Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini

Discutii generale masini Discutii generale despre masini : Colt Legislativ, Taxa Inmatriculare, Intrebari-Raspunsuri, Recomandari, Accidente

Reply
 
Thread Tools
Old 04-01-09, 01:17   #601
morpheusmaster

Stage 5
 
morpheusmaster's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 5,966
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[PARTICIPANT CURSE]
[Fiat]
[SKODA]
Default Re: Conducere fara permis

Quote:
Originally Posted by DooMFeaR View Post
Am 17 ani si am condus masina lui tata de 17 ori daca ma credetzi..... Prin orash, prin satele alaturate! Odata am fost oprit, si a mers cu "Haidetzi shefu ca nu mai fac data viitoare!". Ma apropii de 18 ani si nici nu mai gandesc sa ma mai sui la volan. Cand sunt cu unul din parintzi in dreapta, atunci conduc. Dar altfel nup! Apropo, vreau sa stiu si eu, daca ma aflu in dreapta soferului care nu are permis si ne opreste politia, ce mi-ar face mie!
Parerea mea: NIMIC!!! Dar ai grija ca iti pui viata in pericol...daca vor sa iti faca ceva ii spui si tu "Dumneata cand te sui in masina intrebi pe cel de la volan daca are permis?" ) e destul de ciudat )
morpheusmaster is offline   Reply With Quote
Old 04-01-09, 02:10   #602
Dodo_998

Stage 5
 
Dodo_998's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 1,353
Default Re: Conducere fara permis

nu are ce sa-ti faca.. poti sa-i spui mai direct: nu am stiut ca nu poseda permis de conducere!
Dodo_998 is offline   Reply With Quote
Old 05-01-09, 02:14   #603
apache

Stage 5
 
apache's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 1,150
Default Re: Conducere fara permis

daca cel din dreapta sau oricare din masina este posesorul acesteia ,o cam incurca
apache is offline   Reply With Quote
Old 05-01-09, 04:42   #604
apache

Stage 5
 
apache's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 1,150
Default Re: Conducere fara permis

daca nu este masina mea nu imi face nimic. nimeni din masina nu pateste nimic in afara de sofer.

SINGURUL caz in care cineva din masina pateste ceva este daca acel cineva este posesoru masinii
__________________
param pam pam
apache is offline   Reply With Quote
Old 05-01-09, 07:40   #605
Mustang
Daewoo Driver

Stage 5
 
Mustang's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 4,399
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Conducere fara permis

Quote:
Originally Posted by DooMFeaR View Post
Am 17 ani si am condus masina lui tata de 17 ori daca ma credetzi..... Prin orash, prin satele alaturate! Odata am fost oprit, si a mers cu "Haidetzi shefu ca nu mai fac data viitoare!". Ma apropii de 18 ani si nici nu mai gandesc sa ma mai sui la volan. Cand sunt cu unul din parintzi in dreapta, atunci conduc. Dar altfel nup! Apropo, vreau sa stiu si eu, daca ma aflu in dreapta soferului care nu are permis si ne opreste politia, ce mi-ar face mie!
1. Daca conduci deja de 17 ori, esti tare frate... Foarte bland nenea politaiu' care te-a oprit. Sau prost. Desi, mi-e greu sa cred acest episod: politistul nu te-ar fi lasat in mod normal sa mai pleci de la fata locului pentru ca esti considerat pericol public!
2. Nici cand e cineva in dreapta NU AI VOIE sa conduci! Nu posezi permis, nu ai ce cauta pe drumurile publice la volan. Ce e asa de greu de inteles fratilor?
3. Daca e in dreapta ta, sau in spate, sau in masina din spatele tau si este posesorul masinii, o incurca. Conform legislatiei, cei care "predau" masina unuia care nu detine permis de sofat sunt pasibili de dosar penal.
Mustang is offline   Reply With Quote
Old 05-01-09, 14:01   #606
Mustang
Daewoo Driver

Stage 5
 
Mustang's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 4,399
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Conducere fara permis

In mod normal... daca ei stateau si zici ca treceau masini o data la 10 ore... te ardeau ca mergeau pe principiul ca le iese o spaguta...
Scuza-ma ca iti zic: dar nu prea cred gogoasa pe care incerci sa o vinzi...
Serios...
Mustang is offline   Reply With Quote
Old 05-01-09, 14:32   #607
aleks

General Supervisor

Stage 5
 
aleks's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 17,791
Member of:
[Super Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
[MERCEDES]
[2 Roti]
[ALFA ROMEO]
Default Re: Conducere fara permis

hai sa trecem peste, va rog eu frumos, tu nu poti dovedi, noi nu putem crede, si o tot lungim la infinit, hai sa trecem mai departe va rog...
aleks is offline   Reply With Quote
Old 05-01-09, 15:03   #608
MM11AJJ
Audi Driver

Stage 5
 
MM11AJJ's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 733
Member of:
[AUDI]
Default Re: Conducere fara permis

SAlut la toata lumea.Si eu am mai condus fara permis cand ma duceam cu mama la servici la ea ca garajul de tiruri si biroul al unchiului meu unde lucreaza ea este intr-un iscip deci conduc aproape fiecare saptamana audi-ul a6 dar e cu automata si acolo ma mai duc cu jeepul pe camp si pe drumul iscipului cu mai multe cu c.v automata dar si manuale am condus si pe drumul national si centru odata dar nu mam dus mai tare de 50-60 odata am dat 130 intro depasire si atat dar nu mai vreau sa risc pana nu iau permisul am doar 16 ani
__________________
Jocuri ,Programe ,muzica http://allshit4people.wordpress.com/ updateuri zilnic,se pot face si requesturi
MM11AJJ is offline   Reply With Quote
Old 05-01-09, 15:19   #609
aleks

General Supervisor

Stage 5
 
aleks's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 17,791
Member of:
[Super Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
[MERCEDES]
[2 Roti]
[ALFA ROMEO]
Default Re: Conducere fara permis

Quote:
Originally Posted by MM11AJJ View Post
SAlut la toata lumea.Si eu am mai condus fara permis cand ma duceam cu mama la servici la ea ca garajul de tiruri si biroul al unchiului meu unde lucreaza ea este intr-un iscip deci conduc aproape fiecare saptamana audi-ul a6 dar e cu automata si acolo ma mai duc cu jeepul pe camp si pe drumul iscipului cu mai multe cu c.v automata dar si manuale am condus si pe drumul national si centru odata dar nu mam dus mai tare de 50-60 odata am dat 130 intro depasire si atat dar nu mai vreau sa risc pana nu iau permisul am doar 16 ani
pffffffffff, la 16 ani nu folosesti semne de punctuatie la liceu, totusi?
aleks is offline   Reply With Quote
Old 10-01-09, 00:47   #610
Dodo_998

Stage 5
 
Dodo_998's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 1,353
Default Re: Conducere fara permis

DoomFeaR, inainte de dar, nu mergea o virgula? offff ! Si referitor la ce se scrie pe aici, 15 % e adevarat. Si zmeii mei, potoliti-va ca legea e aspra! Nu ca as fii eu un batran, sunt totusi pustan, dar daca va prinde garda, ati pus-o! Sa nu mai zic de experienta voastra la volan = 0 si ca ati putea face, Doamne fereste, un accident...
__________________
No Romance Without Finance
Dodo_998 is offline   Reply With Quote
Old 11-01-09, 15:41   #611
Lecca

Stage 5
 
Lecca's Avatar
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 389
Member of:
[KIA]
Default Re: Conducere fara permis

am permisul suspendat, daca ma prinde garda cat de rau o fur?

p.s. am trimis acum 5 zile contestatie prin posta (recomandata cu confirmare) , ieri mi-a expirat dovada, acum ce tre sa mai fac? cand aflu daca judecatoria a primit contestatia?
__________________
ProCeed 1.6 126hp
Golf 5 1.9TDI DSG
Lecca is offline   Reply With Quote
Old 11-01-09, 15:47   #612
eMH
2 Roti

Stage 5
 
eMH's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 5,101
Member of:
[2 Roti]
[PEUGEOT]
Default Re: Conducere fara permis

Daca ai permis suspendat si te prinde militia nu stiu ce patesti,da' probabil ce a patit si Prigoana Honorius
Si din cate imi amintesc cu el nu a fost prea aspra legea !
eMH is offline   Reply With Quote
Old 11-01-09, 16:26   #613
Geo_ZGA
Daewoo Driver

Stage 5
 
Geo_ZGA's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 6,820
Member of:
[Moderators]
[DAEWOO]
Default Re: Conducere fara permis

Tinand cont ca nu esti Prigoana... dosar penal pt conducere fara permis. Probabil ca 1 an cu suspendare si peste un alt an ai avea din nou dreptul sa faci scoala si sa dai examenul. E acelasi lucru ca si cum nu ai avea permis deloc.
__________________
"Stiu ca sunt prost...dar cand ma uit in jurul meu, ma simt mult mai bine" (Ion Creanga)

Last edited by aleks; 11-01-09 at 19:38.
Geo_ZGA is offline   Reply With Quote
Old 12-01-09, 08:45   #614
Sasha
Girl on Road

Stage 5
 
Sasha's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 5,483
Member of:
[Moderators]
[Observator 4tuning]
Default Re: Conducere fara permis

Quote:
Originally Posted by Lecca View Post
am permisul suspendat, daca ma prinde garda cat de rau o fur?

p.s. am trimis acum 5 zile contestatie prin posta (recomandata cu confirmare) , ieri mi-a expirat dovada, acum ce tre sa mai fac? cand aflu daca judecatoria a primit contestatia?
din cate stiu eu... cat timp te judeci cu ei..permisul ramane la tine pana la verdictul final...
Sasha is offline   Reply With Quote
Old 12-01-09, 09:47   #615
Geo_ZGA
Daewoo Driver

Stage 5
 
Geo_ZGA's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 6,820
Member of:
[Moderators]
[DAEWOO]
Default Re: Conducere fara permis

Da, dar daca inca nu l-a recuperat in momentul in care il prinde... se aplica ce am zis eu mai sus, din pacate.
Geo_ZGA is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -