Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini

Discutii generale masini Discutii generale despre masini : Colt Legislativ, Taxa Inmatriculare, Intrebari-Raspunsuri, Recomandari, Accidente

Reply
 
Thread Tools
Old 13-09-12, 13:50   #1021
andi_cimpean

Stage 5
 
andi_cimpean's Avatar
 
Join Date: May 2008
Posts: 9,889
Member of:
[Moderators]
Default Re: Conducere fara permis

Quote:
Originally Posted by Muttley View Post
[...]

andi_cimpean, te vad moderator, ce pazesti?
[...]
Fii 'bre mai îngăduitor că se va rezolva!

Din păcate, sunt moderator doar pe aria comercială!
andi_cimpean is offline   Reply With Quote
Old 13-09-12, 14:32   #1022
julaikos
Oltcit Driver

Stage 5
 
julaikos's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 6,455
Member of:
[Oltcit]
[4Rally]
Default Re: Conducere fara permis

Quote:
Originally Posted by DUB-R View Post
Eu daca prind pe vreunul fara permis si minor la volan pe drumuri publice il bat de nu se mai urca in masina pana nu are permis
nici macar chuck noris n-ar putea sa-i prinda pe toti
daca se face vreun sondaj pentru stergerea threadului sa bagati un link,vreau si eu sa votez,nu e deloc bine ca pe un forum de amploarea astuia sa existe topic unde se incurajeaza condusul fara permis,fie si 50 de metri prin sat pana la primul magazin
__________________
Julaikos customs

Turbos make torque and torque makes fun!
julaikos is offline   Reply With Quote
Old 13-09-12, 14:41   #1023
D o n n

Stage 5
 
D o n n's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 2,971
Default Re: Conducere fara permis

io nu inteleg de ce inca mai exista acest topic,su ,mai grav,de ce inca se mai poate posta pe el...a fost amuzant la un moment dat dar totusi...


o alta idee pt conducerea 4t,de ce isi poate face oricine cont?de ce nu exista o regula de varsta macar,si sa ai obligatoriu masina,scuter,bicicleta..ca pentru documentat poate sa citesca si fara cont...o zi buna tuturor,bafta
__________________
All the way up..
D o n n is offline   Reply With Quote
Old 13-09-12, 15:55   #1024
viruszatu1

Stage 4
 
viruszatu1's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 287
Member of:
[Fiat]
Default Re: Conducere fara permis

eu n`am condus niciodata fara permis, fuck me right ?
viruszatu1 is offline   Reply With Quote
Old 14-09-12, 00:00   #1025
aleks

General Supervisor

Stage 5
 
aleks's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 17,791
Member of:
[Super Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
[MERCEDES]
[2 Roti]
[ALFA ROMEO]
Default Re: Conducere fara permis

Eu ma gandeam ca nu e bine sa fim ipocriti, ascunzi un lucru sub pres si el dispare...
E subiect legat de masini, e incadrat corect, exista oameni interesati de subiect, atat timp cat ne pastram cumpatul in postari nu vad niciun motiv ca sa ne ascundem dupa deget.
aleks is offline   Reply With Quote
Old 14-09-12, 07:13   #1026
Muttley

Stage 5
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 1,097
Default Re: Conducere fara permis

Dezamagitor raspuns.
Muttley is offline   Reply With Quote
Old 14-09-12, 23:55   #1027
aleks

General Supervisor

Stage 5
 
aleks's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 17,791
Member of:
[Super Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
[MERCEDES]
[2 Roti]
[ALFA ROMEO]
Default Re: Conducere fara permis

Posibil, viata din jur nu-i roz si nici perfecta, faptul ca dam raspunsuri taioase si folosim exemplificari şoc! şoc! şoc! sa ne argumentam parerile nu schimba cu nimic situatia. Unii merg la curve, unii omoara oameni, unii trag pe nas, unii merg fara permis. Daca nu discutam despre asta nu o sa dispara niciunii din ei, nu inteleg care-i problema cu faptul ca se vorbeste despre partea asta a lucrurilor.
Sunt oameni care merg fara permis? Sunt, evident.
Ai o parere despre treaba asta? Foarte bine, daca vrei, o postezi, folosesti mintea si argumentele pentru a-i condamna/lauda/educa, te priveste, in functie de ceea ce crezi.
Nu te prefaci ca nu exista subiectul si brusc lumea devine perfecta.

Last edited by aleks; 15-09-12 at 00:13.
aleks is offline   Reply With Quote
Old 15-09-12, 00:15   #1028
JDV
VW Driver

Stage 5
 
JDV's Avatar
 
Join Date: Aug 2012
Posts: 794
Member of:
[VW]
Default Re: Conducere fara permis

Quote:
Originally Posted by lord_wader View Post
Uite bre, acu pana si la tara te duci cu masina si sa te c**i vorba unui vecin
Nu mai poate lumea fara masini. Trag taranii la coasa o zi intreaga si seara baga benzina de 300mii si o ard aiurea pe ulita Am crescut si eu la tara si cand vedeam o masina era raritate, acu toti care cum vin din Spania de la trudit la betoane isi iau masini si se sparg in figuri. Apoi dupa 3 luni isi termina banii si muncesc cu ziua sa bage benzina sa o arda ca baietii prin sat. Mai nou si fara permis S-a dus vremea carutelor si a biciletelor si a oamenilor cumsecade, onesti si cu frica de Dumnezeu.
Ai cam dat cu mucii`n fasole aici.
Acum ai aratat cat de taran esti tu...si vorba aia...ce e mai rau decat un taran...un taran de la oras...
Daca am spus ca locuiesc intr o zona rurala asta nu inseamna ca mamanc omizi din pom sau ca ma duc cu vaca la pascut pe ulita...
Dar na...daca nu am cora sau megaimage in sat sa ma duc la shopping automat pentru tine am iesit din pestera.
Chiar ai fost nesimtit la faza asta...fara suparare
Oameni deastia ca tine nu m ar deranja chiar deloc sa le f*t o capota peste ochi la trecerea de pietoni...asta daca o sa imi ajunga aia 300 de mii facuti in spania la betoane ca sa bag benzina sa ajung in iasi
JDV is offline   Reply With Quote
Old 15-09-12, 00:44   #1029
rwdrulez

Stage 3
 
Join Date: May 2011
Posts: 163
Default Re: Conducere fara permis

Quote:
Originally Posted by lord_wader View Post
Uite bre, acu pana si la tara te duci cu masina si sa te c**i vorba unui vecin
Nu mai poate lumea fara masini. Trag taranii la coasa o zi intreaga si seara baga benzina de 300mii si o ard aiurea pe ulita Am crescut si eu la tara si cand vedeam o masina era raritate, acu toti care cum vin din Spania de la trudit la betoane isi iau masini si se sparg in figuri. Apoi dupa 3 luni isi termina banii si muncesc cu ziua sa bage benzina sa o arda ca baietii prin sat. Mai nou si fara permis S-a dus vremea carutelor si a biciletelor si a oamenilor cumsecade, onesti si cu frica de Dumnezeu.
this is bad ... and you should feel bad
deci credema ca ai putut sa ma uimesti prin prostia si meltenismul tau
rwdrulez is offline   Reply With Quote
Old 15-09-12, 05:45   #1030
lord_wader

Stage 5
 
lord_wader's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 1,379
Default Re: Conducere fara permis

rwdrulez si jdv daca v-ati simtit e fix problema voastra

N-am facut pe nici unul in parte taran, cocalar sau altceva. De altfel e onorabil sa muncesti fie in Spania fie la porumb sau la coasa, nu-i nici o rusine sa muncesti. Mai rusinos e sa vii in tara cu banii din Spania si sa te comporti ca un manelist. Si eu nu vobeam de voi, sau de colegul nostru de la tara in special ci de faptul ca acum pana si la tara, le trebuie masini la tarani, s-a suit scoafa in copac si acolo ca si la oras. In rest ce am mai scris sunt fix parerile mele pe care nu mi le schimb asa ca vreti voi sau credeti voi altceva

Last edited by lord_wader; 15-09-12 at 05:48. Reason: litere
lord_wader is offline   Reply With Quote
Old 15-09-12, 09:41   #1031
rwdrulez

Stage 3
 
Join Date: May 2011
Posts: 163
Default Re: Conducere fara permis

Quote:
Originally Posted by lord_wader View Post
rwdrulez si jdv daca v-ati simtit e fix problema voastra

N-am facut pe nici unul in parte taran, cocalar sau altceva. De altfel e onorabil sa muncesti fie in Spania fie la porumb sau la coasa, nu-i nici o rusine sa muncesti. Mai rusinos e sa vii in tara cu banii din Spania si sa te comporti ca un manelist. Si eu nu vobeam de voi, sau de colegul nostru de la tara in special ci de faptul ca acum pana si la tara, le trebuie masini la tarani, s-a suit scoafa in copac si acolo ca si la oras. In rest ce am mai scris sunt fix parerile mele pe care nu mi le schimb asa ca vreti voi sau credeti voi altceva

Data viitoare cand vrei sa spui ceva nu o mai spune pe ''tonul'' acela de om superior si stiu ce zici .. de aia care vin de afara isi iau masina si in ceva timp nu mai au bani de ea .. nici eu nu suport comportamentul acela .. dar din cum ai spus-o to s-a cam inteles ca ai generalizat
__________________
How hard can it be? (J.Clarkson)
rwdrulez is offline   Reply With Quote
Old 15-09-12, 13:36   #1032
JDV
VW Driver

Stage 5
 
JDV's Avatar
 
Join Date: Aug 2012
Posts: 794
Member of:
[VW]
Default Re: Conducere fara permis

Quote:
Originally Posted by lord_wader View Post
...de faptul ca acum pana si la tara, le trebuie masini la tarani...
eeeesti prost facut gramada...fara nici cea mai mica urma de indoiala.
JDV is offline   Reply With Quote
Old 19-09-12, 15:10   #1033
Muttley

Stage 5
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 1,097
Default Re: Conducere fara permis

Quote:
Originally Posted by aleks View Post
...nu inteleg care-i problema cu faptul ca se vorbeste despre partea asta a lucrurilor.
aleks, problema este ca n-ai ce vorbi.
Topicul asta, in afara de primul post, trebuia sa mai aiba unul singur, o singura propozitie: "Este ilegal sa conduci fara permis." Apoi inchidere.

Insasi dezbaterea in sine, impreuna cu "aventurile" unor viteji de pe aici, induc cititorului mai lipsit de discernamant o indoiala foare periculoasa.
Amesteca asta cu promovabilitatea la bac si vezi ce da.
Poate te mai gandesti...
Muttley is offline   Reply With Quote
Old 19-09-12, 15:37   #1034
Tis-ul

Stage 5
 
Tis-ul's Avatar
 
Join Date: May 2010
Posts: 1,150
Default Re: Conducere fara permis

Eu am condus, mult, puțin, nu prea contează, DAR, niciodată pe drumuri publice, pentru că, nu mă simt "șofer", mai am momente când îmi e frică+ că nu am experiența necesară.. Ultima oară când am condus, am mers 27km, dar pe drumu' Râu Alb-Fieni, care este undeva pe "munte", drum cu pietre, nici pic de asfalt, unde chiar am încins ferodourile de miroseau ca naiba.. Cu toate că acest drum este mai scurt cu vreo 30 de kilometri față de cel normal, am făcut cel puțin o oră în plus, comparativ cu celălalt drum.

Îmi place, oricărui băiat/bărbat cred că îi place să conducă, însă nu cred, și sigur nu e bine să conduci fără permis, mai ales pe drumuri publice..
__________________
Tis-ul is offline   Reply With Quote
Old 19-09-12, 17:01   #1035
Muttley

Stage 5
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 1,097
Default Re: Conducere fara permis

Quote:
Originally Posted by Tis-ul View Post
nu e bine să conduci fără permis, mai ales pe drumuri publice..


Copile, "nu e bine" sa injuri, sa nu dai buna ziua, sa nu-ti faci temele, sa mananci dulciuri inainte de culcare, sa sugi degetu' in somn, sa asculti Guta si Salam, sa vrei sa fie Becali presedinte, sa scuipi coji de seminte pe strada, si asa mai departe!!!

Ce scrii tu acolo intra-ntr-o categorie mult diferita! E cu risc de accident, e cu posibile persoane ranite sau omorate, e cu privare de libertate!

Incredibil...

Last edited by Muttley; 19-09-12 at 17:06.
Muttley is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -