Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > FIAT > Masina mea Fiat

Reply
 
Thread Tools
Old 24-03-10, 18:01   #1456
Adryx

Stage 4
 
Adryx's Avatar
 
Join Date: Jun 2004
Posts: 257
Member of:
[VW]
Default Re: Seicento - NT O5 YRJ

Ia uite roti la asta!

https://www.youtube.com/watch?v=Lrib1...eature=related

E foarte draguta masina ta, am vazut-o la salon. Spor la treaba in continuare!
Adryx is offline   Reply With Quote
Old 24-03-10, 18:09   #1457
pheerya

Stage 5
 
pheerya's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 1,663
Member of:
[Moderators]
[Freehand Design Usergroup]
[VW]
[BMW]
Default Re: Seicento - NT O5 YRJ

zici ca e cart cu rotile alea...arata aiurea rau...
pheerya is offline   Reply With Quote
Old 24-03-10, 20:14   #1458
crazy rock

Stage 4
 
crazy rock's Avatar
 
Join Date: Oct 2009
Posts: 177
Thumbs up Re: Seicento - NT O5 YRJ

cum iam spus si in privat lu morph : nu multi sunt in stare sa face ceea ce a facut el dak incepeti sa luati topicul de la prima pagina makar sa va uitati la poze tot va dati seama ca omu chiar pune suflet in ceea ce face si nimeni nu e in stare sa faca ceea ce a facut el pana acum respect morph (ar trebi sal respectati nu sa comentati aiurea) RESPECT[/U][/U]
__________________
BMW e30
RENAULT MEGANE 1.9dti my videos
crazy rock is offline   Reply With Quote
Old 24-03-10, 20:47   #1459
morpheusmaster

Stage 5
 
morpheusmaster's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 5,966
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[PARTICIPANT CURSE]
[Fiat]
[SKODA]
Default Re: Seicento - NT O5 YRJ

Quote:
Originally Posted by pheerya View Post
zici ca e cart cu rotile alea...arata aiurea rau...
Pana de curand vorbeam doar cu gentelmans...de curand avem si o lady printre noi so...Hello Lady & Gentelmans.
(Pheerya este prima fata, daca nu ma inseala memoria, care posteaza aici asa ca, am zis eu ca merita some )

Quote:
Originally Posted by crazy rock View Post
cum iam spus si in privat lu morph : nu multi sunt in stare sa face ceea ce a facut el dak incepeti sa luati topicul de la prima pagina makar sa va uitati la poze tot va dati seama ca omu chiar pune suflet in ceea ce face si nimeni nu e in stare sa faca ceea ce a facut el pana acum respect morph (ar trebi sal respectati nu sa comentati aiurea) RESPECT[/U][/U]
Ms man dar fara suparare cred ca exagerezi putin...& u make me blush like a schoolgirl )...nu cred ca e chiar asa...adica mie nu mi se pare "that big deal"...is altii "mai sus ca mine"...is altii mai sacrificati ca mine ...eu fac ce pot in limita unor bani pe care'i "sacrific"...si is de parere ca daca am dispune toti cei pasionati de bani fara limita, sigur ar fi multi care ar face mai mult ca mine si altii care ar face mai putin....asa cred...cum cred ca in final se rezuma totul la "cat esti dispus sa sacrifici din ce ai" si deseori stau sa ma gandesc daca e chiar ok...sa sacrifici...cam tot...dar tot eu imi zic "nevasta n'am, copil nici atat deci daca gresesc...... fata de mine gresesc si eu trebuie sa ma impac cu asta"...si pana acum ma impac destul de bine deci o sa auzi multi ani incolo de Morph's Project's...

Quote:
Originally Posted by Adryx View Post
Ia uite roti la asta!

https://www.youtube.com/watch?v=Lrib1...eature=related

E foarte draguta masina ta, am vazut-o la salon. Spor la treaba in continuare!
Multumesc frumos prietene. Jantele din filmuletul respectiv le stiu (de muuuult), sunt schmidt, adevarate piese de colectie, modulare, fff usoare si fff rezistente (cine stie cunoaste)...pretul lor este comparativ cu pretul avioanelor de lupta americane asa ca raman doar un vis (cu toate ca's 13", mias da Brock'urile pentru ele fara sa stau pe ganduri, mentionez, doar pentru ele)

Quote:
Originally Posted by viruszatu1 View Post
felicitari pentru masina asta, si la cum arata in momentu` de fata bate multe alte masini care se vor "aranjate", lumea vorbeste ca deh, asta e Romania, ei se plimba cu autobuzu` dar isi dau pareri de mari stiutori pe forum ..
morpheus felicitari pentru toata munca depusa la masina asta, esti de apreciat ..
Multumesc frumos pentru vorbele frumoase si din suflet scrise. Man, acum fiecare are dreptate in felul lui...dar adevarul intotdeauna e la mijloc. Eu is de parere ca la cum arata in momentul de fata are un potential enorm in lumea masinilor ce pretind a fi modificate dar pana cand artistul nu pune "the final touch" si lasa pensula jos masina trebuie luata ca o pictura neterminata, o idila fara deznodamant, o poezie fara final...ceva ce se poate vedea, palpa...dar necomenta.

Quote:
Originally Posted by SV25MBN View Post
Aleks, in momentul in care ai decis cu morpheus sa aduceti masina asa la salon trebuia sa va ganditi ca vor veni si niste aplaudaci din astia care nu sunt in stare sa inteleaga ceea ce era masina in momentul de fata. Gandeste-te numai cati au venit la salon pt fete, fara sa ii intereseze masinile. Asta arata clar la ce nivel sunt "fanii" tuningului in Romania in momentul actual. In momentul in care un om vede masina lui la stadiul la care era la salon, si incepe cu reprosuri gen "linia aia nu e dreapta" sau "coltul ala iese putin in afara", trecandu-i prin cap ca masina ar putea fi gata ( desi te uiti la ea, o vezi, poti sa iti dai seama si din poze ca nu e gata ), nu merita oboseala de a ii da un raspuns pertinent, pt ca nu vei face nimic altceva decat sa te enervezi. Tu si cu baietii de la tine stiti cel mai bine care e stadiul de lucru al masinii, cum va arata pe final, etc. Nervii pe care ti-i faci cu astfel de oameni nu pot fi decat daunatori pt sanatatea ta ( mai mult, ca tu esti cel care a adus masina la stadiul actual si o va duce mai departe ) si a lui morph.

Nu stiu cat sens a avut lungul comentariu pe care l-am scris, dar abia m-am trezit. Daca nu am sens in unele locuri imi asum mea culpa.
Aplaudicii scriu si ei cum cred mai bine. Noi stim mai bine in ce stadiu e masina, cat mai e de munca, cate mai sunt de facut si impactul care trebuie sa il aiba comentariile nefondate asupra noastra acum, adica 0. Sau facut multe posturi pe aici, nu miam dat silinta sa le comentez imediat tocmai din acest considerent. (desi leam vazut pe toate la maxim 2 min dupa ce sau facut) Nu vreau sa fiu luat drept sperietoare de ciori scrieti prieteni ce va duce capu' (de rau, de bine) pe mine nu ma deranjeaza. Mia fost facuta masina si cotet si masina de dus morti la groapa si drujba si ha haaaaaa cate altele si sincer nu ma afectat deci orice chestie nefondata putin ma atinge. E hotararea voastra daca o scrieti sau nu.

Quote:
Originally Posted by aleks View Post
Imi cer scuze pentru mesajul dur, dar efectiv nu stiu in ce mod sa explic expresia "maşină īn lucru" īn aşa fel īncāt să īnţeleagă toată lumea că dacă e "īn lucru" nu e "terminată", "finisată", nu are piesele turnate īncă etc.
Īncep să cred că a fost o greşeală faptul că am arătat unora maşina īntr-o etapă intermediară, mulţi efectiv nu au capacitatea de a īnţelege ce īnseamnă "intermediar" şi cum ajunge o maşină să arate din stock -> modificată.
Nu e Rumburak să facă Spuf! şi să apară un wide bodykit pe maşină, din cer, dar astea sunt lucruri atāt de elementare pe un site (şi la un salon atāt de mare) de tuning īncāt mi se pare incredibil ca apar astfel de īntrebări (defapt nu, afirmaţii decise, că dacă erau īntrebări era o treabă, dar mulţi "ştiu", nu "presupun sau īntreabă")
Am putea pune la titlul topicului (wide bodykit in progress) sau Seicento- NT 05 YRJ- W.I.P. si atunci probabil ar lasa un semn de intrebare in subconstientul multora.

Quote:
Originally Posted by SV25MBN View Post
Adica morpheus a inventat roata rotunda, asa cum o stim noi? :O
Morpheologus sapiens, stra stra stra stra stra stra stra stra bunicul meu mai exact.

Quote:
Originally Posted by aleks View Post
Atāt am fost īn stare, nu am putut mai mult, şi aşa, ceea ce am făcut pānă acum ne depăşeşte cu mult, să ştii. Iniţial era pătrată de tot, o făcusem cu rigla, dar a venit proprietarul şi şi-a corectat-o cu smirghel singur, ca nu se īnvārtea roata.
Ce vă mai place să vă băgaţi īn seamă şi să vă daţi cunoscători, tiunningarilor.
Initial era toata un cub de lut. Am luat masina, am puso in centrul unei masini de taiat cu laser in 3 axe si am introdus poza facuta de MBA in programul masinariei. Dupa cateva saptamani in care masina a taiat in continuu din cubul de lut au inceput usor usor sa apara formele. Dupa am aspirat masina si maturat exteriorul, scuipat 3l de fuller alb pe ea si VOILA!

Quote:
Originally Posted by sorin_sorin95 View Post
Aoleu da de ce au iesit asa patrate bosajele la aripi ????? si parca nici bara fata nu e simetrica hmm mai e mult de munca la ea, per total e faina ai grija la detaliii ca ele fac diferenta
Iti dai seama ca in final vor fi perfecte, nu? Dar nu am mai avut efectiv timp, inainte de 4TD sa ne ocupam de toate toate toate aspectele astea. Is mult mai multe chestii care trebuie refacute sau modificate. Usor usor, cu rabdare si talent o sa o scoatem la capat.

...in rest, efectiv nimic nou...ma bucur ca threadul nu moare...

Va salut cu respect,
Bogdan.

Last edited by morpheusmaster; 24-03-10 at 20:52.
morpheusmaster is offline   Reply With Quote
Old 25-03-10, 02:56   #1460
BogdanWRC

Stage 5
 
BogdanWRC's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 394
Member of:
[VW]
Default Re: Seicento - NT O5 YRJ

o iesit bestial masina bogdane dar pare prea cuminte din lateral pe langa bara fatza prea impunatoare ..ar trebuii un pic evazata parca
faina si culoarea, da-mi un pm cu brandul vopselei si a lacului pls ..bafta in continuare
__________________
Das auto ...
BogdanWRC is offline   Reply With Quote
Old 25-03-10, 07:54   #1461
plictisit

Stage 5
 
plictisit's Avatar
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 5,135
Member of:
[Moderators]
[Observator 4tuning]
[PARTICIPANT CURSE]
[Inferno Motorsport]
[Echipa de sprijin]
[4Rally]
Default Re: Seicento - NT O5 YRJ

nu e vopsita ..
plictisit is offline   Reply With Quote
Old 25-03-10, 09:43   #1462
pheerya

Stage 5
 
pheerya's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 1,663
Member of:
[Moderators]
[Freehand Design Usergroup]
[VW]
[BMW]
Default Re: Seicento - NT O5 YRJ

cred ca postul lui crazy_rock imi era adresat mie...
eu vorbeam de rotile din filmuletul postat de adryx... mie, personal mi se par mult prea butucanoase pentru asta mica
...si ms morph...
__________________
Don't take life too seriously...You won't get out alive!!!

prezent: BMW E36 316i Coupe Individual, 1996, 102cp
ex: Honda Civic FK3 5D, 2007, 2.2 i-CTDi, 140cp
VW New Beetle, 2002, 1.6 SR, 102cp
pheerya is offline   Reply With Quote
Old 25-03-10, 11:30   #1463
morpheusmaster

Stage 5
 
morpheusmaster's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 5,966
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[PARTICIPANT CURSE]
[Fiat]
[SKODA]
Default Re: Seicento - NT O5 YRJ

Quote:
Originally Posted by BogdanWRC View Post
o iesit bestial masina bogdane dar pare prea cuminte din lateral pe langa bara fatza prea impunatoare ..ar trebuii un pic evazata parca
faina si culoarea, da-mi un pm cu brandul vopselei si a lacului pls ..bafta in continuare
Ms frumos Bogdane! Puntoul tau de asemeni este o masina bestiala pe care eu o stimez prin persoana ta si o admir de mult timp. Am vazut ca parca vindeai LSD (mama mama ce ma gandeam sa le cumpar si sa incerc sa le adaptez pe Sei meu...e cea mai apropiata varianta, cele de punto) dar momentan we're out of finances. Bara fata parea umpic mai impunatoare decat este (vedem noi ce'i facem)...masina mai evazata de atat, sincer nu o vreau ( nu vreau sa imi pun distantiere de 5cm), cred ca este ok asa si am incercat ca pe masina sa urmarim un stil clean deci fara chestii inutile si artificii demne de NFS. Culoarea in schimb stiu ca e produsa de FULLER (marca germana, cu accent de ala grav pe U) nuanta "matto bianco-no lacco", cod: Sper sa nu te fi suparat pe mica mea gluma
In alta ordine de idei, multa bafta si tie (si ai grija ce faci cu puntachele, am vazut ca'ti cauti niste idei pt vopsea...sa faci alegerea cea mai buna ) si ne vedem cu cea mai mare placere la KOE Cluj (sper sa vii).

Quote:
Originally Posted by plictisit View Post
nu e vopsita ..
Taci acolo! Nu ma da de gol )

Quote:
Originally Posted by pheerya View Post
cred ca postul lui crazy_rock imi era adresat mie...
eu vorbeam de rotile din filmuletul postat de adryx... mie, personal mi se par mult prea butucanoase pentru asta mica
...si ms morph...
Nu cred draga ca era pt tine, cred ca era generally speaking...oricum, nu le luati personal (afirmatiile ce se mai fac)...ce trebuie tu sa retii de acolo e ca pun suflet in tot ce fac
morpheusmaster is offline   Reply With Quote
Old 25-03-10, 16:35   #1464
alex_____

Stage 1
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 20
Default Re: Seicento - NT O5 YRJ

cand e gata ?
alex_____ is offline   Reply With Quote
Old 25-03-10, 16:55   #1465
crazy rock

Stage 4
 
crazy rock's Avatar
 
Join Date: Oct 2009
Posts: 177
Default Re: Seicento - NT O5 YRJ

Quote:
Originally Posted by morpheusmaster View Post
Ms frumos Bogdane! Puntoul tau de asemeni este o masina bestiala pe care eu o stimez prin persoana ta si o admir de mult timp. Am vazut ca parca vindeai LSD (mama mama ce ma gandeam sa le cumpar si sa incerc sa le adaptez pe Sei meu...e cea mai apropiata varianta, cele de punto) dar momentan we're out of finances. Bara fata parea umpic mai impunatoare decat este (vedem noi ce'i facem)...masina mai evazata de atat, sincer nu o vreau ( nu vreau sa imi pun distantiere de 5cm), cred ca este ok asa si am incercat ca pe masina sa urmarim un stil clean deci fara chestii inutile si artificii demne de NFS. Culoarea in schimb stiu ca e produsa de FULLER (marca germana, cu accent de ala grav pe U) nuanta "matto bianco-no lacco", cod: Sper sa nu te fi suparat pe mica mea gluma
In alta ordine de idei, multa bafta si tie (si ai grija ce faci cu puntachele, am vazut ca'ti cauti niste idei pt vopsea...sa faci alegerea cea mai buna ) si ne vedem cu cea mai mare placere la KOE Cluj (sper sa vii).



Taci acolo! Nu ma da de gol )



Nu cred draga ca era pt tine, cred ca era generally speaking...oricum, nu le luati personal (afirmatiile ce se mai fac)...ce trebuie tu sa retii de acolo e ca pun suflet in tot ce fac

ai dreptate bogdan nu ma refeream la el ma refeream in general
crazy rock is offline   Reply With Quote
Old 25-03-10, 19:01   #1466
BogdanWRC

Stage 5
 
BogdanWRC's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 394
Member of:
[VW]
Default Re: Seicento - NT O5 YRJ

deci e colantata..pai sa stii ca exista si lac mat..e putin mai scump ca si lacul obisnuit..si nah..ma gandeam ca de ala ti-ai pus si vreo vopsea mai speciala..eu iti recomand sa renuntzi la colant..ca am mai multi preteni la care li sa cojit masina..si la fiecare spalare la jet..tot se dezlipeste..eu pana la koe nu apuc sa o vopsesc..doar barile care au fost afectate de iarna..in rest nu dispun d fonduri sa o vopsesc integral inca..dar cand se va intampla..culoarea va fi din gama de culori bmw..ori negru ori rosu..nu vand lsd`urile..nu era vorba niciodata de asa ceva..dar sa stii ca noi aducem un kit de lambo doors universale f asemanator cu lsd..la super pret ..daca te intereseaza detalii da-mi un pm si vb..si te astept la koe bafta in continuare cu proiectul

Last edited by BogdanWRC; 25-03-10 at 19:14.
BogdanWRC is offline   Reply With Quote
Old 25-03-10, 20:19   #1467
Detman
Fiat Driver

Stage 5
 
Detman's Avatar
 
Join Date: May 2005
Posts: 3,228
Member of:
[Fiat]
[VW]
Default Re: Seicento - NT O5 YRJ

zici ca la KOE esti in Cluj?? mortal... pana atunci sper sa fie gata si pitika mea.
Detman is offline   Reply With Quote
Old 25-03-10, 22:00   #1468
morpheusmaster

Stage 5
 
morpheusmaster's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 5,966
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[PARTICIPANT CURSE]
[Fiat]
[SKODA]
Default Re: Seicento - NT O5 YRJ

Quote:
Originally Posted by alex_____ View Post
cand e gata ?
Tinere vad ca esti din Roman ia baga mai multe detalii despre tine pe PM sau pe threadul Roman. Intotdeauna in cautare de noi membri ai comunitatii. Cand e gata? Cand vrea PLM!

Quote:
Originally Posted by crazy rock View Post
ai dreptate bogdan nu ma refeream la el ma refeream in general
True...

Quote:
Originally Posted by BogdanWRC View Post
deci e colantata..pai sa stii ca exista si lac mat..e putin mai scump ca si lacul obisnuit..si nah..ma gandeam ca de ala ti-ai pus si vreo vopsea mai speciala..eu iti recomand sa renuntzi la colant..ca am mai multi preteni la care li sa cojit masina..si la fiecare spalare la jet..tot se dezlipeste..eu pana la koe nu apuc sa o vopsesc..doar barile care au fost afectate de iarna..in rest nu dispun d fonduri sa o vopsesc integral inca..dar cand se va intampla..culoarea va fi din gama de culori bmw..ori negru ori rosu..nu vand lsd`urile..nu era vorba niciodata de asa ceva..dar sa stii ca noi aducem un kit de lambo doors universale f asemanator cu lsd..la super pret ..daca te intereseaza detalii da-mi un pm si vb..si te astept la koe bafta in continuare cu proiectul
Bogdan man, ai inteles total gresit. E fuller, primer, baitz (cum vrei sa ii spui)....e chestia aia care se da inainte de vopsea ca sa prinda vopseaua bine ...deci nu e colant, nu e vopsea, nu e lac mat e fuller (primer). Cat despre LSD, ar merge bine, ar fi mortal (da...) dar nu sunt bani nici sa'mi fac nevoile la wc public...vin la tine la KOE si te salut ...ne cunoastem oficial. Te salut, spor maxim cu masina si sa o vedem in TOP SHAPE cat mai curand.

Quote:
Originally Posted by Detman View Post
zici ca la KOE esti in Cluj?? mortal... pana atunci sper sa fie gata si pitika mea.
Correct scris, la KOE is in CLUJ dar nu cred ca sunt cu masina...desi...mai stii??? (dar cu ea under construction sigur nu mai apar pe nicaieri)...om vedea

Km atat...gtg...keep in touch
morpheusmaster is offline   Reply With Quote
Old 26-03-10, 16:31   #1469
crazy rock

Stage 4
 
crazy rock's Avatar
 
Join Date: Oct 2009
Posts: 177
Default Re: Seicento - NT O5 YRJ

mai pune si u man poze cu ``buburuza``
crazy rock is offline   Reply With Quote
Old 26-03-10, 17:22   #1470
morpheusmaster

Stage 5
 
morpheusmaster's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 5,966
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[PARTICIPANT CURSE]
[Fiat]
[SKODA]
Default Re: Seicento - NT O5 YRJ

Quote:
Originally Posted by crazy rock View Post
mai pune si u man poze cu ``buburuza``
Poza cu...
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	pozacububuruza.jpg
Views:	77
Size:	6.1 KB
ID:	1389323  
morpheusmaster is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -