Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Iasi

View Poll Results: ....
...... 0 0%
---- 0 0%
Voters: 0. You may not vote on this poll

Reply
 
Thread Tools
Old 19-12-07, 15:46   #1501
ZyZ
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
ZyZ's Avatar
 
Join Date: May 2005
Posts: 743
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[VW]
[Old School Cars]
Default Re: Discutzii/Cafenea/Intalniri Iasi

Cine te-a suparat in stilu' asta Razvane ? Hai ca lucrurile nu-s chiar atat de rele...Te astept vineri, si poate vii si cu fata, ca daca tot ne ascundem printr-un pub, si nu mai stam in frig, putem ne scoatem si domnisoarele fara sa le plictisim...prea mult
__________________
VW Scirocco 16V Turbo. I live my life one quarter mile at a time. Nothing else matters. For those 10 seconds or less, I'm free...
ZyZ is offline   Reply With Quote
Old 19-12-07, 19:17   #1502
D3m0N
Peugeot Driver

Stage 5
 
D3m0N's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 704
Member of:
[PEUGEOT]
[Toyota]
Default Re: Discutzii/Cafenea/Intalniri Iasi

Quote:
Originally Posted by CRyS` View Post
Stai...la 17 ani ai destui ani de experienta in condus? Ai facut drumuri Romania-Anglia...sau cine stie...Romania - Australia si noi nu stim? Wow!!!!!!Esti tare n`am ce zice!
nu mah) nu m`am referit la asta... creka iti dai seama... vreau sa zic ca nu is chiar ca unul care se urca prima oara la volan la scoala de soferi .. si de am trecut de stagiul probleme cu oprirea motorului.... etc...tot ce imi doresc acum sa iau carnetul sa ies si eu pe strada .... oricum prima oara m`am urcat la volan in 2000... si ideea e ca toti din fam mea toti barbatii bunicamiu taicamiu etc... au fost pasionati de asta....viata e didicata masinii
__________________

Tel: 0740.288.511 - 0232.212.703 YM: juntos.auto
www.JUNTOS.RO
D3m0N is offline   Reply With Quote
Old 19-12-07, 19:47   #1503
slip
BMW Driver

Stage 5
 
slip's Avatar
 
Join Date: May 2005
Posts: 1,170
Default Re: Discutzii/Cafenea/Intalniri Iasi

Quote:
Originally Posted by D3m0N View Post
nu mah) nu m`am referit la asta... creka iti dai seama... vreau sa zic ca nu is chiar ca unul care se urca prima oara la volan la scoala de soferi .. si de am trecut de stagiul probleme cu oprirea motorului.... etc...tot ce imi doresc acum sa iau carnetul sa ies si eu pe strada .... oricum prima oara m`am urcat la volan in 2000... si ideea e ca toti din fam mea toti barbatii bunicamiu taicamiu etc... au fost pasionati de asta....viata e didicata masinii
) deci.. sa incep... desi mi-e greu.. sa ma opresc din ras..
asa... incerc sa ma rezum pe scurt..
nu stiu ce experienta poti sa ai fara permis...
nu stiu ce fel de experienta poti capata daca faci un drum romania-anglia(ca sa nu zic ca australia e alt continent marginit de oceane )
nu imi pot imagina ce fel de sofer poti fi ... daca ai trecut doar de faza cu oprirea motorului.. si abia astepti sa iesi pe strasse ca sa inveti sa treci si peste celelalte probleme..
fara permis.. am condus multi.. inca de la varste fragede.. dar nu vad sa se laude nimeni.. si nici nu poti capata "experienta" daca nu iesi legal pe strazi.. sa conduci ... nu inseamna sa stii sa apesi pedalele si sa tragi de colac conteaza shaiba dintre scaun si colacu' ala...
in alta ordine de idei.. nu degeaba se poarta mamaliga in geam.. si se spune ca cei care nu au inca un an de cand au permis.. sunt incepatori.. intelegi ce zic?

si ca sa inchei.. nu vreau sa fiu rau..dar.. ceea ce e scris gros si subliniat.. suna cam asa.. "prima oara m-am urcat in masina in anul 2000" ... chiar daca ai scris la volan.. se interpreteaza altfel...
la fel ca tine.. si eu..si multi altii.. ne-am urcat prima data "la volan" .. inca de dupa revolutie.. daca e sa iei mot-a-mot ce ai scris..
__________________
Old School MotorSport IASI !!
Pasiunea nu cunoaste limite !!
slip is offline   Reply With Quote
Old 19-12-07, 20:20   #1504
JUST-DO-IT

Stage 5
 
JUST-DO-IT's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 657
Member of:
[DACIA]
[RENAULT]
Exclamation Re: Discutzii/Cafenea/Intalniri Iasi

salutare lume!am ras de era sa cad cu tot cu scaun.......
slip ai ramas in urma frate!nu stiai de tunelu trans oceanik?rusinik.. ..e de vreo 2 luni deschis iar cand ajungi la destinatie ai si masina gata spalata! optional la semafor se da si un polish ,dar ala se plateste separat,ca e cu apa sarata..... ,
eu nu am nimik cu nimeni dar zmei de astia am vazut destui....
nimeni nu s-a nascut pilot...toti invata iau carnetu,poarta mamaliga,iar dupa un an si ceva doi poti spune ca esti sofer....eu am 8 ani de cand conduc legal,dar consider ca mai am de invatat multe....tu spui ca iti iei carnetu si deja ai experienta nu stiu cata?ma cam indoiesc.....de zmei e plina lumea....cine nu ma crede sa dea pe protv la stirile de la ora 5 ,ca e plin zilnik....dar hei e doar o parere.....sper ca n-am deranjat pe nimeni.... See Yaa
__________________

-----Cumpar Gotti R17------
Cumpar 2 gume 195 50 15--Urgent !!!
Bmw 318 i---------Own
Dacia 1310---------Own
_________________________
-Driving sideways ,is a way of life !
JUST-DO-IT is offline   Reply With Quote
Old 19-12-07, 20:55   #1505
D3m0N
Peugeot Driver

Stage 5
 
D3m0N's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 704
Member of:
[PEUGEOT]
[Toyota]
Default Re: Discutzii/Cafenea/Intalniri Iasi

mah voi interpretati total aiurea.. sincer... n`am zis ca`s zmeu si asa mai departe si am destula experiente... si ca nu voi fi incepatori si nu voi purta mamaliga etc... am zis ca nu`s unu din ala care nu se descurca cat de cat, si prima oara se urca la volan la 18 ani.... si app SLIP prin urcat la volan cred ca intelegi tu de ce e vb:P
D3m0N is offline   Reply With Quote
Old 23-12-07, 16:02   #1506
slip
BMW Driver

Stage 5
 
slip's Avatar
 
Join Date: May 2005
Posts: 1,170
Default Re: Discutzii/Cafenea/Intalniri Iasi

o sa-l rog pe zyz sa mai posteze inca o data ce a scris.. doar ca sa se vada ca un anume moderator abuzeaza ... fara motiv..
we..intelege o treaba... aici e cafeana ... ok? duci lipsa a.?
hai sp...
slip is offline   Reply With Quote
Old 23-12-07, 18:48   #1507
ZyZ
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
ZyZ's Avatar
 
Join Date: May 2005
Posts: 743
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[VW]
[Old School Cars]
Default Re: Discutzii/Cafenea/Intalniri Iasi

Nu se mai merita. Cine-a avut de citit a citit. Trebuie trimis un mail la Gratian in care sa i se explice situatia clar si concis, pentru ca in stilu' asta sectiunea Iasi s-a dus la vale de cateva luni bune, iar marele ei moderator (care nu e in stare sa lase o luna sa treaca fara sa pocneasca "tigaia teflonata" de Astra 1.7dti) pupa posterioare pe forumul concurentei pe care o batjocorea pana de curand. Daca asta e genul de user care caracterizeaza 4tuningul, atunci Old School MotorSport se dezminte de sectiunea Iasi, si o lasa cu incredere pe mana pustilor de 13 ani. Vorbesc in numele clubului al carui vicepresedinte si membru fondator sunt, atunci cand spun ca am sperat intr-o colaborare fructuoasa cu 4T-ul, care in schimb a ales sa fie reprezentat de o parasuta (chiar el a recunoscut, nu jignesc pe nimeni, si sunt martori). Sarbatori fericite tuturor celorlalti. N-am sa ma cobor la nivelul cuiva, sa ajung sa urez "Craciun Fericit in primul stalp". Fiecare cu ce-l duce capu'. Deci va urez tuturor Sarbatori Fericite, si satisfactii cat mai multe la volan, si nu numai. Probabil ca si postul asta va fi sters, din simpla incapacitate de a raspunde. Crys, ca despre tine-i vorba, raus la service sa vezi ce-ti face masina si...poate-ti scoti stickerul cu "world's best driver" de pe luneta, ca esti penibil (asta daca n-ai pocnit si spatele intre timp...) si lasa-neeeee, lasa-neeeee.
ZyZ is offline   Reply With Quote
Old 23-12-07, 18:58   #1508
ZyZ
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
ZyZ's Avatar
 
Join Date: May 2005
Posts: 743
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[VW]
[Old School Cars]
Default Re: Discutzii/Cafenea/Intalniri Iasi

P.S.: Bakal, Slip, Cocaine, NOD, Virus, Drifter, Corraptor, va invit sa va expuneti parerile, sa-nteleaga si userii mai "proaspeti" despre ce-i vorba. Adevarul trebuie sa se afle.
ZyZ is offline   Reply With Quote
Old 23-12-07, 22:20   #1509
slip
BMW Driver

Stage 5
 
slip's Avatar
 
Join Date: May 2005
Posts: 1,170
Default Re: Discutzii/Cafenea/Intalniri Iasi

Quote:
Originally Posted by ZyZ View Post
P.S.: Bakal, Slip, Cocaine, NOD, Virus, Drifter, Corraptor, va invit sa va expuneti parerile, sa-nteleaga si userii mai "proaspeti" despre ce-i vorba. Adevarul trebuie sa se afle.
frate.. .as scrie si eu ceva.. dar sincer.. cred din suflet ca nu merita atentie..
tocmai de aceea nu scriu nimic legat de el..
m-am convins pentru a nu stiu cata oara ca nu merita efortul nici macar cat negru sub unghie.. mai ales dupa ce a spus despre osms.. ca suntem prosti si idioti..si etc.. si ca suntem aceeasi apa si acelasi pamant..
si i s-a batut obrazul ca sunt membri ai clubului care totusi.. nu au nici o legatura.. cu disputa asta.
si s-a dat exemplu Edi..care e prieten cu el.. si a spus ca ar sta cu noi .. ca nu are ce face si ne bagam sub pielea lui.. mnah.. nu sunt de parere ca e asa..
cel putin eu am incredere in Edi ca poarta cu mandrie functia de Presedinte de Onoare OSMS. Nu din lipsa de ocupatie... dar ce sa-i faci.. cand nu ai ce manca.. apelezi la locul unde trag mushtele
pofta mare observatorule
slip is offline   Reply With Quote
Old 24-12-07, 07:03   #1510
corraptor_evo
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
corraptor_evo's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 845
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[VW]
Default Re: Discutzii/Cafenea/Intalniri Iasi

Nu prea am ce sa spun, adica as avea, dar mi-e teama ca o fac degeaba. Rufele, de regula, se spala in familie, dar pare ca 4T e o familie numeroasa si extrem, extrem, de eterogena.
Nu vreau (si n-am de ce) sa fiu bagat intr-un conflict personal afisat cu atita extravaganta.
Nu-mi place DELOC faptul ca sectiunea Iasi s-a dus la vale complet. E adevarat ca Forumul 4Tuning e plin de baliverne, dar nu-mi place ca exemplul cel mai elocvent este Iasul. Ar trebui sa ne amintim ca acest forum a reusit sa coalizeze o mare masa de oameni cu aceeasi pasiune, tuningul si cursele auto. De aici s-au luat exemple de comunitati si cluburi locale, aici s-au intilnit oameni si s-au format prietenii. Tot aici fiecare-si urmareste "concurenta" si-si ajusteaza creatiile primind si sfaturi bune si critici constructive. Forumul 4T e un instrument util dar iti poti prinde si degetele in el... Ce sa va zic?... Doar ca 4T este principalul site romanesc pe care-l urmaresc si pe care intru ZILNIC cel putin o data. Pe linga balarii, eu gasesc si lucruri interesante, care ma ajuta la ce am de facut. Extrem de rar, dar ma ajuta.
De aceea ma deranjeaza ca sectiunea Iasi e vraiste... RRRAAAU!

Cam asta ar fi pozitia mea... publica.
Iar sub pielea mea... e ocupat.
__________________
VW Corrado VRTurboSyncro... Live!
Raise the boost and praise the Lord!
http://www.corradodatabase.com/index...orrado&id=3020

Last edited by corraptor_evo; 24-12-07 at 07:07.
corraptor_evo is offline   Reply With Quote
Old 24-12-07, 09:49   #1511
ZyZ
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
ZyZ's Avatar
 
Join Date: May 2005
Posts: 743
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[VW]
[Old School Cars]
Default Re: Discutzii/Cafenea/Intalniri Iasi

Din intreg amalgamul de afirmatii care au fost facute aici, e un singur lucru pe care as vrea sa-l pun la punct. Edi, ce ne-a privit pe Andrei si pe mine in mod personal cu Crys am discutat PERSONAL. Conflictul de pe sectiunea Iasi are la baza afirmatii si actiuni indreptate impotriva CLUBULUI, prin diversi membri ai sai, si actiuni caracterizate de megalomanie indreptate impotriva userilor de pe sectiunea Iasi (erai si tu, ca orice user, nominalizat la afirmatia ca "daca nu stim sa postam ne educa el, tatal nostru). In final, motivul pentru care Old School Motorsport nu posteaza pe 4T nu sunt eu sau Cocaine, ci o atitudine afisata cu nonsalanta si afirmatii facute pe alte forumuri la adresa noastra (vezi AMC). Imi pare rau ca s-a ajuns aici, si imi pare si mai rau ca ai ajuns la concluzia ca ne spalam rufele in familie, probabil influentat si de altcineva. Dar mi-ar parea si mai rau sa dam cu piciorul unei colaborari din cauza cuiva care n-are nici in clin nici in maneca cu ce inseamna pasiune pentru masini. Ma multumesc deocamdata cu faptul ca am primit raspunsuri imbucuratoare de sus, si promisiuni ca cineva are grija de Iasi. Sper sa fie de-ajuns.
ZyZ is offline   Reply With Quote
Old 24-12-07, 10:25   #1512
is 03 nba

Stage 4
 
is 03 nba's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 250
Default Re: Discutzii/Cafenea/Intalniri Iasi

Pe aceasta cale,urez tuturor userilor

Sarbatori fericite, sa aveti parte numai de bucurii si impliniri alaturi de cei dragi ! Anul Nou sa va aduca sanatate, putere de munca si multe satisfactii ! Sa ne vedem sanatosi in noul an ...

Cu respect, Mihai (NBA) .

Last edited by is 03 nba; 24-12-07 at 10:28.
is 03 nba is offline   Reply With Quote
Old 25-12-07, 01:00   #1513
corraptor_evo
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
corraptor_evo's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 845
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[VW]
Default

Quote:
Originally Posted by ZyZ View Post
...ca ne spalam rufele in familie, probabil influentat si de altcineva...
ZYZ:
- nu ma intereseaza ce-ati facut tu cu Slip, Cristi si altii, atita timp cit nu este legat de masini si motoare.
- ai inteles pe dos. Tocmai asta e... Aducerea in discutie a zicalei ca "Rufele, de regula, se spala in familie", se traduce, raportat la situatia de fata prin nerespectarea acestei proceduri de spalare... in familie... Anticoncluzia a fost ca este neplacut ca 4T este o familie care are rufe asa murdare, mai ales pe sectiunea Iasi. Iar cine a spalat rufele acelea cu mai multa clabuceala nu-i treaba mea... nu ma intereseaza... Important este ca actiunile lui au tulburat apele 4T din Iasi. Rezultatul in materie de interes auto? No comments...

Iar cu afirmatiile vizavi de influentele "probabile" ... las-o mai moale... Nu-vor-bi-fa-ra-sa-stii...

INFO:
Cred ca e a treia oara si, cu siguranta, e ultima data cind ma mai angrenez in vreo disputa de genul asta.

Last edited by CRyS`; 05-01-08 at 03:59.
corraptor_evo is offline   Reply With Quote
Old 04-01-08, 18:16   #1514
gabytzzu

Stock
 
gabytzzu's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 5
Default

Fratilor nu credeti ca odata cu trecere in noul an ar trebui sa va impacati unii cu altii sa depuneti un efort lasand fiecare de la el si sa reabilitatprietenia voastra si in acelasi timp sa faceti din tuningu iesean ceea ce a fost adik un model pt ceilalti?

Asta e parerea mea pentru ca nimeni nu e perfect si cel mai bine cand lasa fiecare de la el...in cazul de fata lasati treburile personale si orientativa spre ceea ce reprezinta acest forum si spre ceea ce reprezinta pasiunea voastra ...MASINILE...

Last edited by CRyS`; 05-01-08 at 03:57.
gabytzzu is offline   Reply With Quote
Old 04-01-08, 18:32   #1515
slip
BMW Driver

Stage 5
 
slip's Avatar
 
Join Date: May 2005
Posts: 1,170
Default Re: Discutzii/Cafenea/Intalniri Iasi

ai dreptate cu ce zici aici gabi.. dar din pacate nu exista cale de impacare..
ne pare rau ca s-a ajuns unde s-a ajuns.. dar atata timp cat nu se iau masuri.. nu putem ajuta cu nimic..
mi-ar face mare placere sa revenim la ce am fost odata.. dar nu cu aceeasi oameni..
ma mir cum de nu ti-a sters deja postul..

o sa fie mai bine anul asta.. iti zic eu.. trebuie doar obiectivitate si egalitate... care nu s-a oferit pana acum..

bafta
slip is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -