Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini

Discutii generale masini Discutii generale despre masini : Colt Legislativ, Taxa Inmatriculare, Intrebari-Raspunsuri, Recomandari, Accidente

Reply
 
Thread Tools
Old 24-12-10, 15:44   #991
Predator

Stage 5
 
Join Date: Jun 2005
Posts: 1,089
Default Re: Conducere fara permis

Ce mare bucurie la o amarata de liniuta. Sunt asa banale ca nu m-au interesat de cand am luat volanul in mana.

Drifturile, multe sunt la nivel ghetto inca. Cel putin din astia pe care i-am vazut eu.

Adrenalina poti sa o iei de oriunde. Poti sa sari in mijlocul tiganiei si sa te ciomagesti cu toti. Fiecare are de ales.
__________________

low sau nu ?
Predator is offline   Reply With Quote
Old 24-12-10, 15:47   #992
eMH
2 Roti

Stage 5
 
eMH's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 5,101
Member of:
[2 Roti]
[PEUGEOT]
Default Re: Conducere fara permis

Era doar un exemplu ales la intamplare.
Poate sa traga pe nas / sa isi bage in vena, sa stea la 1.5 m de calea ferata cand trece un tren in viteza, poate sa faca multe. Eu am dat exemplu.

Ideea era ca exista multe alte surse decat condusul fara permis (care pentru mine = 0 in momentul de fata).
eMH is offline   Reply With Quote
Old 24-12-10, 16:29   #993
cosmin300
VW Driver

Stage 3
 
cosmin300's Avatar
 
Join Date: Jun 2010
Posts: 141
Member of:
[VW]
Smile Re: Conducere fara permis

Quote:
Originally Posted by Predator View Post
Ce mare bucurie la o amarata de liniuta. Sunt asa banale ca nu m-au interesat de cand am luat volanul in mana.

Drifturile, multe sunt la nivel ghetto inca. Cel putin din astia pe care i-am vazut eu.

Adrenalina poti sa o iei de oriunde. Poti sa sari in mijlocul tiganiei si sa te ciomagesti cu toti. Fiecare are de ales.
stii tu.. cand vulpea nu ajunge la struguri spune ca-s acrii
cosmin300 is offline   Reply With Quote
Old 24-12-10, 16:40   #994
Predator

Stage 5
 
Join Date: Jun 2005
Posts: 1,089
Default Re: Conducere fara permis

Fac pariu ca multe vulpi si-ar dorii sa ajunga unde sunt eu.
Predator is offline   Reply With Quote
Old 24-12-10, 17:23   #995
eMH
2 Roti

Stage 5
 
eMH's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 5,101
Member of:
[2 Roti]
[PEUGEOT]
Default Re: Conducere fara permis

Mai ales la fel de modeste ca tine...
eMH is offline   Reply With Quote
Old 26-12-10, 13:11   #996
LeBRoN

Stage 2
 
LeBRoN's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 52
Default Re: Conducere fara permis

Quote:
Originally Posted by B 83 MVD View Post
Eu cred ca tu ai ceva personal cu mine.nu fac referire la cei de aici de pe forum .... Eu ma refer in general.Nu am permis pt ca nu ma preocupat obtinerea lui.din moment ce eu merg fara permis peste tot si nu ma oprit nimeni pana akum ....consider ca pot merge si de acum inainte. dar stai linistit ca legislatie si chestionare pe net am facut si inca mai fac in continuare pt ca imi place sa stiu si sa-mi improspatez cunostinele saptamanal.si poate,doar POATE dak voi avea timp anul ce vine voi da si eu la scoala de soferi sa-l obtin.Bafta !


Nu e o lauda sa conduci fara permis si sa te bati cu pumnul in piept ca stii sa conduci...
Asa ca prietene... odata si odata tot te prinde...
Trebuie sa fii constient de asta.
LeBRoN is offline   Reply With Quote
Old 27-12-10, 18:13   #997
B 83 MVD

Stage 1
 
B 83 MVD's Avatar
 
Join Date: May 2010
Posts: 19
Default Re: Conducere fara permis

Quote:
Originally Posted by LeBRoN View Post
Nu e o lauda sa conduci fara permis si sa te bati cu pumnul in piept ca stii sa conduci...
Asa ca prietene... odata si odata tot te prinde...
Trebuie sa fii constient de asta.

Amice stai linistit ca nu sunt eu asa de prost incat sa le dau eu satisfactie lor. Crede-ma ca de cat timp merg ilegal, stiu f bn ce trebui sa fac sa evit FILTRELE domnilor ''MILITIENI'' asa ca si dak ar fii sa ma prinda mai mult decat un DOSAR PENAL nu ar avea ce sa-mi faca ..... Asi fii la prima abatere de acest gen. Bafta si sarbatori fericite in continuare tuturor !
B 83 MVD is offline   Reply With Quote
Old 27-12-10, 18:21   #998
Danutz Bratosin
Oltcit Driver

Stage 5
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 3,595
Member of:
[Moderators]
[Oltcit]
[Fiat]
Default Re: Conducere fara permis

Quote:
Originally Posted by B 83 MVD View Post
Amice stai linistit ca nu sunt eu asa de prost incat sa le dau eu satisfactie lor. Crede-ma ca de cat timp merg ilegal, stiu f bn ce trebui sa fac sa evit FILTRELE domnilor ''MILITIENI'' asa ca si dak ar fii sa ma prinda mai mult decat un DOSAR PENAL nu ar avea ce sa-mi faca ..... Asi fii la prima abatere de acest gen. Bafta si sarbatori fericite in continuare tuturor !
Ti-am vazut titiu azi prin pantelimon...p'acolo stai?
Danutz Bratosin is offline   Reply With Quote
Old 27-12-10, 19:26   #999
aleks

General Supervisor

Stage 5
 
aleks's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 17,791
Member of:
[Super Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
[MERCEDES]
[2 Roti]
[ALFA ROMEO]
Default Re: Conducere fara permis

Quote:
Originally Posted by Danutz Bratosin View Post
Ti-am vazut titiu azi prin pantelimon...p'acolo stai?
De ce, eşti prieten cu miliţianul de proximitate de acolo
aleks is offline   Reply With Quote
Old 27-12-10, 20:25   #1000
Danutz Bratosin
Oltcit Driver

Stage 5
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 3,595
Member of:
[Moderators]
[Oltcit]
[Fiat]
Default Re: Conducere fara permis

Quote:
Originally Posted by aleks View Post
De ce, eşti prieten cu miliţianul de proximitate de acolo
Cu sectoristu doar...am vazut-o azi parcata si ma gandeam ca o fii vecin cu mine
Danutz Bratosin is offline   Reply With Quote
Old 27-12-10, 20:47   #1001
Sonny™
BMW Driver

Stage 5
 
Sonny™'s Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 4,864
Member of:
[2 Roti]
[Old School Cars]
[DreamWorks Club]
[Competitor CNCA]
[BMW]
[SKODA]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Conducere fara permis

Quote:
Originally Posted by aleks View Post
De ce, eşti prieten cu miliţianul de proximitate de acolo
ce rau mai esti...
Sonny™ is offline   Reply With Quote
Old 27-04-11, 16:43   #1002
BoboDeva

Stock
 
Join Date: Apr 2011
Posts: 1
Default Re: Conducere fara permis

Salut ! Eu sunt nou pe aici dar am si eu o problema de genu azi am fost cu un prieten cu masina si so intamplat o chestie naspa prietenu asta al meu nu are permis si nici eu suntem amandoi minori..... deci azi stateam in parcare cu masina si or venit 2 prieteni cu scuterele si or vrut sa mergem sa ne plimbam cu masina . Bun ...sor dus sa isi lege scuterele si in tim ce isi legau scuterele unu dintre ele a picat si a zgariat o masina.Atuci aia cu scuterele or fugit.Si asta cu masina so speriat si am plecat prin padure cu masina sa nu vina garda. si pana la urma neo prins proprietara masinii zgriate si o zis ca suna la politie. intrebarea e daca eu ca am fost cu baiatu ala in masina mie imi poate face ceva politia?
BoboDeva is offline   Reply With Quote
Old 27-04-11, 17:46   #1003
julaikos
Oltcit Driver

Stage 5
 
julaikos's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 6,455
Member of:
[Oltcit]
[4Rally]
Default Re: Conducere fara permis

nu iti poate face nimic,eu unu v-as da o mama de bataie daca mi-as gasi masina zgariata si i-as prinde pe faptasi sau martori care nu spun ca asa mi-am gasit si eu masina lovita...dar ca la noi nimeni n-a vazut nimic
__________________
Julaikos customs

Turbos make torque and torque makes fun!
julaikos is offline   Reply With Quote
Old 25-08-11, 10:41   #1004
rugaci

Stock
 
Join Date: Aug 2011
Posts: 2
Default Re: Conducere fara permis

ceau... eu aseara am patito .. am plecat cu un opel astra berton din 95 sa iau un suc eram cu niste fete pe ale paduri mai exact langa DN85 la intrare in satul carasova era politia rutiera .. panicat nu am mai calcat frana si is si cu picioru in chips nu am oprit la semnalele politistilor .. si mam dus spre anina masina nu era amea era alu un prrieten care a plecat cu o alta fata la ea akasa .....dupa ce am trcut de politie am ajunsla un punct unde am sunat pe prietenu meu sai zic ce am patit .. el mia zis sa raman pe undeva sa caut un refugiu ca el vine dupa mine dar eja stiem ca politia a dat prin statie si o sa ma oprasca in anina ..asha ca mam intors pana aprape de ei si am urcat pe un durm forestier in sus dar deacolo se vedeau masinile care urca am rmas akolo kateva minute dupa care vine politia .. si ma luat la intrebari .. nu mai avem ce sa fac pt ca ma vazut unu dealor cand mam intors era cu masina in civil ..si akuma mam ales cu doras penal 5 ani cu suspendare si o amenda penala.. EU VAZIC SINECER NU VA MAI URCATI LA VOLAN FARA PESMIS SI MAI ALES MINOR FARA PROPITARU MASINI LANGA VOI .. CONDUCETZI PE DRUMURILE CARE NU SUNT PUBLICE ATUNCI NU AU CE SA VA FACA
rugaci is offline   Reply With Quote
Old 25-08-11, 10:43   #1005
rugaci

Stock
 
Join Date: Aug 2011
Posts: 2
Default Re: Conducere fara permis

Quote:
Originally Posted by BoboDeva View Post
Salut ! Eu sunt nou pe aici dar am si eu o problema de genu azi am fost cu un prieten cu masina si so intamplat o chestie naspa prietenu asta al meu nu are permis si nici eu suntem amandoi minori..... deci azi stateam in parcare cu masina si or venit 2 prieteni cu scuterele si or vrut sa mergem sa ne plimbam cu masina . Bun ...sor dus sa isi lege scuterele si in tim ce isi legau scuterele unu dintre ele a picat si a zgariat o masina.Atuci aia cu scuterele or fugit.Si asta cu masina so speriat si am plecat prin padure cu masina sa nu vina garda. si pana la urma neo prins proprietara masinii zgriate si o zis ca suna la politie. intrebarea e daca eu ca am fost cu baiatu ala in masina mie imi poate face ceva politia?
DA SE POATE DOAR DACA CHEAMA ALA POLITZIA .. SI ATUNCI AMINDOI MINORI ATZI CAM PUSO ...NU VA MAI URCATZI FRATILOR LA VOLAN FARA PERMIS CA NU INREGULA ..
rugaci is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -