Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Evenimente Auto

Evenimente Auto Saloane tuning, Expozitii, Intalniri, Saloane Auto, Diverse evenimente legate de viteza si extrem.

Reply
 
Thread Tools
Old 29-01-11, 17:52   #2506
B.81.WGX
Dacia Driver

Stage 4
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 215
Member of:
[DACIA]
Default Re: PROTEST impotriva pretului carburantilor - Discutii Generale

sau poate pentru una din ele
B.81.WGX is offline   Reply With Quote
Old 29-01-11, 17:54   #2507
cutzitaru

Stage 2
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 61
Default Re: PROTEST impotriva pretului carburantilor - Discutii Generale

Eu chiar sunt curios cine si de ce a sters posturile referitoare la flashmob, si lista de participanti...

PS: Am gresit eu! Nu au fost sterse, sunt pe pag 162, au fost pur si simplu abandonate!! (mersi george)
__________________
BMW E36 320i &
Kadett 3drs. C16NZ

Last edited by cutzitaru; 29-01-11 at 18:00.
cutzitaru is offline   Reply With Quote
Old 29-01-11, 17:57   #2508
B.81.WGX
Dacia Driver

Stage 4
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 215
Member of:
[DACIA]
Default Re: PROTEST impotriva pretului carburantilor - Discutii Generale

Quote:
Originally Posted by cutzitaru View Post
Eu chiar sunt curios cine si de ce a sters posturile referitoare la flashmob, si lista de participanti...
uite aici linkul


https://forum.4tuning.ro/25-eveniment...ml#post4021356
B.81.WGX is offline   Reply With Quote
Old 29-01-11, 20:06   #2509
morph_e30
Dacia Driver

Stage 3
 
morph_e30's Avatar
 
Join Date: Dec 2010
Posts: 125
Member of:
[DACIA]
Default Re: PROTEST impotriva pretului carburantilor - Discutii Generale

gata baietii,v'ati dat la fund cu protestele?)
voi aia "hai frate mergem,facem,dregem"unde sunteti acuma?
hua,lasilor,va place sa stai in mizerie si sa ajungeti sa muritide foame ca "nu aveti timp" sau tot felu de motive de genu ca sa nu iesiti in strada sa va impuneti punctul de vedere
o tara de lasi si de tarani
mi'e rusine ca m'am nascut intr'o astfel de tara:-j
hai cius

Cu stima,morph.e30:>


p.s:daca se anunta ceva,da'ti un tel,msj,pm,mass ceva sa stiu si eu
__________________


<3 E30 & E36
morph_e30 is offline   Reply With Quote
Old 29-01-11, 22:06   #2510
Daci

Stage 5
 
Daci's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 549
Default Re: PROTEST impotriva pretului carburantilor - Discutii Generale

Quote:
Originally Posted by morph_e30 View Post
gata baietii,v'ati dat la fund cu protestele?)
voi aia "hai frate mergem,facem,dregem"unde sunteti acuma?
hua,lasilor,va place sa stai in mizerie si sa ajungeti sa muritide foame ca "nu aveti timp" sau tot felu de motive de genu ca sa nu iesiti in strada sa va impuneti punctul de vedere
o tara de lasi si de tarani
mi'e rusine ca m'am nascut intr'o astfel de tara:-j
hai cius

Cu stima,morph.e30:>


p.s:daca se anunta ceva,da'ti un tel,msj,pm,mass ceva sa stiu si eu

Si mie imi e rusine ca sunt nascut in asa tara! Da' stiu foarte bine ce am si nu protestez de foame ci din principii si impotriva globalizarii!
Trebuie sa ne schimbam! Lucram, muncim, ne subordonam, da' pana cand? PDL-ul nu e vesnic! Jos UE si NATO! Americanii sunt ordinari din cale-afara...nu vedeti nici acum ? Cei ce i-ati vrut ii lingeti in c** si acum?
Daci is offline   Reply With Quote
Old 29-01-11, 22:28   #2511
cutzitaru

Stage 2
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 61
Default Re: PROTEST impotriva pretului carburantilor - Discutii Generale

@Daci crezi ca era mai bine cu rusii? importam votca... eram si mai dusi!
@morph_e30 nu ai cu cine! am incercat si un flashmob la pta victoriei ca am zis ca se baga si comunistii si liberalii, dar degeaba...
cutzitaru is offline   Reply With Quote
Old 30-01-11, 03:28   #2512
EvLSant0S
BMW Driver

Stage 5
 
EvLSant0S's Avatar
 
Join Date: Jan 2004
Posts: 12,416
Member of:
[BMW]
[Anonymous Motorsport ]
[FOTO]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: PROTEST impotriva pretului carburantilor - Discutii Generale

Quote:
Originally Posted by badea_laurentiu88 View Post
lasa ma ca vad ca sunt d-astia care sparg forumurile in doua cu ideile lor si cu discutii filozofice, istorice, plm zici ca suntem la o facultate de litere nu pe un forum despre PROTEST IMPOTRIVA SCUMPIRII CARBURANTILOR, voi nu vedeti ca au inceput sa se scumpeasca toate cele?oare de ce?si pretul combustibilului are un efect in scumpirile astea.incepe sami para rau ca mam intors in tara si vad ca aici nimanui nu ii pasa, tace si inghite, dar se da jmeker si destept(asta ii reprezinta pe 90% dintre romani), dar niciodata nu faci nimic doar cu papagal.si uite asa o sa ne fie din ce in ce mai rau, pana o sa ne ajunga salariul doar pentru un plin si un pachet de tigari.
Te rog frumos sa ai bunul simt sa citesti toate cele 168 de pagini, dup`aia sa te plangi de ce nu iese lumea.
Lumea nu mai iese ca s-a desteptat.
Lumea, evita niste benzinarii, care, daca raspandesti vestea indeajuns de mult, o sa aiba efecte.

Nu mai scriu ce sens aveau blocajele in benzinarii c-am scris de prea multe ori, cine a avut ochi a citit.

O blocare de benzinarie n-ar face mare rahat acum.
Acum toata lumea tre sa evite pe o perioada nelimitata petromv.
atat

mai simplu de atat nu se poate.

Quote:
Originally Posted by morph_e30 View Post
gata baietii,v'ati dat la fund cu protestele?)
voi aia "hai frate mergem,facem,dregem"unde sunteti acuma?
hua,lasilor,va place sa stai in mizerie si sa ajungeti sa muritide foame ca "nu aveti timp" sau tot felu de motive de genu ca sa nu iesiti in strada sa va impuneti punctul de vedere
o tara de lasi si de tarani
mi'e rusine ca m'am nascut intr'o astfel de tara:-j
hai cius

Cu stima,morph.e30:>


p.s:daca se anunta ceva,da'ti un tel,msj,pm,mass ceva sa stiu si eu
nu schimbi nimic iesind " in strada " de cate ori trebuie scrisa chestia asta pana sa se inteleaga ?

Quote:
Originally Posted by Daci View Post
Si mie imi e rusine ca sunt nascut in asa tara! Da' stiu foarte bine ce am si nu protestez de foame ci din principii si impotriva globalizarii!
Trebuie sa ne schimbam! Lucram, muncim, ne subordonam, da' pana cand? PDL-ul nu e vesnic! Jos UE si NATO! Americanii sunt ordinari din cale-afara...nu vedeti nici acum ? Cei ce i-ati vrut ii lingeti in c** si acum?
Romanii nu se mobilizeaza in a NU alimenta, toti, de la aceiasi companie, sa-i sara pe respectivii o luna, tu vrei sa vorbesti cu romanii de globalizare ?

li s-a oferit cea mai simpla forma de protest - si cea mai eficienta in acelasi timp.

si nici macar atat nu reusesc sa faca cu brio
sa EVITE o anumita companie
__________________
EvLSant0S is offline   Reply With Quote
Old 30-01-11, 08:38   #2513
rover_cabrio

Stage 5
 
rover_cabrio's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 6,899
Cool Re: PROTEST impotriva pretului carburantilor - Discutii Generale

Quote:
Originally Posted by cutzitaru View Post
@Daci crezi ca era mai bine cu rusii? importam votca... eram si mai dusi!
@morph_e30 nu ai cu cine! am incercat si un flashmob la pta victoriei ca am zis ca se baga si comunistii si liberalii, dar degeaba...
prietene sti ce inseamna sa te duci in PIATA VICTORIEI cu canistre de benzina GOALE ? mai ales daca nu ai aprobare de la Primarie pentru MITING ? vine un NEBUN cu benzina in una din ele SAU se infiltreaza unu printre voi de varidica jandarmii si va da o mama de bataie .....voi credeti ca e asa usor mai oamenilor ? mai intrebati si voi paia care sau IMPLICAT direct

HA HA HA distractie , blocam 6 pompe l o benzinarie si aparem la TV .....
daca la inceput nu a fost sustinuta ideea ....acum ce rost mai are sa o facem ?
__________________

anvelope IARNA import Germania Elvetia 13"-22" tel: 0768 885511 , 0762 333322
rover_cabrio is offline   Reply With Quote
Old 30-01-11, 10:00   #2514
Nautilus

Stage 5
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 2,106
Default Re: PROTEST impotriva pretului carburantilor - Discutii Generale

Quote:
Originally Posted by EvLSant0S View Post
li s-a oferit cea mai simpla forma de protest - si cea mai eficienta in acelasi timp.

si nici macar atat nu reusesc sa faca cu brio
sa EVITE o anumita companie
Dimpotrivă, îi mai şi auzi pe trolli insistând că ei vor pune numai şi numai de la OMV şi Petrom.

Chiar şi în nefericitul caz în care trollul are 800 lei salariu net şi pune de 500 de lei pe lună benzină. E drogul lui, aşa cum alţii trag pe nas sau îşi bagă în venă ca să aibă o senzaţie diferită de viaţa de 3 parale de la noi. În cazul trollului nostru, îi dă senzaţia că e un tip respectabil, care se sacrifică pentru serviciul şi Dacia lui.

Bineînţeles, dacă îţi permiţi să ai altceva decât Dacie şi nu stai ca oaia la alimentat de la Petrom, eşti orice, dar nu respectabil. Dacă mai e şi BMW, eşti un mare cocalar. Aşa cum spunea Iepuraşul de la cocalari.com

~Nautilus
Nautilus is offline   Reply With Quote
Old 30-01-11, 10:51   #2515
DTH
2 Roti

Stage 5
 
DTH's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 6,411
Member of:
[VW]
[Nissan]
[2 Roti]
[FOTO]
[4Rally]
[4Wheels]
Default Re: PROTEST impotriva pretului carburantilor - Discutii Generale

Quote:
Originally Posted by EvLSant0S View Post
Te rog frumos sa ai bunul simt sa citesti toate cele 168 de pagini, dup`aia sa te plangi de ce nu iese lumea.
Lumea nu mai iese ca s-a desteptat.
Lumea, evita niste benzinarii, care, daca raspandesti vestea indeajuns de mult, o sa aiba efecte.

Nu mai scriu ce sens aveau blocajele in benzinarii c-am scris de prea multe ori, cine a avut ochi a citit.

O blocare de benzinarie n-ar face mare rahat acum.
Acum toata lumea tre sa evite pe o perioada nelimitata petromv.
atat

mai simplu de atat nu se poate.


nu schimbi nimic iesind " in strada " de cate ori trebuie scrisa chestia asta pana sa se inteleaga ?

Romanii nu se mobilizeaza in a NU alimenta, toti, de la aceiasi companie, sa-i sara pe respectivii o luna, tu vrei sa vorbesti cu romanii de globalizare ?

li s-a oferit cea mai simpla forma de protest - si cea mai eficienta in acelasi timp.

si nici macar atat nu reusesc sa faca cu brio
sa EVITE o anumita companie
Subscriu
DTH is offline   Reply With Quote
Old 30-01-11, 10:58   #2516
_anaconda_

Stage 5
 
_anaconda_'s Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 3,556
Default Re: PROTEST impotriva pretului carburantilor - Discutii Generale

In ultimul timp alimentez de la Lukoil, e cea mai ieftina, au reduceri in weekend si vin tocmai din mother Russia. Evit Petrom/PetromV/OMV (desi inainte de la ei alimentam de obicei) si rar mai trec pe la Rompetrol cand vreau sa mai si cumpar cate ceva fiindca au o oferta bogata la dulciuri & shit.

Nu cred ca e greu sa zici pas cand vezi Petrom si sa mai mergi 500-1500 metri pana la urmatoarea statie care e Lukoil, MOL sau chiar Rompetrol.
__________________
www.ozcarwash.ro - detailing profesional in Craiova
_anaconda_ is offline   Reply With Quote
Old 30-01-11, 11:11   #2517
cutzitaru

Stage 2
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 61
Default Re: PROTEST impotriva pretului carburantilor - Discutii Generale

@rover a fost o idee, nu a fost ideea de miting, ci de un flashmob, care nu necesita aprobare (am vb cu o avocata). canistrele goale erau numai propunere! Daca cu stii care e diferenta te rog sa cauti!
Pe langa asta am fost convins ca nu ne vom strange foarte multi, deci daca cineva avea ceva in canistra era mult prea simplu de observat!
cutzitaru is offline   Reply With Quote
Old 30-01-11, 15:07   #2518
ROAD EMPIRE
Dacia Driver

Stage 5
 
ROAD EMPIRE's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 1,563
Member of:
[DACIA]
Default Re: PROTEST impotriva pretului carburantilor - Discutii Generale

.... cred ca am avut dreptate, din pacate !!!

https://forum.4tuning.ro/25-eveniment...ml#post3936244

https://forum.4tuning.ro/25-eveniment...ml#post3937725

https://forum.4tuning.ro/25-eveniment...ml#post3937816

https://forum.4tuning.ro/25-eveniment...ml#post3937968


in concluzie intr-o liniste deplina Boicot= fail
in plus se anunta si scumpirile la alimente, asta e pentru cei ce spuneau ca ei nu au masina si ca nu ii intereseaza protestul.
ROAD EMPIRE is offline   Reply With Quote
Old 30-01-11, 15:20   #2519
rover_cabrio

Stage 5
 
rover_cabrio's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 6,899
Cool Re: PROTEST impotriva pretului carburantilor - Discutii Generale

Quote:
Originally Posted by cutzitaru View Post
@rover a fost o idee, nu a fost ideea de miting, ci de un flashmob, care nu necesita aprobare (am vb cu o avocata). canistrele goale erau numai propunere! Daca cu stii care e diferenta te rog sa cauti!
Pe langa asta am fost convins ca nu ne vom strange foarte multi, deci daca cineva avea ceva in canistra era mult prea simplu de observat!
prietene am inteles foarte bine problema , dar cum am da 15 nebuni ca altfel nu suntem catalogati cu 15 canistre ne PLIMBAM in grup prin fata pe la GUVERN ??? facem un pariu ??? daca ne strangem 15 insi cu canistre si ne plimbam pe acolo in GRUP ne platesti amenzile la toti ?????

poate lati uitat pe omuletu ala in varsta care a avut CURAJ si a pus o plancarda pe el de lau luat jandarmii pe sus (CICA a cerut de buna voie sa fie dus la sectie) si iau dat si amenda si ....etc ???

uite imi iau eu angajamentul ca aduc cel putin 5 insi sa ne plimbam cu canistrele in mana ...dar amenda care ne paste ???
rover_cabrio is offline   Reply With Quote
Old 30-01-11, 15:55   #2520
ROAD EMPIRE
Dacia Driver

Stage 5
 
ROAD EMPIRE's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 1,563
Member of:
[DACIA]
Default Re: PROTEST impotriva pretului carburantilor - Discutii Generale

AStia chiar au cojones !

" I will die today" but "we will never be silenced"

https://www.youtube.com/watch?v=ThvBJ...layer_embedded
ROAD EMPIRE is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -