Forum 4Tuning

Go Back   Forum 4Tuning > Diverse > Femei

Femei Rele, bune, guralive, tacute, etc. Cum ar arata masinile si motoarele daca nu ar fi scoase in evidenta de femei?

Reply
 
Thread Tools
Old 17-01-06, 17:24   #646
omuliber

Stage 5
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 340
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"d3vilish_lips\"
Quote:
Originally Posted by \"omuliber\"
Revenind la problemele topicului, sunt extrem de multi barbati cu bani, care nu stiu sa agate, teama de abordare, de a nu fi refuzat, de a nu te face de ras cand tot clubul se uita la tine cum esti respins, fac ca in mintea ta sa incolteasca ganduri: cum te poate refuza, ce rea o sa fie, ce raspunsuri o sa-ti dea, etc. Asta este una dintre problemele de baza, ce trebuiesc tratate; teama de abordare a femeilor frumoase.

E cineva care se stie ca nu are problema asta?

.....eu nu am problema asta... nu mi`e frica de kum o sa ma refuze o fata .......in fine in general fetele care te resping urat ori sunt fff fitzoase ori doar ce a respins`o vreunu`..... ....parerea mea ,dekat sa`ti ramana gandu la \"bucatik\" din club pe care nu ai abordat`o mai bine iti sumi riscul infrangerii dar makar ai avut curajul sa te bagi in seama cu ea....iar cele care pur si simplu nu te considera dragutz isi vor gasi um motiv elegant prin care sa te refuze.....si am spus elegant
ffff fitzoase, DA, dar respinse NU! O tipa misto, respinsa, cauta validare deci va accepta comunicarea pt a se revalida...
Partea cu riscul infrangerii e buna, dar partea cu dragutz, e puerila... faza de pushtoaica. ATITUDINEA E TOTUL!!!!! La barbati e mult mai putin important cat de frumos, dragut, simpatic e baiatul... atitudinea e importanta, Body Language, proiectia vocala, etc.
omuliber is offline   Reply With Quote
Old 17-01-06, 17:25   #647
Chelooo

Stage 5
 
Chelooo's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 683
Default

sunt masokist k miam luat inima in dintzi si am sarutato ? fara sa stiu cum o sa reactzioneze ? hmm nu stiam ... atunci va las pe voi cei kre stitzi cum sta treaba sa discutatzi ...........
Chelooo is offline   Reply With Quote
Old 17-01-06, 17:27   #648
omuliber

Stage 5
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 340
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"aleks\"
ei bine, esti ori masokist, ori nespus de curajos...
eu ma regasesc de multe ori in descrierea facuta de omuliber...

BRAVO!!!!

Un barbat adevarat e cel care incepe prin a-si recunoaste punctele mai putin tari, urmand mai apoi sa le corecteze!!!!!

Sa-ti mai spun un secret, cel putin 90% se regasesc in ce spun eu si eu vin d-acolo, dar nu vor sa recunoasca, d-asta nici nu merg la agatat, isi dau seama ca vor fi refuzati si automat le va zdruncina increderea.
omuliber is offline   Reply With Quote
Old 17-01-06, 17:29   #649
omuliber

Stage 5
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 340
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"Chelooo\"
sunt masokist k miam luat inima in dintzi si am sarutato ? fara sa stiu cum o sa reactzioneze ? hmm nu stiam ... atunci va las pe voi cei kre stitzi cum sta treaba sa discutatzi ...........
Nu mah, a fost ok, nu-ti face griji... curajul e un atu in relatia cu femeile!!!
Dar cu toate astea e un exemplu extras din context, incearca sa pui un post cu game-ul de la cap, la coada... cum ai abordat-o, cum areactionat, cum ai cerut numarul, cand ai sunat-o, etc!!!
omuliber is offline   Reply With Quote
Old 17-01-06, 17:46   #650
Chelooo

Stage 5
 
Chelooo's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 683
Default

hmm prevad o poveste lunga ...

deci ... precum am mai spus am cunoscuto din greseala pe hi5 ... cautam un preten pe akolo si am vazuto pe ea ... in poze se vedea doar fatza ei .. si parea destul de dragutza ... fara sa ma gandesc nici un moment ca as vrea vreoadata ceva cu ea .. iam dat un msg ... si iam cerut id`ul ... nu mia raspuns nici in prima zi .. nici in a 2`a ... dar peste o saptamana mia dat id`ul de messenger ... si am inceput sa vb ... pe mess era foarte ... grabita ... niciodata nu ma lasa sa zik ce am de zis ... adik in sensu k nu asculta ce ziceam eu ... vorbea ce vroia ea ... adik destul de indiferenta ... chestia asta a durat km o luna ... pana knd mam enervat nitzel ... si am reprezito eu .. nu o mai lasam sa zik nimik ... tot ce ziceam spuneam so pun nitel la punct ... a tacut .. ma ascultat ... si la urma iam zis ... stii .. hai ne intalnim si noi k desi imi pari indiferenta .. asta ma incita sa vreau sa te cunosc mai bine si sa vad ce fel de om esti ... hmm nu a prea vrut ... si pe urma au urmat niste insistentze .. in ami da numarul de telefon .. si ca peste kteva zile sa ne intalnim ... [totu se petrecea in perioada de greva] ... si intr`o seara neam intalnit ... desi si ea si eu era pt prima oara knd ne intalneam cu cineva de pe net ... si in seara aia a fost putin ciudat .... cautam un lok unde sa mergem si sa stam si nu gaseam nik liber ... si asa am ajuns sa cautam vro 2 ore ... si eu ma enervasem nitel .. lucru kre ei ia placut .. asta mia marturisit mai tarziu ... mia zis k ia mai placut foarte mult k eram si copilaros adik ne \"certam\" din fel si fel de chestii mici .. nu va ganditzi la cearta in sensu real .. ciondaneam .. o tachinam ... si asa am inceput sa ne intalnim zi de zi .. timp de vreo luna ... eu deja incepusem sa ma uit la ea cu altzi ochii ... nu numai o amik ... ea probabil k observase ... in ziua in kre a luat carnetu auto ... iam oferit un trandafir rosu .. [prima oara knd am oferit o floare in viata mea] ... na parut miscata de gestu meu .. de parca ar fi primit des flori de la baietzi ... si eu tot intrebam niste fete ce sa fac .. cum sai zik ... cum sa ii spun k o plac si ca vreau sa fiu cu ea ... nu aveam tupeu ... adk miera frik sa nu fiu respins ... pana intro seara .. knd eram in plin centru orasului stand pe o bancutza si eu cu capu pe picioarele ei ... asteptand pe maicasa sa vina sa o ia .. mam ridicat si fara sa o mai las sa zik ceva am sarutato ... desi miera frik sa nu se lase cu vreo palma sau pur si simplu sa numi raspunda la sarut ... dar na fost asa ... spre norocul meu ma sarutat si ea ... si din seara aia am ramas impreuna .. dak nu ma insel eram pe 3 decembrie ... dar oricum am aflat k eu eram abea al 2`lea preten al ei ... si cu primu statuse in jur de o luna si abea dak se sarutasera ... deci trebuia sa o iau incet si sa o invatz multe lucruri .. pe kre nu le stia .. si ca sa dau un exemplu .. nu prea stia cum sa fie afectuoasa .. dragastoasa ... a trebuit so invatz ushor ... si a inceput sasi dea drumu ... intro dupa`amiaza eram intr`un lok mai pustiu si ma pus sa inchid ochii pt k vroia sami faca o surpriza .. si odata simt cum sare pe mine si ma saruta intrun mod \"barbar\" de ma dat pe spate ... faza care sincer mia placut si ma uimit .. la ea ...
cam asta am facut sa ajung sa fiu cu ea ... am fost kt mai natural posibil .. funny .. deschis oricarui subiect ... si nu in ultimu rand sa o fac sa se simta protejata si iubita

sper k nu am scris atata degeaba k apoi sa imi zicetzi k iar am fost offtopik ...
Chelooo is offline   Reply With Quote
Old 17-01-06, 18:52   #651
ZerO_CooL

Stage 5
 
ZerO_CooL's Avatar
 
Join Date: Aug 2003
Posts: 2,801
Member of:
[BMW]
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"omuliber\"
Quote:
Originally Posted by \"aleks\"
sebastian are dreptate... nu stiu daca neaparat cu citate din opere clasice, dar cu o discutie dezghetata, care spune despre tine ca stii mai mult decat \"ce buna esti fa, sa moara mama\" te ajuta cu siguranta sa captezi atentia macar, iar de aici... nu strica sa te mai ajute si cheia de la masina si tzoalele de firma, ca sa nu ramai doar tu si eminescu pe langa plopii fara sot
Man, Eminescu = 100 RON...
Chiar 500 RON.
ZerO_CooL is offline   Reply With Quote
Old 17-01-06, 22:30   #652
EvLSant0S
BMW Driver

Stage 5
 
EvLSant0S's Avatar
 
Join Date: Jan 2004
Posts: 12,416
Member of:
[BMW]
[Anonymous Motorsport ]
[FOTO]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"omuliber\"
Revenind la problemele topicului, sunt extrem de multi barbati cu bani, care nu stiu sa agate, teama de abordare, de a nu fi refuzat, de a nu te face de ras cand tot clubul se uita la tine cum esti respins, fac ca in mintea ta sa incolteasca ganduri: cum te poate refuza, ce rea o sa fie, ce raspunsuri o sa-ti dea, etc. Asta este una dintre problemele de baza, ce trebuiesc tratate; teama de abordare a femeilor frumoase.

E cineva care se stie ca nu are problema asta?
Consider ca .. trebuie pusa altfel problema , si anume .. :

vezi o bijuterie (femeie) ... apar gandurile - ma refuza ... ma fac de ras , etc
dar .. de ce nimeni nu o ia asa ..

ma duc ... o intreb .. incerc ...
daca iese ... spaga mea ..
daca nu iese ..
wtf ... ce-ai pierdut ?! .. NIMIC !!
i mean , o intrebare nu poate sa omoare pe nimeni ..
EvLSant0S is offline   Reply With Quote
Old 17-01-06, 22:36   #653
EvLSant0S
BMW Driver

Stage 5
 
EvLSant0S's Avatar
 
Join Date: Jan 2004
Posts: 12,416
Member of:
[BMW]
[Anonymous Motorsport ]
[FOTO]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"Chelooo\"
hmm prevad o poveste lunga ...

deci ... precum am mai spus am cunoscuto din greseala pe hi5 ... cautam un preten pe akolo si am vazuto pe ea ... in poze se vedea doar fatza ei .. si parea destul de dragutza ... fara sa ma gandesc nici un moment ca as vrea vreoadata ceva cu ea .. iam dat un msg ... si iam cerut id`ul ... nu mia raspuns nici in prima zi .. nici in a 2`a ... dar peste o saptamana mia dat id`ul de messenger ... si am inceput sa vb ... pe mess era foarte ... grabita ... niciodata nu ma lasa sa zik ce am de zis ... adik in sensu k nu asculta ce ziceam eu ... vorbea ce vroia ea ...
normal ca vorbea ce vroia ea , femeile ,din cate stiu eu , adora sa fie ascultate .. nicidecum ... sa ASCULTE ce ai tu de zis, le doare-n .. despre ce ai tu de zis, so .. the ideea is .. shut the fuck up , and start saying .. \" oh da ... , desigur .. aham .. .\" fara s-o dai in sarcastic / ironic

pune intrebari , si raspunde .. cu .. da da .. aha ... ok ..
that should do
----------------------

asa...
am citit pov. -- super tare, asa incepe totul , e tare, e super , e marfa , e etc

sa-ti zic cum o sa se termine ?! sau stii ?
un sfat .. daca permiti ..
cum si eu l-am ascultat pe al tau .. cu .. spune ca ai 17 ani , nu 20 ... si \"l-am notat\"
nu investii suflet, ai zis ca esti al doilea prieten ..
parfum ..
e paralela ...
tu o scholeshti ..
ea experimenteaza ..
TU ... din cate stiu/cred eu .. nu prea ai cum sa iesi bine in combinatia asta ...
de aici inainte, e treaba ta ..
comportamentul tau si etc ... va conta, depinde de tine ..
daca tu esti prea dragastos si bla bla , stim cu totii deznodamantul , fii rece si bla bla bla bla ..
de fapt , sfatul meu e sa fii ... ba cald ... ba rece ..
La prea mult cald ,se topeste ..
La prea mult rece , ingheatza ..
good luck
EvLSant0S is offline   Reply With Quote
Old 17-01-06, 23:10   #654
SEBASTIAN

Stage 5
 
SEBASTIAN's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 12,504
Member of:
[Mitsubishi]
[PARTICIPANT CURSE]
[SUBARU]
Default

Cu teoria vad ca se sta bine insa practica va omoara!
SEBASTIAN is offline   Reply With Quote
Old 20-01-06, 10:07   #655
Psycho
2 Roti

Stage 5
 
Psycho's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 8,063
Member of:
[Super Moderators]
[Observator 4tuning]
[PARTICIPANT CURSE]
[DACIA]
[Echipa de sprijin]
[2 Roti]
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"SEBASTIAN\"
Cu teoria vad ca se sta bine insa practica va omoara!
asa se intampla intotdeauna ... nush de cate ori am agatzat sau am fost agatzat ...
Psycho is offline   Reply With Quote
Old 20-01-06, 16:22   #656
d3vilish_lips

Stage 5
 
d3vilish_lips's Avatar
 
Join Date: Dec 2005
Posts: 775
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"omuliber\"
Quote:
Originally Posted by \"d3vilish_lips\"
Quote:
Originally Posted by \"omuliber\"
Revenind la problemele topicului, sunt extrem de multi barbati cu bani, care nu stiu sa agate, teama de abordare, de a nu fi refuzat, de a nu te face de ras cand tot clubul se uita la tine cum esti respins, fac ca in mintea ta sa incolteasca ganduri: cum te poate refuza, ce rea o sa fie, ce raspunsuri o sa-ti dea, etc. Asta este una dintre problemele de baza, ce trebuiesc tratate; teama de abordare a femeilor frumoase.

E cineva care se stie ca nu are problema asta?

.....eu nu am problema asta... nu mi`e frica de kum o sa ma refuze o fata .......in fine in general fetele care te resping urat ori sunt fff fitzoase ori doar ce a respins`o vreunu`..... ....parerea mea ,dekat sa`ti ramana gandu la \"bucatik\" din club pe care nu ai abordat`o mai bine iti sumi riscul infrangerii dar makar ai avut curajul sa te bagi in seama cu ea....iar cele care pur si simplu nu te considera dragutz isi vor gasi um motiv elegant prin care sa te refuze.....si am spus elegant
ffff fitzoase, DA, dar respinse NU! O tipa misto, respinsa, cauta validare deci va accepta comunicarea pt a se revalida...
Partea cu riscul infrangerii e buna, dar partea cu dragutz, e puerila... faza de pushtoaica. ATITUDINEA E TOTUL!!!!! La barbati e mult mai putin important cat de frumos, dragut, simpatic e baiatul... atitudinea e importanta, Body Language, proiectia vocala, etc.



......auzi ti`am mai spus ,nu mai arunk tot felul de vorba despre varsta cu una cu doua k sunt sigura k se gasesc fete si mai mici ca varsta care sa te intimideze prin atitudine si sa stii k faza de pushtoaik a mea e mai adevarata dekat crezi asa k nu mai fii tu geniul care stie totul despre femei k eu traiesk in lumea lor zi de zi si din kate stiu tu nu......
d3vilish_lips is offline   Reply With Quote
Old 20-01-06, 16:28   #657
needBrain
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
needBrain's Avatar
 
Join Date: May 2004
Posts: 1,911
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default

deci,cea mai buna metoda de agatat nu exista!!!
sunt f multe variante,dar toate sunt \"relative\"
anyway,cel mai simplu si cochet:te duci la ea cu tupeu frate,cu tupeu ca bunul-simt nu tine de foame,si ii spui ca-ti place de ea.daca vrea bine,daca nu,iarasi bine.ete d-aia nu mai ploua afara,de parca ar fi ultima
mai are balta peste......iar cat despre faza cu orgoliul masculin....pai atat timp cat nu am ce pierde cu ce mi-ar fi atacat???cu absolut nik
needBrain is offline   Reply With Quote
Old 20-01-06, 16:40   #658
omuliber

Stage 5
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 340
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"d3vilish_lips\"
Quote:
Originally Posted by \"omuliber\"
Quote:
Originally Posted by \"d3vilish_lips\"
Quote:
Originally Posted by \"omuliber\"
Revenind la problemele topicului, sunt extrem de multi barbati cu bani, care nu stiu sa agate, teama de abordare, de a nu fi refuzat, de a nu te face de ras cand tot clubul se uita la tine cum esti respins, fac ca in mintea ta sa incolteasca ganduri: cum te poate refuza, ce rea o sa fie, ce raspunsuri o sa-ti dea, etc. Asta este una dintre problemele de baza, ce trebuiesc tratate; teama de abordare a femeilor frumoase.

E cineva care se stie ca nu are problema asta?

.....eu nu am problema asta... nu mi`e frica de kum o sa ma refuze o fata .......in fine in general fetele care te resping urat ori sunt fff fitzoase ori doar ce a respins`o vreunu`..... ....parerea mea ,dekat sa`ti ramana gandu la \"bucatik\" din club pe care nu ai abordat`o mai bine iti sumi riscul infrangerii dar makar ai avut curajul sa te bagi in seama cu ea....iar cele care pur si simplu nu te considera dragutz isi vor gasi um motiv elegant prin care sa te refuze.....si am spus elegant
ffff fitzoase, DA, dar respinse NU! O tipa misto, respinsa, cauta validare deci va accepta comunicarea pt a se revalida...
Partea cu riscul infrangerii e buna, dar partea cu dragutz, e puerila... faza de pushtoaica. ATITUDINEA E TOTUL!!!!! La barbati e mult mai putin important cat de frumos, dragut, simpatic e baiatul... atitudinea e importanta, Body Language, proiectia vocala, etc.



......auzi ti`am mai spus ,nu mai arunk tot felul de vorba despre varsta cu una cu doua k sunt sigura k se gasesc fete si mai mici ca varsta care sa te intimideze prin atitudine si sa stii k faza de pushtoaik a mea e mai adevarata dekat crezi asa k nu mai fii tu geniul care stie totul despre femei k eu traiesk in lumea lor zi de zi si din kate stiu tu nu......
Nu e vorba despre tine, cu toate ca reactionezi specific. E vorba despre \"baiat dragutz\", care e viziune de pushoaica, o femeie nu va aprecia asa, un barbat. Sunt convins ca traiesti in lumea lor, doar esti fata, dar e vorba de alta liga. E vorba de \"divizia A\", ceea ce nu e cazul tau.
Ce spun eu e valabil in special pt tipele foarte frumoase, care au devenit femei, nu intelege iarasi gresit, dar e altceva, au alte aspiratii, alte preocupari, alte metode de abordare, etc. Femeile alea sunt abordate zilnic de 2-3 baieti draguti, frumosi, etc... dar totusi stau langa un gras cu lanturi si Cayenne, sau langa un barbat care stie sa le anime.
omuliber is offline   Reply With Quote
Old 20-01-06, 17:15   #659
omuliber

Stage 5
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 340
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"ZerO_CooL\"
Quote:
Originally Posted by \"omuliber\"
Quote:
Originally Posted by \"aleks\"
sebastian are dreptate... nu stiu daca neaparat cu citate din opere clasice, dar cu o discutie dezghetata, care spune despre tine ca stii mai mult decat \"ce buna esti fa, sa moara mama\" te ajuta cu siguranta sa captezi atentia macar, iar de aici... nu strica sa te mai ajute si cheia de la masina si tzoalele de firma, ca sa nu ramai doar tu si eminescu pe langa plopii fara sot
Man, Eminescu = 100 RON...
Chiar 500 RON.
Sorry, 500 RON... merci!
omuliber is offline   Reply With Quote
Old 21-01-06, 11:12   #660
d3vilish_lips

Stage 5
 
d3vilish_lips's Avatar
 
Join Date: Dec 2005
Posts: 775
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"omuliber\"
Quote:
Originally Posted by \"d3vilish_lips\"
Quote:
Originally Posted by \"omuliber\"
Quote:
Originally Posted by \"d3vilish_lips\"
Quote:
Originally Posted by \"omuliber\"
Revenind la problemele topicului, sunt extrem de multi barbati cu bani, care nu stiu sa agate, teama de abordare, de a nu fi refuzat, de a nu te face de ras cand tot clubul se uita la tine cum esti respins, fac ca in mintea ta sa incolteasca ganduri: cum te poate refuza, ce rea o sa fie, ce raspunsuri o sa-ti dea, etc. Asta este una dintre problemele de baza, ce trebuiesc tratate; teama de abordare a femeilor frumoase.

E cineva care se stie ca nu are problema asta?

.....eu nu am problema asta... nu mi`e frica de kum o sa ma refuze o fata .......in fine in general fetele care te resping urat ori sunt fff fitzoase ori doar ce a respins`o vreunu`..... ....parerea mea ,dekat sa`ti ramana gandu la \"bucatik\" din club pe care nu ai abordat`o mai bine iti sumi riscul infrangerii dar makar ai avut curajul sa te bagi in seama cu ea....iar cele care pur si simplu nu te considera dragutz isi vor gasi um motiv elegant prin care sa te refuze.....si am spus elegant
ffff fitzoase, DA, dar respinse NU! O tipa misto, respinsa, cauta validare deci va accepta comunicarea pt a se revalida...
Partea cu riscul infrangerii e buna, dar partea cu dragutz, e puerila... faza de pushtoaica. ATITUDINEA E TOTUL!!!!! La barbati e mult mai putin important cat de frumos, dragut, simpatic e baiatul... atitudinea e importanta, Body Language, proiectia vocala, etc.



......auzi ti`am mai spus ,nu mai arunk tot felul de vorba despre varsta cu una cu doua k sunt sigura k se gasesc fete si mai mici ca varsta care sa te intimideze prin atitudine si sa stii k faza de pushtoaik a mea e mai adevarata dekat crezi asa k nu mai fii tu geniul care stie totul despre femei k eu traiesk in lumea lor zi de zi si din kate stiu tu nu......
Nu e vorba despre tine, cu toate ca reactionezi specific. E vorba despre \"baiat dragutz\", care e viziune de pushoaica, o femeie nu va aprecia asa, un barbat. Sunt convins ca traiesti in lumea lor, doar esti fata, dar e vorba de alta liga. E vorba de \"divizia A\", ceea ce nu e cazul tau.
Ce spun eu e valabil in special pt tipele foarte frumoase, care au devenit femei, nu intelege iarasi gresit, dar e altceva, au alte aspiratii, alte preocupari, alte metode de abordare, etc. Femeile alea sunt abordate zilnic de 2-3 baieti draguti, frumosi, etc... dar totusi stau langa un gras cu lanturi si Cayenne, sau langa un barbat care stie sa le anime.



......pffffffff eu nu mai vorbesc cu tine k e clar k nu poti accepta alta parere da pai sa mai aiba si dreptate......
d3vilish_lips is offline   Reply With Quote
Reply


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is On
Trackbacks are Off
Pingbacks are Off
Refbacks are Off



All times are GMT +2. The time now is 06:45.


- Copyright 2024 4Tuning