Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Accidente

Reply
 
Thread Tools
Old 23-03-10, 16:19   #1006
Vj_AlecS

Stage 5
 
Vj_AlecS's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 917
Member of:
[Fiat]
Default Re: ACCIDENTE

da am vaz si eu.. dar nu inteleg cum ca era destul de aglomerat... se mergea cam bara la bara... am mai vazut si un scuterist pe acolo.. dar cred ca nu avea treaba...
Vj_AlecS is offline   Reply With Quote
Old 23-03-10, 16:27   #1007
deniel
Dacia Driver

Stage 5
 
deniel's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 677
Member of:
[DACIA]
[FORD]
Default Re: ACCIDENTE

http://www.cancan.ro/actualitate/int...ita-95072.html


Urat foarte urat

Last edited by deniel; 23-03-10 at 16:31.
deniel is offline   Reply With Quote
Old 23-03-10, 16:53   #1008
DTH
2 Roti

Stage 5
 
DTH's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 6,411
Member of:
[VW]
[Nissan]
[2 Roti]
[FOTO]
[4Rally]
[4Wheels]
Default Re: ACCIDENTE

................

http://stirileprotv.ro/stiri/evenime...t-de-vina.html

http://observator.antena1.ro/social/...-zob_6982.html


Dumnezeu să-i odihnească in pace !
__________________
STEAM - KLawxith
YOUTUBE - ELITE INC.
INSTAGRAM - klawxith666

PHOTOGRAPHY SITE - http://klawxith.wixsite.com/elite-inc

US/RO

Last edited by DTH; 23-03-10 at 16:56.
DTH is offline   Reply With Quote
Old 23-03-10, 19:16   #1009
stefan_88
Peugeot Driver

Stage 5
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 2,634
Member of:
[PEUGEOT]
Default Re: ACCIDENTE

Pfff... n-am ce zice ... foarte urat accidentul .
Dumnezeu sa-i odihneasca in pace !
stefan_88 is offline   Reply With Quote
Old 24-03-10, 07:23   #1010
22VIN
Opel Driver

Stage 5
 
22VIN's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 5,134
Member of:
[Opel]
[4Rally]
Default Re: ACCIDENTE

Acum sincer, spuneti-mi si mie, voi motociclistii: voi chiar aveti curaj sa mergeti cu viteze mari pe drumurile noastre? Mi-e frica mie, pe 4 roti ca pot pierde controlul imediat din cauza unor denivelari tipice, dar voi pe 2...
22VIN is offline   Reply With Quote
Old 24-03-10, 08:09   #1011
DTH
2 Roti

Stage 5
 
DTH's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 6,411
Member of:
[VW]
[Nissan]
[2 Roti]
[FOTO]
[4Rally]
[4Wheels]
Default Re: ACCIDENTE

Quote:
Originally Posted by amphetamine View Post
Acum sincer, spuneti-mi si mie, voi motociclistii: voi chiar aveti curaj sa mergeti cu viteze mari pe drumurile noastre? Mi-e frica mie, pe 4 roti ca pot pierde controlul imediat din cauza unor denivelari tipice, dar voi pe 2...

Eu de exemplu aveam ...acum ceva timp dar văd că situaţia strazilor se īnrăutăţeşte pe zi ce trece ...

Mai dădeam pe Băneasa , Magheru , Dorobanţi , Floreasca , Aviatorilor etc ...dar acum sunt străzile făcute praf ...
DTH is offline   Reply With Quote
Old 24-03-10, 09:24   #1012
andreimp3

Stage 5
 
andreimp3's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 567
Member of:
[Mitsubishi]
Default Re: ACCIDENTE

Unchiul meu a murit sambata in jud Teleorman comuna Tiganesti... probabil uni stiu cum este drumul pe acolo si stiu si despre accident. Om realizat cu vila apartament masina tot ce voia... medic stomatolog; peste 3 saptamani urma botezul baietelului sau de doar 2 luni si ceva. Accidentul s-a intamplat chiar in fara bisericii... mergea pe un sensul lui de mers cu 120 spun politisti dar eu cred ca avea undeva la 80 si o supernova care venea din sens invers a vrut sa intre pe o ulita. Cand a vazut ca motocicleta vine cu viteza s-a panicat si a franat brusc pe sensul pe care venea motocicleta si acolo a ramas ca boul in loc sa accelereze in spre ulita. Unchiul meu a incercat sa pun frana a franat cu roata spate 3 metri apoi cu 7 metri cu fata; a fost aruncat inainte ca motocicleta sa faca impactul cu masina; a fost aruncat cu capul in farul masinii, apoi in aer apoi a cazut cu coastele pe capota pe care si le-a rupt in impact. Hemoragie interna... degeaba purta casca si vesta protectoare pentru ca asa a fost sa fie. Poate ca daca nu punea frana fata mai avea o alta sansa sa scape cu viata. Poze sau video nu am facut pentru ca era infricosator... balta de sange.
__________________
Mitsubishi Colt 1.1

Last edited by andreimp3; 24-03-10 at 09:26.
andreimp3 is offline   Reply With Quote
Old 24-03-10, 09:37   #1013
andi_cimpean

Stage 5
 
andi_cimpean's Avatar
 
Join Date: May 2008
Posts: 9,889
Member of:
[Moderators]
Default Re: ACCIDENTE

Quote:
Originally Posted by amphetamine View Post
Acum sincer, spuneti-mi si mie, voi motociclistii: voi chiar aveti curaj sa mergeti cu viteze mari pe drumurile noastre? Mi-e frica mie, pe 4 roti ca pot pierde controlul imediat din cauza unor denivelari tipice, dar voi pe 2...
Mai ales după iarna asta grea, care şi-a lăsat amprenta pānă şi īn asfalt.

Nu cred că toţi fac aşa. Din reportaj am īnţeles că femeia consumase băuturi alcoolice.
__________________
▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬~ஜ۩۞۩ஜ~▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬~ஜ۩۞۩ஜ~▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
andi_cimpean is offline   Reply With Quote
Old 24-03-10, 09:52   #1014
Bogdan_mb

Stage 5
 
Bogdan_mb's Avatar
 
Join Date: May 2005
Posts: 4,267
Member of:
[MERCEDES]
Default Re: ACCIDENTE

Cand te urci pe motocicleta, mai ales in Romania, te expui unui risc enorm pe care ți-l ASUMI de la bun inceput. Incepe sezonul, deci aveti grija si cei pe motoare cat si cei cu volanul in fata.
__________________
Bogdan_mb is offline   Reply With Quote
Old 25-03-10, 11:14   #1015
22VIN
Opel Driver

Stage 5
 
22VIN's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 5,134
Member of:
[Opel]
[4Rally]
Default Re: ACCIDENTE

Eu unul daca nu cunosc bine drumul nu ma arunc la viteza mare. E prea periculos. Cunosc drumuri care la prima vedere par impecabile, asfalt ca-n palma, si imediat dupa o curba denivelari de la alunecari de teren, suficient de mari cat sa te poata arunca in rapa chiar si la o viteza mai mica.
E nasol rau, dupa ce ca aveam drumurile facute praf inainte, dupa iarna asta nesimtita s-au stricat de tot.
22VIN is offline   Reply With Quote
Old 25-03-10, 12:08   #1016
GOGU_VL
BMW Driver

Stage 5
 
GOGU_VL's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 5,384
Member of:
[BMW]
Default Re: ACCIDENTE

Ceva ce rar vezi, cel putin asa cred eu......vine un vecin acasa (Seria 5), parcheaza masina in fata blocului.....nimic neobisnuit......vine si un alt vecin acasa(Citroen) si parcheaza si el, dar cum si in ce hal cred ca nici o femeie incepatoare n'ar putea sa parcheze asa, cel putin o vezi cand te dai jos din masina, sau cat de incet ai da cu spatele, dar tot simti masina ca s'a oprit in ceva, dar el nuuuuu....batman/batman
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	Image3020.jpg
Views:	325
Size:	866.8 KB
ID:	1387233   Click image for larger version

Name:	Image3021.jpg
Views:	230
Size:	475.4 KB
ID:	1387234   Click image for larger version

Name:	Image3022.jpg
Views:	278
Size:	464.3 KB
ID:	1387235  

GOGU_VL is offline   Reply With Quote
Old 25-03-10, 12:15   #1017
DTH
2 Roti

Stage 5
 
DTH's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 6,411
Member of:
[VW]
[Nissan]
[2 Roti]
[FOTO]
[4Rally]
[4Wheels]
Default Re: ACCIDENTE

Quote:
Originally Posted by jm3k3rd3mik View Post
Ceva ce rar vezi, cel putin asa cred eu......vine un vecin acasa (Seria 5), parcheaza masina in fata blocului.....nimic neobisnuit......vine si un alt vecin acasa(Citroen) si parcheaza si el, dar cum si in ce hal cred ca nici o femeie incepatoare n'ar putea sa parcheze asa, cel putin o vezi cand te dai jos din masina, sau cat de incet ai da cu spatele, dar tot simti masina ca s'a oprit in ceva, dar el nuuuuu....batman/batman
Şi ăsta e accident ? Nici tamponare nu cred că se poate numi
DTH is offline   Reply With Quote
Old 25-03-10, 20:28   #1018
andreimp3

Stage 5
 
andreimp3's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 567
Member of:
[Mitsubishi]
Default Re: ACCIDENTE

frate ma streseaza astia... cum frate uite si tu cat de dusa e aia... cum a luat carnetul frate??? a facut parcarea aia la un metru in strada ba chiar si in curu lu ala cu bmw
andreimp3 is offline   Reply With Quote
Old 25-03-10, 21:20   #1019
DTH
2 Roti

Stage 5
 
DTH's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 6,411
Member of:
[VW]
[Nissan]
[2 Roti]
[FOTO]
[4Rally]
[4Wheels]
Default Re: ACCIDENTE

Quote:
Originally Posted by andreimp3 View Post
frate ma streseaza astia... cum frate uite si tu cat de dusa e aia... cum a luat carnetul frate??? a facut parcarea aia la un metru in strada ba chiar si in curu lu ala cu bmw
Să nu generalizăm ...nu ai fost acolo ca să ştii exact cum s-a īntāmplat , şi femeia nu este dusă , nu toţi suntem AşI la volan Daca ii s-ar īntampla unei femei de la tine din familie o chestie de genul ăsta , ti-ar plăcea să rādă nişte puşti de ea ?? Nu cred
DTH is offline   Reply With Quote
Old 25-03-10, 21:47   #1020
snake17

Stage 5
 
Join Date: Aug 2009
Posts: 412
Default Re: ACCIDENTE

ce-i fara permis ar trebuii sa o lase mai usor cu comentariile cu si despre condus masini si parcat...asa cred eu

Last edited by snake17; 25-03-10 at 21:52.
snake17 is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -