apere firma si brand ul, ala de ce nu a luat cupa...

E bine ca aveti o ocupatie noua de ceva vreme.
Cred ca va veti omora intre voi la urmatoarele expo uri.

Parerea mea e sa lasati agitatia ca veti face riduri... Unii de la ras altii de la frustrare.
@Claudiu NSL: Nu o sa o scoti la capat vreodata.
@Bogdy.Ghetto: Numai intr o caterinca o tii. Tu esti cel mai tare.
@Mihai.Ghetto: E adevarat ce se zice aici? o pura intrebare, am mai multi prieteni care si au facut masinile la voi.
@Brandex si Manniack: A fost securitatea pe masura... E trist sa auzi ca se intampla asa ceva mai ales la noi in Bucuresti.

Ii dau dreptate user ului anonim. In loc sa fie armonie si prietenie nu exista decat o ura continua care nu cred ca se va risipi vreodata.

Nu pot decat sa ma inclin in fata marilor tuneri si sa imi vad de viata mea umila cu cazanul meu de masina ( din ce am inteles ) si cu coregrafia mea proasta.
Daca stiam imi luam si eu ca baietii de StanceWorks niste amortizoare si piese de masina daca asa e la moda acum. Parca stiam ca avem voie sa improvizam.

Nu vreau sa va iau cupele, nu vreau sa iau nimic. Vi le las toate voua ...
Mergem la expo numai pentru distractia de acolo. Desigur frustratii nu au de unde sa stie pentru ca seara stau pe forum in loc sa iasa din casa/camera.

Nu vreau sa ma iau cu nimeni. Doar ca m am simtit foarte dezamagit cand cineva s a luat de mine intr un mod indirect. Eu mereu am tihnit catre pace si prietenie dar daca nu se poate... asta e.
Vreau sa mi explice si mie ce lege se aplica aici. Legea Junglei, Legea Tuningului, Legea Celui mai Mare sau care?... nu inteleg.


A nu se percepe ca am ceva cu cineva care modifica masini gen Ghetto, TNT, Custom Garage samd.

Bafta voua tuturor. Spor la modificat ca a venit frigul si sa ne vedem fara razboi in primavara.

Ma inclin.
andreibadea is offline  
Old 04-11-11, 22:36   #160
mihai.ghetto

Stage 5
 
mihai.ghetto's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 2,154
Member of:
[Ghetto Cult]
Default Re: Castigatorii de la Tuning Expo @ Drift Grand Prix of Romania

da, este adevarat, imi bat joc de clienti... deci myth busted. si daca tot suntem la capitolul confesiuni, vreau sa mai recunosc o treaba pe aceasta cale.... am mintit ca folosesc cupa pe post de suport de oo fierte. defapt mananc icre negre din ea (peşte oceanic nu altceva)
acum se poate inchide topicul
mihai.ghetto is offline  
Old 05-11-11, 00:01   #161
dan_eclipse4g63t

Stage 5
 
dan_eclipse4g63t's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 649
Member of:
[Mitsubishi]
Default Re: Castigatorii de la Tuning Expo @ Drift Grand Prix of Romania

Quote:
Originally Posted by 76BPR View Post
Gura pacatosului adevar graieste,dar tuningul exterior fara cai putere, e ca nunta fara lautari
+100000000000 BPR-ULE
DAR STII BINE CA IN MOTOR INTRA CEI MAI MULTI BANI CARE NU SE VAD
Este mai la indemana sa faci un exterior si o vopsea.Este mai 'eftin' Si raman si bani de 'GENTI,.Plus ca la motoare trebuie sa te si pricepi
APROPO: OFF TOPIC.MAYER ESTE GRAV. Merge Golfuletu?;
dan_eclipse4g63t is offline  
Old 05-11-11, 03:25   #162
jay_mgs

Stage 3
 
jay_mgs's Avatar
 
Join Date: Jul 2010
Posts: 160
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Castigatorii de la Tuning Expo @ Drift Grand Prix of Romania

Mama, mama ce razboi!

"TÚNING, tuninguri, s.n. Acțiune sau preocupare de a îmbunătăți, regla sau particulariza caracteristicile funcționale sau estetice ale unui sistem tehnic existent; cu largă utilizare în sintagma tuning auto. – Din engl. tuning (acord fin). "


Ce inteleg eu de aici, este ca: un singur element - o toba sport, o bara de fibra, alte jante, vopsea sau mai stiu si eu ce "imbunatatiri" facem pe la masini se numeste TUNING.
Cu suspensii fixe, reglabile sau pe aer, cu bari stock, de "RS" sau de fibra, cu neoane sau LED-uri, cu scaune Sport sau cu interioare de piele, cu masini vopsite in una sau mai multe culori, in nuante mai mult sau mai putin stridente, cu bandouri si manere astupate sau cu widebody kit-uri, cu motoare stock sau motoare "dopate", facute de mana noastra sau platiti altii sa le faca - TOTI facem TUNING!
Nu are sens sa ne criticam atat de vehement gusturile, inspiratia, posibilitatile de orice tip (materiale;intelectuale; tehnice, etc) -SUNTEM DIFERITI si ar trebui sa folosim asta intr-un mod ceva mai constructiv.
Fiecare isi face masina cum ii place - nu cred ca trebuie judecat nici stilul Ghetto, nici NTR-ul si cei asemenea, nici StanceWorks, nici altii. Nu iti place - mergi mai departe!!!
Cred ca toti am fost acolo sa ne simtim bine, sa aratam ca exista si se poate face diversitate si fiecare dintre cei care au platit 25 lei la intrare, sa vada macar o masina care sa ii placa si care, de ce nu, sa il inspire - cred ca de aia se organizeaza astfel de evenimente!

De la mine.....toate bune si la cat mai multe masini de toate felurile prezente la evenimente!
jay_mgs is offline  
Old 05-11-11, 09:27   #163
B-11-AYG
Renault Driver

Stage 5
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 3,641
Member of:
[VW]
[DACIA]
[RENAULT]
[Competitor CNCA]
Default Re: Castigatorii de la Tuning Expo @ Drift Grand Prix of Romania

Quote:
Originally Posted by jay_mgs View Post
Mama, mama ce razboi!

"TÚNING, tuninguri, s.n. Acțiune sau preocupare de a îmbunătăți, regla sau particulariza caracteristicile funcționale sau estetice ale unui sistem tehnic existent; cu largă utilizare în sintagma tuning auto. – Din engl. tuning (acord fin). "


Ce inteleg eu de aici, este ca: un singur element - o toba sport, o bara de fibra, alte jante, vopsea sau mai stiu si eu ce "imbunatatiri" facem pe la masini se numeste TUNING.
Cu suspensii fixe, reglabile sau pe aer, cu bari stock, de "RS" sau de fibra, cu neoane sau LED-uri, cu scaune Sport sau cu interioare de piele, cu masini vopsite in una sau mai multe culori, in nuante mai mult sau mai putin stridente, cu bandouri si manere astupate sau cu widebody kit-uri, cu motoare stock sau motoare "dopate", facute de mana noastra sau platiti altii sa le faca - TOTI facem TUNING!
Nu are sens sa ne criticam atat de vehement gusturile, inspiratia, posibilitatile de orice tip (materiale;intelectuale; tehnice, etc) -SUNTEM DIFERITI si ar trebui sa folosim asta intr-un mod ceva mai constructiv.
Fiecare isi face masina cum ii place - nu cred ca trebuie judecat nici stilul Ghetto, nici NTR-ul si cei asemenea, nici StanceWorks, nici altii. Nu iti place - mergi mai departe!!!
Cred ca toti am fost acolo sa ne simtim bine, sa aratam ca exista si se poate face diversitate si fiecare dintre cei care au platit 25 lei la intrare, sa vada macar o masina care sa ii placa si care, de ce nu, sa il inspire - cred ca de aia se organizeaza astfel de evenimente!

De la mine.....toate bune si la cat mai multe masini de toate felurile prezente la evenimente!
Se numeste styling.
Cand iti pun un motor mai puternic, sau niste frane mai bune, sau niste amortizoare capabile atunci se numeste tuning.

Daca iti pui jante, spoilare, o vopsea frumoasea etc se numeste styling.


B-11-AYG is offline  
Old 05-11-11, 09:37   #164
andreibadea
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
andreibadea's Avatar
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 1,402
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Opel]
Default Re: Castigatorii de la Tuning Expo @ Drift Grand Prix of Romania

Quote:
Originally Posted by jay_mgs View Post
De la mine.....toate bune si la cat mai multe masini de toate felurile prezente la evenimente!

Foarte frumos.
andreibadea is offline  
Old 05-11-11, 10:58   #165
FAST&FURIOUS

Stage 5
 
FAST&FURIOUS's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 1,076
Member of:
[CSR]
[DACIA]
Default Re: Castigatorii de la Tuning Expo @ Drift Grand Prix of Romania

Quote:
Originally Posted by B-11-AYG View Post
Se numeste styling.
Cand iti pun un motor mai puternic, sau niste frane mai bune, sau niste amortizoare capabile atunci se numeste tuning.

Daca iti pui jante, spoilare, o vopsea frumoasea etc se numeste styling.


Aici ai perfecta dreptate si ai cam dat in multi care isi fac masinile sa arate bine, dar nu sunt in stare sa depaseasca deloc performantele unei masini stok.
Si inca ceva...........ar fi cazul ca unii sa mai lase figurile si aerele de mari tuneri si vedetismul si sa coboare cu picioarele pe pamant, ca nu ei au inventat tuningulw si nici "coada la cirese nu au pus-o ei".(ma refer la cei care de cateva ori au huiduit in momentul in care altcineva din afara grupului lor a primit un premiu pe care sperau sa il castige altcineva).

Last edited by FAST&FURIOUS; 05-11-11 at 11:03.
FAST&FURIOUS is offline  
Closed Thread


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is On
Trackbacks are Off
Pingbacks are Off
Refbacks are Off



All times are GMT +2. The time now is 23:36.


- Copyright 2024 4Tuning