Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > VERSUS AUTO

VERSUS AUTO SUPRA vs SUBARU, Mercedes vs Bmw, pilotul x vs pilotul y. Aceasta rubrica este dedicata provocarilor,analizelor,pariurilor(virtuale bineinteles),comparatiilor. Rog moderatorii sa fie foarte duri pe acest subiect. Fara OFF-TOPIC

View Poll Results: AMG vs M vs RS
AMG 493 30.45%
M 759 46.88%
RS 367 22.67%
Voters: 1619. You may not vote on this poll

Reply
 
Thread Tools
Old 01-03-10, 14:30   #1366
Sasha
Girl on Road

Stage 5
 
Sasha's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 5,483
Member of:
[Moderators]
[Observator 4tuning]
Default Re: AMG vs. M vs. RS

Quote:
Originally Posted by _anaconda_ View Post
Toate testele comparative si toate bazele de date cu performante pe circuit la RS6 il dau castigator. Unde sunt prostiile ? Nu este nicio exagerare, daca ar fi mai lent nu mi-ar fi deloc greu sa admit asta, cum este cazul RS4 B7 vs M3 E90.

www . fastestlaps . com <== cel mai la indemana. Useless sau neuseless este mai rapid .

PS - sunt cativa ani diferenta dar E92 si A5 sunt contemporane si rivale de drept. Daca acum e nedrept sa compar RS5 cu M3, atunci ar fi nedrept sa compar si viitorul M3 cu RS5, asa ca niciodata nu este drept fiindca niciodata nu apar simultan. Se compara generatiile intre ele iar A4 B8 este cu E90 iar A5 cu E92, simplu.

PS2 - nu exista asa ceva gen "marca numarul 1 in lume" .

ok, da-ne tu lectii la toti lol... esti special. Sper sa ajungi sa conduci sau macar sa te plimbi cu masinile viselor tale. De contrazis cu tine, nu are sens... nu o sa reusesti vreodata sa intelegi si sa accepti suprematia altor marci.
ok audi fuck all.. be happy ^^
__________________
Menorah Hora
Sasha is offline   Reply With Quote
Old 01-03-10, 14:32   #1367
_anaconda_

Stage 5
 
_anaconda_'s Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 3,556
Default Re: AMG vs. M vs. RS

Astept dovezile tale referitor la performantele M5 vs RS6, eu macar am venit cu ceva, astept niste argumente reale si eventual niste cifre din partea ta, la insulte fine ne pricepem toti. Daca nu ai atunci nu are rost sa o dam in diverse.

PS - din fericire pentru mine am avut tangenta cu destule masini mai mult sau mai putin interesante asa ca nu visez la asa ceva. Multumesc pentru urari totusi.
_anaconda_ is offline   Reply With Quote
Old 01-03-10, 14:35   #1368
Sasha
Girl on Road

Stage 5
 
Sasha's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 5,483
Member of:
[Moderators]
[Observator 4tuning]
Default Re: AMG vs. M vs. RS

Quote:
Originally Posted by _anaconda_ View Post
Astept dovezile tale referitor la performantele M5 vs RS6, eu macar am venit cu ceva, astept niste argumente reale si eventual niste cifre din partea ta, la insulte fine ne pricepem toti. Daca nu ai atunci nu are rost sa o dam in diverse.

PS - din fericire pentru mine am avut tangenta cu destule masini mai mult sau mai putin interesante asa ca nu visez la asa ceva. Multumesc pentru urari totusi.
bai nene, esti fantastic. Ai si tu putina logica? Stii ce inseamna tractiunea spate pe circuit? Ce face ea, cu ce se mananca?
Sasha is offline   Reply With Quote
Old 01-03-10, 14:37   #1369
_anaconda_

Stage 5
 
_anaconda_'s Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 3,556
Default Re: AMG vs. M vs. RS

Nu schimba subiectul. Masinile alea sunt un tot unitar nu au doar tractiune. Arata-mi tu cum M5 bate RS6, cifre, teste, orice si te cred. Daca nu, las-o balta`. Asa si Nissan GT-R este AWD si bate o gramada de masini RWD (gen F430) pe circuit, so ? Dupa cum am spus, astept niste chestii CONCRETE nu afirmatii lipsite de esenta.

Last edited by _anaconda_; 01-03-10 at 14:39.
_anaconda_ is offline   Reply With Quote
Old 01-03-10, 14:47   #1370
Sasha
Girl on Road

Stage 5
 
Sasha's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 5,483
Member of:
[Moderators]
[Observator 4tuning]
Default Re: AMG vs. M vs. RS

Quote:
Originally Posted by _anaconda_ View Post
Nu schimba subiectul. Masinile alea sunt un tot unitar nu au doar tractiune. Arata-mi tu cum M5 bate RS6, cifre, teste, orice si te cred. Daca nu, las-o balta`. Asa si Nissan GT-R este AWD si bate o gramada de masini RWD (gen F430) pe circuit, so ? Dupa cum am spus, astept niste chestii CONCRETE nu afirmatii lipsite de esenta.
sa-ti intre in cap o data si pt totdeauna..RS6 fuge tare in linie dreapta , dar atat. Pe curbe si pe circuit nu este atat de roz situatia. Lasa ca mai cresti si tu si mai inveti cu fizica, logica etc si mai povestim, ok?

spuneai de dovezi? nu cred ca exista vreo competitie(video) m5/rs6 pe circuit,ar fi total inutila, adica toata lumea CARE GANDESTE LOGIC stie diferenta celor 2 masini ca si care ar fi castigatorul pe circuit. Mai putin aia care intradevar NU POT.. n-ai ce sa le faci.
Sasha is offline   Reply With Quote
Old 01-03-10, 14:48   #1371
_anaconda_

Stage 5
 
_anaconda_'s Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 3,556
Default Re: AMG vs. M vs. RS

Exact cum ma astepta, chestiile concrete LIPSESC cu desavarsire. Cu tot cu RWD-ul lui M5 este mai lent, fie ca iti place sa nu, asta iti arata orice baza de date iti confirma asta. VINO SI TU CU UN ARGUMENT nu cu afirmatii senseless. Fizica, logica se aplica si la GTR care bate MULTE masini RWD, eventual mai scumpe. Probabil si afirmatia asta e falsa, sau fizica se aplica doar la RS6 .

Quote:
Track Performance 0 points 19 points
Audi RS6 (C6) is noticeably faster.

Pana una alta, aia care pot si care au logica sunt de partea ma. Restul e can can, ramai tu cu teoriile tale.

PS @ Stage 1 - cel mai bun sedan din lume ? Declarat de cine ? Tu chiar te iei dupa premiile alea ? Asa si VW Polo a luat car of the year, sa inteleg ca e cea mai buna masina aparuta in anul ala ? .
_anaconda_ is offline   Reply With Quote
Old 01-03-10, 14:49   #1372
Stage1

Stage 5
 
Stage1's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 551
Default Re: AMG vs. M vs. RS

Quote:
Toate testele comparative si toate bazele de date cu performante pe circuit la RS6 il dau castigator. Unde sunt prostiile ? Nu este nicio exagerare, daca ar fi mai lent nu mi-ar fi deloc greu sa admit asta, cum este cazul RS4 B7 vs M3 E90.
Stii tu, m5 e60 a iesit din fericire cel mai bun sedan/limuzina din lume, nu-i nevoie sa vin cu argumente, stii si tu, spune-mi te rog, de ce nu a iesit rs6?
Ca sa devii cel mai bun trebuie sa fi bun din mai multe perspective, nu doar CP.
__________________

The power within you...

Last edited by Stage1; 01-03-10 at 14:51.
Stage1 is offline   Reply With Quote
Old 01-03-10, 14:50   #1373
Sasha
Girl on Road

Stage 5
 
Sasha's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 5,483
Member of:
[Moderators]
[Observator 4tuning]
Default Re: AMG vs. M vs. RS

Quote:
Originally Posted by _anaconda_ View Post
Exact cum ma astepta, chestiile concrete LIPSESC cu desavarsire. Cu tot cu RWD-ul lui M5 este mai lent, fie ca iti place sa nu, asta iti arata orice baza de date iti confirma asta. VINO SI TU CU UN ARGUMENT nu cu afirmatii senseless. Fizica, logica se aplica si la GTR care bate MULTE masini RWD, eventual mai scumpe. Probabil si afirmatia asta e falsa, sau fizica se aplica doar la RS6 .
damn... n-ai cu cine. Ce argument video poti sa imi aduci ca rs6 ar fi mai rapid strict pe circuit?
Sasha is offline   Reply With Quote
Old 01-03-10, 14:51   #1374
_anaconda_

Stage 5
 
_anaconda_'s Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 3,556
Default Re: AMG vs. M vs. RS

Intr-adevar, n-ai cu cine, de aia nici nu mai continui. Performanta se masoara in timp nu in video.

Ori vii cu chestii concrete ori mai bine nu mai posta, sau explica-mi cum de NIssan GT-R calca F430 in picioare pe circuit, desi una e 4WD alta e RWD, hai ca sigur poti, vad ca le ai cu fizica.

@ Stage1 - tu chiar te iei dupa nominalizarile astea ? Haha, tare. VW Polo a castigat car of the year, inseamna ca e cea mai buna masina din anul 2009 ! . Ciudat, niciodata nu am vazut Bentle, Rolls, Maybach, etc acolo ci doar Fiat 500 si Toyota Prius, asa ca astea sunt cele mai bune, doar au luat premiu !

Last edited by _anaconda_; 01-03-10 at 14:53.
_anaconda_ is offline   Reply With Quote
Old 01-03-10, 14:52   #1375
blazeyblaze
Afro Samurai

Stage 5
 
blazeyblaze's Avatar
 
Join Date: Jun 2004
Posts: 1,691
Member of:
[AUDI]
Default Re: AMG vs. M vs. RS

http://fastestlaps.com/comparisons/4...0cdbbdd8c.html


http://fastestlaps.com/comparisons/4...054b2b2b7.html
blazeyblaze is offline   Reply With Quote
Old 01-03-10, 14:53   #1376
Sasha
Girl on Road

Stage 5
 
Sasha's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 5,483
Member of:
[Moderators]
[Observator 4tuning]
Default Re: AMG vs. M vs. RS

Quote:
Originally Posted by _anaconda_ View Post
Intr-adevar, n-ai cu cine, de aia nici nu mai continui. Performanta se masoara in timp nu in video.

Ori vii cu chestii concrete ori mai bine nu mai posta, sau explica-mi cum de NIssan GT-R calca F430 in picioare pe circuit, desi una e 4WD alta e RWD, hai ca sigur poti, vad ca le ai cu fizica.
vreau un versus la fel ca cel de la m5board (in linie dreapta)... atunci o sa putem comenta, pana atunci fck off
Sasha is offline   Reply With Quote
Old 01-03-10, 14:54   #1377
Stage1

Stage 5
 
Stage1's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 551
Default Re: AMG vs. M vs. RS

Nu intelegeti, _anaconda_ si blazeyblaze, vorbiti de parca ati fi ingineri audi, lipsiti complet de pasiune.
Va rog, urcati-va intr-un m5 e60 si treceti dupa intr-un rs6, daca aveti intr-un rs6 senzatii mai mari, felicitari, dar nu veti avea...
Stage1 is offline   Reply With Quote
Old 01-03-10, 14:56   #1378
Sasha
Girl on Road

Stage 5
 
Sasha's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 5,483
Member of:
[Moderators]
[Observator 4tuning]
Default Re: AMG vs. M vs. RS

Quote:
Originally Posted by Stage1 View Post
Nu intelegeti, _anaconda_ si blazeyblaze, vorbiti de parca ati fi ingineri audi, lipsiti complet de pasiune.
Va rog, urcati-va intr-un m5 e60 si treceti dupa intr-un rs6, daca aveti intr-un rs6 senzatii mai mari, felicitari, dar nu veti avea...
ai senzatii destul de mari mai ales dupa 140, de fapt...doar dupa 140
Sasha is offline   Reply With Quote
Old 01-03-10, 14:59   #1379
blazeyblaze
Afro Samurai

Stage 5
 
blazeyblaze's Avatar
 
Join Date: Jun 2004
Posts: 1,691
Member of:
[AUDI]
Default Re: AMG vs. M vs. RS

http://www.autospies.com/news/Autoca...nt-wins-26318/

daca si astia de la autocar sunt nebuni....go go go bmw
__________________
sec
blazeyblaze is offline   Reply With Quote
Old 01-03-10, 15:00   #1380
blazeyblaze
Afro Samurai

Stage 5
 
blazeyblaze's Avatar
 
Join Date: Jun 2004
Posts: 1,691
Member of:
[AUDI]
Default Re: AMG vs. M vs. RS

stage1, friend, am condus mult mai mult de atat
corect, m5 iti da MULT mai multe senzatii dar nu despre senzatii vorbim aici!!!!!!!!!! vorbim despre overall vs overall, in particular despre performante pe circuit
qed
blazeyblaze is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -