Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini

Discutii generale masini Discutii generale despre masini : Colt Legislativ, Taxa Inmatriculare, Intrebari-Raspunsuri, Recomandari, Accidente

Reply
 
Thread Tools
Old 23-09-12, 19:08   #1036
aleks

General Supervisor

Stage 5
 
aleks's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 17,791
Member of:
[Super Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
[MERCEDES]
[2 Roti]
[ALFA ROMEO]
Default Re: Conducere fara permis

Quote:
Originally Posted by Muttley View Post
aleks, problema este ca n-ai ce vorbi.
Topicul asta, in afara de primul post, trebuia sa mai aiba unul singur, o singura propozitie: "Este ilegal sa conduci fara permis." Apoi inchidere.

Insasi dezbaterea in sine, impreuna cu "aventurile" unor viteji de pe aici, induc cititorului mai lipsit de discernamant o indoiala foare periculoasa.
Amesteca asta cu promovabilitatea la bac si vezi ce da.
Poate te mai gandesti...
Repet, eu ii zic selectie naturala. Daca esti atat de prost incat nu esti in stare sa-ti dai seama de cat de mult e cazul sa impingi limitele "aventurilor" tale, atunci asta e, iti meriti soarta, stai la parnaie sau in dosul bisericii si lasa locul altora mai pregatiti pentru viata decat tine.
Eu am mers fara permis in anii 90, pe doua roti, si sunt la 32 de ani viu si nevatamat, un platitor onest de impozite si un sofer cu toate categoriile de permis (pe care le-am si folosit de-a lungul timpului, nu doar am facut colectie) care foloseste uneori cate putin din ceea ce am exersat pe pielea mea atunci. Am fost prost cand am exagerat cu asta, mi-am luat doza de suturi, am avut portia mea de noroc, am invatat ceva din asta, asta e.
Nu citisem pe niciun forum ca nu e bine ce fac, si sincer iti spun, m-ar fi impresionat pana la lacrimi daca mi-ar fi spus niste baieti pe net ca nu e legal ce fac si ca as face bine sa incetez, in 2 mesaje pe un topic inchis.
Stii cum e, asta e ca si cu drogurile, iti spun mereu ca nu-i bine si ca o sa mori doar aia care n-au incercat niciodata, dar isi dau cu parerea mereu. E doar o paralela, nu trag nimic, am alte prioritati.

Last edited by aleks; 23-09-12 at 19:10.
aleks is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -