Forum 4Tuning

Go Back   Forum 4Tuning > Diverse > Femei

Femei Rele, bune, guralive, tacute, etc. Cum ar arata masinile si motoarele daca nu ar fi scoase in evidenta de femei?

Reply
 
Thread Tools
Old 09-01-09, 03:18   #1276
r0xanicutza

Stage 4
 
r0xanicutza's Avatar
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 224
Default re: Contează pt. o femeie maşina pe care o conduci?

bine zis
dupa postul asta ar trebui sa inchideti topicul )
r0xanicutza is offline   Reply With Quote
Old 09-01-09, 07:38   #1277
Mustang
Daewoo Driver

Stage 5
 
Mustang's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 4,399
Member of:
[DAEWOO]
Default re: Contează pt. o femeie maşina pe care o conduci?

Sau poate altii au si alte pareri...
Moderatoare vrei sa fii... este?
Mustang is offline   Reply With Quote
Old 09-01-09, 07:43   #1278
bmwm5
Skoda Driver

Stage 5
 
bmwm5's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 1,261
Member of:
[SKODA]
Default re: Contează pt. o femeie maşina pe care o conduci?

topicul asta trebuia inchis dupa primul raspuns "DA"...
bmwm5 is offline   Reply With Quote
Old 09-01-09, 10:27   #1279
bodyspeed

Stage 5
 
bodyspeed's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 5,390
Member of:
[Moderators]
[Observator 4tuning]
[NoSpeedLimit Romania Club]
[Oltcit]
[4Rally]
[BMW]
[FOTO]
Default re: Contează pt. o femeie maşina pe care o conduci?

Quote:
Originally Posted by -Claudia- View Post
Daca nu poti sa il auzi, poti sa il vezi. 2.0 sau 2.5 au semne distinctive. De exemplu, pe pisica, la 6cil s-au pus 2 evacuari, la restul una! Sa ma corecteze cineva daca gresesc!
Hmmmm, eu am de exemplu evacuarea pe mijloc.. deci am V5 ceva. sincer este irelevant să te iei strict după ornamente , ca şi cum te-ai lua după sigle de M3.. luate din vitan , Doau evacuari stânga , dreapta sunt la oridinea zilei pe orice maşină .. care stok a venit cu o evacuare .
Quote:
Originally Posted by -Claudia-
Si ca sa nu ma mai "amendeze" aleks, o sa continuu on-topic:
sau eu.. , offtopicul pe o secţiune precum această nu trebuie să existe Această secţiune trebuie tratată cu deosebită atenţie din partea noastră
Quote:
Originally Posted by -Claudia-
De multe ori masina, ca si hainele, ca si bijuteriile, sunt felul proprietarului de a lasa sa se inteleaga situatia materiala. Ca unii au masina doar de fite, altii de nevoie, si altii din pasiune face diferenta intre oameni.
Corect, da cu partea asta sunt , doar că nu se reflectă în general , la modu că mai sunt şi excepţii

Quote:
Originally Posted by -Claudia-
-masina de fite aduce dupa sine femei care asta cauta: atentie!
Nuu,nuu mai exact care caută fiţe
Quote:
Originally Posted by -Claudia-
-masina ca necesitate: de cele mai multe ori e stock, deci nu va atrage atentia => femei cu capul pe umeri
Quote:
Originally Posted by -Claudia-
-masina ca pasiune poate atrage ambele categorii de femei, in functie de ce are si tipu` in cap si ce cauta.
Şi în special ce are în cap şi femeia,

Quote:
Originally Posted by -Claudia-
Si atunci pentru femeia cu capul pe umeri nu cred ca e asa important ce conduci, atata timp cat se simte bine cu voi (tu si masina), in timp ce femeia care cauta atentie nu o sa se uite niciodata dupa o masina de TABLA, cand au aparut masinile de PLASTIC...
True şi mai ales când se simte bine cu noi, numai cu noi .. şi maşina este privită doar ca mijloc de deplasare
Quote:
Originally Posted by joy4 View Post
bine zis
dupa postul asta ar trebui sa inchideti topicul )
Eheeee , nu te grăbi mai sunt multe de zis


Quote:
Originally Posted by bmwm5 View Post
topicul asta trebuia inchis dupa primul raspuns "DA"...
adică niciodată

Last edited by bodyspeed; 09-01-09 at 20:28.
bodyspeed is offline   Reply With Quote
Old 09-01-09, 10:52   #1280
aleks

General Supervisor

Stage 5
 
aleks's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 17,791
Member of:
[Super Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
[MERCEDES]
[2 Roti]
[ALFA ROMEO]
Default re: Contează pt. o femeie maşina pe care o conduci?

Quote:
Originally Posted by joy4 View Post
bine zis
dupa postul asta ar trebui sa inchideti topicul )
hmmm, ce imi plac glumele tale, serios...
aleks is offline   Reply With Quote
Old 09-01-09, 11:08   #1281
Bytzu
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
Bytzu's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 810
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default re: Contează pt. o femeie maşina pe care o conduci?

asa, ca idee, aici ar trebui sa-si exprime in continuare fiecare opinia, sau putem deja trasa niste concluzii? care vad ca se contureaza destul de bine...

asa, de fun, un prieten o sa fie in curand fericitul proprietar al unui e23 732i din 78, o masina care este aproape de starea in care a iesit pe sosele, sunt curios ce o sa agate/agatam,de fapt sunt curios sa vad privirile domnisoarelor seara, la semafor, nu ca m-ar interesa, si spun asta la modul cel mai serios ( ) nu sunt nici pe invers si nici nu-s luat, pur si simplu nu sunt usor de impresionat),dar acest topic ma aprinde un pic...

probabil o sa-mi fac niste afise, pe care sa le scot in geam...MATERIALISTA, PASIONATA, BRAVO...etc, gasesc eu ranguri ( dc aveti sugetii bagati)
Bytzu is offline   Reply With Quote
Old 09-01-09, 14:35   #1282
bodyspeed

Stage 5
 
bodyspeed's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 5,390
Member of:
[Moderators]
[Observator 4tuning]
[NoSpeedLimit Romania Club]
[Oltcit]
[4Rally]
[BMW]
[FOTO]
Default re: Contează pt. o femeie maşina pe care o conduci?

Quote:
Originally Posted by Bytzu View Post

probabil o sa-mi fac niste afise, pe care sa le scot in geam...MATERIALISTA, PASIONATA, BRAVO...etc, gasesc eu ranguri ( dc aveti sugetii bagati)
Sincer ,situaţia în sine pare pe cât de penibilă pe atât de tristă. E trist , sincer e trist.Este scopul unora în viaţă, aşa au ales să fie materialiste
În speţă ma refer negeneralizănd , pentru că nu este cazul , dar nu trăim chiar aşa in detrimentrul femeilor fff materialiste.(depinde pe unde frecventezi, ce cauţi şi ce găseşti )
Depinde ce vrei lângă tine , o persoană care doar să arate bine(şi atât) sau vrei să mai lege şi o converaţie bazată cel puţin pe un minim de cultură.
bodyspeed is offline   Reply With Quote
Old 09-01-09, 15:31   #1283
Sasha
Girl on Road

Stage 5
 
Sasha's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 5,483
Member of:
[Moderators]
[Observator 4tuning]
Default re: Contează pt. o femeie maşina pe care o conduci?

Quote:
Originally Posted by Bytzu View Post
asa, ca idee, aici ar trebui sa-si exprime in continuare fiecare opinia, sau putem deja trasa niste concluzii? care vad ca se contureaza destul de bine...

asa, de fun, un prieten o sa fie in curand fericitul proprietar al unui e23 732i din 78, o masina care este aproape de starea in care a iesit pe sosele, sunt curios ce o sa agate/agatam,de fapt sunt curios sa vad privirile domnisoarelor seara, la semafor, nu ca m-ar interesa, si spun asta la modul cel mai serios ( ) nu sunt nici pe invers si nici nu-s luat, pur si simplu nu sunt usor de impresionat),dar acest topic ma aprinde un pic...

probabil o sa-mi fac niste afise, pe care sa le scot in geam...MATERIALISTA, PASIONATA, BRAVO...etc, gasesc eu ranguri ( dc aveti sugetii bagati)
cate priviri crezi ca o sa aveti cu e23u'? Cred ca ar trebui sa ne aruncam la un pariu ceva
nu uita rangul : DROOLING
=)))

Quote:
Originally Posted by aleks View Post
hmmm, ce imi plac glumele tale, serios...
Sasha is offline   Reply With Quote
Old 10-01-09, 00:53   #1284
b89kml
Alfa Romeo Driver

Stage 1
 
b89kml's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 15
Member of:
[ALFA ROMEO]
[2 Roti]
Default re: Contează pt. o femeie maşina pe care o conduci?

eu cred ca depinde de conditia sociala a fiecaruia.....visele cu cenusareasa nu prea sunt realizabile...deci depinde si de statutu fetei. daca fata a mers toata viata pe jos ...nu conteaza ce masina ai, masina sa fie. si mi se pare normal sa vrei ceva mai bun decat ai tu. intotdeauna iti doresti mai mult, mai bun. conteaza si cum mergi pe strada conteaza cum te imbraci si cum stii s-o faci.... rimeaza. dar totu` e relativ
b89kml is offline   Reply With Quote
Old 10-01-09, 08:39   #1285
bodyspeed

Stage 5
 
bodyspeed's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 5,390
Member of:
[Moderators]
[Observator 4tuning]
[NoSpeedLimit Romania Club]
[Oltcit]
[4Rally]
[BMW]
[FOTO]
Default re: Contează pt. o femeie maşina pe care o conduci?

Quote:
Originally Posted by !Sasha View Post
cate priviri crezi ca o sa aveti cu e23u'? Cred ca ar trebui sa ne aruncam la un pariu ceva
Dar ce are maşina , acum serios fabricare lor a inceput in 1977 , maşina zici că este din 1978.. e din primele serii este varianta limuzínă ,145 kw adica 197 cai .. , dacă e întreţinută bine şi nu şi-a pierdut din performanţe va prinde suta în 8,4 sec şi cu o viteză maximă de 208 km/h. Este totuşi un şeptar.
Nu e 760li dar nu e nici dacie (şi poate să fie şi logan ) parerea mea e că e23 este net peste logan
bodyspeed is offline   Reply With Quote
Old 10-01-09, 13:01   #1286
Mustang
Daewoo Driver

Stage 5
 
Mustang's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 4,399
Member of:
[DAEWOO]
Default re: Contează pt. o femeie maşina pe care o conduci?

E23 o fi peste Logan, iar cunoscatoarele ar aprecia masina... DAR, niste paiate din Bucuresti nu vor aprecia masina si o vor denumi simplu: HARB!

Last edited by Mustang; 10-01-09 at 13:09.
Mustang is offline   Reply With Quote
Old 10-01-09, 13:03   #1287
Claudia

Stage 5
 
Claudia's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 1,172
Member of:
[Moderators]
[BMW]
[VW]
[FORD]
[FOTO]
Default re: Contează pt. o femeie maşina pe care o conduci?

Quote:
Originally Posted by bodyspeed View Post
Dar ce are maşina , acum serios fabricare lor a inceput in 1977 , maşina zici că este din 1978.. e din primele serii este varianta limuzínă ,145 kw adica 197 cai .. , dacă e întreţinută bine şi nu şi-a pierdut din performanţe va prinde suta în 8,4 sec şi cu o viteză maximă de 208 km/h. Este totuşi un şeptar.
Nu e 760li dar nu e nici dacie (şi poate să fie şi logan ) parerea mea e că e23 este net peste logan
Ce zici tu e foarte adevarat... multe masini inainte de (chiar si dupa) `90 sunt superioare loganului (nu punem aici dotarile care au aparut numai pe masinile de plastic). Luam in considerare performantele si , in unele cazuri, chiar confortul.

Asta nu inseamna ca o femeie obisnuita , pusa sa aleaga intre cele 2 categorii, o sa aleaga performanta.
"-de ce sa rada prietenele de mine, ca prietenul meu conduce o vechitura?"... sunt mai mandre langa unu care a mancat iaurt cu paine ca sa-si plateasca ratele la logan(cum zicea un batran).
A nu se intelege ca am ceva cu loganistii

Last edited by Claudia; 10-01-09 at 13:17.
Claudia is offline   Reply With Quote
Old 10-01-09, 16:11   #1288
Sasha
Girl on Road

Stage 5
 
Sasha's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 5,483
Member of:
[Moderators]
[Observator 4tuning]
Default re: Contează pt. o femeie maşina pe care o conduci?

Quote:
Originally Posted by Mustang View Post
E23 o fi peste Logan, iar cunoscatoarele ar aprecia masina... DAR, niste paiate din Bucuresti nu vor aprecia masina si o vor denumi simplu: HARB!
ma bucur ca totusi a inteles cineva ideea mea
Sasha is offline   Reply With Quote
Old 10-01-09, 17:19   #1289
Mustang
Daewoo Driver

Stage 5
 
Mustang's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 4,399
Member of:
[DAEWOO]
Default re: Contează pt. o femeie maşina pe care o conduci?

Stii ca, in general, gandim la fel.
Mustang is offline   Reply With Quote
Old 12-01-09, 11:09   #1290
sezione91_blue
Dacia Driver

Stage 5
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 977
Member of:
[Opel]
[DACIA]
Default re: Contează pt. o femeie maşina pe care o conduci?

Conetaza foarte mult...si masina si ceea c faci cu ea... de exemplu am fost respins de o fata pe motiv ca (precizez ca am un Logan 1,4 si un astra 1,7DTI) : Nu imi placi pentru ca masinile tale sunt prea slabe si nu este "racer"
sezione91_blue is offline   Reply With Quote
Reply


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is On
Trackbacks are Off
Pingbacks are Off
Refbacks are Off



All times are GMT +2. The time now is 06:06.


- Copyright 2024 4Tuning