Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Iasi

View Poll Results: ....
...... 0 0%
---- 0 0%
Voters: 0. You may not vote on this poll

Reply
 
Thread Tools
Old 29-05-09, 09:18   #2401
alyn_k

Stage 3
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 78
Default Re: Cafeneaua Ieşenilor

cazan racing ooo suna bine ii mai trebuie ceva legat de tunning adica suna mai bine cazan tunat) racing)

Last edited by alyn_k; 29-05-09 at 09:26.
alyn_k is offline   Reply With Quote
Old 29-05-09, 09:24   #2402
ZyZ
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
ZyZ's Avatar
 
Join Date: May 2005
Posts: 743
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[VW]
[Old School Cars]
Default Re: Cafeneaua Ieşenilor

Cu doi de n, va rog, altfel nu-l inregistram in Asociatia NNationala de Tunning.
ZyZ is offline   Reply With Quote
Old 29-05-09, 11:38   #2403
bakal

Stage 5
 
bakal's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 1,682
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Nissan]
Default Re: Cafeneaua Ieşenilor

mai baieti...stiu ca va simtit bine, dar...nici asa bascalie...ca iar o sa zica ..."....".... ca sunt oftopicuri...
bakal is offline   Reply With Quote
Old 29-05-09, 12:30   #2404
crywolf

Stage 5
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 1,080
Default Re: Cafeneaua Ieşenilor

Pai ce off-topic pe cafenea? Daca stam la o cola nu vb la fel ... ca la cafenea?
Ca daca vrem discutii serioase, facem topic .......
Da ca sa devenim mai seriosi .... ce atat politie frate pe strada? Ieri parca erau pomul de craciun .... toti cu beculetzele aprinse .....
__________________
Manni for life !!!
crywolf is offline   Reply With Quote
Old 29-05-09, 13:03   #2405
ZyZ
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
ZyZ's Avatar
 
Join Date: May 2005
Posts: 743
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[VW]
[Old School Cars]
Default Re: Cafeneaua Ieşenilor

Poate putin naiv, eu sunt bucuros ca mai sta garda pe Copou, pentru ca prea incepusera toti reisarii sa se rupa, de parca strada n-ar fi fost domeniu public, ci curtea lor. Care mai de care cu mii de cai sub capota, pozitii roz si eventual si in cauciucuri, dornici sa arate tuturor ce masina le-a cumparat taticu. Acum, numai de s-ar tine baietii de treaba, si ar tine ochii deschisi la ce conteaza, nu la centuri de siguranta sau la jante diferite decat in talon. Si poate mi se pare, dar impresia e ca baietii cu ochi albastri si-au cam dat seama ca nu baietii pasionati din cluburile auto fac avioane si accidente, ci in general copiii complexati de bani gata cu 50 de cai sub capota, incercand sa mai agate o tuta. Cine vrea sa vada ce poate masina, se poate duce la mama naibii pe o portiune de strada slab circulata, cu vizibilitate. Cine vrea sa fie cocalar, face curse printre pietoni si masini de scoala . Sper ca ultima categorie sa fie macar putin intimidata de garda de pe Copou. Sper...
__________________
VW Scirocco 16V Turbo. I live my life one quarter mile at a time. Nothing else matters. For those 10 seconds or less, I'm free...
ZyZ is offline   Reply With Quote
Old 29-05-09, 14:19   #2406
crywolf

Stage 5
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 1,080
Default Re: Cafeneaua Ieşenilor

Nu si-au dat seama. Mai ales ca ultimele accidente (vezi Sibiu unde doi copii de 14 si 17 ani au murit din cauza soferului de 19an isi mpermis de 4luni, care voia sa le arate ce poate o pisik) le-au cam dat apa la moara. Inca suntem bagati toti in acceasi oala, din nefericire.

Cand imi arati si mie bestiutza noROCCOasa? Asta ca intre pasionatii de VWw si mai ales de 16V (zic eu, care ma totusi diesel pe masina )
crywolf is offline   Reply With Quote
Old 29-05-09, 15:12   #2407
ZyZ
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
ZyZ's Avatar
 
Join Date: May 2005
Posts: 743
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[VW]
[Old School Cars]
Default Re: Cafeneaua Ieşenilor

Cat de repede o scot de la vopsit si o echipez. Semnele arata ca astrele o sa se alinieze vinerea viitoare
ZyZ is offline   Reply With Quote
Old 29-05-09, 17:23   #2408
aleks

General Supervisor

Stage 5
 
aleks's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 17,791
Member of:
[Super Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
[MERCEDES]
[2 Roti]
[ALFA ROMEO]
Default Re: Cafeneaua Ieşenilor

Quote:
Originally Posted by bakal View Post
mai baieti...stiu ca va simtit bine, dar...nici asa bascalie...ca iar o sa zica ..."....".... ca sunt oftopicuri...
n-are cine să zică asta
aleks is offline   Reply With Quote
Old 29-05-09, 17:32   #2409
NGKON

Stage 2
 
NGKON's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 32
Default Re: Cafeneaua Ieşenilor

Ocaruntule, te-a dus o solenta, esti naspa tare=))) si solenta aia e masina lor de concurs? sau mai sunt ceva proiecte pe acolo?
NGKON is offline   Reply With Quote
Old 29-05-09, 19:07   #2410
bakal

Stage 5
 
bakal's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 1,682
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Nissan]
Default Re: Cafeneaua Ieşenilor

ma bucur aleks ca nu mai are cine, caci inainte...erau de mult sterse...

in alta ordine de idei....teribilismul si gagicile fac pagube mari....eu stiu....
bakal is offline   Reply With Quote
Old 29-05-09, 21:49   #2411
crywolf

Stage 5
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 1,080
Default Re: Cafeneaua Ieşenilor

Solnitza e una din ele chief ....
Si OCaruntu nu era cu bestiuza, asta i ncaz ca nu prishepushi din prima ... era cu o chestie a la parisien sau a la parizer
crywolf is offline   Reply With Quote
Old 30-05-09, 07:09   #2412
ocaruntu

Stage 5
 
ocaruntu's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 1,069
Member of:
[Crazy Drivers]
Default Re: Cafeneaua Ieşenilor

mi'i rusine
ocaruntu is offline   Reply With Quote
Old 30-05-09, 15:18   #2413
skimpy

Stage 5
 
skimpy's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 733
Default Re: Cafeneaua Ieşenilor

vreau si eu sa vin in iasi la intalniri.
cand se fac si cum se anunta ?
poate la era hp racing team ne adunam intr-un coltisor de parcare
skimpy is offline   Reply With Quote
Old 30-05-09, 15:44   #2414
zorro6299


Stage 5
 
zorro6299's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 674
Member of:
[4Tuning International]
[VW]
Talking Re: Cafeneaua Ieşenilor

Quote:
Originally Posted by skimpy View Post
vreau si eu sa vin in iasi la intalniri.
cand se fac si cum se anunta ?
poate la era hp racing team ne adunam intr-un coltisor de parcare
Bine ai venit in " comunitate"...dar nu esti din Iasi de zici : "vreau si eu sa vin in iasi la intalniri" ???? si apoi...citeste toate topicurile care s-au scris pana acum, sau macar " printre randuri" si ai sa-ti gasesti singur raspunsul la primele 50 de intrebari care ai de gand sa le pui..... bafta si lectura placuta !!!

P.S Seara de seara ies baietii cu " caii la plimbare " prin Copou si nu numai...."succes la vanatoarea de cluburi sau bisericute" ....apropo..ce ' secta esti"..sau mai bine zis..esti pregatit sa te lepezi de EA si sa intri intr o noua comuniune ? cum ar fi de ex Crazy D, sau HPR, sau Old S ..??? ..gandeste te bine ce vrei.....

P.P.S "ne adunam intr-un coltisor de parcare" ... prea tare asta ( simt ca-mi cade lonjeronul de ras ) by crywolf...

Last edited by zorro6299; 30-05-09 at 15:52.
zorro6299 is offline   Reply With Quote
Old 30-05-09, 16:17   #2415
skimpy

Stage 5
 
skimpy's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 733
Default Re: Cafeneaua Ieşenilor

sunt din boston city, dar student si lucrez aici.
pana acum am incercat sa fac o comunitate a matizarilor, dar cam greu, deoarece la fel ca si cu oltcit-ul, a fost infiintat cam cu 2 ani prea tarziu (din pct meu de vedere)

ca si idee, imi place la nebunie ideea de comunitate in care se si aduna lumea si mai discuta.
cat despre vanatoarea de cluburi si bisericute, trebuie sa discut cu Dan Frana de mana(mentorul meu) (are un volsvagin).
Pana acum nu am avut roti sa fac parte din vreo secta.
Oricum, orice propunere e binevenita.

cat despre iesit seara de seara, stiu ca ies baietii. La play-uri degeaba ma bag, dar e frumos de iesit si discutat seara intr-o parcare, la un pahar de vorba si / sau un joint
skimpy is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -