Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > FIAT > Masina mea Fiat

Reply
 
Thread Tools
Old 18-02-10, 10:47   #1306
morpheusmaster

Stage 5
 
morpheusmaster's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 5,966
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[PARTICIPANT CURSE]
[Fiat]
[SKODA]
Default Re: Seicento - NT O5 YRJ

Cotrobaind aiurea pe forum...dau de tipu' asta...WTF???
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	wtf.jpg
Views:	305
Size:	74.0 KB
ID:	1321089  
morpheusmaster is offline   Reply With Quote
Old 18-02-10, 10:54   #1307
Andrey_FL
Old School Cars

Stage 5
 
Andrey_FL's Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 2,343
Member of:
[VW]
[DACIA]
[Old School Cars]
[4Rally]
Default Re: Seicento - NT O5 YRJ

daca ar fi fost user nou as fi zis ca e mana lui Sageata , dar asa nu stiu ....
Andrey_FL is offline   Reply With Quote
Old 18-02-10, 11:00   #1308
aleks

General Supervisor

Stage 5
 
aleks's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 17,791
Member of:
[Super Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
[MERCEDES]
[2 Roti]
[ALFA ROMEO]
Default Re: Seicento - NT O5 YRJ

Ai fani, adică maşina ta are
Habar n-am cine-i omul
aleks is offline   Reply With Quote
Old 18-02-10, 16:38   #1309
mba

Stage 5
 
mba's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 1,658
Member of:
[Freehand Design Usergroup]
[Virtual Tuning 3D]
[Fiat]
[VW]
[Old School Cars]
Default Re: Seicento - NT O5 YRJ

iam trimis acum un pm lui rebel_one legat de semnatura ) ...
masina ta, masina ta.... da e desenu meu )


ceva progrese?? poze am inteles ca nu mai puneti.. da macar cam ce ati mai facut ? :-w
__________________


Build the car you want, not the car the internet wants.
mba is offline   Reply With Quote
Old 18-02-10, 16:54   #1310
morpheusmaster

Stage 5
 
morpheusmaster's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 5,966
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[PARTICIPANT CURSE]
[Fiat]
[SKODA]
Default Re: Seicento - NT O5 YRJ

Quote:
Originally Posted by mba View Post
iam trimis acum un pm lui rebel_one legat de semnatura ) ...
masina ta, masina ta.... da e desenu meu )


ceva progrese?? poze am inteles ca nu mai puneti.. da macar cam ce ati mai facut ? :-w
=)) Iam trimis si eu azi dimineata PM sa ma lamureasca si pe mine mai mult cu ce scrie dupa poza ca faptul ca are my future actual car flancata de 2 subwoofere ca semnatura nu ma deranjeaza...(GIZ! I have fans!!! HIIIBII GIIBI!!!) dar nu eram sigur daca e de bine sau de rau ca e acolo. Ma gandesc ca poate vrea sa o fure dupa ce e gata sau....i do no...play magic Vodoo with my car!! ) Acum ca iai trimis si tu mesaj ( si pun pariu k nu esti singurul) o sa se sperie saracu' sigur )

--------
Legat de progrese...poze nu mai punem, serios! O sa fie o ceremonie privata de lansare la standul PLM TUNING din cadrul TD. De aia cum vedeti pe la tv, dezvelire, sampanie chestii. Pana atunci masina o sa umble camuflata & stuff, poze doar spion daca o sa mai apara. Nimic mai mult...in rest ce sa mai spunem? La masina se lucreaza, progrese se fac...incercati sa va dati si voi seama din moralul meu daca e de bine sau e de rau...sau vreti sa va zic ca ARATA DEMENTIAL!!! Ca am sa va lipesc maxilarul inainte sa o vedeti ca altfel il culegeti de pe jos!!! Chestii de genu???

Hai vam salutat! Aveti putintica rabdare si voi...ca daca eu mai pot, puteti si voi )
morpheusmaster is offline   Reply With Quote
Old 18-02-10, 22:18   #1311
aleks

General Supervisor

Stage 5
 
aleks's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 17,791
Member of:
[Super Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
[MERCEDES]
[2 Roti]
[ALFA ROMEO]
Default Re: Seicento - NT O5 YRJ

Mamă frate, ăsta īşi pierde minţile, serios
Fratee, stai calm tată că nu se īntāmplă nimic rău, şi nici nimic spectaculos de bine, doar o transformare normală
Īţi promit că după ce e gata şi te bucuri de ea cum trebuie, tot tacāmul, īţi mai fac o surpriză plăcută, cāteva zile după
aleks is offline   Reply With Quote
Old 19-02-10, 00:29   #1312
db_freak

Stage 5
 
db_freak's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 767
Member of:
[Fiat]
[VW]
Default Re: Seicento - NT O5 YRJ

fu...ui timpul masii , heh cati oameni asteapta sa vada produsul finit , dar macar cand e gata sa faci vreo 100 de poze cu fiecare unghiulet si detaliu .... faci?faci?faci?
__________________
Dezmembrez BMW E34
Ce imi Consuma timpul
VW Golf MK1 sau BMW E30
db_freak is offline   Reply With Quote
Old 19-02-10, 00:46   #1313
morpheusmaster

Stage 5
 
morpheusmaster's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 5,966
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[PARTICIPANT CURSE]
[Fiat]
[SKODA]
Default Re: Seicento - NT O5 YRJ

Quote:
Originally Posted by morpheusmaster View Post
=)) Iam trimis si eu azi dimineata PM sa ma lamureasca si pe mine mai mult cu ce scrie dupa poza ca faptul ca are my future actual car flancata de 2 subwoofere ca semnatura nu ma deranjeaza...(GIZ! I have fans!!! HIIIBII GIIBI!!!) dar nu eram sigur daca e de bine sau de rau ca e acolo. Ma gandesc ca poate vrea sa o fure dupa ce e gata sau....i do no...play magic Vodoo with my car!! ) Acum ca iai trimis si tu mesaj ( si pun pariu k nu esti singurul) o sa se sperie saracu' sigur )

--------
Legat de progrese...poze nu mai punem, serios! O sa fie o ceremonie privata de lansare la standul PLM TUNING din cadrul TD. De aia cum vedeti pe la tv, dezvelire, sampanie chestii. Pana atunci masina o sa umble camuflata & stuff, poze doar spion daca o sa mai apara. Nimic mai mult...in rest ce sa mai spunem? La masina se lucreaza, progrese se fac...incercati sa va dati si voi seama din moralul meu daca e de bine sau e de rau...sau vreti sa va zic ca ARATA DEMENTIAL!!! Ca am sa va lipesc maxilarul inainte sa o vedeti ca altfel il culegeti de pe jos!!! Chestii de genu???

Hai vam salutat! Aveti putintica rabdare si voi...ca daca eu mai pot, puteti si voi )
Quote:
Originally Posted by aleks View Post
Mamă frate, ăsta īşi pierde minţile, serios
Fratee, stai calm tată că nu se īntāmplă nimic rău, şi nici nimic spectaculos de bine, doar o transformare normală
Īţi promit că după ce e gata şi te bucuri de ea cum trebuie, tot tacāmul, īţi mai fac o surpriză plăcută, cāteva zile după
Aaaaaaaaaaa....eu glumeam cu absolut tot ce am scris in postul respectiv...era o caterink, un pamflet...nu prea sa inteles asta, nu? Damn it. (moi fi tzacanit eu oleaca ca numai asta mananc, respir, visez...dar totusi nu vreau sa ajung la Top100Posturi tari cu "ceremonie privata de lansare") )

Quote:
după ce e gata şi te bucuri de ea cum trebuie, tot tacāmul, īţi mai fac o surpriză plăcută, cāteva zile după
Da, stiu ) imi trimiti nota de plata de la psihiatru' right? Eu ma destind cu masina, pe tine tre sa te trimit la day spa, masaj erotic, psihiatru ca sa scapi de stricaciunile provocate de mine la nivel nervos ) (lam innebunit si eu pe el ) )...(glumim loome)

P.S. Nu mai bine'ti fac un plin la masina? (vezi ca glumesc, sa nu o iei de buna)

Last edited by morpheusmaster; 19-02-10 at 01:07.
morpheusmaster is offline   Reply With Quote
Old 19-02-10, 07:38   #1314
aleks

General Supervisor

Stage 5
 
aleks's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 17,791
Member of:
[Super Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
[MERCEDES]
[2 Roti]
[ALFA ROMEO]
Default Re: Seicento - NT O5 YRJ

Nu, e chiar pe bune cadoul şi e virtual, să-i spun aşa, nu e ceva palpabil, răbdare pāna după lansare
aleks is offline   Reply With Quote
Old 19-02-10, 15:40   #1315
babone
Honda Driver

Stage 5
 
babone's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 918
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Honda]
Default Re: Seicento - NT O5 YRJ

aoleu ca departe mai e TD-u asta,abia astept sa vad si eu ce bijuterie iese si sa-mi povesteasca bogdan la o gura de suc cat a putut el sa astepte ).poate apoi cine stie bag si eu buburuza alba in garaj la PLM
babone is offline   Reply With Quote
Old 19-02-10, 22:51   #1316
aleks

General Supervisor

Stage 5
 
aleks's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 17,791
Member of:
[Super Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
[MERCEDES]
[2 Roti]
[ALFA ROMEO]
Default Re: Seicento - NT O5 YRJ

Buburuza mai are nişte hopuri de trecut, săptămāna viitoare e o săptămānă de foc, efectiv nu se va lucra decāt la ea 14-16 ore pe zi, dar tot săptămāna viitoare pleacă de la noi din hală la vopsit şi sper să fie cea mai frumoasă lucrare a noastră de pānă acum
aleks is offline   Reply With Quote
Old 19-02-10, 23:29   #1317
morpheusmaster

Stage 5
 
morpheusmaster's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 5,966
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[PARTICIPANT CURSE]
[Fiat]
[SKODA]
Default Re: Seicento - NT O5 YRJ

Quote:
Originally Posted by babone View Post
aoleu ca departe mai e TD-u asta,abia astept sa vad si eu ce bijuterie iese si sa-mi povesteasca bogdan la o gura de suc cat a putut el sa astepte ).poate apoi cine stie bag si eu buburuza alba in garaj la PLM
Numai maine nu'i TD dar incep lucrurile sa se limpezeasca. Sper ca masina in forma finala sa nu dezamageasca la nici 1 capitol. De modelling mam convins, Aleks este un maestru, chiar nu credeam ca bara fata (ce am vazut pana in prezent) o sa iasa atat de bine (abateri nesemnificative fata de desen si practic chestii imposibile). Acum frica mea ramane la finisaje si vopsea. Am o frica cu vopseauaaaaaa in special...mama mama! Nu va dati seama! Vopsitul masinii e puntea! Daca iese bine vopseaua, o sa am orgasme multiple pana la TD si dupa...dar daca nu iese, visul sa spart, sa terminat totul acolo! Totul!!! Am temerile astea probabil si din cauza faptului ca am mai trecut printrun esec la capitolul paint...dar am incredere in Andrei si in recomandarea lui (pana la proba contrarie ), glumesc...sper sa nu fie cazul) Babone man, te astept cu cea mai mare placere la stand la PLM sa te serversc cu un Prigat de Bihor, licoarea magica a PLMistilor.

Quote:
Originally Posted by aleks View Post
Buburuza mai are nişte hopuri de trecut, săptămāna viitoare e o săptămānă de foc, efectiv nu se va lucra decāt la ea 14-16 ore pe zi, dar tot săptămāna viitoare pleacă de la noi din hală la vopsit şi sper să fie cea mai frumoasă lucrare a noastră de pānă acum
Ca tot vorbim de buburuza aici, maine o sa primeasca urmatoarele (deabea astept): semnalizari smoked, NOI, radiator, NOU, faruri NOI (cu lupele actuale), stopuri noi, deabea astept! Am zis cumva stopuri??? Daaaaaaa...in sfarsit fratilor, dupa o luna de asteptari, dupa multe urcusuri si coborasuri in sfarsit am pus mana pe o raritate printre cunoscatori: stopuri de Fiat Seicento de la FK, modelul pe negru. Ce pot sa spun? Astazi era sa pierd trenul spre casa pentru ele dar si asa se merita din plin. Is superbe, chiar nu ma asteptam sa fie asa frumoase si frumos lucrate. Deabea astept maine sa ma duc la garaj sa le montez asa de forma sa vad cum dau ( ca oricum pana e gata gata le las actualele dar sa vad daca au aceiasi dimensiune, sa nu avem dupa probleme). Pozele is de kko, telefonul meu e de kko dar pe masina o sa fie alaturi de evacuare cireasa de pe tortul posteriorului! (evacuare care domnul Andi aka PLM SOUND...& ocasional welder a terminato...SPER!)

Mah...iar vam plictisit cu zece mii de randuri inutile, mai scurt era sa pun 3 poze si sa zic Enjoy...asta este...trebuie si eu din cand in cand sa ma mai spovedesc, nu? ) Gata...am plekt la somn, maine la PLM!

P.S. Poate o sa apara ceva poze spion so stay tooned!
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	Imagine(565).jpg
Views:	66
Size:	32.9 KB
ID:	1323863   Click image for larger version

Name:	Imagine(566).jpg
Views:	68
Size:	24.7 KB
ID:	1323864   Click image for larger version

Name:	Imagine(567).jpg
Views:	68
Size:	26.6 KB
ID:	1323865  

morpheusmaster is offline   Reply With Quote
Old 20-02-10, 09:13   #1318
aleks

General Supervisor

Stage 5
 
aleks's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 17,791
Member of:
[Super Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
[MERCEDES]
[2 Roti]
[ALFA ROMEO]
Default Re: Seicento - NT O5 YRJ

Făra poze spion, menţine puţin surpriza, eu reuşesc să-mi ţin maşina departe de curioşi de 1 an de zile şi tu nu poţi 2 săptămāni acolo?
De aia ne străduim pentru 4tdays atāt, nu?

Last edited by aleks; 20-02-10 at 09:16.
aleks is offline   Reply With Quote
Old 20-02-10, 10:37   #1319
RapJustin
NoSpeedLimit Romania Club Member

Stage 5
 
RapJustin's Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 972
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[FOTO]
Default Re: Seicento - NT O5 YRJ

Frumoase stopurile dar abia ast sa vad masina
RapJustin is offline   Reply With Quote
Old 20-02-10, 11:30   #1320
Andrey_FL
Old School Cars

Stage 5
 
Andrey_FL's Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 2,343
Member of:
[VW]
[DACIA]
[Old School Cars]
[4Rally]
Default Re: Seicento - NT O5 YRJ

Quote:
Originally Posted by morpheusmaster View Post
Am temerile astea probabil si din cauza faptului ca am mai trecut printr-un esec la capitolul paint...dar am incredere in Andrei si in recomandarea lui (pana la proba contrarie ), glumesc...sper sa nu fie cazul)
Man , stai linistit .Masina ta va pleca de aici pregatita de show...Iti promit asta...Si ca sa vezi ca am dreptate , o sa fac voo-doo si incantatii sa fie soare afara sa iti poti admira culoarea minim 3 ore )
Va fi o masina cum nu sunt prea multe in tara...
O parte din trupa a terminat modificarile la masini , dar in vara-toamna o sa avem gasca mare pentru show-uri(Nicu , eu , Cristy , Andy , Aleks , tu) , cu masini tunate extrem , cu masini modificate simplu , dar cu gust , cu masini mai vechi , dar tunate , cu masini mai vechi , dar reconditionate , cu muzica , cu cai si interioare...Ce sa mai , tot ce vrei sa vezi modificat la o masina , le vei gasi la stand PLM...Atunci va fi si mai mare dragul de a merge la evenimente..
__________________
Crazy Customs Onesti

Last edited by Andrey_FL; 20-02-10 at 11:33.
Andrey_FL is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -