Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Iasi

View Poll Results: ....
...... 0 0%
---- 0 0%
Voters: 0. You may not vote on this poll

Reply
 
Thread Tools
Old 31-01-08, 21:13   #1621
JUST-DO-IT

Stage 5
 
JUST-DO-IT's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 657
Member of:
[DACIA]
[RENAULT]
Thumbs up Re: Discutzii/Cafenea/Intalniri Iasi

sunt total de accord cu mihai in legatura cu dacia...si din dacie poate iesi ceva frumos..numai sa nu dai in extreme...stiu asta pt ca am si eu o daciuta in lucru...dacia a fost prima mea masina...
axel chiar m-ai facut sa rad.Nu frate nu-s taxi ! e tare faza!e adevarat serviciu meu presupune multa miscare,nu neg plus drumurile zilnice,si cele pt fac ....
cocaine ce-ai patit cu stergatoru ala pe spate?parca era portdrapel...am vazut ca seara a coborat in berna...
important e ca merge si imi fac treaba cu ea...mi-am luat masina sa ma folosesc de ea,nu ca sa am mobila in parcare...consider ca am facut o achizitie buna ,iar de preturi si intretinere ...sa fim seriosi piese de bmw se gasesc peste tot....preturi acceptabile cel putin...
Imi cer scuze daca am provocat febra musculara la retina,cuiva....Sper ca nu am suparat pe nimeni.......O seara placuta tuturor

Ps: Bafta tuturor studentilor care sunt in stresiune,la examene.
__________________

-----Cumpar Gotti R17------
Cumpar 2 gume 195 50 15--Urgent !!!
Bmw 318 i---------Own
Dacia 1310---------Own
_________________________
-Driving sideways ,is a way of life !
JUST-DO-IT is offline   Reply With Quote
Old 31-01-08, 22:52   #1622
djandrey23

Stage 3
 
djandrey23's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 94
Smile

Quote:
Originally Posted by salecostel View Post
Mai oameni buni,baiatul a intrbat frumos dac stie cineva sa regleze o instalatie GPL.Nu tin minte sa se fi oferit cineva cu vre-o informatie.In scchimb vati luat ca,consuma mult sau mai stiu eu ce.Eu zic ca in spiritul forumului si a pasiunii care o avem cu totii sa incercam sa ajutam decit sa comentam.Eu as ajuta cu cea mai mare placere,dar la GPL nu am nici o teraba.Nu am avut nici o tangenta cu asa ceva....oricum daca stie cineva,ar fi bine sa ii zica.Oricare ar fi treaba eu va doresc o seara minunata la toti....si sa ne vedem cu bine miine seara,citi mai multi sper.
asa`i Costel numai ca am fost si noi putin mai rai.De fiecare data ne mai amuzam si noi pe cat posibil, no offence, doar pentru ca este ceva lipsa de subiecte,atata tot, oricum va doresc o seara frumoasa tuturor, chiar daca e o vreme de.. sa nu scoti nici un caine afara!
Numai bine.

Quote:
Originally Posted by JUST-DO-IT View Post
sunt total de accord cu mihai in legatura cu dacia...si din dacie poate iesi ceva frumos..numai sa nu dai in extreme...stiu asta pt ca am si eu o daciuta in lucru...dacia a fost prima mea masina...
axel chiar m-ai facut sa rad.Nu frate nu-s taxi ! e tare faza!e adevarat serviciu meu presupune multa miscare,nu neg plus drumurile zilnice,si cele pt fac ....

important e ca merge si imi fac treaba cu ea...mi-am luat masina sa ma folosesc de ea,nu ca sa am mobila in parcare...consider ca am facut o achizitie buna ,iar de preturi si intretinere ...sa fim seriosi piese de bmw se gasesc peste tot....preturi acceptabile cel putin...
Imi cer scuze daca am provocat febra musculara la retina,cuiva....Sper ca nu am suparat pe nimeni.......O seara placuta tuturor
Just do It.. daca te`am suparat cu ceva sa ne spui, noi doar ne`am amuzat putin pe seama GPL`ului,atata tot.

Quote:
cocaine ce-ai patit cu stergatoru ala pe spate?parca era portdrapel...am vazut ca seara a coborat in berna...
Tare partea asta, poate era de la 'vant lateral'

Quote:
Ps: Bafta tuturor studentilor care sunt in stresiune,la examene
Merci,merci,la fel si tie!

Last edited by CRyS`; 31-01-08 at 23:07.
djandrey23 is offline   Reply With Quote
Old 02-02-08, 11:03   #1623
bakal

Stage 5
 
bakal's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 1,682
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Nissan]
Default Re: Discutzii/Cafenea/Intalniri Iasi

aseara a fost mare inghesuiala....fratica ce de masini au fost la un moment dat...dar odata cu inmultirea celor care vin la intalniri avem o mica problema.......nu avem locuri de parcare si nici unde sa ne putem intalni....deci osa cautam ceva solutii alternative...

o alta problema e cea a soferilor teribilisti...care fac accidente la orice pas...cum am patit si noi de altfel...

asa ca...de acum inainte, cei care vin la intalnire, multi pe care nici macar nu-i stiu...sa posteze pe forum intentia lor de participare, dar mai ales sa se prezinte si ei frate, sa stim cu cine stam si noi de vorba...si daca e cazul sa cautam o alta locatie pt intalnire...
__________________
got smoke, will travel
bakal is offline   Reply With Quote
Old 02-02-08, 12:50   #1624
AXEL_SS

Stage 4
 
AXEL_SS's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 285
Angry Re: Discutzii/Cafenea/Intalniri Iasi

Quote:
Originally Posted by bakal View Post
..... dar mai ales sa se prezinte si ei frate, sa stim cu cine stam si noi de vorba...si daca e cazul sa cautam o alta locatie pt intalnire...
Am vazut aseara ce atitudine ai avut si tu si zyz. Desi ma cunoaste-ti am vrut sa intru in vorba cu voi, sa va intreb ce ati mai facut si m-ati tratat ca pe un.... sa nu zic ce. De parca nici nu eram acolo. Nu e prima data. Pot sa stiu si eu motivul acestei atitudini? Va purtati de parca v-as fi facut cine stie ce. Nu e frumos pt o comunitate care se vrea unita...
AXEL_SS is offline   Reply With Quote
Old 02-02-08, 13:01   #1625
slip
BMW Driver

Stage 5
 
slip's Avatar
 
Join Date: May 2005
Posts: 1,170
Default Re: Discutzii/Cafenea/Intalniri Iasi

de ce sunteti aroganti mah? ? mai salutati si voi oamenii
slip is offline   Reply With Quote
Old 02-02-08, 13:24   #1626
bakal

Stage 5
 
bakal's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 1,682
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Nissan]
Default Re: Discutzii/Cafenea/Intalniri Iasi

1 la mana, te-am salutat...

si acuma scuza-ne(vbsc si in numele lui zyz) dar la ce inbulzeala era acolo, si la cat de multa lume era, numai la tine trebuia sa ne oprim si sa te intrebam cum o mai duci, ce ai mai facut, ce ai mancat ultima oara inainte sa pleci de acasa.....daca ma crezi, si poti intreba si pe ceilalti, asta in cazul in care nu ai vazut si tu cu ochii tai, multimea aia de oameni si masini trebuia coordonata cumva....si asa cei cu microcarurile au adus dupa ei un echipaj de politie... nici intre noi nu prea am avut timp sa legam o discutie, pana ce nu am am plecat de acolo...dar ma rog...desi ai plecat cu noi in coloana, nush unde te-ai dus...

inca o chestie...faci exact ca prima data cand ai venit la inceput la intalniri, toata lumea vroiai sa te bage in seama, sa fii in centrul atentiei...cum naiba frate sa vbsti si tu cu 30 de oameni deodata...sau nu ai observat ca perioada care am stat la palat, stateam ba cu unii, ba cu altii, ba ici, ba colo....tu ce vroiai, sa te iau de manuta....trebuia sa te alaturi si tu unui grup,sa asculti, sa intri in vorba...nu sa te astepti sa te bagam noi in seama...am fact-o la inceput, acum te-am salutat, dar ce vrei maimult, acuma sincer...tu crezi ca toti cei de aseara se cunosteau sau, crezi ca s-au simtit ofensati ca tine ca nu am stat de vorba...cine a vrut sa vorbeasca a vbt, noi am urcat in rond, unde am stat oleaca, am vbt, ne-am mai cunoscut....tu ce vroiai...chiar nu inteleg
bakal is offline   Reply With Quote
Old 02-02-08, 13:46   #1627
ZyZ
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
ZyZ's Avatar
 
Join Date: May 2005
Posts: 743
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[VW]
[Old School Cars]
Default Re: Discutzii/Cafenea/Intalniri Iasi

Razvane, nu-ntelegi ca a venit si el la o intalnire anul asta si noi n-am fost acolo sa-l felicitam. Ce conteaza ca era o multime de oameni dintre care jumatate nici nu mai fusesera vreodata si nu stiau ce e de facut...trebuia sa-i lasam pe baietii de la BC, de exemplu, care erau oaspeti, si sa ne ocupam de el. Comunitatea unita...e formata din oameni uniti, care sunt PREZENTI la intalniri si nu numai la cele de sfarsit de saptamana, si care sunt PRIETENI in primul rand. Daca la tine integrarea inseamna doar sa dai add la un membergroup Crazy Drivers si sa te astepti ca lumea sa te primeasca cu onoruri...Tot un simplu noroc am dat si cu Costel Cu Prelude-ul...n-am avut timp de mai mult. El imi e prieten si a inteles care-i treaba. Te astept la viitoarele intalniri, poate cand vom fi mai putini vom avea timp sa mai povestim. Dar...cu modestie treci pragul . In alta ordine
de idei, sunt bucuros ca ne-am adunat atati si ca am reusit sa ne organizam si sa facem ceva frumos. Imi pare rau ca nu a fost si Slip, dar am avut grija si de el...mai tarziu .
__________________
VW Scirocco 16V Turbo. I live my life one quarter mile at a time. Nothing else matters. For those 10 seconds or less, I'm free...
ZyZ is offline   Reply With Quote
Old 02-02-08, 15:20   #1628
bakal

Stage 5
 
bakal's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 1,682
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Nissan]
Default

in curand o sa apara un regulament, pe care membrii noi, care nu stiu cum sta treaba, sa s-il poata insusi, dar pe care il vom respecata toti...regulamantul va fi facut de comun acord, de catre membrii comunitatii, cei mai vechi, mai ales....

acest regulament va viza mai ales conduita prin oras, iar daca credeti ca aveti ceva mai bun, sau nu credeti ca e bun deloc aceasta idee, sunteti liberi sa comentati, propuneti si vom discuta, vom lua masuri...ce-i drept, nu se poate sa avem acest haos la fiecare intalnire, cum a fost aseara....


p.s. costel scuze ca ti-am sters postul, desi ai facut un comentariu foarte potrivit, nu cred ca e potrivit spus pe forum...

Last edited by CRyS`; 02-02-08 at 16:41.
bakal is offline   Reply With Quote
Old 02-02-08, 16:42   #1629
salecostel

Stage 2
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 50
Default Re: Discutzii/Cafenea/Intalniri Iasi

Am vazut,oricum e hotarirea ta.Dar daca nu spunem aici pe forum,unde se uita lumea,unde sa il spun in alta parte....pe osms,unde au acces numai membri.Pai ce rost mai are ca nu noi suntem problema,daca pot sa zic asa.Ce nu sa mai pomenit de vale!!!!?Ce crezi ca ai sa poti discuta vineri seara cind se aduna 50 de oameni si nu ne baga nimeni in seama?SPER CA MACAR POSTUL ASTA SA APARA.Macar sa se adune si la mine posturi
salecostel is offline   Reply With Quote
Old 02-02-08, 18:17   #1630
CoCaine
Audi Driver


Stage 5
 
CoCaine's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 1,291
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[AUDI]
[4Tuning International]
Default Re: Discutzii/Cafenea/Intalniri Iasi

Haos fratilor,haos.II rog respectuos pe cei cu microcarurile alea sa se potoleasca sau sa nu mai vina la intalniri,nu e nevoie de teribilisti,sunt la tot pasul..
Referitor la tine,axl,nu te cunosc personal,dar sincer esti cu capu rau.Suferi de tine,vrei statuie in fata la palat?cum poti sa scoti ochii pe o asfel de faza?fac pariu ca esti singur la parinti..in fine,nici nu cred ca se merita..nu vreau dusmani dar inainte sa dati click pe "Submit Reply" recititi ce ati scris, si recititi si recititi pana sunteti siguri de afirmatiile pe care le faceti,sau macar sa nu aveti pretentia sa nu se ia lumea de voi cand dati cu bota in balta..
drum uscat va doresc..
__________________
Audi S2

Last edited by bakal; 02-02-08 at 20:49.
CoCaine is offline   Reply With Quote
Old 02-02-08, 18:18   #1631
BogdanAG

Stage 2
 
BogdanAG's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 58
Default Re: Discutzii/Cafenea/Intalniri Iasi

Hey ms Zyz, chiar nu ne simtim oaspeti. Pacat k a fost aglomeratie mare( pe strada ) iar pe la 11 plecase toata lumea . Sa speram k va fi mai bine.
__________________
Alfa 147
BogdanAG is offline   Reply With Quote
Old 02-02-08, 18:27   #1632
BogdanAG

Stage 2
 
BogdanAG's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 58
Default Re: Discutzii/Cafenea/Intalniri Iasi

P.S. Scuze dar cam toti aveau proble cu masinile. Oricum in general cam toti se baga, inclusiv eu( numai ca nu am avut cu cine aseara )
BogdanAG is offline   Reply With Quote
Old 02-02-08, 18:37   #1633
ZyZ
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
ZyZ's Avatar
 
Join Date: May 2005
Posts: 743
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[VW]
[Old School Cars]
Default Re: Discutzii/Cafenea/Intalniri Iasi

Multumesc inca o data pentru prezenta si celor mai vechi, dar mai ales celor mai noi, cu exceptia celor care sufera de ei insisi si simt nevoia sa se dea in spectacol. Cat a fost, a fost frumos, si ma bucur ca am reusit sa revitalizam sectiunea Iasi si intalnirile in mod special. Ma bucur sa vad ca cei care n-au treaba cu 4tuning-ul exceptand forumul () au inteles sa stea in banca lor. Lucrurile decurg foarte bine si fara ei. Razvane, bravo pentru felul in care ai reusit (macar partial) sa induci ordine printre baieti. Fratilor, sunteti multi dintre voi noi la intalniri, nu aveti experienta si nu sunteti cu nimic mai prejos fata de ceilalti prin asta. DAR evitati teribilismele. Decat sa avem pe cineva pe constiinta sau sa atragem politia pe buna dreptate, prefer sa fiu dracu' in persoana si alaturi de baietii din Crazy Drivers sa ne alegem partenerii. Nimeni nu e mai sus decat altcineva, dar trebuie sa existe o ordine, si ea poate fi impusa doar de cei cu vechime.Vor iesi intalniri frumoase si ne vom aduna din ce in ce mai mult DACA toata lumea va intelege ca trebuie sa fim organizati. Va pup pe motor. Cu respect, ZyZ
ZyZ is offline   Reply With Quote
Old 02-02-08, 18:55   #1634
JUST-DO-IT

Stage 5
 
JUST-DO-IT's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 657
Member of:
[DACIA]
[RENAULT]
Exclamation Re: Discutzii/Cafenea/Intalniri Iasi

-Am vrut sa vin si eu ieri cu ursu ....dar ursu a fost de alta parere...am lucrat ieri toata ziua am schimbat becuri,sigurante,cabluri la masina...
-Chiar vroiam sa ies un pik...in schimb cand sa pec GPL-ul mi-a facut figura...A cam facut bum,,,,,noroc de 2 baieti de la mine din cartier ca m-au ajutat sa-l sting....ca pagube ar fi ceva cabluri,tuburi,conducte plastic,hainele de pe mine..geaca mea a ars complet aproape si halatul de la fac,mana stanga.....si parul de pe maini( e o noua metoda de epilat ceva mai extrema)a si freze mea...
-Ma consider o persoana cu simtul umorului...nu ma supar asa usor.cine ma stie cunoaste......stati linistiti....
-Cu GPL-ul e "file de poveste" ca sa-l citez pe Calinescu...

PS: -CUMPAR Stingator,nu mai tine. .I M ON FIRE ..e periculos rau GPL-ul asta....
JUST-DO-IT is offline   Reply With Quote
Old 02-02-08, 19:32   #1635
ZyZ
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
ZyZ's Avatar
 
Join Date: May 2005
Posts: 743
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[VW]
[Old School Cars]
Default Re: Discutzii/Cafenea/Intalniri Iasi

Eu cred totusi ca ursu' ala incearca sa-ti spuna ceva. Nu-i prea place gpl-url. Eniuei, bine ca nu s-a intamplat printre 20-30 de masini. Ca nu mai era comic.
ZyZ is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -