Forum 4Tuning
Old 25-10-11, 13:09   #16
mihai.ghetto

Stage 5
 
mihai.ghetto's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 2,154
Member of:
[Ghetto Cult]
Default Re: Castigatorii de la Tuning Expo @ Drift Grand Prix of Romania

puteau sa anunte la microfon macar o data la cateva ore care/cum se petrece cu premierea masinilor expuse, absolut nici unu nu avea habar ce-o sa se intample asa ca la final de drift cam toti au plecat (din ce-am inteles cei de la car audio au fost singurii soldati care au suportat frigu pana la final).
oricum felicitari castigatorilor, mai ales baietilor din ghetou
mihai.ghetto is offline  
Old 25-10-11, 13:15   #17
ZoliaT
Administrator

Stage 5
 
ZoliaT's Avatar
 
Join Date: Apr 2003
Posts: 3,316
Member of:
[Observator 4tuning]
[REDACTOR 4TUNING]
[PARTICIPANT CURSE]
[Echipa de sprijin]
Default Re: Castigatorii de la Tuning Expo @ Drift Grand Prix of Romania

Quote:
Originally Posted by mihai.ghetto View Post
puteau sa anunte la microfon macar o data la cateva ore care/cum se petrece cu premierea masinilor expuse, absolut nici unu nu avea habar ce-o sa se intample asa ca la final de drift cam toti au plecat (din ce-am inteles cei de la car audio au fost singurii soldati care au suportat frigu pana la final).
oricum felicitari castigatorilor, mai ales baietilor din ghetou
Planul suna cam asa : dupa premierea de la drift toate masinile trebuiau aduse pe platoul din fata de la casa poporului si premierea sa se faca la scena cu muzica si tam tam.

Realitatea ne-a ucat feste si a iesit doar asa : Pe fuga intr-o graba imensa am reusit sa citim 18 din cele 20+5 masini la microfon dupa care ne-a fost luat din mana pentru ca se depasise timpul acordat de jandarmerie pentru desfasurarea evenimentului. Cei de la CarAudio care au rezistat eroic au strigat premierea la voce libera incojurati deja de cativa jandarmi care incercau sa elibereze perimetrul. Ne pare rau ca nu totul a iesit asa cum am fi vrut, dar motivele au fost dincolo de puterea noastra de a schimba ceva ....

Va multumim inca o data!
ZoliaT is offline  
Old 25-10-11, 13:36   #18
B-11-AYG
Renault Driver

Stage 5
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 3,641
Member of:
[VW]
[DACIA]
[RENAULT]
[Competitor CNCA]
Talking Re: Castigatorii de la Tuning Expo @ Drift Grand Prix of Romania

Quote:
Originally Posted by ZoliaT View Post
Planul suna cam asa : dupa premierea de la drift toate masinile trebuiau aduse pe platoul din fata de la casa poporului si premierea sa se faca la scena cu muzica si tam tam.

Realitatea ne-a ucat feste si a iesit doar asa : Pe fuga intr-o graba imensa am reusit sa citim 18 din cele 20+5 masini la microfon dupa care ne-a fost luat din mana pentru ca se depasise timpul acordat de jandarmerie pentru desfasurarea evenimentului. Cei de la CarAudio care au rezistat eroic au strigat premierea la voce libera incojurati deja de cativa jandarmi care incercau sa elibereze perimetrul. Ne pare rau ca nu totul a iesit asa cum am fi vrut, dar motivele au fost dincolo de puterea noastra de a schimba ceva ....

Va multumim inca o data!
one more time?
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	297062_2136440493953_1334334740_32063219_476237135_n.jpg
Views:	358
Size:	58.0 KB
ID:	2198237  
B-11-AYG is offline  
Old 25-10-11, 16:11   #19
robert_zed2112

Stage 5
 
robert_zed2112's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 3,660
Member of:
[Old School Cars]
[Opel]
Default Re: Castigatorii de la Tuning Expo @ Drift Grand Prix of Romania

super masina
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	231020111068.jpg
Views:	427
Size:	1.72 MB
ID:	2198395  
robert_zed2112 is offline  
Old 25-10-11, 19:12   #20
B-61-KYS

Stage 5
 
B-61-KYS's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 2,095
Member of:
[DACIA]
[Ghetto Cult]
Default Re: Castigatorii de la Tuning Expo @ Drift Grand Prix of Romania

VW Golf 4 - B 92 YRD
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	DSC_0054.JPG
Views:	247
Size:	3.37 MB
ID:	2198754  
B-61-KYS is offline  
Old 25-10-11, 19:15   #21
B-61-KYS

Stage 5
 
B-61-KYS's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 2,095
Member of:
[DACIA]
[Ghetto Cult]
Default Re: Castigatorii de la Tuning Expo @ Drift Grand Prix of Romania

BMW 2800 CS - B 280 CSI
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	DSC_0215.JPG
Views:	272
Size:	3.41 MB
ID:	2198764  
B-61-KYS is offline  
Old 25-10-11, 19:17   #22
B-61-KYS

Stage 5
 
B-61-KYS's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 2,095
Member of:
[DACIA]
[Ghetto Cult]
Default Re: Castigatorii de la Tuning Expo @ Drift Grand Prix of Romania

VW Jetta - MS 01 DUB
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	DSC_0145.JPG
Views:	188
Size:	3.32 MB
ID:	2198771  
B-61-KYS is offline  
Old 25-10-11, 19:21   #23
B-61-KYS

Stage 5
 
B-61-KYS's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 2,095
Member of:
[DACIA]
[Ghetto Cult]
Default Re: Castigatorii de la Tuning Expo @ Drift Grand Prix of Romania

Dacia Logan - KYS
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	DSC_0256.JPG
Views:	119
Size:	3.24 MB
ID:	2198781   Click image for larger version

Name:	DSC_0926.JPG
Views:	118
Size:	3.29 MB
ID:	2198782   Click image for larger version

Name:	DSC_0924.JPG
Views:	117
Size:	3.03 MB
ID:	2198783  

B-61-KYS is offline  
Old 26-10-11, 01:57   #24
razak

Stage 5
 
razak's Avatar
 
Join Date: Jun 2005
Posts: 3,277
Member of:
[VW]
Thumbs up Re: Castigatorii de la Tuning Expo @ Drift Grand Prix of Romania

Nu vreau sa par hater dar anumite masini nu aveau ce cauta in lista aia cu top 20!

S-au ales masini pe criterii de genu hai sa dam premii la toata lumea din orice parte sa nu se lase cu nemultumiri.

O parte din masinile venite acolo erau expuse ca la Autovit ... la vanzare ... si nu e prima data cand vin la un show si vad asa ceva.

La standul Stance Works ati premiat Seria 6 desi sarea chit-ul de pe ea, avea chedere lipsa si multe imperfectiuni, dar in acelasi stand ati omis Crazy Corsa sau GTC'ul alb! Nu neg faptul ca este o masina rara, dar asta nu e de ajuns pentru a castiga o cupa.

In aceeasi situatie se afla si Calibra portocalie, exceptand culoarea excentrica masina avea mari scapari.

Sa nu se inteleaga de aici ca sunt vreun utupel suparat ca n-a luat si el vreo cupa. Am venit acolo pentru Show, sa ma simt bine alaturi de prietenii mei si de alti cunoscuti insa este neplacut sa vezi chestii de genul.

Cum spunea si Hondarul ca a fost nemultumit de decizia juriului de la Drift , irlandezi, ce si-au scos un pilot No 1. desi acesta nu merita, asa si aici au luat cupe masini ce nu meritau.

Sper ca 2012 sa ne aduca un 4tuning days cum trebuie, RTS a fost alta dezamagire anul acesta, iar juriul sa faca premierea dupa standarte mai ridicate!
razak is offline  
Old 26-10-11, 02:50   #25
NORBERTYNO

Stage 5
 
NORBERTYNO's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 414
Default Re: Castigatorii de la Tuning Expo @ Drift Grand Prix of Romania

Quote:
Originally Posted by razak View Post
Nu vreau sa par hater dar anumite masini nu aveau ce cauta in lista aia cu top 20!

S-au ales masini pe criterii de genu hai sa dam premii la toata lumea din orice parte sa nu se lase cu nemultumiri.

O parte din masinile venite acolo erau expuse ca la Autovit ... la vanzare ... si nu e prima data cand vin la un show si vad asa ceva.

La standul Stance Works ati premiat Seria 6 desi sarea chit-ul de pe ea, avea chedere lipsa si multe imperfectiuni, dar in acelasi stand ati omis Crazy Corsa sau GTC'ul alb! Nu neg faptul ca este o masina rara, dar asta nu e de ajuns pentru a castiga o cupa.

In aceeasi situatie se afla si Calibra portocalie, exceptand culoarea excentrica masina avea mari scapari.

Sa nu se inteleaga de aici ca sunt vreun utupel suparat ca n-a luat si el vreo cupa. Am venit acolo pentru Show, sa ma simt bine alaturi de prietenii mei si de alti cunoscuti insa este neplacut sa vezi chestii de genul.

Cum spunea si Hondarul ca a fost nemultumit de decizia juriului de la Drift , irlandezi, ce si-au scos un pilot No 1. desi acesta nu merita, asa si aici au luat cupe masini ce nu meritau.

Sper ca 2012 sa ne aduca un 4tuning days cum trebuie, RTS a fost alta dezamagire anul acesta, iar juriul sa faca premierea dupa standarte mai ridicate!
"razak"...Ai foarte mare dreptate in ceea ce zici...nici eu nu ma dau in vant sa castig ceva expunand masina la un show tuning auto si stand 3 zile de dimineata pana seara in frig (chiar si pana la final) alaturi de alti prieteni,membrii etc..dar, as fi vrut si eu si altii sa stim pe ce criterii sau acordat premiile si CINE A VOTAT SI ALES acele masini drept castigatoare..lasand deoparte "criteriile",faptul este consumat si evenimentul e de domeniul trecutului dar ma gandesc,poate ilogic din punctul unora de vedere,o masina care este singura din gama ei expusa,in care se vede ca s-au investit bani,timp,suflet,etc,merita sau nu sa castige ceva?Intreb doar ,nu dau cu parul si nu ma supar pt deciziile luate,doar ca nu stim cine le-a luat...Stima si respect pt opinie si vorba ta si a altora: poate la alt eveniment vom stii din timp cine,care si cum se aleg castigatorii.Bafta tuturor

Last edited by NORBERTYNO; 26-10-11 at 02:56.
NORBERTYNO is offline  
Old 26-10-11, 08:25   #26
jumy

Stage 4
 
jumy's Avatar
 
Join Date: May 2010
Posts: 209
Default Re: Castigatorii de la Tuning Expo @ Drift Grand Prix of Romania

Quote:
Originally Posted by NORBERTYNO View Post
"razak"...Ai foarte mare dreptate in ceea ce zici...nici eu nu ma dau in vant sa castig ceva expunand masina la un show tuning auto si stand 3 zile de dimineata pana seara in frig (chiar si pana la final) alaturi de alti prieteni,membrii etc..dar, as fi vrut si eu si altii sa stim pe ce criterii sau acordat premiile si CINE A VOTAT SI ALES acele masini drept castigatoare..lasand deoparte "criteriile",faptul este consumat si evenimentul e de domeniul trecutului dar ma gandesc,poate ilogic din punctul unora de vedere,o masina care este singura din gama ei expusa,in care se vede ca s-au investit bani,timp,suflet,etc,merita sau nu sa castige ceva?Intreb doar ,nu dau cu parul si nu ma supar pt deciziile luate,doar ca nu stim cine le-a luat...Stima si respect pt opinie si vorba ta si a altora: poate la alt eveniment vom stii din timp cine,care si cum se aleg castigatorii.Bafta tuturor
sper ca nu te asteptai sa iei si vreun BEST CAR sincer mie unu mi-ar fi si rusine sa comentez cu o masina ca a ta pacat ca ai bagat bani in ea si nu o sa castigi decat poate la kitch tuning

Last edited by jumy; 26-10-11 at 08:35.
jumy is offline  
Old 26-10-11, 08:55   #27
robby207

Stage 4
 
robby207's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 261
Member of:
[PEUGEOT]
Default Re: Castigatorii de la Tuning Expo @ Drift Grand Prix of Romania

Quote:
Originally Posted by NORBERTYNO View Post
"razak"...Ai foarte mare dreptate in ceea ce zici...nici eu nu ma dau in vant sa castig ceva expunand masina la un show tuning auto si stand 3 zile de dimineata pana seara in frig (chiar si pana la final) alaturi de alti prieteni,membrii etc..dar, as fi vrut si eu si altii sa stim pe ce criterii sau acordat premiile si CINE A VOTAT SI ALES acele masini drept castigatoare..lasand deoparte "criteriile",faptul este consumat si evenimentul e de domeniul trecutului dar ma gandesc,poate ilogic din punctul unora de vedere,o masina care este singura din gama ei expusa,in care se vede ca s-au investit bani,timp,suflet,etc,merita sau nu sa castige ceva?Intreb doar ,nu dau cu parul si nu ma supar pt deciziile luate,doar ca nu stim cine le-a luat...Stima si respect pt opinie si vorba ta si a altora: poate la alt eveniment vom stii din timp cine,care si cum se aleg castigatorii.Bafta tuturor

Nu cred ca organizatorul stie cati bani, cat timp si mai ales cat suflet s-a investit intr-o masina si mai ales nu cred ca-l intereseaza atata timp cat produsul final nu coincide cu "frumosul"
robby207 is offline  
Old 26-10-11, 09:47   #28
StanceWorksRomania

Stock
 
StanceWorksRomania's Avatar
 
Join Date: Jul 2011
Posts: 4
Default Re: Castigatorii de la Tuning Expo @ Drift Grand Prix of Romania

Multumim 4tuning pentru eveniment.Tot ce a fost pana acum in Romania in materie de drift a fost ZERO in comparatie cu acesta.Ca au mai fost scapari si mici greseli de organizare e normal,doar cine nu a organizat nimic vreodata poate carcoti.
Multumim pentru ajutor Vali si multumim pentru premii.Intradevar BMW-ul e9 nu se afla in cea mai buna forma si nici nu a fost adus pentru a castiga ceva ci pentru a va delecta voua ochii,e o masina din 1969 destul de rara.
Nu am stiu de existenta unui concurs de tuning & styling am aflat ulterior evenimentului cand unul din baietii de la standul nostru aflandu-se in preajma scenei a auzit strigandu-se numerele de la masini si a ridicat premiile.
Daca cineva se simte in vre-un fel lezat ii cedam cu cea mai mare placere cele 2 cupe castigate.Este primul eveniment la care participam si va asiguram ca e doar inceputul.
Salutam baietii de la Ghetto cu care impartasim in mare parte gusturile in materie de masini si un BIG UPP!!! pentru Marius KNS care a reusit sa ajunga in top16 cu o masina net inferioara celorlalti concurenti.

Cateva remarci ca incheiere:
Intradevar multe masini nu aveau ce cauta acolo insa un lucru stim sigur vazand si succesul loganului cabrio....Gusturile nu se discuta, ci se educa!
Nu mai lasati masinile jos desfacand amortizoarele / scotand arcurile ,desumfland cauciucurile sau ridicandu-le de spate folosind diverse tertipuri pentru a parea joase doar cand veniti la show-uri.Sunteti PENIBILI!
LOW IS A LIFESTYLE! ...ori il ai... ori nu il ai,simplu!
O zi buna tuturor!
StanceWorksRomania is offline  
Old 26-10-11, 10:05   #29
razak

Stage 5
 
razak's Avatar
 
Join Date: Jun 2005
Posts: 3,277
Member of:
[VW]
Default Re: Castigatorii de la Tuning Expo @ Drift Grand Prix of Romania

Nu vreau sa creada lumea ca tip eu dupa vreo cupa. Sunt constient ca am o masina ce nu spune nimic, si asta pentru ca marea majoritate habar nu are cum arata masina la inceput si ce o face deosebita Pe mine ma bucura faptul ca am reusit sa particip, e un pas in fata pe care il fac!

Referitor la BMW-ul E9, vroiam sa zic ca merita mai mult BSK sau NDY, e36'le alb de la voi de la stand , e36 de la Ghetto pentru Stance-ul pe care il are si e static ... erau mai multe!

Calibra portocalie, Golf-ul portocaliu, Logan-ul de la K9, Logan-ul GGD de vanzare , 7'ar-ul de la TNT, si mai sunt in lista aia masini care nu aveau ce cauta la un eveniment cu iesire internationala.

Daca ma uit la MIVW, Wurste, Worthersee, ce vedem acolo ... imi vine sa-mi dau palme!
razak is offline  
Old 26-10-11, 10:12   #30
stefiPJJ
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
stefiPJJ's Avatar
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 1,979
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[VW]
[DACIA]
Default Re: Castigatorii de la Tuning Expo @ Drift Grand Prix of Romania

Quote:
Originally Posted by StanceWorksRomania View Post
Multumim 4tuning pentru eveniment.Tot ce a fost pana acum in Romania in materie de drift a fost ZERO in comparatie cu acesta.Ca au mai fost scapari si mici greseli de organizare e normal,doar cine nu a organizat nimic vreodata poate carcoti.
Multumim pentru ajutor Vali si multumim pentru premii.Intradevar BMW-ul e9 nu se afla in cea mai buna forma si nici nu a fost adus pentru a castiga ceva ci pentru a va delecta voua ochii,e o masina din 1969 destul de rara.
Nu am stiu de existenta unui concurs de tuning & styling am aflat ulterior evenimentului cand unul din baietii de la standul nostru aflandu-se in preajma scenei a auzit strigandu-se numerele de la masini si a ridicat premiile.
Daca cineva se simte in vre-un fel lezat ii cedam cu cea mai mare placere cele 2 cupe castigate.Este primul eveniment la care participam si va asiguram ca e doar inceputul.
Salutam baietii de la Ghetto cu care impartasim in mare parte gusturile in materie de masini si un BIG UPP!!! pentru Marius KNS care a reusit sa ajunga in top16 cu o masina net inferioara celorlalti concurenti.

Cateva remarci ca incheiere:
Intradevar multe masini nu aveau ce cauta acolo insa un lucru stim sigur vazand si succesul loganului cabrio....Gusturile nu se discuta, ci se educa!
Nu mai lasati masinile jos desfacand amortizoarele / scotand arcurile ,desumfland cauciucurile sau ridicandu-le de spate folosind diverse tertipuri pentru a parea joase doar cand veniti la show-uri.Sunteti PENIBILI!
LOW IS A LIFESTYLE! ...ori il ai... ori nu il ai,simplu!
O zi buna tuturor!
ca bine zici ....
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	da.jpg
Views:	373
Size:	1.93 MB
ID:	2199751  
stefiPJJ is offline  
Closed Thread

Thread Tools

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is On
Trackbacks are Off
Pingbacks are Off
Refbacks are Off



All times are GMT +2. The time now is 20:40.


- Copyright 2024 4Tuning