Forum 4Tuning

Go Back   Forum 4Tuning > www.4tuning.ro > ARHIVA > Arhiva evenimente > DRIFT GRAND PRIX ROMANIA - 21-23 octombrie - Casa Poporului, Circuit Stradal Bucharest GP

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 05-11-11, 11:07   #166
jay_mgs

Stage 3
 
jay_mgs's Avatar
 
Join Date: Jul 2010
Posts: 160
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Castigatorii de la Tuning Expo @ Drift Grand Prix of Romania

Quote:
Originally Posted by B-11-AYG View Post
Se numeste styling.
Cand iti pun un motor mai puternic, sau niste frane mai bune, sau niste amortizoare capabile atunci se numeste tuning.

Daca iti pui jante, spoilare, o vopsea frumoasea etc se numeste styling.



Of, romanul asta.........nu poate trai fara galceava - cum scrie unu' ceva, cum se gaseste altu' mai priceput sa il corecteze sau sa ii dea sfaturi!
Cred ca acum este clar de ce ne certam - ptr. ca nu intelegem nimic, nici macar dintr-o definitie simpla din DEX.

"TÚNING, tuninguri, s.n. Acțiune sau preocupare de a îmbunătăți, regla sau particulariza caracteristicile funcționale sau estetice ale unui sistem tehnic existent; cu largă utilizare în sintagma tuning auto. – Din engl. tuning (acord fin). "

Modificari ale exteriorului unei masini = tuning exterior sau exterior styling
Modificari ele interiorului unei masini = tuning interior sau interior styling
Modificati ale motorului = tuning de motor sau cum vrei sa il mai numesti

Orice modificare, de orice fel, gen, tip = TUNING
Fiecare se axeaza pe ce vrea, pe ce ii place - sunt putine la noi, masinile cu TUNING COMPLET (exterior/interior/motor+transmisie+tren rulare/audio+video), dar sunt multi care incearca asta si le doresc succes!

"Styling" iti poti face si la par (Hairstyling) = a-ti face freza sau o noua tunsoare;
la casa (Architectural styling) - ai facut o fatada noua sau ai pus un perete in plus, etc
Orice tine de modificare estetica sau aspect si care adopta sau tine cont de un anumit stil/curent/tendinta se poate numi pe scurt "styling"!

Mai bine de atat nu sunt capabil sa traduc!!!!
O sa fac si eu ca altii............de acum inainte o sa imi vad de treaba mea!!! E greu aici cu unii!

Mult spor la MODIFICARI sau TUNING!!!

(cautati eventual unde am pus gresit semnele de punctuatie, am apasat aiurea pe taste sau mai stiu eu ce)

Last edited by jay_mgs; 05-11-11 at 11:14.
jay_mgs is offline  
Old 05-11-11, 11:21   #167
bogdy.ghetto

Stage 5
 
bogdy.ghetto's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 1,199
Member of:
[Ghetto Cult]
Default Re: Castigatorii de la Tuning Expo @ Drift Grand Prix of Romania

Sa inchida cineva topicu asta ca deja s-a exagerat...din partea mea eu o tin numai pe caterica din ce se vede si colegii mei de lafel...cred ca s-a inteles toata treaba 9ua nu ne palce un stil pt voi e frumos gata am inteles pareri pro si contra. Daca il mai tine deschis se prelungeste discutia pana de revelion. Imi pare rau pt Brandex ce a patit la masina urt gest facut de acel cacat de om care a facut treaba asta. Ai ceva cu omu nu te lua de bunurile lui (masina,nevasta sau atceva). o zi buna!
bogdy.ghetto is offline  
Closed Thread


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is On
Trackbacks are Off
Pingbacks are Off
Refbacks are Off



All times are GMT +2. The time now is 08:56.


- Copyright 2024 4Tuning