Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini

Discutii generale masini Discutii generale despre masini : Colt Legislativ, Taxa Inmatriculare, Intrebari-Raspunsuri, Recomandari, Accidente

Reply
 
Thread Tools
Old 05-06-08, 22:48   #421
22VIN
Opel Driver

Stage 5
 
22VIN's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 5,134
Member of:
[Opel]
[4Rally]
Default Re: Conducere fara permis

poti sa fii oricat de as... daca n-ai permis si te-ai riscat pe strazi, iti sare careva in fata ca e beat ca nu e si ai dat peste el ca e vina ta ca nu e ai belit-o rau... sau intra un prost in tine, vine politia si ce te mai faci? sunt multe riscuri... si poti sa fii si cel mai bun sofer din lume, ca prost care sa intre in tine sau betivi pe mijlocu strazii se gasesc peste tot
22VIN is offline   Reply With Quote
Old 05-06-08, 23:01   #422
D o n n

Stage 5
 
D o n n's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 2,971
Default Re: Conducere fara permis

niciodata nu o sa le stii pe toate...sau sa fi as si prosti sunt pe toate strazile....sofer bun esti atunci cand stii sa eviti un accident...atunci cand in secunda aia ai luat hotararea buna...nu ca iei tu 100 la ora pe toate drumurile proaste.si ca faci drifturi sau ca omori saraca masina....aia face orice...cui ii e greu sa strice ceva...cat despre condusul fara permis....doar cand sunteti siguri pe voi si doar in locuri retrase...un prieten a fost prins cu masina fara permis ,nu a oprit lau alergat pana in fata casei...declaratii chestii..si acum 4 ani l`a costat 2000euro sa nu intre la penal si sa mai poata lua permis...deci cu banii astia poti sa iti iei masina ...aveti si voi rabdare...urmati si voi etapele...pt k ajuta ...nu e legea asta data degeaba
de la 14-16 ani inveti pe bicicleta...adica ai voie pe drumuri publice...deci inveti echilibru alea...mai inveti cate ceva despre circulatie...apoi de la 16-18 ani pe scuter...mai inveti cate ceva,cum e o depasire..reguli chestii...apoi cu masina iti este mai usor...dar daca tu joci nfs sau gta san andreas pana la 18 ani si apoi iesi pe strazi...ti se va parea cosmar...
eu am mers pe bicicleta de la 6 ani si pe fiecare an skimbam bicicleta ca se strica...anul trecut ,in 2007,aveam si eu 17 ani ....asteptam permisul...dar am luat frumos bicicleta si am plecat la craiova...80 km distanta de la mine....si am mers pe drum european...alte conditii...ma luau tirurile pe sus...am mers prin craiova prin circulatie...si ce e prin craiova nu am vazut asa ceva...am facut in 2 luni 2300 de km cu bicicleta...deci credetima ca ajuta...te inveti...nu obosesti repede cand ai permis la volan...mai ai cateva reflexe dezvoltate...gresesc?
__________________
All the way up..

Last edited by D o n n; 05-06-08 at 23:03.
D o n n is offline   Reply With Quote
Old 05-06-08, 23:03   #423
pHlow
4Tuning International Member


Stage 5
 
pHlow's Avatar
 
Join Date: May 2006
Posts: 610
Member of:
[4Tuning International]
Default Re: Conducere fara permis

Quote:
Originally Posted by amphetamine View Post
poti sa fii oricat de as... daca n-ai permis si te-ai riscat pe strazi, iti sare careva in fata ca e beat ca nu e si ai dat peste el ca e vina ta ca nu e ai belit-o rau... sau intra un prost in tine, vine politia si ce te mai faci? sunt multe riscuri... si poti sa fii si cel mai bun sofer din lume, ca prost care sa intre in tine sau betivi pe mijlocu strazii se gasesc peste tot

2 posturi mai sus am scris acelasi lucru.. dar se pare ca a sarit peste partea aia...
pHlow is offline   Reply With Quote
Old 05-06-08, 23:10   #424
pHlow
4Tuning International Member


Stage 5
 
pHlow's Avatar
 
Join Date: May 2006
Posts: 610
Member of:
[4Tuning International]
Default Re: Conducere fara permis

Quote:
Originally Posted by D o n n View Post
am facut in 2 luni 2300 de km cu bicicleta...
Adica(teoretic) ai facut ZILNIC cate 40km ?! Permite-mi sa nu te cred...
pHlow is offline   Reply With Quote
Old 05-06-08, 23:53   #425
apache

Stage 5
 
apache's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 1,150
Default Re: Conducere fara permis

nu! a facut intr-o zi 500 si dupa aia 3 zile a stat pe tusa....donn cred ca ai exagerat un pic cifrele
apache is offline   Reply With Quote
Old 05-06-08, 23:55   #426
D o n n

Stage 5
 
D o n n's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 2,971
Default Re: Conducere fara permis

ce dai sati demonstrez ca fac 100 intro zi?
dar acum nu am mai mers de 5-6 luni pe bicicleta
dar si asa fac 100 de km intro zi...ce zici ? facem pariu? si cu maisna daca tu imi faci plinu la rezervor iti merg continuu pana se termina toata benzina zi,noapte cum vrei tu dar fii sigur inaitne sa te bagi in pariu...eu nu ma laud aiurea k oricum nu ne cunoastem si nu ar avea rost
D o n n is offline   Reply With Quote
Old 05-06-08, 23:58   #427
pHlow
4Tuning International Member


Stage 5
 
pHlow's Avatar
 
Join Date: May 2006
Posts: 610
Member of:
[4Tuning International]
Default Re: Conducere fara permis

una e sa mergi O DATA 100 km si alta e sa mergi ZILNIC cate 40 km.. sau ma rog.. azi 120 peste 3 zile alti 120km si tot asa.. hai ca nu s-a rasturnat caru cu prosti pe 4tuning.
__________________
I am free, no matter what rules surround me. If I find them tolerable, I tolerate them; if I find them too obnoxious, I break them. I am free because I know that I alone am morally responsible for everything I do.
pHlow is offline   Reply With Quote
Old 06-06-08, 11:03   #428
22VIN
Opel Driver

Stage 5
 
22VIN's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 5,134
Member of:
[Opel]
[4Rally]
Default Re: Conducere fara permis

Quote:
Originally Posted by D o n n View Post
ce dai sati demonstrez ca fac 100 intro zi?
dar acum nu am mai mers de 5-6 luni pe bicicleta
dar si asa fac 100 de km intro zi...ce zici ? facem pariu? si cu maisna daca tu imi faci plinu la rezervor iti merg continuu pana se termina toata benzina zi,noapte cum vrei tu dar fii sigur inaitne sa te bagi in pariu...eu nu ma laud aiurea k oricum nu ne cunoastem si nu ar avea rost
ai ma... uite pleci de-acolo de la tine din valcea, faci dealu' negru, te bag pe rucar-bran la un ocolit de fiecare groapa si dup-aia inca o data dealu' negru, ca sa suporti din nou toate farurile de la tiruri in parbriz. a da si am uitat sa spun dupa prima transa de dealu negru, 1-2ore de condus prin pitesti... mai rau rar gasesti)
si sa vedem cum poti tu cu experienta ta sa faci atat.
22VIN is offline   Reply With Quote
Old 06-06-08, 11:39   #429
D o n n

Stage 5
 
D o n n's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 2,971
Default Re: Conducere fara permis

amphetamine...vino la mine la dragasani si plecam impreuna .eu la volan.si ma bagi pe unde vrei tu ...si zilnic am mers cu bicicleta dar in fine nu are rost...nu castig si nu pierd nimic daca ma credeti voi pe mine.veniti in oras si intrebati de mine...apoi o sa va dati seama...am fost singuru din oras cu bicicleta cu far cu xenon pe bateri,neon sub bicicleta si alte chesti si oricum accept orice provocare..atat cu bicic cat si cu masina
D o n n is offline   Reply With Quote
Old 06-06-08, 14:57   #430
marius_driver

Stage 1
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 16
Default Re: Conducere fara permis

sal sunt baiatu care am condus fara permis , beat si furt de masina vreau sa spun ca totul e adevarat ce am patit ma jur dar altii nu cred nu e mare lucru sa fii prins asta e si mai sunt unii care le pareau bine de ce am patit si acum vreau sai oftic azi am fost si am scos cazierul si mi la dat curat si luni ma inscriu la scoala de soferi ca sa muriti de oftica cei care ziceau ca nam sanse sa ma inscriu si deabea stept sa il iau sa nu mai am nici o problema
marius_driver is offline   Reply With Quote
Old 06-06-08, 14:57   #431
eMH
2 Roti

Stage 5
 
eMH's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 5,101
Member of:
[2 Roti]
[PEUGEOT]
Default Re: Conducere fara permis

Donn asta e un adevarat drumet,cu masina a facut 6500 km in 2 luni,cu bicicleta a facut 2300 km tot in 2 luni...sunt curios cat face daca merge pe jos (tot in 2 luni)


Marius_driver,suntem convinsi ca spui adevarul !
(cine p**a mea e cretin sa iti dea tie cazier curat dupa ce furi o masina,conduci beat,si conduci fara permis...3 in 1 )
eMH is offline   Reply With Quote
Old 06-06-08, 15:50   #432
D o n n

Stage 5
 
D o n n's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 2,971
Default Re: Conducere fara permis

emh..pe jos fac 1km in 2 luni )) in fine ..apropo cu masina nu e in 2 luni..am luat permisul de pe 23 aprilie...deci mai e pana pe 23 iunie iar cu bicicleta am facut 2300 de km in vacanta de vara din 2007.. oricum acum nu mai am antrenamentul si mam invatat in masina)dar daca e cineva dispus sa vina sa facem ture de oras...il astept :P


si cel cu permisul ...sincer mi se rupe mie k iti iei cazierul curat..cu ce crezi ca ne ofticam noi k ai tu cazierul curat...) io tot am permis si tot conduc legal...deci bafta multa tie....si sa ne mai spui ce visezi
D o n n is offline   Reply With Quote
Old 06-06-08, 17:02   #433
overclocker

Stage 3
 
overclocker's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 120
Default Re: Conducere fara permis

Si eu am condus teoretic 3 luni fara carnet. Adica nu aveam carnetul in buzunar dar eram posesor de categorie B. Am luat cat B in ianuarie si A, C si E in aprilie. Din cati politisti am intrebat niciunul nu a pomenit de dosar penal...in cel mai rau caz amenda contraventionala. Oricum feelingul pe care il ai atunci cand conduci fara carnet e nasol....peste tot vezi masini de politie, cand vezi politisti ce dirijeaza traficul incepe sa-ti tremure piciorul pe ambreiaj etc.

Dupa ce am luat carnetul am mai condus ceva timp pana mi-am cumparat semnele de incepator. Dupa ce le-am pus, nu-mi venea sa cred, taximetristii mai ales parca vroiau sa ma depaseasca si prin stanga si prin dreapta daca puteau zburau peste mine. Sa nu va imaginati ca mergeam incet...mergeam si eu ca omul cu 50-70 prin oras. Acum iar le-am dat jos si totul e mult mai bine. Personal, nu le vad rostul cel putin in cazul meu.
overclocker is offline   Reply With Quote
Old 06-06-08, 18:30   #434
D o n n

Stage 5
 
D o n n's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 2,971
Default Re: Conducere fara permis

nici eu nu le vad rostu...dar alea 2 puncte ...conteaza
D o n n is offline   Reply With Quote
Old 06-06-08, 18:44   #435
22VIN
Opel Driver

Stage 5
 
22VIN's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 5,134
Member of:
[Opel]
[4Rally]
Default Re: Conducere fara permis

Quote:
Originally Posted by D o n n View Post
amphetamine...vino la mine la dragasani si plecam impreuna .eu la volan.si ma bagi pe unde vrei tu ...si zilnic am mers cu bicicleta dar in fine nu are rost...nu castig si nu pierd nimic daca ma credeti voi pe mine.veniti in oras si intrebati de mine...apoi o sa va dati seama...am fost singuru din oras cu bicicleta cu far cu xenon pe bateri,neon sub bicicleta si alte chesti si oricum accept orice provocare..atat cu bicic cat si cu masina
bai baiatule inseamna ca esti deja superstar acolo la tine... vezi cand poti sa te inscrii la un maraton... le dovedesti alora ca tu alergi 150km si nu obosesti...
bicicleta aia era pimp-mobile?
22VIN is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -