Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Iasi

View Poll Results: ....
...... 0 0%
---- 0 0%
Voters: 0. You may not vote on this poll

Reply
 
Thread Tools
Old 03-02-08, 20:34   #1651
ZyZ
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
ZyZ's Avatar
 
Join Date: May 2005
Posts: 743
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[VW]
[Old School Cars]
Default Re: Discutzii/Cafenea/Intalniri Iasi

Poate, Razvane, da' intrarea intr-un grup mare de masini, multe din ele cu ceva istorie si vechime...a cam lasa de dorit. Ceva mai multa modestie si cumpatare ar fi fost mai ok. Mai in liniste, mai incet. Sincer era penibil ca niste pusti de 16 ani sa fie singurii din tot grupul ala de mii de cai care sa atraga garda. In rest...nu stiu ce le poate mintea si mi s-au parut linistiti cand am vorbit cu ei. Dar un pic mai multa modestie si ceva mai mult tact, atunci cand intri intr-un grup de oameni, ar prinde bine. Daca vinerea viitoare incep din nou si tureaza motoarele alea si se dau la fel in spectacol, o sa fim cu totii nevoiti sa luam masuri. Nu putem suferi toti din cauza a doi baieti dornici de publicitate
__________________
VW Scirocco 16V Turbo. I live my life one quarter mile at a time. Nothing else matters. For those 10 seconds or less, I'm free...
ZyZ is offline   Reply With Quote
Old 03-02-08, 20:34   #1652
djandrey23

Stage 3
 
djandrey23's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 94
Default Re: Discutzii/Cafenea/Intalniri Iasi

Quote:
Originally Posted by JUST-DO-IT View Post
mormaie dar adoarme la loc,pe benzina ,iar pe gaz...nu am curaj sa mai incerc....mai incerc maine dupa examen,cand vin de la servici....poate pana atunci se satura de somn....momentan se reface...
unde stai? vin cu vreun electrosock sa o trezim?
PS: succes la examen
djandrey23 is offline   Reply With Quote
Old 03-02-08, 20:38   #1653
bakal

Stage 5
 
bakal's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 1,682
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Nissan]
Default Re: Discutzii/Cafenea/Intalniri Iasi

corect, cu chestia asta nici eu nu am fost de acord, de aceea am zis ca o sa vbm si o sa stabilim un mic regulament
bakal is offline   Reply With Quote
Old 03-02-08, 22:04   #1654
CoCaine
Audi Driver


Stage 5
 
CoCaine's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 1,291
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[AUDI]
[4Tuning International]
Default Re: Discutzii/Cafenea/Intalniri Iasi

Quote:
Originally Posted by JUST-DO-IT View Post
2 chei si un dus rece...hmmm e o ideee.....am terminat reparatiile...dar inca nu vrea sa se trezeasca....
mormaie dar adoarme la loc,pe benzina ,iar pe gaz...nu am curaj sa mai incerc....mai incerc maine dupa examen,cand vin de la servici....poate pana atunci se satura de somn....momentan se reface...
nu am curent la faru drept....am verificat si inlocuit toate sigurantele,am verificat blocu de lumini,am verificat masa,am verificat si farul daca il pun pe stanga merge perfect,l-am pus si direct la baterie si e ok...dar dreapta pe faza scurta nu am curent....cine are vreo ideie?
Cred ca cel mai bine ar fi sa accepti ajutorul unui electrician,decat sa iti ia foc iar masina,poate data viitoare nu vei mai fi atat de norocos..
Parerea mea..
__________________
Audi S2
CoCaine is offline   Reply With Quote
Old 03-02-08, 22:58   #1655
JUST-DO-IT

Stage 5
 
JUST-DO-IT's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 657
Member of:
[DACIA]
[RENAULT]
Default Re: Discutzii/Cafenea/Intalniri Iasi

cocaine ai dreptate ,dar doar pe jumate......problema e de la instalatia gpl,nu ce-a electrica....nu e prima masina la care schimb cateva sigurante sau un bec,doua....diagrama electrica o am de pe real oem de la bmw......nu m-am apucat asa de nebun sa scmb yo una alta.....Mi-a placut faza cu vantu lateral tareee
andrey23 stau in pacurari.....nu e nevoie de electrosock....curent are ca invarte.....cred ca e ceva din alimentare.....am descoperit un scurt pe tripla stanga.....
Ms pt urare la ce am auzit despre ex de maine....o sa am nevoie de tot ajutoru posibil....Bafta tuturor care sunteti in sesiune!
Am sa apelez la un electrician.....tot vreau sa mai vrerific cateva lucruri la masina....ms de sfat cocaine..
O saptamana plina de realizari tuturor!
__________________

-----Cumpar Gotti R17------
Cumpar 2 gume 195 50 15--Urgent !!!
Bmw 318 i---------Own
Dacia 1310---------Own
_________________________
-Driving sideways ,is a way of life !
JUST-DO-IT is offline   Reply With Quote
Old 04-02-08, 00:21   #1656
slip
BMW Driver

Stage 5
 
slip's Avatar
 
Join Date: May 2005
Posts: 1,170
Default Re: Discutzii/Cafenea/Intalniri Iasi

Quote:
Originally Posted by bakal View Post
slip, baietii cu microcarurile, desi sunt mici, sunt pe treaba lor, adica, baietii stiu ce fac si cum fac, in legatura cu masinile....desi nu ai spune asta, si eu am ramas masca la ce le poate mintea.....
mnah..eu nu am zis ca nu stiu ca nu eram acolo.. ce spuneam mai sus era legat de faptul ca daca ai nush ce vila pe bucium.. nu inseamna ca si stii sa conduci .. sau ca stii ce faci asta ziceam...
legat tot de ei.. nu stiu ce au facut vineri.. la intalnire pentru ca nu eram prezent din pacate.. prietenii stiu de ce.. :P .. dar am auzit cuvinte aiurea.si..spectacolul asta gratuit arata multe.. pe langa experienta sau.. "stiu ei ce fac" .. nu zic ca nu stiu ei ce fac.. cum sa zic asa ceva..
doar ca in momentul in care ajungi intr-un grup de oameni si vrei sa te afirmi.. te bagi mai cu respect.. mai cu modestie.. ca oricine poate sa faca scheme cu masina si sunt masini care stiu sa faca multe cu cine trebuie la volan..

e problema lor ce fac si cum fac .... dar in momentul in care exista o adunare ... ca in fiecare vineri.. ar fi frumos sa se respecte si oamenii care sunt acolo si nu au nici o vina ca se intampla spectacolul de acolo..oferit de cei cu masinutele alea..
respectul ori ti-l impui.. ori ti-l castigi... nu il colectezi cu frana de mana. .. sau mai stiu eu ce lucru banal.. scartz de roti .. alea alea..
ori faci "pestacol" .. ori stai in banca ta...

numai respect.....
__________________
Old School MotorSport IASI !!
Pasiunea nu cunoaste limite !!
slip is offline   Reply With Quote
Old 04-02-08, 18:54   #1657
mihay

Stage 3
 
mihay's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 165
Member of:
[Crazy Drivers]
Default Re: Discutzii/Cafenea/Intalniri Iasi

Dupa cum observ multa agitatie un ultimile zile. Eu nu am avut timp sa mai intru pe forum prietenii stiu de ce.Acum sa trec si eu pe la unele subiecte care vad ca se discuta pe aici :
1 dupa cum observ baeti cu micro.... au facut ce au facut si rezultatele daca citesc forumul sunt asa cum se asteptau ei adika au ajuns in discutiile noastre si sa vb despre ei
2 tot despre ei e vb am vb cu ALEX ''low'' care si-a petrecut ultimile 2 zile cu ei si sincer ma lasat pe spate ce mia povestit si ce mia zis despre ei la 16 sa aiba puterea sa faca ce au facut fara detalii ca nush daca ei vor sa zica si sa nu fac o gafa dar uni dintre noi la 16 ani pe bune ca nu am facut ce au ei sincer nu am auzit pe nimeni si asta mi-a placut la ei .Poate pe viitor o sa aflati despre ce e vb dar au respectul meu
3 am sa vb cu ei si cu alex ca se intelege mai bine cu ei sa nu mai faca excese cand mai vin ca sa nu mai avem codite dupa noi
4 intradevar raz tre sa facem un regulament de ordine interioara ca sa nu ne trezim cu musafri nepoftiti sau spioni stiti voi la ce ma refersi 5 imi pare bine ca am readus la viata sectiunea 4T de pe iasi care cam prinsese paianjeni asa ca numa bine si sa ne vedem sanatosi in trafic sau prin rond
__________________
NOD
mihay is offline   Reply With Quote
Old 04-02-08, 19:38   #1658
bakal

Stage 5
 
bakal's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 1,682
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Nissan]
Default Re: Discutzii/Cafenea/Intalniri Iasi

ce ati spune de o scurta calatorie pana la vaslui? asta cam pe 24 feb, poate reusesc sa rezolv de i mica intalnire 4t, unde sa ne reintalnim cu cei pe la care am fost, bacau, neamt, suceava....?
__________________
got smoke, will travel
bakal is offline   Reply With Quote
Old 04-02-08, 22:42   #1659
Low_Ridah

Stage 5
 
Low_Ridah's Avatar
 
Join Date: Jun 2005
Posts: 1,248
Member of:
[Crazy Drivers]
Default Re: Discutzii/Cafenea/Intalniri Iasi

Am cateva argumente sa adaug si eu asupra celor ce sau discutat pe acest forum de vineri pana astazi ....desi argumentele mele vor fi negate sau critcate ...sau chiar ignorate de unii , pt k sunt un " copil " pt unii care sunt cu cateva zile...luni mai mari k mine ... pt k nu stau in spatele unei " saibe " ...totusi am sa zic ce am pe suflet pt k consider k am ceva de zis ...si poate am sa dau putina tema de gandire....
1) sunt de acord k ziua de vineri si nu numai sa aiba un regulament de oridine precum aveam si la SV la orice intalnire ...cursa ..etc ..pt k aceasta chiar ajuta si inspira tema si caracterul pe care aceste intalniri o are ..sau ar trebui sa o aiba ...
2) Razvane ..iti urez tot succesul si nororcul si sporul la munca pt a infaptui intalnirea de pe 24 feb. precum am inteles ..noi suntem in spatele tau cu tot ajutorul pe care til putem oferi si prezenta noastra ...ne auzim la un tel dak ai ceva de comunicat
3) in legatura cu " baietii cu microcarurile " as avea niste cuvinte mai grele de adaugat..
Pt cel care a zis k ei au casa pe Bucium ...sau pe Copou ??? eu nush unde au casa si nici nu ma intereseaza si nici nu cred k ar fi relevanta treaba asta ...doar dak vrei sa zici k ar fi vreun material de combinatii ..dak ma intelegi ..sau poate nu ai destui bani si nu mai jtii pe cine sa jumuiest ...scuze de cuvinte dar nu mam putut abtine ...
Nu jtiu dak au facut atat de multe " impresii " ....inteleg faza cu Politia ...poate au aduso ei ..poate nu ....nu se jtie ...dar ...trecusera intre 2 sau 5 minute de cand ajunsesera la palat si unul dintre noi ...deja avea ceva de obiectat ....mi sa parut jignitor ..nu ai schimbat 2 vorbe cu omu si deja ti sa pus pata ...scuzatima si pt asta ....dar e inadmisibil si urat ...
Impresii au multi ...ce dak a turat motorasu ala de 600 cmc pana ia sarit pistonu ...k multi dintre noi pleaca din parcare sau ...unde om fi la consum ../ sa nu fim impocriti ...ce dak au 16 ani ...asta inseamna k sunt prosti ..?? eu am 20 si tot nu ma baga lumea in seama ..park as avea IQ in minus ...
Tot respectu meu pt ei ..deoarece eu nu cunosc om in IS sa fi facut ce au facut ei cu mana lor ..nu ajutati de 4372695723469 de oameni pe zeci de mii de EURO ...si 7436587346 de relatii ....MANA LOR A FACUT MULTE ..si MINTEA LOR ...
Tot ce am zis in acest post chiar dak va fi sters chiar dak nu ...tot va fi citit de lume si tot ce am zis ..nu am zis cu rautate ..ci cu cele mai bune intentii ...sa gandim k niste omameni normali ..pasionati ...sincer ..am dat peste multa lume la viatza mea pe care nu am vrut sa o mai vad a doua oara ..sper sa nu imi fac aceeasi impresie despre cativa cu care ma int vineri seara ...Scuzati greselile de ortografie sau exprimare ...dar ma cam grabesc .....
Respect si asfalt uscat
__________________
This here is Opel country ... On a quiet day you can almoast here de VW rusting and falling apart ...
Low_Ridah is offline   Reply With Quote
Old 05-02-08, 08:54   #1660
ZyZ
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
ZyZ's Avatar
 
Join Date: May 2005
Posts: 743
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[VW]
[Old School Cars]
Default Re: Discutzii/Cafenea/Intalniri Iasi

Tocmai pentru ca nu esti un "copil", chiar daca esti cu ani buni mai mic decat unii dintre noi, o sa-ti aduc contra-argumente (sau sfaturi prietenesti) la cateva dintre problemele expuse de tine. Cred ca totusi e cam devreme pentru cineva in situatia ta, care inca e nou in peisajul auto din Iasi, sa inceapa deja sa arunce cuvinte grele, la intamplare, indiferent cui sunt adresate. Alex a facut o remarca vis-a-vis de casa lor fara sa implice altceva decat faptul ca si el, ca si mine, a primit informatia asta de la cineva, probabil aceeasi persoana. El a vrut s-o impartaseasca, mie nu mi s-a parut relevant. Nu stiu de la ce te-ai aprins si cu ce ocazie ai inceput sa te legi de averea lui personala. Cat despre "impresii", aceeasi persoana mi-a explicat ca baietii au venit in fata lui inspre palat, si stilul de condus e unul total haotic si la limita. Sincer, ne asumam deja destule riscuri cand plecam pe vale, si fara soferi dornici de afirmare. Iar in alea 2-5 minute de cand ajunsesera la Palat, avusesera timp destul ca sa tureze motoarele inutil, evident in timp ce masina de Politie trecea pe langa ei. Si sa stii ca nu a fost numai Razvan care a fost nemultumit de chestia asta, ci si eu. Cum spuneam mai sus, cand intri intr-o comunitate, intri mai modest la inceput, indiferent de masina sau de banii din cont. In alta ordine de idei, intr-adevar impresii au multi. Prea multi. Dar acei soferi nu au loc printre noi. Avem deja de multa vreme un regulament nescris de ordine interioara. Nu s-a inventat la SV. Nu a spus nimeni ca daca au 16 ani sunt prosti, iar faptul ca tu te simti marginalizat pentru ca ai 20 de ani, n-ai masina si nu te baga unele persoane in seama n-are nici o legatura cu asta. Nu e nimeni ipocrit pentru ca, in cazul in care n-ai observat (nu ai fi avut cum, sunt cateva intalniri de cand vii in Iasi), in general se pleaca linistit de la Palat sau din rond, tocmai pentru ca sunt intotdeauna militieni in zona. Cat despre persoane din Iasi care nu si-au facut treaba cu mana lor, ce pot sa zic la replica asta...Unu' ca iar ai dat cu bata-n balta (vezi Edy de ex.) si doi...tu nu stii multe din ce se intampla in Iasi. Ma bucur ca nu ti s-a sters postu' si ma bucur ca am trecut perioada aia cand se stergeau posturi la inamplare din orgoliu personal. Sper ca nu v-am plictisit si imi cer scuze daca reactia mea a fost prea acida raportata la situatie. Alex, iti inteleg problema, dar era frumos daca explicai acolo, pe loc, cand erai langa mine si Razvan si ne chinuiam sa organizam lucrurile, cand a aparut problema, sau daca stiind situatia ai fi discutat cu ei s-o lase un pic mai moale intr-un spatiu public si expus. Las-o mai moale cu...cuvintele grele si exprima-te liber atunci cand nu-ti convine ceva, si nu pe forum. Eu unul am avut ulterior intalnirii o discutie cu Razvan si mi-a explicat, fara cuvinte grele, totul despre baieti. Ma bucur ca s-au integrat si am inteles ca intrarea lor a fost o greseala si din partea lor, si din partea noastra ca organizatori pentru ca n-am putut sa le explicam (era si foarte multa lume). Acestea fiind date, astept sa ii cunosc si eu cum trebuie, pentru ca pasionatii adevarati nu trebuie, intr-adevar, sa aiba 30 de ani sau milioane de euro. Va pup pe motoare, ZyZ.
ZyZ is offline   Reply With Quote
Old 05-02-08, 09:37   #1661
mihay

Stage 3
 
mihay's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 165
Member of:
[Crazy Drivers]
Default Re: Discutzii/Cafenea/Intalniri Iasi

Ca sa nu mai folosim cuvinte grele si sa nu ne enervam ca nu avem dece ca doar suntem prieteni si zic eu ca nu conteaza vechimea intre noi si varsta si intradevar ca ceea ce sa vb pe forum trebuia sa fie discutat intre noi fata in fata ca ar fi fost mai bine dar e bine ca sa discutat si asa oricum parerea mea e ca sa gresit in ambele parti si trebuie sa facem in asa fel incat sa ne intelegem. Sper sa ne vedem curand si sa putem vb .
Si legat de subiect nu cred ca ar conta averea locul unde sedem si etc etc etc conteaza cum gandesti cum te impaci cu persoanele alaturate ceea ce sa si spus in posturile precedente. Deci sper ca in viitorul apropiat sa ne vedem si sa discutam ca sa o scoatem la capt cumva.In rest numa bine si vb lu ZyZ " va pup pe motoare" ca deacum incepe sezonul
mihay is offline   Reply With Quote
Old 05-02-08, 10:40   #1662
bakal

Stage 5
 
bakal's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 1,682
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Nissan]
Default Re: Discutzii/Cafenea/Intalniri Iasi

hai ma iar va certati...ce naiba e cu voi? vreti sa vina "taticul" vostru sa va ia de urechi ... ce naiba,....dati mana pt impacare
bakal is offline   Reply With Quote
Old 05-02-08, 11:28   #1663
ZyZ
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
ZyZ's Avatar
 
Join Date: May 2005
Posts: 743
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[VW]
[Old School Cars]
Default Re: Discutzii/Cafenea/Intalniri Iasi

Nush de la ce v-ati luat. Nu se cearta nimeni. Lumea isi expune un punct de vedere. Daca discutam in contradictoriu, o putem face si fara sa ne certam. Vezi ca devii autoritar
ZyZ is offline   Reply With Quote
Old 05-02-08, 13:25   #1664
AXEL_SS

Stage 4
 
AXEL_SS's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 285
Smile Re: Discutzii/Cafenea/Intalniri Iasi

Quote:
Originally Posted by ZyZ View Post
Tocmai pentru ca nu esti un "copil", chiar daca esti cu ani buni mai mic decat unii dintre noi, o sa-ti aduc contra-argumente (sau sfaturi prietenesti) la cateva dintre problemele expuse de tine. Cred ca totusi e cam devreme pentru cineva in situatia ta, care inca e nou in peisajul auto din Iasi, sa inceapa deja sa arunce cuvinte grele, la intamplare, indiferent cui sunt adresate. Alex a facut o remarca vis-a-vis de casa lor fara sa implice altceva decat faptul ca si el, ca si mine, a primit informatia asta de la cineva, probabil aceeasi persoana. El a vrut s-o impartaseasca, mie nu mi s-a parut relevant. Nu stiu de la ce te-ai aprins si cu ce ocazie ai inceput sa te legi de averea lui personala. Cat despre "impresii", aceeasi persoana mi-a explicat ca baietii au venit in fata lui inspre palat, si stilul de condus e unul total haotic si la limita. Sincer, ne asumam deja destule riscuri cand plecam pe vale, si fara soferi dornici de afirmare. Iar in alea 2-5 minute de cand ajunsesera la Palat, avusesera timp destul ca sa tureze motoarele inutil, evident in timp ce masina de Politie trecea pe langa ei. Si sa stii ca nu a fost numai Razvan care a fost nemultumit de chestia asta, ci si eu. Cum spuneam mai sus, cand intri intr-o comunitate, intri mai modest la inceput, indiferent de masina sau de banii din cont. In alta ordine de idei, intr-adevar impresii au multi. Prea multi. Dar acei soferi nu au loc printre noi. Avem deja de multa vreme un regulament nescris de ordine interioara. Nu s-a inventat la SV. Nu a spus nimeni ca daca au 16 ani sunt prosti, iar faptul ca tu te simti marginalizat pentru ca ai 20 de ani, n-ai masina si nu te baga unele persoane in seama n-are nici o legatura cu asta. Nu e nimeni ipocrit pentru ca, in cazul in care n-ai observat (nu ai fi avut cum, sunt cateva intalniri de cand vii in Iasi), in general se pleaca linistit de la Palat sau din rond, tocmai pentru ca sunt intotdeauna militieni in zona. Cat despre persoane din Iasi care nu si-au facut treaba cu mana lor, ce pot sa zic la replica asta...Unu' ca iar ai dat cu bata-n balta (vezi Edy de ex.) si doi...tu nu stii multe din ce se intampla in Iasi. Ma bucur ca nu ti s-a sters postu' si ma bucur ca am trecut perioada aia cand se stergeau posturi la inamplare din orgoliu personal. Sper ca nu v-am plictisit si imi cer scuze daca reactia mea a fost prea acida raportata la situatie. Alex, iti inteleg problema, dar era frumos daca explicai acolo, pe loc, cand erai langa mine si Razvan si ne chinuiam sa organizam lucrurile, cand a aparut problema, sau daca stiind situatia ai fi discutat cu ei s-o lase un pic mai moale intr-un spatiu public si expus. Las-o mai moale cu...cuvintele grele si exprima-te liber atunci cand nu-ti convine ceva, si nu pe forum. Eu unul am avut ulterior intalnirii o discutie cu Razvan si mi-a explicat, fara cuvinte grele, totul despre baieti. Ma bucur ca s-au integrat si am inteles ca intrarea lor a fost o greseala si din partea lor, si din partea noastra ca organizatori pentru ca n-am putut sa le explicam (era si foarte multa lume). Acestea fiind date, astept sa ii cunosc si eu cum trebuie, pentru ca pasionatii adevarati nu trebuie, intr-adevar, sa aiba 30 de ani sau milioane de euro. Va pup pe motoare, ZyZ.
Mare dreptate ai radule... Imi place cum pui problema:
AXEL_SS is offline   Reply With Quote
Old 05-02-08, 17:27   #1665
TuningBoy

Stage 5
 
TuningBoy's Avatar
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 699
Member of:
[FOTO]
Default Re: Discutzii/Cafenea/Intalniri Iasi

Scuze ca intrevin...dar cu cine as putea sa vorbesc...care sami poata explica...mai multe chestii pe forum?
TuningBoy is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -