Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini

Discutii generale masini Discutii generale despre masini : Colt Legislativ, Taxa Inmatriculare, Intrebari-Raspunsuri, Recomandari, Accidente

Reply
 
Thread Tools
Old 14-02-08, 15:12   #301
D o n n

Stage 5
 
D o n n's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 2,971
Default Re: Conducere fara permis

Quote:
Originally Posted by Mig_Lancer_ul View Post
da atunci aveam peste 18 ani . unde vrei sa ajungi ? nu vad rostu in cnp nu scrie daca ai permis sau nu
dar in cnp scrie ce varsta ai...si cei care au postat se refereau k chiorii aia de politai vedeau k u nu ai 18 ani...si u ai zis k ai luat nush cate amenzi....deci pana in dosarul penal de care zici...aia vor baietii sa stie...cum ai luat amenzi daca nu aveai 18 ani ?adika ma refer ,doar amenzi..
__________________
All the way up..
D o n n is offline   Reply With Quote
Old 15-02-08, 16:02   #302
RaduNo1

Stage 4
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 248
Default Re: Conducere fara permis

esti nebun.. din cauza inconstientilor ca tine se intampla cate se intampla. tias rupe picioarele de neam intalni vreodata..
RaduNo1 is offline   Reply With Quote
Old 15-02-08, 18:07   #303
robertzEL_bz

Stage 5
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 463
Member of:
[Mitsubishi]
Default Re: Conducere fara permis

doamne) voi il credeti pe mig`u? nu vedeti ce abereaza lasati-l in pace sa se simta bine..acum ma gandesc macar daca stie sa schimbe vitezele

dupa cate a spus...daca il oprea politia si el avea 16 ani ...el era in puscarie... ca se face de la 5 la 15 ani mi se pare.....asta in cazul in care nu ar avea pile..daca ar avea( ceea ce nu cred) nu ii facea nimic...
robertzEL_bz is offline   Reply With Quote
Old 15-02-08, 18:38   #304
mihai88


Stage 5
 
mihai88's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 1,590
Member of:
[4Tuning International]
Default Re: Conducere fara permis

Quote:
Originally Posted by Mig_Lancer_ul View Post
nu toti care se urca fara permis la volan trebuie sa faca si accident mergi regulamentar nu te opreste nimeni. si nu noaptea prin spatele blocului cu frana de mana trasa hai ca va duceti eronat tare, marii raceri !!! si cunoscatori uite`i !

io iti spun direct fara nici o jena

$#%#$^^%%$ ..probabil de 14 ani....ce politai te opreste si nu se uita la data nasterii ,asa prosti ne crezi?ce era in ziaru ala..pff daca ma chinui le gasesc pe net........

asa ca te rog retragete din discutie in liniste



daca nu iti doresc o viata lunga si sa nu ajungi ca cei din constanta care au iesit din discoteca,s-au urcat la volan....nici unu permis si au ajuns la 2 metri .......sub pamant.....sau probabil vrei sa fi printre viitori puscariasi






si daca vrei sa continui verifica-ti vocabularu

hai noroc
mihai88 is offline   Reply With Quote
Old 16-02-08, 19:57   #305
VDAN

Stage 5
 
VDAN's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 405
Default Re: Conducere fara permis

mai mig lancer cum poti sa zici ca daca mergi regulamentar nu faci accident?cate semne de circulatie sti?
din cauza unor pusti de 15-16 ani ca voi mor oameni nevinovati ca va ti jucat nfs si a ti devenit piloti peste noapte
daca tot vreti sa va dati smecheri luati va atv sau scuter si la 18 ani conduci si masina
mai ganditi va inainte sa va suiti in masina lu taticu
VDAN is offline   Reply With Quote
Old 19-02-08, 18:40   #306
eMH
2 Roti

Stage 5
 
eMH's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 5,101
Member of:
[2 Roti]
[PEUGEOT]
Default Re: Conducere fara permis

deci...cu tot respectul,nu cred ca NFS ii convinge sa faca ce fac,cred ca e mai mult de la "vai sitii" mai aveam eu un coleg in generala,care se gandea ca ce misto ar fi sa ai o tastatura cu tine,si cand te alearga politia sa bagi parole,si sa scapi...deci...
eMH is offline   Reply With Quote
Old 19-02-08, 20:46   #307
D o n n

Stage 5
 
D o n n's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 2,971
Default Re: Conducere fara permis

deja topicul asta a ajuns....in alta parte...nu o sai puteti convinge niciodata...o sa o dea ei intrun fel sau altui sa fie k ei...fiecare e cu visele lui...
D o n n is offline   Reply With Quote
Old 21-02-08, 20:35   #308
D o n n

Stage 5
 
D o n n's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 2,971
Default Re: Conducere fara permis

o kestia asa......care o stiu toti cei care au permis datorita studieri legislatiei..daca tu conduceai si mai apareai s in ziar...erai in inkisoare akm....asta asa k ...fapt divers...
D o n n is offline   Reply With Quote
Old 22-02-08, 19:49   #309
canon

Stage 5
 
canon's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 943
Default Re: Conducere fara permis

da credeti ca in poligon daca nu ai 18 ani si esti cu un adult in masina si se intampla sa fie politie acolo,iti face ceva?
canon is offline   Reply With Quote
Old 22-02-08, 21:21   #310
PvDTranceAddicted

Stage 4
 
PvDTranceAddicted's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 274
Default Re: Conducere fara permis

ei bn si mie mi-a luat permisul pt prima data pt 1 luna de zile si culmea in mijlocul buc iar eu eram in "vizita" aveam treaba, eram pe magheru si vb la tel cand un "smecher" a dat cu spatele in mijlocul intersectiei si mi-a zgariat masina, bn nu se vedea deloc ca s-a zgariat, mai mult el a patit, era tarziu, eu aveam treaba si am sunat la politie sa le spun ca ajung a doua zi si se pare ca n-au inteles iar "domn prost de politie rutiera care mai avea si nume de taran de la tara" cand am ajuns acolo sa dau declaratia mi-a luat permisul pe motiv de 24h de la producerea "incidentului" cand EU AM ANUNTAT ca nu am timp sa ajung in acel termen, plus ca nu venisem singur acolo ci cu taica-miu care colonel la marina militara (bun prieten cu Base chiar) si shaw..."si ce daca?base n-a fost anchetat?"...ramai cu gura cascata...dupa ce CA NU ERAM VINOVAT,N-AM FACUT NIMIC,mi-au luat si permisul DIN CAUZA ALTUIA...sa ma pis pe ea de treaba si pe gaborii astia inculti...mai am 1sapt juma de frekangeala pe acasa din pacate, dar ma pun cu gand rau pe ei cat de curand...
nu vreau sa circul fara permis ca nu degeaba fac facultate,imi fac cursuri de specialitate ca sa imi faca un cacatoi din asta dosar penal si sa frek menta ca dupa aia nu ma va mai angaja nimeni asa ca cei amatori mai bine lasati-va si asteptati ca asta e situatia...rea dar nu o faceti sa fie si mai rea!
PvDTranceAddicted is offline   Reply With Quote
Old 23-02-08, 18:44   #311
D o n n

Stage 5
 
D o n n's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 2,971
Default Re: Conducere fara permis

Quote:
Originally Posted by canon View Post
da credeti ca in poligon daca nu ai 18 ani si esti cu un adult in masina si se intampla sa fie politie acolo,iti face ceva?
depinde.... orikm...ce vrei sa zici cu asta?
D o n n is offline   Reply With Quote
Old 24-02-08, 13:35   #312
canon

Stage 5
 
canon's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 943
Default Re: Conducere fara permis

nu vreau sa zic nimic,intrebam doar
canon is offline   Reply With Quote
Old 24-02-08, 14:08   #313
eMH
2 Roti

Stage 5
 
eMH's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 5,101
Member of:
[2 Roti]
[PEUGEOT]
Default Re: Conducere fara permis

lasa poligonul,ca el a zis ca a mers pe dn1 singur in masina,una e sa merg cu tata care e instructor la scoala de soferi prin parcare,si alta e sa merg singur de nebun pe autostrada...
eMH is offline   Reply With Quote
Old 24-02-08, 14:19   #314
canon

Stage 5
 
canon's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 943
Default Re: Conducere fara permis

poate ca puteai sa mergi pe dn1 dar acum 20-30 de ani cand nu era atata politite si nici nu erau atatea masini
canon is offline   Reply With Quote
Old 24-02-08, 15:12   #315
D o n n

Stage 5
 
D o n n's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 2,971
Default Re: Conducere fara permis

Quote:
Originally Posted by ND-04-SPD View Post
lasa poligonul,ca el a zis ca a mers pe dn1 singur in masina,una e sa merg cu tata care e instructor la scoala de soferi prin parcare,si alta e sa merg singur de nebun pe autostrada...
nu ai voie nici asa ...kiar daca e instructor...nu ai voie...trebe sa ai dosar bagat ,psihologic dat,k sa poti conduce
D o n n is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -