Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Iasi

View Poll Results: ....
...... 0 0%
---- 0 0%
Voters: 0. You may not vote on this poll

Reply
 
Thread Tools
Old 04-01-08, 22:20   #1516
gabytzzu

Stock
 
gabytzzu's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 5
Default Re: Discutzii/Cafenea/Intalniri Iasi

Parerea mea cu toate ca sunt nou pe aici si nu stiu cata lume o sa ma bage in seama este ca cei care au fost de la inceput, "veteranii" ar trebui sa gaseasca o cale amiabila de intelegere pt a da un exemplu celorlalti care sunt de - o parte si de alta a taberei datorita unor influente si nu datorita propriei lor vointze si gandiri . Inceputul este mai greu dar zic eu prin cateva intalniri, discutii si poate organizarea unui eveniment care sa mobilizeze cat mai multi membrio ar fi ideal pt o reunire a "fortzelor" . Sper sa nu ia nimeni in nume de rau ce am scris si nici sa o ia ca pe o filosofie.
gabytzzu is offline   Reply With Quote
Old 04-01-08, 22:25   #1517
gabytzzu

Stock
 
gabytzzu's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 5
Default Re: Discutzii/Cafenea/Intalniri Iasi

iar apropo de egalitate aici trebuie lucrat la atitudinea unora care se considera superiori pe toate planurile doar pt simplu fapt ca poate a avut o conjunctura mai favorabila si are o masina mai buna sau ca e f bun la invartit colacu. Din putzinul pe care il stiu intalnirile si formul sunt destinate tuturor celor pasionati care bineinteles intra aici sau merg la intalniri ca sa mai invetze cate ceva sau sa imparta experintele sale cu altii nu sa afisheze impresii...
gabytzzu is offline   Reply With Quote
Old 05-01-08, 00:31   #1518
slip
BMW Driver

Stage 5
 
slip's Avatar
 
Join Date: May 2005
Posts: 1,170
Default Re: Discutzii/Cafenea/Intalniri Iasi

Quote:
Originally Posted by gabytzzu View Post
Parerea mea cu toate ca sunt nou pe aici si nu stiu cata lume o sa ma bage in seama este ca cei care au fost de la inceput, "veteranii" ar trebui sa gaseasca o cale amiabila de intelegere pt a da un exemplu celorlalti care sunt de - o parte si de alta a taberei datorita unor influente si nu datorita propriei lor vointze si gandiri
o parte din noi, care suntem cat de cat mai vechi pe aici, am gasit o cale sa ne vedem in continuare de treaba.. si acel lucru e semnatura mea..
4tuning e un forum bun.. cu care se poate forma si tine o legatura dar pe Iasi, nu mai exista miscare din pacate.. Asta este.. !
__________________
Old School MotorSport IASI !!
Pasiunea nu cunoaste limite !!
slip is offline   Reply With Quote
Old 05-01-08, 15:25   #1519
bakal

Stage 5
 
bakal's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 1,682
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Nissan]
Default Re: Discutzii/Cafenea/Intalniri Iasi

hai ca usor usor, se mai misca cate ceva.......un membru nou, o intalnire, o iesire la aer rece si o cafea ori cioc. calda....
bakal is offline   Reply With Quote
Old 05-01-08, 15:48   #1520
JUST-DO-IT

Stage 5
 
JUST-DO-IT's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 657
Member of:
[DACIA]
[RENAULT]
Exclamation Re: Discutzii/Cafenea/Intalniri Iasi

-La Multi Ani pt toata lumea si multa sanatate in 2008.. ..Bafta la tunarit!Poate ar fi cazu de ingropat "securea razboiului"... .
PS: -Era doar o parere,ok?Va doresc tuturor un an plin de realizari,impliniri si bucurii!Drive safe!See Yaa
__________________

-----Cumpar Gotti R17------
Cumpar 2 gume 195 50 15--Urgent !!!
Bmw 318 i---------Own
Dacia 1310---------Own
_________________________
-Driving sideways ,is a way of life !
JUST-DO-IT is offline   Reply With Quote
Old 06-01-08, 11:54   #1521
lucaiuli

Stock
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 6
Default Re: Discutzii/Cafenea/Intalniri Iasi

Numarul 9 al revistei 4TUNINGRO l-am cumparat de la Carrefour si mai erau destule, cum iesiti de la casale de marcat este un magazin cu reviste, acolo am gasit-o, dupa ce am cautat tot orasul.
lucaiuli is offline   Reply With Quote
Old 06-01-08, 12:21   #1522
slip
BMW Driver

Stage 5
 
slip's Avatar
 
Join Date: May 2005
Posts: 1,170
Default Re: Discutzii/Cafenea/Intalniri Iasi

Quote:
Originally Posted by lucaiuli View Post
Numarul 9 al revistei 4TUNINGRO l-am cumparat de la Carrefour si mai erau destule, cum iesiti de la casale de marcat este un magazin cu reviste, acolo am gasit-o, dupa ce am cautat tot orasul.
care-i legatura?
slip is offline   Reply With Quote
Old 06-01-08, 12:31   #1523
lucaiuli

Stock
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 6
Default Re: Discutzii/Cafenea/Intalniri Iasi

slip - esti moderator pe forumul 4tuning.ro si nu stii care-i legatura? ce fel de intrebare e asta? vroiai sa ma cert cu oamenii ca sa aiba legatura? unde vroiai sa scriu, pe comunitatea din Tulcea sau din Arad??? Sunt isean si am scris unde am gasit revista pentru ca toti iesenii interesati sa nu mai caute ca nebunii la orice chiosc si sa mearga la sigur, daca ai probleme cu "legatura mea" pe acest topic, mai citeste-i inca o data numele Discutzii/Cafenea/Intalniri Iasi poate va intalniti la o cafenea din centrul comercial, luati si revista cu ocazia asta, o rasfoiti si o comentati, nu? Parcarea e destul de mare si va puteti parca masinile tunate, gerul s-a mai domolit, sunt conditii...asta era legatura.
lucaiuli is offline   Reply With Quote
Old 06-01-08, 13:12   #1524
slip
BMW Driver

Stage 5
 
slip's Avatar
 
Join Date: May 2005
Posts: 1,170
Default Re: Discutzii/Cafenea/Intalniri Iasi

Quote:
Originally Posted by lucaiuli View Post
slip - esti moderator pe forumul 4tuning.ro si nu stii care-i legatura? ce fel de intrebare e asta? vroiai sa ma cert cu oamenii ca sa aiba legatura? unde vroiai sa scriu, pe comunitatea din Tulcea sau din Arad??? Sunt isean si am scris unde am gasit revista pentru ca toti iesenii interesati sa nu mai caute ca nebunii la orice chiosc si sa mearga la sigur, daca ai probleme cu "legatura mea" pe acest topic, mai citeste-i inca o data numele Discutzii/Cafenea/Intalniri Iasi poate va intalniti la o cafenea din centrul comercial, luati si revista cu ocazia asta, o rasfoiti si o comentati, nu? Parcarea e destul de mare si va puteti parca masinile tunate, gerul s-a mai domolit, sunt conditii...asta era legatura.
nush de la ce te-ai luat asa tare pur si simplu te-ai trezit vorbind ...legat de subiectul revista.. pe care nu il discuta nimeni.. intelegi?
revista ..o avem deja.. mare parte din noi..
postul tau ..daca il vroiai sa sune cum mi-ai explicat mie.. putea sa inceapa.. salut.. daca sunteti interesati de revista..blablabla..
in fine.. stii tu mai bine
bafta
slip is offline   Reply With Quote
Old 06-01-08, 13:15   #1525
lucaiuli

Stock
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 6
Default Re: Discutzii/Cafenea/Intalniri Iasi

Quote:
Originally Posted by slip View Post
legat de subiectul revista.. pe care nu il discuta nimeni..
super tare moderator!!! felicitari.
lucaiuli is offline   Reply With Quote
Old 06-01-08, 13:35   #1526
lucaiuli

Stock
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 6
Default Re: Discutzii/Cafenea/Intalniri Iasi

am tras si eu un ochi in posturile recente, frumos se mai vorbeste pe-aici, da' la urma urmei suntem moldoveni si unii dintre noi ne meritam renumele pe care-l avem prin tara, oriunde te-ai duce. Despre revista ar trebui sa se vorbeasca si daca userii nu vorbesc, moderatorii ar trebui sa aduca in discutie dupa fiecare aparitie a revistei...altfel...nu poti avea un feedback asa cum ar trebui. Din cate am vazut doar bucurestenii vin cu idei si isi spun parerea despre revista, or fi ei mai cu mot, noi moldovenii hai sa ne dam cu bata in cap si sa nu injuram ca avem unde. Bravo!
slip - in fine, stiu eu mai bine, ai dreptate.
lucaiuli is offline   Reply With Quote
Old 06-01-08, 16:20   #1527
bakal

Stage 5
 
bakal's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 1,682
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Nissan]
Default Re: Discutzii/Cafenea/Intalniri Iasi

eu unu nu prea sunt interesat de rrevista pt ca nu e prea bine facuta, si nu are prea multe puncte de interes, cel putin, preimele numere, si dupa ce le-am luat, m-am lamurit, si nu mai dau banii pe ea.....
__________________
got smoke, will travel
bakal is offline   Reply With Quote
Old 07-01-08, 12:17   #1528
slip
BMW Driver

Stage 5
 
slip's Avatar
 
Join Date: May 2005
Posts: 1,170
Default Re: Discutzii/Cafenea/Intalniri Iasi

lucaiuli.. vad ca nu prea ai idee ce se petrece pe sectiunea Iasi.. am dreptate?
N-o sa-ti posteze nimeni despre revista pentru ca noi deja discutam in alta parte.. (din cauza moderatiei abuzive de aici)
Suntem interesati de revista mai mult din cauza aparitiei a 2 dintre membrii clubului din care fac parte.. atat deocamdata !
Iar partea cu moderatie.. iti convine.. nu-ti convine.. n-are importanta pentru mine. Eu inca nu moderez nimic pe aici pana nu se fac schimbari.. deci deocamdata am doar la avatar moderator pentru ca nu am de gand sa si profesez pana cand nu aud ce trebuie !
legat de subiectul revista pe care nu il discuta nimeni ..citeste intai contextul frate si apoi da quote-uri
nu discuta nimeni subiectul mai sus..de aia. Banuiesc totusi ca esti mai inteligent de atat si ai avut doar o scapare. Numai bine
slip is offline   Reply With Quote
Old 07-01-08, 20:45   #1529
ZyZ
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
ZyZ's Avatar
 
Join Date: May 2005
Posts: 743
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[VW]
[Old School Cars]
Default Re: Discutzii/Cafenea/Intalniri Iasi

Gabi, ma bucur sa te vad pe-aici. E intr-adevar pacat ca sectiunea Iasi a ajuns de rasul tarii, dar nici macar membrii 4tuning care si-au dat seama despre ce e vorba nu mai posteaza, sau o fac foarte rar. Asta spune multe. Nu e vorba de vreo rivalitate, ci doar de faptul ca moderatia excesiva a unui pseudo-membru si jignirile repetate la adresa anumitor cluburi in general si a membrilor in particular a umplut de tot paharul. Stii situatia, esti si tu membru AMC. Tot ce vrem e sa putem discuta fara intruziuni absurde si posturi sterse fara motiv...Dupa cum stii, a fost deja un eveniment, pe care ne-am straduit sa-l organizam cat mai bine. Am primit laude, au aparut doua masini in revista 4T, dar am primit si nemultumiri. Un singur lucru e cert. Acela ca vor mai urma evenimente, la care sper sa colaboram din ce in ce mai bine.
__________________
VW Scirocco 16V Turbo. I live my life one quarter mile at a time. Nothing else matters. For those 10 seconds or less, I'm free...
ZyZ is offline   Reply With Quote
Old 07-01-08, 20:52   #1530
ZyZ
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
ZyZ's Avatar
 
Join Date: May 2005
Posts: 743
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[VW]
[Old School Cars]
Default Re: Discutzii/Cafenea/Intalniri Iasi

Quote:
Originally Posted by lucaiuli View Post
am tras si eu un ochi in posturile recente, frumos se mai vorbeste pe-aici, da' la urma urmei suntem moldoveni si unii dintre noi ne meritam renumele pe care-l avem prin tara, oriunde te-ai duce. Despre revista ar trebui sa se vorbeasca si daca userii nu vorbesc, moderatorii ar trebui sa aduca in discutie dupa fiecare aparitie a revistei...altfel...nu poti avea un feedback asa cum ar trebui. Din cate am vazut doar bucurestenii vin cu idei si isi spun parerea despre revista, or fi ei mai cu mot, noi moldovenii hai sa ne dam cu bata in cap si sa nu injuram ca avem unde. Bravo!
slip - in fine, stiu eu mai bine, ai dreptate.
luciuli, nu stiu despre tine, dar eu unul sunt mandru ca sunt iesean. Nu ma simt cu absolut nimic mai prejos decat cei din capitala. Cat despre revista, nu cred ca "ar trebui" sa se vorbeasca. Daca anumiti useri considera asta un subiect interesant, il discuta. Eu personal sunt bucuros de exemplu ca doua masini din Old School Motorsport au fost prezentate, pe larg, in revista. Ii felicit si pe aceasta cale pe posesori si...cam atat. Oricum, numai despre revista nu se discuta aici...asta a incercat sa-ti spuna si Slip.
ZyZ is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -