Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Evenimente Auto

Evenimente Auto Saloane tuning, Expozitii, Intalniri, Saloane Auto, Diverse evenimente legate de viteza si extrem.

Reply
 
Thread Tools
Old 07-02-11, 17:40   #2656
montero

Stage 5
 
montero's Avatar
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 456
Default Re: PROTEST impotriva pretului carburantilor - Discutii Generale

Quote:
Originally Posted by mircione View Post
Dany sau care vreti hai sa vb cu Buzdugan si Morar pt un protest mai amplu si poate ne obtin ei autorizatie cum fac acum cu protestul impotriva etnobotanicelor pe 14 feb , (poate ati auzit la radio) daca mergem si noi poate vb cu el personal si il convingem sa facem ceva mai amplu plus ca se mediatizeaza mult la ei pe post si sunt ascultati. Din cate imi amintesc eu cand faceam noi cate o actiune auzeam pe la radio incurajari ca facem bine si bla bla , de aceea zic ca poate se vor baga si ei. Ce ziceti??
eu zic ca e o idee buna, cum am putea face sa luam legatura cu ei ??? prin tel ?
montero is offline   Reply With Quote
Old 07-02-11, 19:34   #2657
mircione

Stage 2
 
mircione's Avatar
 
Join Date: Dec 2010
Posts: 48
Default Re: PROTEST impotriva pretului carburantilor - Discutii Generale

Quote:
Originally Posted by montero View Post
eu zic ca e o idee buna, cum am putea face sa luam legatura cu ei ??? prin tel ?


Hai sa dam toti sms la 1815 la radio si sa spunem ca suntem protestatanti impotriva scumpirii carburantului si vom participa la protestul lor si acolo vedem cum facem sa vb cu ei live, eventual sa sugeram in mesaj ca sa facem un protest si impot scumpirii carburantului . Cat mai multe sms-uri cu atat avem sanse mai mari sa ne bage mai mult in seama . Auzeam azi dim la radio precum ca , colegi lor se ocupa sa obtina autorizatiei pt protestul de pe 14 .Hai sa ii sustinem si poate ne vor sustine si ei pe noi cu atat mai mult ca se mai anunta mici scumpiri la carburant.
mircione is offline   Reply With Quote
Old 07-02-11, 20:49   #2658
DanSGH

Stage 5
 
DanSGH's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 460
Default Re: PROTEST impotriva pretului carburantilor - Discutii Generale

Quote:
Originally Posted by rover_cabrio View Post
eu am patito de la LUK am bagat vreo 6 LITRI sa plec la munca acum 2 ani abea mergea masina 5-6000 ture statea pe loc viteza 3-4 20-30 MAXIM 40 la ora MERGEA INTRERUPT RAU DE TOT ....apoi am bagat de la Pe.... vreo 20 litri sia revenit INSTANT

CU SCUTERU LA FEL scuter nou 10000 km ....la Lukoil full 6 litri mergea scuteru ca bicicleta ....am scos toata benzina (mirosea a spirt a alcool) si am bagat iar de la un P.... sia revenit instant
Eu alimentez de la lukoil de peste 5 ani si nu am avut nici o problema, am alimentat de la petrom si mi-a inghetat benzina pe conducta si a trebuit sa stau cu masina cateva zile pe dreapta ... Stiu o companie mare de inchirieri auto care alimenteaza numai de la lukoil si nici o masina nu a avut probleme, si au un parc auto de 550 masini.
Eu cred ca, conteaza foarte mult de la unitate la unitate.
DanSGH is offline   Reply With Quote
Old 07-02-11, 23:01   #2659
rover_cabrio

Stage 5
 
rover_cabrio's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 6,899
Cool Re: PROTEST impotriva pretului carburantilor - Discutii Generale

Quote:
Originally Posted by DanSGH View Post
Eu alimentez de la lukoil de peste 5 ani si nu am avut nici o problema, am alimentat de la petrom si mi-a inghetat benzina pe conducta si a trebuit sa stau cu masina cateva zile pe dreapta ... Stiu o companie mare de inchirieri auto care alimenteaza numai de la lukoil si nici o masina nu a avut probleme, si au un parc auto de 550 masini.
Eu cred ca, conteaza foarte mult de la unitate la unitate.
DA probabil ai dreptate eu am patito si SINCER iti spun de atunci nu am mai bagat , in skimbb am mai bagat din TARA de la ....PARTICULARI si sincer iti spun NICI CEA MAI MICA PROBLEMA POSIBILA !!!
__________________

anvelope IARNA import Germania Elvetia 13"-22" tel: 0768 885511 , 0762 333322
rover_cabrio is offline   Reply With Quote
Old 08-02-11, 09:43   #2660
davidd.m

Stage 2
 
davidd.m's Avatar
 
Join Date: Jul 2010
Posts: 56
Default Re: PROTEST impotriva pretului carburantilor - Discutii Generale

Quote:
Originally Posted by mircione View Post
Hai sa dam toti sms la 1815 la radio si sa spunem ca suntem protestatanti impotriva scumpirii carburantului si vom participa la protestul lor si acolo vedem cum facem sa vb cu ei live, eventual sa sugeram in mesaj ca sa facem un protest si impot scumpirii carburantului . Cat mai multe sms-uri cu atat avem sanse mai mari sa ne bage mai mult in seama . Auzeam azi dim la radio precum ca , colegi lor se ocupa sa obtina autorizatiei pt protestul de pe 14 .Hai sa ii sustinem si poate ne vor sustine si ei pe noi cu atat mai mult ca se mai anunta mici scumpiri la carburant.
Incercati si sa faceti rost de mailurile lor, eu cred ca vor raspunde. Bafta!
davidd.m is offline   Reply With Quote
Old 08-02-11, 21:23   #2661
dany12epz

Stage 5
 
dany12epz's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 452
Default Re: PROTEST impotriva pretului carburantilor - Discutii Generale

Si deci cine mai merge pe 14.02.2011 ora 13.00 la protestul radio zu organizat de Buzugan si Morar eu unul sunt total de acord sa se interzica spice shopurile si vin acolo nu doar sa vorbim de benzina facem o lista cu cine vine sigur

1.Dany12epz
dany12epz is offline   Reply With Quote
Old 08-02-11, 22:21   #2662
rover_cabrio

Stage 5
 
rover_cabrio's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 6,899
Cool Re: PROTEST impotriva pretului carburantilor - Discutii Generale

Quote:
Originally Posted by dany12epz View Post
Si deci cine mai merge pe 14.02.2011 ora 13.00 la protestul radio zu organizat de Buzugan si Morar eu unul sunt total de acord sa se interzica spice shopurile si vin acolo nu doar sa vorbim de benzina facem o lista cu cine vine sigur

1.Dany12epz
dani ..sti ca eu sunt alaturi de tine acolo .... !!!

1.Dany12epz
2.rover_cabrio
rover_cabrio is offline   Reply With Quote
Old 09-02-11, 08:31   #2663
Nautilus

Stage 5
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 2,106
Exclamation Re: PROTEST impotriva pretului carburantilor - Discutii Generale

Veşti bune de la OMV: zilele astea, cei care au făcut plinul cu benzină la staţiile lor au primit un mic premiu - o cutie de suc.

Dacă hrăpăreţii Pămāntului au ajuns să ofere premii pentru un plin la ei, īnseamnă că au simţit primele efecte ale foamei īn stomacul şi contul bancar propriu.

Deci funcţionează. Chiar dacă trebuie să avem o răbdare demnă de o cārtiţă

~Nautilus
Nautilus is offline   Reply With Quote
Old 09-02-11, 14:58   #2664
morph_e30
Dacia Driver

Stage 3
 
morph_e30's Avatar
 
Join Date: Dec 2010
Posts: 125
Member of:
[DACIA]
Default Re: PROTEST impotriva pretului carburantilor - Discutii Generale

Quote:
Originally Posted by rover_cabrio View Post
dani ..sti ca eu sunt alaturi de tine acolo .... !!!

1.Dany12epz
2.rover_cabrio
3.morph_e30 prezentta
morph_e30 is offline   Reply With Quote
Old 09-02-11, 16:26   #2665
badea_laurentiu88
Renault Driver

Stage 5
 
badea_laurentiu88's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 536
Member of:
[RENAULT]
Default Re: PROTEST impotriva pretului carburantilor - Discutii Generale

sper sa ajung si eu, daca e dupa amiaza cred ca voi fi prezent!!!
badea_laurentiu88 is offline   Reply With Quote
Old 09-02-11, 18:03   #2666
rover_cabrio

Stage 5
 
rover_cabrio's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 6,899
Cool Re: PROTEST impotriva pretului carburantilor - Discutii Generale

Quote:
Originally Posted by dany12epz View Post
Si deci cine mai merge pe 14.02.2011 ora 13.00 la protestul radio zu organizat de Buzugan si Morar eu unul sunt total de acord sa se interzica spice shopurile si vin acolo nu doar sa vorbim de benzina facem o lista cu cine vine sigur

1.Dany12epz
DANI am o problema ) paote ai loc sa ma iei si pe mine ca am bagat Roveru in prelata ( Distributie de facut ) ......... si saptamana viitoare ma apuc de ea
rover_cabrio is offline   Reply With Quote
Old 09-02-11, 23:46   #2667
dany12epz

Stage 5
 
dany12epz's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 452
Default Re: PROTEST impotriva pretului carburantilor - Discutii Generale

Quote:
Originally Posted by rover_cabrio View Post
DANI am o problema ) paote ai loc sa ma iei si pe mine ca am bagat Roveru in prelata ( Distributie de facut ) ......... si saptamana viitoare ma apuc de ea
Te iau de la metrou muncii ca eu merg pe jos...ai statia de metrou la 200 de metri de tine si coboram la victoriei....facem si economie de carburant
dany12epz is offline   Reply With Quote
Old 10-02-11, 13:25   #2668
rover_cabrio

Stage 5
 
rover_cabrio's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 6,899
Cool Re: PROTEST impotriva pretului carburantilor - Discutii Generale

Quote:
Originally Posted by dany12epz View Post
Te iau de la metrou muncii ca eu merg pe jos...ai statia de metrou la 200 de metri de tine si coboram la victoriei....facem si economie de carburant
OK nu se pune problema ........am facut rost de masina azi ....dar e naspa o TIGRA ) sa ma descurc cu ea
rover_cabrio is offline   Reply With Quote
Old 12-02-11, 22:44   #2669
NXdev

Stage 5
 
NXdev's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 3,273
Member of:
[Honda]
Default Re: PROTEST impotriva pretului carburantilor - Discutii Generale

Prezent si Devu .
NXdev is offline   Reply With Quote
Old 15-02-11, 10:31   #2670
rover_cabrio

Stage 5
 
rover_cabrio's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 6,899
Cool Re: PROTEST impotriva pretului carburantilor - Discutii Generale

nu prea mai posteaza nimeni nimik paici ) ?
rover_cabrio is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -