Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini

Discutii generale masini Discutii generale despre masini : Colt Legislativ, Taxa Inmatriculare, Intrebari-Raspunsuri, Recomandari, Accidente

Reply
 
Thread Tools
Old 28-04-09, 16:16   #1066
Herbas

Stage 5
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 438
Member of:
[Fiat]
Default Re: Draga soferule... (reguli de bun-simt)

Daca ti-ai luat pistol, ar face bine ca data viitoare sa fi 100% sigur ce ai de gand sa faci cu el. Daca iesi la om cu pumnu si ai dubii ramai batut. Daca iesi cu pistolul si ai dubii s-ar putea sa nu scapi cu viata.
__________________
If you go fast you die fast
Herbas is offline   Reply With Quote
Old 28-04-09, 16:16   #1067
apache

Stage 5
 
apache's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 1,150
Default Re: Draga soferule... (reguli de bun-simt)

draga sofer de golf 2 si cu prietenul tau cu peugeot 307 ...incercati sa va credeti in NFS prin orash la alte ore decat cele de varf.....
apache is offline   Reply With Quote
Old 28-04-09, 16:24   #1068
fasso

Stage 5
 
fasso's Avatar
 
Join Date: Jun 2006
Posts: 2,045
Default Re: Draga soferule... (reguli de bun-simt)

Quote:
Originally Posted by Herbas View Post
Daca ti-ai luat pistol, ar face bine ca data viitoare sa fi 100% sigur ce ai de gand sa faci cu el. Daca iesi la om cu pumnu si ai dubii ramai batut. Daca iesi cu pistolul si ai dubii s-ar putea sa nu scapi cu viata.
Foarte adevarat ceea ce spui ! Nu l-am luat cu gandul sa-l folosesc de fiecare data cand un putzoi se da la mine, ci pentru simplul fapt de a speria astfel de specimene ! p.s. degeaba ies eu la unu de 2 pe 2 cu pumnu, chiar daca am dubii chiar daca n-am, ca la fizicul meu derutant ash putea spune, sigur mi-o iau
fasso is offline   Reply With Quote
Old 28-04-09, 17:05   #1069
KAY_

Stage 5
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 2,029
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Style in Motion]
Default Re: Draga soferule... (reguli de bun-simt)

poate ar trebui sa ne iasa din cap vitejiile astea in trafic ca nu duc la nimic bun .ne batem ca chiorii si ajunge lumea prin spitale injunghiata ,si de la ce , vreun loc de parcare sau mai stiu eu ce alt nimic .cunosc caz, tatal unui prieten care a murit injunghiat de un vecin pt un loc de parcare. unu e mort altu e la puscarie pe 25 ani ...pt ce???

astia in vest , te uiti la ei , sunt asa calmi nu au nici un stres ,nici o treaba cu nimeni , nu se grabesc ,daia se circula asa bine la ei cu toate ca au trafic asa mare .
KAY_ is offline   Reply With Quote
Old 28-04-09, 17:15   #1070
Dimitris

Stage 5
 
Dimitris's Avatar
 
Join Date: Jun 2004
Posts: 643
Member of:
[2 Roti]
Default Re: Draga soferule... (reguli de bun-simt)

Voi fumati iarba de sunteti asa pacifisti?

Daca e dupa voi si politia trebuie sa se roage de infractori sa intre in duba. Din punctul meu de vedere, mosu a cautat-o.

Dohc16, eu daca vin la tine si incep sa iti indrug de maicata si familie, ma rogi frumos sa tac? Zi-mi de rog unde stai ca sa stiu unde vin sa ma calmez dupa ce ma enerveaza cineva.

Nu incurajez sa stii aceste practici. Sunt impotriva violentei in trafic si in general, dar uneori este singura metoda. La unii merge cu vorba buna, la unii cu putina cafteala.
Dimitris is offline   Reply With Quote
Old 28-04-09, 17:38   #1071
KAY_

Stage 5
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 2,029
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Style in Motion]
Default Re: Draga soferule... (reguli de bun-simt)

Quote:
Originally Posted by Reality Check View Post
Dragul meu sofer,

daca cineva te blocheaza, nu are chef sa-si mute masina (desi se afla langa ea) si iti mai si injura nevasta (care n-a avut nimic mai bun decat sa se poarte ca o mahalagioaica), sa stii ca daca suni la Politia comunitara, problema se rezolva iar respectivul va primi o amenda. Nu trebuie ca tu (in fapt un cretin cu fruntea de 2 degete, un golan ordinar tatuat si care da frecvent pe la sala) sa il iei pe respectivul la bataie, mai ales daca vezi clar ca are vreo 50 de ani, cam 1,65 max 70 de kg (tu ai max. 35, 1,80 si cam 100 de kg) si nici nu pare prea sanatos mental. Asa ca, daca din intamplare, lucru extrem de putin probabil totusi, soferul ce detine un BMW seria 5 cu numar de inmatriculare B 96 YAP citeste pe aici, sa-i fie rusine si sa tina minte ca astazi eu am fost in mare viteza, dar, daca-l mai vad vreodata manifestandu-se asa, voi chema Politia si, daca va fi fugit, voi merge personal cu victima la Politie pentru a face reclamatie si voi fi martor la proces.
Daca ne luam la bataie pentru orice porcarie, atunci chiar suntem demni de mila si ne abrutizam pe zi ce trece.
@dimitris ti am mai spus sa citesti cu atentie ce sa scris aici . "mosu" ala cum ii zici tu , nu avea cum sa vb el urat, pt ca el gresise, clar ca mai intai i sa vorbit urat de ceafa de porc ala si de nevasta sa si de aici a plecat tot......dar cred ca trebuie un pic de atentie sa citesti printre randuri !

multe capete sparte si bate in dinti ca asa se face educatie rutiera ! legile sunt pt fraieri ,daia sunt pline puscariile de "smecheri"
KAY_ is offline   Reply With Quote
Old 28-04-09, 19:09   #1072
Dimitris

Stage 5
 
Dimitris's Avatar
 
Join Date: Jun 2004
Posts: 643
Member of:
[2 Roti]
Default Re: Draga soferule... (reguli de bun-simt)

Daca nu as sta in bucuresti as avea tendinta sa te cred, dar din pacate am vazut destule cazuri in care chiar cel vinovat era vinovat. Deci sorry, pana una alta cred ce a vazut martorul.

Dar oricum tu ai dreptate. Happy now?
Dimitris is offline   Reply With Quote
Old 28-04-09, 20:00   #1073
cioaca
Ford Driver

Stage 4
 
cioaca's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 58
Member of:
[FORD]
Default Re: Draga soferule... (reguli de bun-simt)

am facut si eu un drum acum vreo cateva zile pana la Slatina si am gasit niste specimene nemaipomenite.

un individ cu un logan albastru inmatriculat in judetul dolj, cu insemne japoneze pe laterale si cu maneaua la maxim, mi-a scos vreo 10 fire albe pe drumul dintre slatina si pitesti. eram intre localitati si dau de individ care mergea cu 40km/h, dau semnal, ma asigur (in spate nimeni, in fata nimeni), in fata lui o duba care mergea la fel de incet, dau sa intru in depasire, iese si el (eu flashuri) el continua pe contrasens...ma bag inapoi in spate, astept sa depaseasca el, el intra inapoi in spatele dubei, dau din nou semnal intru iar in depasire, el iar in fata mea....si am repetat aceeasi schema de vreo 4 ori...in cele din urma reusesc sa-l depasesc si tot el imi arata mie degetul mijlociu....BIZAR!

am ajuns intre timp pe autostrada, unde vroiam sa-mi curat putin injectoarele si am apasat putin mai tare pe acceleratie(era relativ liber) vad in zare o dacie rosie pe banda intai si in spatele ei un cielo albastru inmatriculat in arges...ma gandeam ca tine si el putin la viata lui si ca se asigura inainte sa intre in depasire pe autostrada....darrrrrrr nuuuuuuu....iese in banda a doua cu 60km/h si ma obliga la o frana violenta de mi-a sarit sufletul, l-am ajuns din urma de-abia prin militari

noroc ca stau bine cu nervii dar imi venea sa-i scot din masina pe teava de esapament pe amandoi.
cioaca is offline   Reply With Quote
Old 28-04-09, 23:35   #1074
adrian74

Stage 5
 
adrian74's Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 564
Member of:
[RENAULT]
Default Re: Draga soferule... (reguli de bun-simt)

Quote:
Originally Posted by cioaca View Post
am facut si eu un drum acum vreo cateva zile pana la Slatina si am gasit niste specimene nemaipomenite.

un individ cu un logan albastru inmatriculat in judetul dolj, cu insemne japoneze pe laterale si cu maneaua la maxim, mi-a scos vreo 10 fire albe pe drumul dintre slatina si pitesti. eram intre localitati si dau de individ care mergea cu 40km/h, dau semnal, ma asigur (in spate nimeni, in fata nimeni), in fata lui o duba care mergea la fel de incet, dau sa intru in depasire, iese si el (eu flashuri) el continua pe contrasens...ma bag inapoi in spate, astept sa depaseasca el, el intra inapoi in spatele dubei, dau din nou semnal intru iar in depasire, el iar in fata mea....si am repetat aceeasi schema de vreo 4 ori...in cele din urma reusesc sa-l depasesc si tot el imi arata mie degetul mijlociu....BIZAR!

am ajuns intre timp pe autostrada, unde vroiam sa-mi curat putin injectoarele si am apasat putin mai tare pe acceleratie(era relativ liber) vad in zare o dacie rosie pe banda intai si in spatele ei un cielo albastru inmatriculat in arges...ma gandeam ca tine si el putin la viata lui si ca se asigura inainte sa intre in depasire pe autostrada....darrrrrrr nuuuuuuu....iese in banda a doua cu 60km/h si ma obliga la o frana violenta de mi-a sarit sufletul, l-am ajuns din urma de-abia prin militari

noroc ca stau bine cu nervii dar imi venea sa-i scot din masina pe teava de esapament pe amandoi.
cel cu loganul albastru avea 2 dungi albe pe toata masina cumva si era mai uscat?
adrian74 is offline   Reply With Quote
Old 29-04-09, 00:19   #1075
adrian74

Stage 5
 
adrian74's Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 564
Member of:
[RENAULT]
Default Re: Draga soferule... (reguli de bun-simt)

Quote:
Originally Posted by DOHC16 View Post
cititi mai atent ce sa scris mai sus si o sa intelegeti mai bine .a rezolvat ceva ala ca a sarit la bataie? s a scurtat timpu de asteptare? adrian74 daca iti lovesc eu masina ce se intampla? o dai cu mine in smardoiala?suferiti pe aici de batai cu oameni in varsta si pe strada sunteti niste husseni ...mai aveti ceva de spus la adresa mea sau nu va convine din ce am zis da ti va la mine p...e ce sunteti
1-nu stiu sa fi spus ceva la adresa ta;2-invata sa te adresezi respectuos unui strain pe care nu-l cunosti,esti cumva genul care-si rezolva afacerile dand spaga si cu interventii pentru a reusi in viata este alegerea ta;3-trebuia sa te chem sa-mi platesti bara spate+bandou+parktronik+armatura+folia de pe bara=85 milioane????tu ai sta calm la asa paguba,eu nu fur,muncesc in stres total iar in clipa in care te loveste unu care-ti spune "nu te-am vazut,scuza-ma,s.a.m.d." mai vorbim;4-sper ca ai casco la 407 si facturi pe la barile facute custom,in caz ca vre-un nene mai in etate te acroseaza,treaba e ca meseria mea depinde foarte mult de masina, tu poate poti sa rezisti cateva zile fara ea insa oricum doar ideea ca ai aveao lovita nu cred ca ti-ar da pace si 5- B 54 HNJ RENAULT LAGUNA2 vezi ca am bagato la MERIDIAN TAXI ,daca vrei sa vorbim despre baietie,fete,masini nu stiu orice iti stau la dispozitie ADRIAN ILIESCU este numele meu,insa invata sa vorbesti baiete ,eu am povestit ceva din ce am patit eu.Tu ai trecut prin asa ceva,vis-a-vis de batrini,mosi la volan?Cam in cat timp castigi tu 85 milioane tinad cont ca eu daca ii iau unui client 1 leu in plus ma reclama ?
adrian74 is offline   Reply With Quote
Old 29-04-09, 00:42   #1076
cioaca
Ford Driver

Stage 4
 
cioaca's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 58
Member of:
[FORD]
Default Re: Draga soferule... (reguli de bun-simt)

Quote:
Originally Posted by adrian74 View Post
cel cu loganul albastru avea 2 dungi albe pe toata masina cumva si era mai uscat?
nu, avea caractere chinezesti/japoneze negre pe laterale si un motiv tribal alb pe portbagaj - tuning de calitate
cioaca is offline   Reply With Quote
Old 29-04-09, 09:32   #1077
Herbas

Stage 5
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 438
Member of:
[Fiat]
Default Re: Draga soferule... (reguli de bun-simt)

Am prins si eu unul ce conducea similar acum 2-3 zile. Drumul era ceva mai virajat si ocaziile de a depasi mai putine. Dar cand dadeam semnal si acceleram asta facea si el. Din pacate masina mea nu este una tocmai puternica si aveam cum sa il depasesc in conditiile astea. Pana la urma stresat de stilul lui de a conduce (acceleratie blana in linie dreapta, frana pana la 60 in curbe) m-am apropiat mai mult de masina lui cam cat sa-mi simta suflarea in ceafa In scurt timp a tras pe dreapta si m-a lasat sa imi vad de drum.
Herbas is offline   Reply With Quote
Old 29-04-09, 09:54   #1078
aleks

General Supervisor

Stage 5
 
aleks's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 17,791
Member of:
[Super Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
[MERCEDES]
[2 Roti]
[ALFA ROMEO]
Default Re: Draga soferule... (reguli de bun-simt)

Ce-ar fi să vă calmaţi şi să nu mai faceţi pe cocoşii aici?
Dialogurile directe atât de agresive şi jignirile, voalate sau pe faţă le sancţionăm, nu ne ţigănim pe forum aşa cum suntem noi obişnuiţi să o facem în trafic sau în viaţa de zi cu zi. Nu aduceţi mahalaua în care trăiţi unii pe 4tuning.
aleks is offline   Reply With Quote
Old 29-04-09, 10:54   #1079
fasso

Stage 5
 
fasso's Avatar
 
Join Date: Jun 2006
Posts: 2,045
Default Re: Draga soferule... (reguli de bun-simt)

ahhh ce acid ai fost aleks
fasso is offline   Reply With Quote
Old 29-04-09, 11:41   #1080
aleks

General Supervisor

Stage 5
 
aleks's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 17,791
Member of:
[Super Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
[MERCEDES]
[2 Roti]
[ALFA ROMEO]
Default Re: Draga soferule... (reguli de bun-simt)

Intenţia mea nu e să agresez verbal pe nimeni, doar să mă fac înţeles, pentru că pe topicul ăsta oamenii au uitat să discute normal şi să facăschimb de opinii, odată sau de două ori pe săptămână trebuie să se înjure şi să se ameninţe, indiferent de subiectul discuţiei. Nu e tocmai ok...
aleks is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -