Forum 4Tuning

Go Back   Forum 4Tuning > www.4tuning.ro > ARHIVA > Arhiva evenimente > DRIFT GRAND PRIX ROMANIA - 21-23 octombrie - Casa Poporului, Circuit Stradal Bucharest GP

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 02-11-11, 23:08   #121
b72rbg

Stage 3
 
b72rbg's Avatar
 
Join Date: Dec 2010
Posts: 93
Default Re: Castigatorii de la Tuning Expo @ Drift Grand Prix of Romania

Quote:
Originally Posted by dany_let View Post
tu de cand faci tuning ? ca sunt curios ? ca vad ca ai 24 de ani...la 24 de ani si eu credeam ca tot ce zboara detine NOS !
Eu spre deosebire de toti cunoscatorii chiar nu fac tuning...ca mi-am modificat masina este una dar asta nu inseamna ca fac tuning sau alte chestii ca toti de pe aici si ce crezi de faza cu NOS-ul am trecut de foarte multa vreme...si eu cred ca tu nu ai inteles ce am vrut eu sa zic...citeste ce am scris pana intelegi...robert_rbg e id meu de mess daca vrei intra pe mess si vb acolo nu aici ca sincer nu imi plac ursariile astea.

Last edited by b72rbg; 02-11-11 at 23:14.
b72rbg is offline  
Old 03-11-11, 11:40   #122
unknow-name

Stock
 
Join Date: Nov 2011
Posts: 2
Thumbs up Re: Castigatorii de la Tuning Expo @ Drift Grand Prix of Romania

Ma bucur enorm cand vad atata rautate,invidie,ranchiuna.. cand vad atatia
nemultumiti ca nu au luat un premiu fie el chiar si de consolare numai ca,
pentru cei cu coloana vertebrala acel premiu insemna mult, pentru altii inseamna
un rahat,o bataie de joc,
decat un suport de oua fierte dimineata ca deh,atat ii duce capul si mi-as fi dorit
sa nu va fie inmanat acel suport de oua voua ci unuia care apreciaza acel stimulent iar orice
om cerebral atunci cand va va inmana de-acum incolo prin ast gest un premiu se va gandi de doua ori.

Ma bucur cand vad ca toti 16-19 ani isi dau cu parerea intr-un mod agresiv
si nu constructiv despre o masina sau un participant.. dar cel mai mult
ma bucur ca sunteti romani si ca traiti in Romania.. nu sunteti indreptatiti
niciodata sa va plangeti ca traiti aici pentru ca tara asa cum este ea este formata
din priceputi, critici, performari ca voi.

Este mare pacat totusi de cei care nu isi merita aceasta soarta crunta
de a trai printre oameni care pretind a fi priceputi.
De ce multi se considera a fi asi in ale tuningului,acesti 'Cheep Foose'
de Bucuresti acesti 'Cheep Foose' de Romania?

Cultura unora dintre voi cu suporti de oua sau nu,cu portbagaj pentru copil sau fara,
nu face decat sa alimenteze scandaluri, sa ambitioneze oameni si de ce nu sa fiti tintiti de-acum incolo..
devenind victime cu toate ca voi nu credeti ca o sa deveniti vreodata.

Nu va indreptateste nimeni si nu aveti VOI dreptul de a critica o masina sau un om, nici voi
nu sunteti perfecti si aici sa dam timpul inapoi, sa ne amintim de Salonul de Tuning Auto Moto
Ramnicu Valcea 2011,acolo unde au fost efectuate cadre foto cu masini de la (atentie perfectionistilor)
"Gheto" care aveau elemente prinse pe sub masina cu nimic altceva decat soricei clasici albi,acele coliere
de plastic folosite in general la instalatii sanitare sau electrice.
Ma indoiesc ca pe sub acele masini
treceau tevi de la Radet sau existau cabluri de la Electrica insa sub acele clean lock-uri frumoase insa
deja obisnuite,
deja plictisitoare se pot afla multe surprize pe care le vom vedea in timp.

Sa zic acum si eu ca acea masina de la Gheto nu avea ce cauta la evenimentul de la Valcea ? NU!

Tot din trecutul nu foarte indepartat mi-amintesc din cele spuse in lumea targului din Vitan barzesti
(acolo unde lumea comanda portbagaje si clipsuri originale,loc in care se prepara vopsea rosie speciala,
unicata pentru a repara zgarieturile) ca, pe autostrada masinile de la Gheto sunt atat de bine lucrate incat
nu pot depasi viteza de 50km/h si ba mai mult de atat atunci cand ajung la capatul autostrazii una din ele
isi da viata,lesina,moare dandu-si vesnicul duh... ulterior fiind urcata pe platforma si dusa in sala de reanimare
poate,poate se va mai face ceva ca la un urmator Show sa obtina "un suport de oua".

Ala cu masina portocalie care nu avea ce cauta la Drift Grand Prix am inteles ca va dadea fum si foc pe autostrada
(efecte de scena) folosite de el, asa cum si voi prin parcari cand vin oamenii si se uita la una din masinile
voastre apasati ca snobii pe telecomanda sa se ridice si sa coboare masina ( urat ) nimic
mai taranist decat atat si ast fapt iarasi poate fi confirmat de inca 3 persoane pe langa cele 2 de mai sus probate cu foto-video.

Stiu scuza va veni ca sunteti solidari si o echipa bine definita ,mergeati incet pentru a nu lasa
un om in urma insa realitatea ar putea prezenta sinceritatea spunand ca daca depasesti o anumita limita
de viteza cu acele masini,pardon bibelouri... frumoase ce-i drept,crapa fibra.
Ati lucrat o bara fata la un Golf 4 cu nr. de inmatriculare B-xx-BUZ,acea bara a avut durata de viata fix 1 luna
pana a crapat,facand legatura intre speta 2 si scuza ma face sa inteleg durabilitatea si rezistenta lucrarilor.

Bulifrici asta mic cu portbagaj (efect de scena) si cu clipsuri comandate din UK ( uzina kristalina ) a 2-ua
taraba pe partea drepta cum intrii in Vitan arunca in lupta psihologic "pentru apararea sa" 2 masini,masini lucrate
evident in acelasi service unde si-a efectuat si el lucrarea la cutia de Amigo.

Amice,cum iti permiti tu sa spui ca una sau mai multe masini nu au ce cauta acolo cand tu nici macar sa scrii
sau sa dezvolti un subiect nu esti in stare ? Cum iti permiti sa scrii ca ai lucrat cu mainile tale la masina aia
cand tu nu ai schimbat mai mult de 15 clipsuri originale si o nuca de schimbator?! Cine ... mea iti da tie
dreptul si te face vocea Drift Grand Prixului pentru a cataloga anumite masini de-acolo ? Esti cumva
portavocea cuiva sau vrei sa devi trompeta tuturor ?

Unele firme se lauda ca ti-au lucrat masina in totalitate,
tu te lauzi si spui ca ai facuto cu mainile tale adevarul unde este ? Stiu,undeva la mijloc intre picioare.
Esti frustrat ca nu ai castigat si era si normal pentru faptul ca " masina ta nu este modificata " masina ta
este doar bine intretinuta si are clipsuri noi la fetele de usi,nimic mai mult,vezi,de aia nu ai castigat.


Fiecare lucreaza la masina lui in functie de posibilitati,unii au bani mai multi altii mai putini,
unii au cunostinte mai multe si sustinere mai specializata altii nu insa egalitatea de sansa ne da dreptul
de a spune ca fara acele masini nu se poate organiza un tuning show.
Pai sa ii lasam pe cei de la Gheto copile si pe tine copile si inca 2,3 masini care consideri tu copile
ca merita sa participe sa faca parte doar ele la viitoarea expozitie,sa va vad pe voi,proprietari a 10 masini
perfecte dupa cum le considerati voi si cu bun gust... cum mai aveti parte de amploare,aplauze,spectatori,vizitatori,cupe,premie re?

Nu ati inteles ideea ? Tuningul este pentru toata lumea iar fara acele masini voi nu existati.
Fara a exista competie acerba,fara a exista exemplare de comparatie voi ati fi nimeni niste anonimi.
Ati fost probabil bagati prea mult in seama,ati fost laudati mai mult decat era nevoie in multe cazuri
insa cum smecheria se urca la cap asa si poate cobora.
----------------------------------------------------------------------------
nota moderator [amenintari puerile cu vise de gradinita-eliminate]
----------------------------------------------------------------------------
Cu stima,un anonim ce promite ca va fi cunoscut.

Last edited by aleks; 03-11-11 at 13:23.
unknow-name is offline  
Old 03-11-11, 12:39   #123
Andreea13
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
Andreea13's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 1,114
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[DACIA]
Default Re: Castigatorii de la Tuning Expo @ Drift Grand Prix of Romania

unknow-name , esti tare omule , nu m`am putut abtine sa nu rad , ai spus lucrurilor pe nume !
Andreea13 is offline  
Old 03-11-11, 12:56   #124
mihai.ghetto

Stage 5
 
mihai.ghetto's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 2,154
Member of:
[Ghetto Cult]
Default Re: Castigatorii de la Tuning Expo @ Drift Grand Prix of Romania

ce-mi place de zmeii astia isi fac clone "ca sa spuna lucrurilor pe nume"

eu nu am nimic de adaugat, cam are dreptate.
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	3099292807_930f6e0088_o.jpg
Views:	123
Size:	228.6 KB
ID:	2209930  
mihai.ghetto is offline  
Old 03-11-11, 13:26   #125
aleks

General Supervisor

Stage 5
 
aleks's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 17,791
Member of:
[Super Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
[MERCEDES]
[2 Roti]
[ALFA ROMEO]
Default Re: Castigatorii de la Tuning Expo @ Drift Grand Prix of Romania

Quote:
Originally Posted by unknow-name View Post
bla bla bla
frustrari
bla bla bla
nervi
bla bla bla
amenintari de gradinita
bla bla bla
Esti intr-adevar foarte tare. Intr-atat de tare incat n-ai curajul sa spui ca te cheama X si ca tu o sa vii cu topoarele si incendiile. Atat de tare incat n-ai ouale sa iti sustii punctul de vedere transparent, din spatele unui nume real, si nu din spatele celui de-al doilea cont al tau, ca sa stie si interlocutorii tai cu cine stau de vorba, cum si tu stii cu cine vorbesti si cui te adresezi, lucru mai mult decat evident.

Last edited by aleks; 03-11-11 at 13:31.
aleks is offline  
Old 03-11-11, 13:27   #126
gbrheaton

Stage 5
 
gbrheaton's Avatar
 
Join Date: Oct 2009
Posts: 852
Member of:
[FORD]
[VW]
Default Re: Castigatorii de la Tuning Expo @ Drift Grand Prix of Romania

Dar ce treaba are varsta cu tuningul?

Poti sa ai si 15 ani si sa fi talentat.... sunteti incredibili...citesc unele posturi si imi vine sa plang dar si sa rad in acelasi timp!
gbrheaton is offline  
Old 03-11-11, 14:04   #127
expres
Renault Driver

Stage 5
 
expres's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 1,028
Member of:
[RENAULT]
[Competitor CNCA]
Default Re: Castigatorii de la Tuning Expo @ Drift Grand Prix of Romania

s`a facut salam si topicu asta ....

baietii eu nu stiu de ce va tot certati aici ...
expres is offline  
Old 03-11-11, 14:20   #128
FAST&FURIOUS

Stage 5
 
FAST&FURIOUS's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 1,076
Member of:
[CSR]
[DACIA]
Default Re: Castigatorii de la Tuning Expo @ Drift Grand Prix of Romania

Baieti voi nu v-ati prins inca, ca tuningul la fel ca si femeile nu ne place la toti sub aceiasi forma.
Nici unul din cei care scriu aici pe forum, sau din cei care au masini modificate care au fost expuse la diverse evenimente nu a "absolvit sau nu este licentiat" in domeniul tuning auto, asa ca sa incercam sa fim uniti si sa invatam unii de la altii.
Bafta la tuning !!!
FAST&FURIOUS is offline  
Old 03-11-11, 14:20   #129
NORBERTYNO

Stage 5
 
NORBERTYNO's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 414
Default Re: Castigatorii de la Tuning Expo @ Drift Grand Prix of Romania

Am zis ca nu mai dau nici o replica dar..n-am putut sa ma abtin...
Bravo unknow-name,bravo fast&furious...nu conteaza ca nu ti-ai scris un nume pt ca nici cei care au masinile facute nu scriu cine le-a facut TUNING-UL de mare clasa apreciat peste tot si premiat de "n" ori...deci,in concluzie cei care "aranjeaza"masinie au dreptul la premii nu cei care dau platesc pt a l-i se aranja masina...de 2 ori bravo.
P.S.:fara nici o suparare dar din cauza unora ca cei care posteza si aici nu mai critici si aberatii, care vad lucrurile la fel ca niste cai (adica doar drept),din cauza acestora care vad tuning-ul doar "clean si low",din cauza lor ,cad si ceilalti...din cauza lor se inchid topic-uri si toate astea fac ca lumea tuning-ului sa se rezume doar la ei si la masinile lor.
Pai,oameni buni, atunci cum am zis si eu si d-l de mai sus:SA SE DUCA DOAR EI SA-SI EXPUNA MASINILE iar atunci o sa vedem cata sustinere au si cum se bat 10 masini pe 25 de premii...(era un exemplu)
NORBERTYNO is offline  
Old 03-11-11, 14:50   #130
RideTheRiddle

Stage 5
 
RideTheRiddle's Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 3,133
Member of:
[VW]
Default Re: Castigatorii de la Tuning Expo @ Drift Grand Prix of Romania

este interesant de urmarit topicul asta, e ceva de genul aratati-va adevaratele caractere
poate intelegeti metafora mea
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	an-apple-rotten-on-the-inside.jpg
Views:	114
Size:	29.4 KB
ID:	2210048  
RideTheRiddle is offline  
Old 03-11-11, 15:25   #131
dan_eclipse4g63t

Stage 5
 
dan_eclipse4g63t's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 649
Member of:
[Mitsubishi]
Default Re: Castigatorii de la Tuning Expo @ Drift Grand Prix of Romania

Quote:
Originally Posted by RideTheRiddle View Post
este interesant de urmarit topicul asta, e ceva de genul aratati-va adevaratele caractere
poate intelegeti metafora mea
ADEVARAT mai grav este ca nu se intrevede nimik bun la orizont
PS.VIATA E GREU
MAMA PROSTILOR RAMANE MEREU GRAVIDA,ASTA ESTE PROBLEMA.
Bafta si numai bine
dan_eclipse4g63t is offline  
Old 03-11-11, 16:35   #132
gbrheaton

Stage 5
 
gbrheaton's Avatar
 
Join Date: Oct 2009
Posts: 852
Member of:
[FORD]
[VW]
Default Re: Castigatorii de la Tuning Expo @ Drift Grand Prix of Romania

+1 Fast&Furious GG
gbrheaton is offline  
Old 03-11-11, 16:38   #133
unknow-name

Stock
 
Join Date: Nov 2011
Posts: 2
Default Re: Castigatorii de la Tuning Expo @ Drift Grand Prix of Romania

Nu imi este jena in materie de a dezvalui identitatea unuia care sustineti ca spune lucrurilor pe nume,cand imi voi vinde masina cu siguranta voi spune si cine sunt,de ce nu spun? Simplu,nu am chef sa ma trezesc cu rotile taiate pentru faptul ca asta este replica celui caruia nu ia convenit ceva din textul de mai sus.

Daca sunt in stare sa zica ca multe masini nu au ce cauta acolo sunt la fel in stare sa ti-o si zgarie prin parcari,sa iti taie un cauciuc,sparga un geam si tot asa.

Sunt moderat e si normal eu nu sunt un balon care sa ma umflu si sa ma sparg de bucurie c-am fost pupat in ureche.
I-as modera pe cei care spun ca masina x si x nu are ce cauta acolo... daca esti asa de selectiv,daca esti atat de bun incat sa consideri ca nu are ce cauta,organizeaza tu,nu-l primi tu ca organizator da nu-ti da tu cu parerea ca " om cu mucii la nas sau cu soriceii la toba ".
Asa facea si Ceausescu Dumnezeu sa-l ierte,baga pumnu in gura oamenilor si ii cenzura,da,am spus lucrurilor pe nume se poate ajunge la bataie,fiti rationali poate unii dintre cei care intra pe aici nu au carcasa intreaga sau analizele la zi.

Mi-as dori sa vad un eveniment cu 100 de masini expuse ,toate marcile,toti anii posibili,toate cluburile care sa se termine cu un party show intre toti,mi-as dori sa nu mai vad astfel de insulte ci o imbratisare mare... mi-as dori sa vad incurajari,fa asa ca e mai bine,aici nu imi place insa e gustul tau insa... la noi niciodata si acum intrebarea maxima pentru toti cei care considera ca ei aveau ce cauta acolo si alte masini nu :

- Credeti ca daca ati merge la o expozitie in strainatate ati primi macar premiu de consolare ? Pentru unii dintre noi poate sunteti mari insa pentru altii sunteti mici,pentru toti insa nu existati ca si caractere!

unknow-name is offline  
Old 03-11-11, 16:48   #134
aleks

General Supervisor

Stage 5
 
aleks's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 17,791
Member of:
[Super Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
[MERCEDES]
[2 Roti]
[ALFA ROMEO]
Default Re: Castigatorii de la Tuning Expo @ Drift Grand Prix of Romania

Bine, cred ca oamenii au inteles ideile, cei vizati au priceput mesajul tau, cred ca putem depasi subiectul.
aleks is offline  
Old 03-11-11, 16:52   #135
RoSonic
4 Speed Squad Member

Stage 5
 
RoSonic's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 5,778
Member of:
[Super Moderators]
[Moderators]
[4 Speed Squad]
[Observator 4tuning]
[REDACTOR 4TUNING]
[PARTICIPANT CURSE]
[VW]
Default Re: Castigatorii de la Tuning Expo @ Drift Grand Prix of Romania

Quote:
Originally Posted by aleks View Post
Esti intr-adevar foarte tare. Intr-atat de tare incat n-ai curajul sa spui ca te cheama X si ca tu o sa vii cu topoarele si incendiile. Atat de tare incat n-ai ouale sa iti sustii punctul de vedere transparent, din spatele unui nume real, si nu din spatele celui de-al doilea cont al tau, ca sa stie si interlocutorii tai cu cine stau de vorba, cum si tu stii cu cine vorbesti si cui te adresezi, lucru mai mult decat evident.
Jenant ca inca-s persoane (cu cont de mai bine de un an in cazul de fata) care se ascund in spatele unor clone...
RoSonic is offline  
Closed Thread


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is On
Trackbacks are Off
Pingbacks are Off
Refbacks are Off



All times are GMT +2. The time now is 18:43.


- Copyright 2024 4Tuning