Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini

Discutii generale masini Discutii generale despre masini : Colt Legislativ, Taxa Inmatriculare, Intrebari-Raspunsuri, Recomandari, Accidente

Reply
 
Thread Tools
Old 16-12-09, 12:07   #871
eMH
2 Roti

Stage 5
 
eMH's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 5,101
Member of:
[2 Roti]
[PEUGEOT]
Default Re: Conducere fara permis

Eu am fost la tara,am facut "ass-draging",mi-am speriat un pic vecinii,problema e ca eu am permis,deci nu ma incadrez in topic
eMH is offline   Reply With Quote
Old 20-12-09, 02:41   #872
Renzor

Stage 4
 
Renzor's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 186
Default Re: Conducere fara permis

Quote:
Originally Posted by paunionutz View Post
Eeeee, cum s-au descurcat baietii viteji pe zapada asta? Ce recorduri ati mai doborat? Ca eu am atins chiar si 60 km/h si o linie de tramvai m-a "plimbat" vreo 10 metrii pe lateral, in rest toate bune si frumoase. Nici un viteaz fara permis, pe o vreme asa frumoasa?
Tot eu cu permis,120 km/h pe Sisesti acum 1 ora cand m-am intors din parcare de la Brico in linie dreapta.Cauciucuri Michelin X-ICE noi.Parca mai mergea da nu am riscat.Pe sos. Chitilei la 80 cu tot cu cauciucuri deja fuge stanga dreapta.
__________________
33 tks
Renzor is offline   Reply With Quote
Old 20-12-09, 02:52   #873
Racing Godess

Stage 2
 
Racing Godess's Avatar
 
Join Date: Dec 2009
Posts: 30
Default Re: Conducere fara permis

Condus fara permis=caz penal din cate stiu eu,putand fi pedepsit cu puscarie intre 1 si 5 ani daca nu ma insel.
Racing Godess is offline   Reply With Quote
Old 20-12-09, 03:08   #874
Winnetou.K.
BMW Driver

Stage 5
 
Winnetou.K.'s Avatar
 
Join Date: Aug 2009
Posts: 304
Member of:
[BMW]
[Old School Cars]
Default Re: Conducere fara permis

Si eu am fost in pic la tara, prea frumoasa zapada asta
Ma mai duc saptamana asta, vreau sa gasesc un camp sa ma intorc un picut cu break-ul meu

Aaa, nu am carnet.
Dar banuiesc ca pe proprietate privata(deci nu e drum public) nu am nevoie de el

PS:Mai departe de sat nu am condus si nici nu am de gand, dat fiind faptul ca iarna viitoare am si eu carnet, deci nu mai e mult.
__________________
E30-CJ 25 LKB -marea iubire
Winnetou.K. is offline   Reply With Quote
Old 20-12-09, 03:18   #875
Racing Godess

Stage 2
 
Racing Godess's Avatar
 
Join Date: Dec 2009
Posts: 30
Default Re: Conducere fara permis

nu ai nevoie de permis daca esti pe proprietate privata(ingradita banuiesc) in cel mai rau caz te alegi cu un avertisment sau amenda,dar atat si nimic mai mult
Racing Godess is offline   Reply With Quote
Old 20-12-09, 09:39   #876
Alex30

Stage 5
 
Alex30's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 2,417
Member of:
[DACIA]
[4Wheels]
Default Re: Conducere fara permis

Quote:
Originally Posted by Racing Godess View Post
nu ai nevoie de permis daca esti pe proprietate privata(ingradita banuiesc) in cel mai rau caz te alegi cu un avertisment sau amenda,dar atat si nimic mai mult
Nu inteleg de ce sa ii adea avertisment sau amenda odata ce el a spus ca se afla pe proprietate PRIVATA ? Deci nu e pe drum PUBLIC. Ce ai spus tu inseamna ca daca facem s*x in curte ne da politia avertisment sau amenda
__________________
Alex30 is offline   Reply With Quote
Old 20-12-09, 10:11   #877
eMH
2 Roti

Stage 5
 
eMH's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 5,101
Member of:
[2 Roti]
[PEUGEOT]
Default Re: Conducere fara permis

Tata are o vorba "Omul in curtea lui face ce vrea". Deci omule,du-te si invarte break-ul ala pana ii strambi planetarele,sau ii pica vreo roata,dar arata-ne si noua filmuletele
eMH is offline   Reply With Quote
Old 20-12-09, 11:32   #878
Racing Godess

Stage 2
 
Racing Godess's Avatar
 
Join Date: Dec 2009
Posts: 30
Default Re: Conducere fara permis

Quote:
Originally Posted by Alex30 View Post
Nu inteleg de ce sa ii adea avertisment sau amenda odata ce el a spus ca se afla pe proprietate PRIVATA ? Deci nu e pe drum PUBLIC. Ce ai spus tu inseamna ca daca facem s*x in curte ne da politia avertisment sau amenda
eu mi-am luat amenda pentru perturbarea linistii publice pentru simplu fapt ca m-am dat mai tare prin parcarea imobilului din provincie
Racing Godess is offline   Reply With Quote
Old 20-12-09, 11:35   #879
Alex30

Stage 5
 
Alex30's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 2,417
Member of:
[DACIA]
[4Wheels]
Default Re: Conducere fara permis

Quote:
Originally Posted by Racing Godess View Post
eu mi-am luat amenda pentru perturbarea linistii publice pentru simplu fapt ca m-am dat mai tare prin parcarea imobilului din provincie
Ca ti-ai luat amenda pentru perturbarea linistii publice e totul ok dar probabil tu nu te-ai dat pe zapada. Omu' a zis ca vrea doar sa se intoarca cu frana de mana pe zapada deci nu vad aici perturbarea linstii publice. Si depinde si la ce ora te dai ca daca te dai la 12 noaptea e clar ca ai trezit toti vecinii
Alex30 is offline   Reply With Quote
Old 21-12-09, 07:40   #880
Geo_ZGA
Daewoo Driver

Stage 5
 
Geo_ZGA's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 6,820
Member of:
[Moderators]
[DAEWOO]
Default Re: Conducere fara permis

Deviati de la subiect... ai voie sa conduci fara permis pe orice drum care NU este drum public, chiar si curtea de la "mosie".
A zis bine Racing Godess, in cel mai rau caz iei o amenda pt disturbarea linistii publice. Asta e valabil si pt cei cu permis.
@Alex30: poate o tureaza mai mult, face galagie si... aia e, o amenda mica. Nu trebuie sa fie cine stie ce ora sau foarte multa galagie, ci doar sa ai vecini "draguti"
__________________
"Stiu ca sunt prost...dar cand ma uit in jurul meu, ma simt mult mai bine" (Ion Creanga)
Geo_ZGA is offline   Reply With Quote
Old 21-12-09, 08:55   #881
D o n n

Stage 5
 
D o n n's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 2,971
Default Re: Conducere fara permis

daca pe 11ianuarie la ora 24:00 imi expira perioada de suspendare a permisului,pe 12 pot sa circul?ca practic am permisul..doar ca nush daca ajung sa`l iau de la politie...pt ca kiar daca verifica prin statie,eu dupa 12 am permis..deci pot sa il am acasa la fel de bine...?as vrea un raspuns sigur..
__________________
All the way up..
D o n n is offline   Reply With Quote
Old 21-12-09, 09:07   #882
demin2609
Renault Driver

Stage 5
 
demin2609's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 478
Member of:
[RENAULT]
Default Re: Conducere fara permis

practic... NU IL AI! o sa mai astepti pana se scarpina ei l c*ae sa ti-l dea!
demin2609 is offline   Reply With Quote
Old 21-12-09, 12:32   #883
Racing Godess

Stage 2
 
Racing Godess's Avatar
 
Join Date: Dec 2009
Posts: 30
Default Re: Conducere fara permis

Quote:
Originally Posted by Geo_ZGA View Post
Deviati de la subiect... ai voie sa conduci fara permis pe orice drum care NU este drum public, chiar si curtea de la "mosie".
A zis bine Racing Godess, in cel mai rau caz iei o amenda pt disturbarea linistii publice. Asta e valabil si pt cei cu permis.
@Alex30: poate o tureaza mai mult, face galagie si... aia e, o amenda mica. Nu trebuie sa fie cine stie ce ora sau foarte multa galagie, ci doar sa ai vecini "draguti"
Mersi baby ca esti de partea mea. In sfarsit cineva care a priceput cum stau lucrurile. Ai explicat perfect si-ti multumesc pt asta
Racing Godess is offline   Reply With Quote
Old 21-12-09, 12:53   #884
Alex30

Stage 5
 
Alex30's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 2,417
Member of:
[DACIA]
[4Wheels]
Default Re: Conducere fara permis

Quote:
Originally Posted by Geo_ZGA View Post
Deviati de la subiect... ai voie sa conduci fara permis pe orice drum care NU este drum public, chiar si curtea de la "mosie".
A zis bine Racing Godess, in cel mai rau caz iei o amenda pt disturbarea linistii publice. Asta e valabil si pt cei cu permis.
@Alex30: poate o tureaza mai mult, face galagie si... aia e, o amenda mica. Nu trebuie sa fie cine stie ce ora sau foarte multa galagie, ci doar sa ai vecini "draguti"
Corect dar Godess nu a specificat ca a turat-o de i-au sarit bujiile . Si legat de vecini acolo depinde de norocu fiecaruia de cine are parte
Alex30 is offline   Reply With Quote
Old 21-12-09, 12:58   #885
bodyspeed

Stage 5
 
bodyspeed's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 5,390
Member of:
[Moderators]
[Observator 4tuning]
[NoSpeedLimit Romania Club]
[Oltcit]
[4Rally]
[BMW]
[FOTO]
Default Re: Conducere fara permis

Quote:
Originally Posted by D o n n View Post
daca pe 11ianuarie la ora 24:00 imi expira perioada de suspendare a permisului,pe 12 pot sa circul?ca practic am permisul..doar ca nush daca ajung sa`l iau de la politie...pt ca kiar daca verifica prin statie,eu dupa 12 am permis..deci pot sa il am acasa la fel de bine...?as vrea un raspuns sigur..
Man pānă să verifice garcea prin staţie īţi tai amendă.Mai bine faci tot posibilul să īl iei
Quote:
Originally Posted by demin2609 View Post
practic... NU IL AI! o sa mai astepti pana se scarpina ei l c*ae sa ti-l dea!
Noi ştim lucurile ăstea ..că īn aceelaşi timp eram pe la poliţie după carnete , dacă nu am mai găsit la librărie că luam altele .

Nu sfătuiesc să meargă pe nimeni fără permis pe drumurile publice, sincer nu se merită. Mai bine mai aştepţi pānă la 18 ani...bine mai devreme faci scoala şi ştii o treabă la 18 ai permisul. Ţin minte de un puşti care a trosnit 2 maşini conducānd fără permis şi a plătit tacso , că nu avea nici asigurare , tacso fiind plecat la muncă īn afară ..a venit īn ţară să plătească daunele
__________________
carDesign
Magazin CarDesign 4Tuning
bodyspeed is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -