Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Iasi

View Poll Results: ....
...... 0 0%
---- 0 0%
Voters: 0. You may not vote on this poll

Reply
 
Thread Tools
Old 22-05-07, 21:03   #1201
slip
BMW Driver

Stage 5
 
slip's Avatar
 
Join Date: May 2005
Posts: 1,170
Default Re: Discutzii/Cafenea/Intalniri Iasi

n-are rost sa mai spun nimic..dak nici ambitia pe care o am nu e de ajuns/... atunci ce ar fi?
pana mea..
dak atat de increzatori sunteti .. atunci.. ok..asa sa fie...nu ne adunam 50..nu strangem bani.. nu facem nimic..(asta,..... impreuna.. )

pe plan personal..insa.. am un "rapanos" de coupe... zgariat... dar cu tabla strong.. care asteapta un motor tare... si care merita toata atentia mea..
si o sa aiba parte de multa munca.. si afectiune din partea mea si a prietenilor mei.. .

as vrea sa ma laud si eu cu ceva...cu 134 de cai..sau cu un bmw ceva... da sa mor dak am cu ce.. deocamdata..

pana nu ies cu ea noaptea pe "strasse" nu am ce discuta...deci practic nici nu exista...
cotizatia vine de la cativa oameni..atat dar masina respectiva.. kiar dak e proiectul meu.initial.. o sa reprezinte iasi-ul si OLD SCHOOL MOTORSPORT..
www. ******** in curand.. va fi al nostru

bafta
__________________
Old School MotorSport IASI !!
Pasiunea nu cunoaste limite !!
slip is offline   Reply With Quote
Old 22-05-07, 21:38   #1202
CRyS`
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
CRyS`'s Avatar
 
Join Date: Jun 2005
Posts: 3,107
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Opel]
[RENAULT]
[FORD]
Default Re: Discutzii/Cafenea/Intalniri Iasi

Te baneaza astia daca faci reclama la alte veveve!
CRyS` is offline   Reply With Quote
Old 22-05-07, 22:00   #1203
bakal

Stage 5
 
bakal's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 1,682
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Nissan]
Default Re: Discutzii/Cafenea/Intalniri Iasi

bun, idei, dorinte fapte care asteapta sa se concretizeze.........dar daca nu ne intalnim sa vorbim, sa stabilim, sa ne certam, sa ne sfatuim, sa ne hotaram.....cam degeaba, .... cam degeaba ce incearca edy sa explice, cam degeaba ce incerc eu sa fac, cam degeaba ce incearca cei cu masini care pot si cu care se poate lucra....

de exemplu, la slip, putem sa dam o mana de ajutor, dac o vrea, la curatatu' caroseriei de rugina daca are, sau la montat ceva, daca nu poate singur........la Zyz' la fel, edy nu ca el o termina curand, cine ar mai fi....................

idea e ca daca nu ne intalnim, iar atunci cand se vine la intalniri se sta jumatede ora-o ora, si nu prea se discuta nica, nu se face nica......... sa avem pardon......

unii o sa spuna ca se sta mai mult... de acord, dar in baruri, discutatnd despre altceva, despre orice altceva...
o sa spuneti ca se plictiseste omu daca sta afara, langa masina......dar atunci care este rolul intalnirilor, ca in terase si in baruri poti sa stai tot timpul...alte comunitati cum se intalnesc si se aduna undeva, se pun cu dosurile pe asfalt si stau, rad, vorbesc, se simt bine, dar noi....voi....se plictiseste omul.... pai atunci de ce mai vii la intalnire auto daa te plictisesti sa stai langa masina, sau pe asfalt sa auzi cum mai face un motor, sa mai discuti despre un altul........

poate totul e in capul meu, dar inainte parca nu era asa....
__________________
got smoke, will travel
bakal is offline   Reply With Quote
Old 22-05-07, 22:56   #1204
corraptor_evo
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
corraptor_evo's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 845
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[VW]
Default Re: Discutzii/Cafenea/Intalniri Iasi

Quote:
Originally Posted by slip View Post
...am un "rapanos" de coupe...
Andrei, doar n-ai luat-o la modul grosier. In acceptiunea imaginii pe care am dorit s-o creez, "coupe rapanos" inseamna o potentiala PASARE PHOENIX. Iar Coupe-ul de la Audi mi se pare cea mai potrivita alegere.
In rest, mi se pare mie, sau chiar esti in avantaj? Tu ai deja coupeul!!!

Razvan, good point!

Acid, asa e, nu trebuie toti banii odata, ci etapa cu etapa: cind luam coasca, cind luam motorul, cind luam turbina, etc. Fara graba, doar cu atentie...
__________________
VW Corrado VRTurboSyncro... Live!
Raise the boost and praise the Lord!
http://www.corradodatabase.com/index...orrado&id=3020
corraptor_evo is offline   Reply With Quote
Old 23-05-07, 01:24   #1205
ZyZ
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
ZyZ's Avatar
 
Join Date: May 2005
Posts: 743
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[VW]
[Old School Cars]
Default Re: Discutzii/Cafenea/Intalniri Iasi

Oameni buni, sunt uimit de reactia unora si, then again, presupun ca ma asteptam. In primul rand ma bucur ca entuziasmul lui SLP e destul de contagios pentru a cuprinde si pe cei care au scapat deocamdata. Nu e prima oara cand ma lovesc de ideea lui Edy, si simt ca ar trebui sa spun si eu cate ceva. Ma bucur ca fie cu, fie fara ajutorul unora lucrurile se misca sigur intr-o directie bine determinata. Am inceput sa stim ce vrem. Problema e sa nu lasam invidia sau orgoliul sa ne faca sa uitam asta. Avem masini puternice in Iasi, avem masini competitive si in comunitatea noastra. Insa exprimare mai fericita decat a lui Edy nu gasesc. Ne trebuie o masina care sa rupa capete si care sa reprezinte totodata un motor al comunitatii, ceva care sa ne uneasca intru sfanta munca. Altfel se leaga prietenii la un cot de cheie decat la un suc in pub. Daca am postat mai greu in ultimul timp, e numai pentru ca nu am gasit timp decat pentru optimizarea ZyZ-ului, cat si pentru a ma concentra pe anumite proiecte cu potential. Sunt fericit ca avem macar cateva masini rele, sper sa onorez cu prima ocazie comunitatea si cu performantele zyz-ului, muncesc ca nebunul pentru asta, dar mai stiu ca de ceva timp, incerc sa-l ajut pe Slip cu tot ce pot sa ducem la bun sfarsit aducerea la viata a fantomei. Si sunt sigur ca o sa reusim, cu sau fara ajutorul altora. Acum, intrebarea care se pune e...suntem destul de determinati sa demonstram ceva incat sa punem osul pentru un proiect cu potential, sau...asteptam sa faca altii, ca apoi sa avem pe cine invidia ? Edy, apreciez ce si cum ai spus, dar inainte de toate sper sa vedem 3 VAG-uri suparate pe viata luand cupe pentru Iasi. Slip, fratele meu, parca-l aud in zare pe cel de-al treilea cu un huruit de 5 cilindri...
__________________
VW Scirocco 16V Turbo. I live my life one quarter mile at a time. Nothing else matters. For those 10 seconds or less, I'm free...
ZyZ is offline   Reply With Quote
Old 23-05-07, 12:39   #1206
acid

Stage 3
 
acid's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 106
Default Re: Discutzii/Cafenea/Intalniri Iasi

asadar.. daca nu sunt prea impertinent.. sa renuntam pt o perioada la berea si pizza de dupa intalnirea de vineri.. si sa folosim acei bani pt demararea proiectului. sau poate sunt care pot sa mearga si la pizza si sa cotizeze in acelasi timp, nu ma priveste. numai sa se treaca odata la strangerea banilor. se pot purta aceleasi discutii si cu o sticla de adria ) frutti fresh in fatza. atat pt azi. v-am pupat pe obrajor.
acid is offline   Reply With Quote
Old 23-05-07, 14:00   #1207
CoCaine
Audi Driver


Stage 5
 
CoCaine's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 1,291
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[AUDI]
[4Tuning International]
Default Re: Discutzii/Cafenea/Intalniri Iasi

Care veniti saptamana asta sa il ajutam pe slip cu proiectul lui?Nu stiu eu sa fac prea multe,dar un surubel,o chestie,o atentie..tot stiu..
I`m in!
NEXT
__________________
Audi S2
CoCaine is offline   Reply With Quote
Old 23-05-07, 15:19   #1208
CRyS`
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
CRyS`'s Avatar
 
Join Date: Jun 2005
Posts: 3,107
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Opel]
[RENAULT]
[FORD]
Default Re: Discutzii/Cafenea/Intalniri Iasi

Zyz`u cum era? ... 4x4 sau nu?
CRyS` is offline   Reply With Quote
Old 23-05-07, 15:54   #1209
cristi_407

Stage 5
 
cristi_407's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 2,842
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[VW]
[PEUGEOT]
[AUDI]
Default Re: Discutzii/Cafenea/Intalniri Iasi

Zyz ce motor ai tu pe masina?Scuze de offtopic..
cristi_407 is offline   Reply With Quote
Old 23-05-07, 16:56   #1210
CRyS`
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
CRyS`'s Avatar
 
Join Date: Jun 2005
Posts: 3,107
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Opel]
[RENAULT]
[FORD]
Default Re: Discutzii/Cafenea/Intalniri Iasi

Aici nu exista off topic...

Salut Cristi
CRyS` is offline   Reply With Quote
Old 23-05-07, 17:11   #1211
ZyZ
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
ZyZ's Avatar
 
Join Date: May 2005
Posts: 743
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[VW]
[Old School Cars]
Default Re: Discutzii/Cafenea/Intalniri Iasi

E un 1.8 8V 83kW 112 cai injectie mecanica k-Jetronic, cod motor DX...la baza.
ZyZ is offline   Reply With Quote
Old 23-05-07, 18:20   #1212
cristi_407

Stage 5
 
cristi_407's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 2,842
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[VW]
[PEUGEOT]
[AUDI]
Default Re: Discutzii/Cafenea/Intalniri Iasi

Salut Crys..E interesant motorul...Un kompresor ceva?nu ai gasit?
cristi_407 is offline   Reply With Quote
Old 23-05-07, 18:24   #1213
ZyZ
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
ZyZ's Avatar
 
Join Date: May 2005
Posts: 743
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[VW]
[Old School Cars]
Default Re: Discutzii/Cafenea/Intalniri Iasi

Deocamdata nu sunt in lipsa de idei. Pfssst o sa faca dupa ce epuizez toate ideile care-mi misuna acum pe langa singurul neuron ramas in viata . Si stai linistit...nu-i asa de negru dracu'. Vorba unor patiti...hai sa ne dam, ca-mi place cum suna motoru' .
ZyZ is offline   Reply With Quote
Old 23-05-07, 20:56   #1214
kyshtoc21

Stock
 
Join Date: May 2007
Posts: 4
Question Re: Discutzii/Cafenea/Intalniri Iasi

ma baieti am si eu o intrebare,mi-am luat de curand noul C klasse adik spt trecuta a venit, dar am auzit de la cineva k mercedesurile kre sunt facute pt tarile din europa de est se fabrica(sau sunt asamblate) in turcia,si nu in germania!faza e ca eu am acte tot(si un fel de foi de parcus cum k a trecut dintr-o tara in alta dinspre germania spre romania),si sunt scrise in germana si in engleza!!voi ce parere aveti in legatura cu treaba asta?

sunt sau nu facute in turcia???
kyshtoc21 is offline   Reply With Quote
Old 23-05-07, 22:41   #1215
acid

Stage 3
 
acid's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 106
Default Re: Discutzii/Cafenea/Intalniri Iasi

am apasat din greseala pe prima pagina la threadu asta.. si m-am apucat de citit. e interesant de citit cum au evoluat lucrurile
acid is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -