Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > FIAT > Masina mea Fiat

Reply
 
Thread Tools
Old 14-03-10, 20:16   #1396
morpheusmaster

Stage 5
 
morpheusmaster's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 5,966
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[PARTICIPANT CURSE]
[Fiat]
[SKODA]
Default Re: Seicento - NT O5 YRJ

Pacat ca din cauza ironiilor unor tarani, pleci acasa dezamagit, suparat si fara chef de a continua. Is satul de ironii si glume proaste referitor la statura ei sau a persoanei mele. As avea un mesaj dar mai bine nu'mi bat capu'...si asa nu conteaza. Sa va fie rusine oricum.

Quote:
Originally Posted by SV25MBN View Post
1. A aparut si masina ta in reportajul prezentat de ProTV acum 2 minute
2. Ma bucur ca ai reusit sa termini masina macar in mare parte ca sa poti fi prezent la salon. Am vrut sa ma bag in seama sa schimbam 2 cuvinte dar erai inconjurat de multi alti oameni care iti puneau diverse intrebari iar eu ma cam grabeam. M-am invartit oricum minute bune pe langa ea si celelalte de la PLM Tuning. Aleks era cam ocupat si savura sandwichul ala la el in masina (el cred ca era), asa ca nu am avut cu cine vorbi la voi la stand. Oricum, frumoase exemplare si buna localizare (asta banuiesc ca e meritul lui Aleks).
Mult succes in continuare cu masina frate si sa fii sigur ca va arata demential cand va fi gata
Pacat...miar fi facut placere.

Quote:
Originally Posted by my_name_speed View Post
salut din partea mea tot respectul pt munk am stat la tine la stand si am admirato cred ca cel putin 30 de minute imi place masina mult am vrut sa vin sa ne salutam fc2fc dar am avut o retzinere pt k nu am vb nici pe forum dar iti urmaresc des evolutia masinii tale
Masina arata intr-un mare fel nu ma asteptam sa vi cu ea cand am intrat si mi-am aruncat ochii prin multime si am vazut buburuza alba am ramas:O am zis k nu este adevarat ceea ce vad felicitari si tot respectul din partea mea am sa pun si niste poze cu masina dar cand am sa le scot k acum nu am timp.Poate la alta expo o sa ne cunoastem dak o sa am mai mult curaj sa vin la tine.sper sa ajungi cu bn acasa si sa continui ce ti-ai propus cu proiectul numai bn si drum bun.RESPECT TOTAL
Multumesc din suflet. Ma bucur ca iti place. Dar pana cand nu am sa o stiu eu facuta cum trebuie si vopsita, lacuita, tot tot tot...nu am sa ma pot linisti.

Quote:
Originally Posted by D0ryN View Post
Apare in videoul asta standul PLM de pe la 1:05
) ms man. Caut reportajul facut de ProTv (am auzit ca a dato...mai multi miau zis)...intamplarea a fost sa fie a mea. Erau altele mult mai speciale care probabil meritau...

Over&Out!

Lateredit: CLCK AICI pentru articolul dp ProTv. (secunda 40).
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	plm.jpg
Views:	141
Size:	36.7 KB
ID:	1365391  

Last edited by morpheusmaster; 14-03-10 at 20:38.
morpheusmaster is offline   Reply With Quote
Old 14-03-10, 20:53   #1397
SV25MBN
Chevrolet Driver

Stage 5
 
SV25MBN's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 3,181
Member of:
[Opel]
[CHEVROLET]
Default Re: Seicento - NT O5 YRJ

Quote:
Originally Posted by morpheusmaster View Post
Pacat ca din cauza ironiilor unor tarani, pleci acasa dezamagit, suparat si fara chef de a continua. Is satul de ironii si glume proaste referitor la statura ei sau a persoanei mele. As avea un mesaj dar mai bine nu'mi bat capu'...si asa nu conteaza. Sa va fie rusine oricum.
Ce s-a intamplat ?
SV25MBN is offline   Reply With Quote
Old 14-03-10, 22:08   #1398
plictisit

Stage 5
 
plictisit's Avatar
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 5,135
Member of:
[Moderators]
[Observator 4tuning]
[PARTICIPANT CURSE]
[Inferno Motorsport]
[Echipa de sprijin]
[4Rally]
Default Re: Seicento - NT O5 YRJ

morph finally ne-am intalnit in persoana bafta cu masina, sa se schimbe din ce in ce mai mult !
plictisit is offline   Reply With Quote
Old 14-03-10, 22:28   #1399
GyGy
Banned

Stage 4
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 181
Member of:
[Unknown Racers]
Default Re: Seicento - NT O5 YRJ

Te-am vazut si eu , ce sa zic masina a iesit super frate si te respect ptr munca ta , si nu te lua dupa lume si mergi mai departe , fale in ciuda, multa bafta in continuare
GyGy is offline   Reply With Quote
Old 14-03-10, 22:42   #1400
DB77VLY

Stage 4
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 196
Default Re: Seicento - NT O5 YRJ

La cati tarani am vazut astazi era imposibil sa nu se auda vorbe si despre masina ta... Incepand de la masinile din salon, pana la drift cand iara au venit taranii de la cucuiata din deal sa zica : "ce dracu ca d-asta faceam si eu cu dacia pe izlaz" spargand seminte peste tot. Am vazut-o pe viu, a iesit bine, se vede ca mai e de lucru, daaaar, ai facut tot ce ai putut pt. 4TD, felicitari tie si echipei PLM Tuning care a muncit din cate am citit/vazut enorm sa aduca masina in stadiul asta asa de repede. Succes in continuare Morph, si la cat mai multa sanatate si cash sa poti sa termin proiectul asa cum vrei tu.
__________________
Ex : Fiat Bravo 2001, 1.6 16V
Now: Alfa Romeo 147, 1.6 TS
DB77VLY is offline   Reply With Quote
Old 14-03-10, 23:34   #1401
kiry
Banned

Stage 5
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 573
Member of:
[Opel]
Default Re: Seicento - NT O5 YRJ

salutare Morph, scuze ca nu am apucat sa te salut cand am plecat, speram sa ne intalnim la drift, dar la inghesuiala aia...oricum spor la treaba si astept sa o vad finisata :> numai bine!
kiry is offline   Reply With Quote
Old 15-03-10, 00:09   #1402
morpheusmaster

Stage 5
 
morpheusmaster's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 5,966
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[PARTICIPANT CURSE]
[Fiat]
[SKODA]
Default Re: Seicento - NT O5 YRJ

Quote:
Originally Posted by SV25MBN View Post
Ce s-a intamplat ?
Nu conteaza, nu are importanta.

Quote:
Originally Posted by plictisit View Post
morph finally ne-am intalnit in persoana bafta cu masina, sa se schimbe din ce in ce mai mult !
Ce'i prea mult strica. Toate si in orice au o limita. O sa fie si aici dar pana atunci mai este. Ms fain si multa bafta si tie, ne vedem la monomarca.

Quote:
Originally Posted by GyGy View Post
Te-am vazut si eu , ce sa zic masina a iesit super frate si te respect ptr munca ta , si nu te lua dupa lume si mergi mai departe , fale in ciuda, multa bafta in continuare
Apreciez mult. Totusi...puncte puncte puncte

Quote:
Originally Posted by DB77VLY View Post
La cati tarani am vazut astazi era imposibil sa nu se auda vorbe si despre masina ta... Incepand de la masinile din salon, pana la drift cand iara au venit taranii de la cucuiata din deal sa zica : "ce dracu ca d-asta faceam si eu cu dacia pe izlaz" spargand seminte peste tot. Am vazut-o pe viu, a iesit bine, se vede ca mai e de lucru, daaaar, ai facut tot ce ai putut pt. 4TD, felicitari tie si echipei PLM Tuning care a muncit din cate am citit/vazut enorm sa aduca masina in stadiul asta asa de repede. Succes in continuare Morph, si la cat mai multa sanatate si cash sa poti sa termin proiectul asa cum vrei tu.
Don't get me started cu taranii. Ba deci era unu azi la drift...frate daca nu zicea din 3 in 3 secunde "ba! Ala e DOBRE! Is prieten cu el ba, e cel mai tare de la noi din club. Hai dobreee!!! Dobreeee!!!" Numai asta zicea...nu ma intelegeti gresit dar amic, fan, simpatizant is si eu cu multi dar nu trancan asta ca o masina stricata de fiecare data cand is langa gard. Era exact ca unu din ala care e in sala de cinema si comenta filmu cu voce tare si mai rontaia si popcorn de sa auda toata sala. PENIBIL IN PUI MEI! Asa ca miam luat frumos bagajelu si mam mutat in gasca celor fugariti de jandarmi. Serios...am fost inconjurat de cativa care stiau si taceau dar si de multi cocalari care vorbeau in plus si care erau sub orice critica...dar in schimb nu imi controla nimeni buzunarele, nu il auzeam pe moara hodorogita (nu era doar 1 stati linistiti...)...nu imi intra praful in ochi, vedeam partea cea mai importanta.

Quote:
Originally Posted by kiry View Post
salutare Morph, scuze ca nu am apucat sa te salut cand am plecat, speram sa ne intalnim la drift, dar la inghesuiala aia...oricum spor la treaba si astept sa o vad finisata :> numai bine!
Salut salut...eu am fost in coltul dreapta spate cum priveai pista din pozitia 'standard'. De acolo vedeai cel mai frumos...dar din cand in cand te mai fugarea jandarmu...

Vorbim...Va salut pe toti cu respect.
morpheusmaster is offline   Reply With Quote
Old 15-03-10, 00:28   #1403
quick_5hifter

Stage 5
 
quick_5hifter's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 4,692
Member of:
[Moderators]
[Xtreme Club Emotion]
[DAEWOO]
[Toyota]
[Opel]
Default Re: Seicento - NT O5 YRJ

Pai bine-bine.... si premiu (premii)? Sa nu zici ca nu te-ai inscris la ”Best Work Effort”... si daca te-ai inscris, sa nu zici ca nu ai castigat Daca nu tu, atunci unde?
__________________
https://i1195.photobucket.com/albums/aa389/quick_5hifter/w191180452small-1.jpg
quick_5hifter is offline   Reply With Quote
Old 15-03-10, 00:33   #1404
bogddanel

Stage 5
 
bogddanel's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 394
Default Re: Seicento - NT O5 YRJ

Quote:
Originally Posted by morpheusmaster View Post
Pacat ca din cauza ironiilor unor tarani, pleci acasa dezamagit, suparat si fara chef de a continua. Is satul de ironii si glume proaste referitor la statura ei sau a persoanei mele. As avea un mesaj dar mai bine nu'mi bat capu'...si asa nu conteaza. Sa va fie rusine oricum.

Deci daca te mai aud asa, sa mor daca nu ma supar, si rau de tot...
De ce asculti orice dobitoc care trece pe langa tine, sau care sta langa tine...(stii tu)?
Bogdan, oamenii care cunosc cate ceva, AU O PLACERE SA VADA MASINA TA, AU O PLACERE SA VADA BONDARUL ALA
Nu sunt cel mai fin cunoscator, nu sunt cel mai apropiat om tie, dar nu uita reactia mea(si nu cred k sunt singurul cu o reactie asemanatoare), la vederea masinii. Aia ar trebuii sa te faca sa mergi mai departe, oricat de greu ar fi.

P.S. Maine alte cateva poze, facute cu profi-urile
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	P3100030.JPG
Views:	66
Size:	2.93 MB
ID:	1366179   Click image for larger version

Name:	P3110249.JPG
Views:	86
Size:	3.03 MB
ID:	1366180   Click image for larger version

Name:	P3110250.JPG
Views:	63
Size:	3.04 MB
ID:	1366181  

Click image for larger version

Name:	P3110330.JPG
Views:	102
Size:	3.10 MB
ID:	1366182   Click image for larger version

Name:	P3110331.JPG
Views:	73
Size:	3.14 MB
ID:	1366183   Click image for larger version

Name:	P3110332.JPG
Views:	62
Size:	3.13 MB
ID:	1366184  

Click image for larger version

Name:	P3110333.JPG
Views:	62
Size:	3.06 MB
ID:	1366185   Click image for larger version

Name:	P3110334.JPG
Views:	167
Size:	3.08 MB
ID:	1366186   Click image for larger version

Name:	P3110335.JPG
Views:	114
Size:	3.26 MB
ID:	1366187  

__________________
Visez mult, dar este visul meu...
bogddanel is offline   Reply With Quote
Old 15-03-10, 00:36   #1405
morpheusmaster

Stage 5
 
morpheusmaster's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 5,966
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[PARTICIPANT CURSE]
[Fiat]
[SKODA]
Default Re: Seicento - NT O5 YRJ

Quote:
Originally Posted by quick_5hifter View Post
Pai bine-bine.... si premiu (premii)? Sa nu zici ca nu te-ai inscris la ”Best Work Effort”... si daca te-ai inscris, sa nu zici ca nu ai castigat Daca nu tu, atunci unde?
Lasa ma premiile ca nu o fac pentru premii si diplome. O fac pentru mine, particip de placere, particip sa ma vad cu lumea si sa mai schimb pareri, sa expun ceva...acum zimi ce crezi despre acest "ceva"! Astept parerea ta ca pe iepurasu de paste )...aseara am facut pe drq/4 si am facut rost de poze ca sa o vezi tu cat mai repede ) si acu tu ma intrebi de premii (vezi ca scriu in gluma)???? Ca fapt premiul respectiv la luat Astra aia cu valente de Audi si stopuri de Seat...masina care place multora si nu cumva sa am tupeu sa zic altcva. Ba ma doare fix la bascheti! Sa o fi pus aia pe forum toti sareau cu papagalu " Kitch Kitch Kitch "...acu premiati un Kitch pentru best work effort??? (stiu ca are thread...am vazut acolo...am vazut cum se lucreaza dar cand am vazut ce vrea sa fie am iesit si nu am mai intrat...e pierdere de imaginatie, timp si bani din start!) Nu mio bag pe a mea la inaintare...sunt altele duse la cheie care merita dar in nici un caz masina aia. Cand am auzit mia picat fata!!! Si ce daca a fost de munca??? Si ce??? Sa muncit atat sa se transforme o astra intrun audi...daca facea din astra aia grafica unica...si era acelasi proiect, la cum e lucrata (din tabla chestii) merita toate premiile din lume dar mie masina aia mi se pare un kitch mondial in ciuda tuturor DARURILOR care ar putea exista! Zi ma Alex de masina...mor aici, astept parerea ta! zii oricum o fi, de rau de bine, zii ca eu nu's de ala cu stersu posturilor daca zici de rau. (dar daca ma intrebi de premii inseamna ca o fi de bine, nu?)

P.S. Uite, acu a pus Bogdanel poze din belsug...ai de unde'ti forma o idee despre ce si cum o sa fie...astept (nu ma culc pana nu o citesc...si is terminat de oboseala si maine dimineata servici apoi facultate asa ca hurry up homie, adica prietene care ai stat acasa anu' asta...!)

Last edited by morpheusmaster; 15-03-10 at 00:39.
morpheusmaster is offline   Reply With Quote
Old 15-03-10, 00:36   #1406
bogddanel

Stage 5
 
bogddanel's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 394
Default Re: Seicento - NT O5 YRJ

Quote:
Originally Posted by quick_5hifter View Post
Pai bine-bine.... si premiu (premii)? Sa nu zici ca nu te-ai inscris la ”Best Work Effort”... si daca te-ai inscris, sa nu zici ca nu ai castigat Daca nu tu, atunci unde?
Tu ai sperante
I-am strigat yow lu' Gratian, intr-o liniste deplina: "Iara va dati mah premii intre voi?"
bogddanel is offline   Reply With Quote
Old 15-03-10, 02:06   #1407
aleks

General Supervisor

Stage 5
 
aleks's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 17,791
Member of:
[Super Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
[MERCEDES]
[2 Roti]
[ALFA ROMEO]
Default Re: Seicento - NT O5 YRJ

Desi am explicat tuturor celor care ne-au intrebat explic si aici, pe topicul lui Morph: masina lui s-a prezentat in standul nostru cu negativele matritelor in care se vor turna piesele finale, ceea ce ati vazut este doar schita, mulajul real al desenelor care ne-au mancat nervii si ficatii in ultimele multe saptamani.
Mai e mult pana la finalizarea efectiva, dar cand va fi gata masina va fi speciala intr-adevar.
aleks is offline   Reply With Quote
Old 15-03-10, 02:31   #1408
quick_5hifter

Stage 5
 
quick_5hifter's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 4,692
Member of:
[Moderators]
[Xtreme Club Emotion]
[DAEWOO]
[Toyota]
[Opel]
Default Re: Seicento - NT O5 YRJ

Eu am avut o vaga idee despre ce-a iesit, inca de la prima poza... trebuia doar sa citesc printre randuri.
Pai nu stiu cum sa incep... e vis! Facem cumva sa vad si eu masina live. Ma simt aproape la fel ca atunci cand am ajuns in Baia Mare, sa-mi iau Tico-ul de la maestrul Roby...
Chiar nu am cuvinte potrivite ca sa descriu masina. Este CA IN SCHITA!!! Stii ce inseamna asta? MISSION ACCOMPLISHED pentru tine si pentru cei ce s-au ocupat!
Multe proiecte arata bine pe ”foaie”. Unele ajung chiar sa arate binisor dupa executie. In cazul tau, pe foaie arata excelent, iar in realitate EXTRAORDINAR!
O sa zica ”ai nostri”: ce PLM stie el... dar din pacate pot macar sa presupun cam cata munca a necesitat un astfel de proiect. Eu ma chinui de 2 saptamani sa fac niste piese de cativa litri (ca volum) si nu le mai dau de capat, nu mai zic sa faci o intreaga masina....
De vreo 2 zile ma tot gandesc cum ar fi aratat Tico-ul meu langa masina ta.... acum, ca ti-am vazut si pozele, ma gandesc ca ar fi aratat nemaipomenit una langa alta, ambele in sprit-chit.... ar fi fost un fel de ”what tha fuck are those, maaan?”
A, si in legatura cu cei ce au reusit sa te supere.... tu chiar nu ai vazut cam ce fel de oameni erau??? Fii serios, nu incerc sa te incurajez ca stiu cat de suparator poate fi (crede-ma ca mi s-a intamplat si mie de nenumarate ori, de mult mai multe ori decat o sa ti se intample tie vreodata). Primul impuls este sa incerci sa le spui intr-o secunda cam ce inseamna sa pleci de la un Seicento ca sa ajungi la CE AI TU. Si crede-ma:
1)Nu-ti ajunge o secunda, sunt multe de spus;
2)Chiar daca apuci sa spui tot, o parte din ei vor zice la final: ”da nu mai bine iti luai un bemveu?” (sau ceva de genul, dar oricum sunt convins ca ai inteles ideea)
3)Chiar daca apuci sa spui tot si sa faci prostu sa inteleaga, sa-ti admire masina dupa ce a aflat ce si cum.... mai stai 2-3 minute si apare alt prost
Deci nu incerca sa gasesti o solutie, concluzia e numai una (si mie mi-a luat mult sa ma obisnuiesc cu ea): nu ti-ai facut masina pentru ORICINE. Cei ce nu o apreciaza nu au voie sa-si dea cu parerea. Pregateste-te, vor fi multi, la semafor, in parcari, la show-uri... dar la un moment dat o sa-ti dai seama ca ei nu sunt decat un cliseu, o gluma proasta, o intruziune nedorita in lumea asta care nu e pe intelesul tuturor. Ei te percep pe tine exact cum ii percepi tu pe cei cu BMW Diesel cu sticker ////M, eleron de uscat rufe, aripioara de rechin si sticker cu NOS sub stickerul cu GPL (where available). Dar hai ca deja le dam prea multa atentie

Cea mai mare surpriza (neplacuta, din pacate) pentru mine este ca nu ai luat premiul ”Best Work Effort”. O sa studiez problema, chiar sunt curios cine a putut sa te detroneze. Iar daca intr-adevar a facut-o pe nedrept... sa le fie rusine! Si lui, si celor ce l-au premiat!

Daca te consoleaza cu ceva, sa stii ca meritai pe deplin premiul, dar se pare ca juriul nu stie ce se afla in spatele a ceea ce se vede. Las-o asa, oricum sunt vorbe goale, vei vedea data viitoare ca n-ai muncit degeaba.
PS: nici eu n-am muncit pentru cupe si diplome. Insa ele sunt un stimulent si o dovada in plus ca munca ta nu e in van. Ai rabdare si fa-ti loc pe rafturi!

Toate cele bune!
quick_5hifter is offline   Reply With Quote
Old 15-03-10, 03:14   #1409
aleks

General Supervisor

Stage 5
 
aleks's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 17,791
Member of:
[Super Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
[MERCEDES]
[2 Roti]
[ALFA ROMEO]
Default Re: Seicento - NT O5 YRJ

quick_5hifter, ca deobicei, realist si la obiect
Sincer noi o vedem ca o masina frumoasa la care mai avem de muncit, atunci cand va fi gata vom spera si la premii pentru ea, pana atunci a fost doar o zvacnire a noastra, o demonstratie de orgoliu a muncii pe care o depunem pentru a transforma un desen nerealist intr-o realitate dementa pe masina asta mica si ciudata
Sper sa reusesc sa o fac frumoasa cu adevarat, pana atunci ea intra din nou la lucru de spatamana viitoare
aleks is offline   Reply With Quote
Old 15-03-10, 08:35   #1410
morpheusmaster

Stage 5
 
morpheusmaster's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 5,966
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[PARTICIPANT CURSE]
[Fiat]
[SKODA]
Default Re: Seicento - NT O5 YRJ

Quote:
Originally Posted by quick_5hifter View Post
Eu am avut o vaga idee despre ce-a iesit, inca de la prima poza... trebuia doar sa citesc printre randuri.
Pai nu stiu cum sa incep... e vis! Facem cumva sa vad si eu masina live. Ma simt aproape la fel ca atunci cand am ajuns in Baia Mare, sa-mi iau Tico-ul de la maestrul Roby...
Chiar nu am cuvinte potrivite ca sa descriu masina. Este CA IN SCHITA!!! Stii ce inseamna asta? MISSION ACCOMPLISHED pentru tine si pentru cei ce s-au ocupat!
Multe proiecte arata bine pe ”foaie”. Unele ajung chiar sa arate binisor dupa executie. In cazul tau, pe foaie arata excelent, iar in realitate EXTRAORDINAR!
O sa zica ”ai nostri”: ce PLM stie el... dar din pacate pot macar sa presupun cam cata munca a necesitat un astfel de proiect. Eu ma chinui de 2 saptamani sa fac niste piese de cativa litri (ca volum) si nu le mai dau de capat, nu mai zic sa faci o intreaga masina....
De vreo 2 zile ma tot gandesc cum ar fi aratat Tico-ul meu langa masina ta.... acum, ca ti-am vazut si pozele, ma gandesc ca ar fi aratat nemaipomenit una langa alta, ambele in sprit-chit.... ar fi fost un fel de ”what tha fuck are those, maaan?”
A, si in legatura cu cei ce au reusit sa te supere.... tu chiar nu ai vazut cam ce fel de oameni erau??? Fii serios, nu incerc sa te incurajez ca stiu cat de suparator poate fi (crede-ma ca mi s-a intamplat si mie de nenumarate ori, de mult mai multe ori decat o sa ti se intample tie vreodata). Primul impuls este sa incerci sa le spui intr-o secunda cam ce inseamna sa pleci de la un Seicento ca sa ajungi la CE AI TU. Si crede-ma:
1)Nu-ti ajunge o secunda, sunt multe de spus;
2)Chiar daca apuci sa spui tot, o parte din ei vor zice la final: ”da nu mai bine iti luai un bemveu?” (sau ceva de genul, dar oricum sunt convins ca ai inteles ideea)
3)Chiar daca apuci sa spui tot si sa faci prostu sa inteleaga, sa-ti admire masina dupa ce a aflat ce si cum.... mai stai 2-3 minute si apare alt prost
Deci nu incerca sa gasesti o solutie, concluzia e numai una (si mie mi-a luat mult sa ma obisnuiesc cu ea): nu ti-ai facut masina pentru ORICINE. Cei ce nu o apreciaza nu au voie sa-si dea cu parerea. Pregateste-te, vor fi multi, la semafor, in parcari, la show-uri... dar la un moment dat o sa-ti dai seama ca ei nu sunt decat un cliseu, o gluma proasta, o intruziune nedorita in lumea asta care nu e pe intelesul tuturor. Ei te percep pe tine exact cum ii percepi tu pe cei cu BMW Diesel cu sticker ////M, eleron de uscat rufe, aripioara de rechin si sticker cu NOS sub stickerul cu GPL (where available). Dar hai ca deja le dam prea multa atentie

Cea mai mare surpriza (neplacuta, din pacate) pentru mine este ca nu ai luat premiul ”Best Work Effort”. O sa studiez problema, chiar sunt curios cine a putut sa te detroneze. Iar daca intr-adevar a facut-o pe nedrept... sa le fie rusine! Si lui, si celor ce l-au premiat!

Daca te consoleaza cu ceva, sa stii ca meritai pe deplin premiul, dar se pare ca juriul nu stie ce se afla in spatele a ceea ce se vede. Las-o asa, oricum sunt vorbe goale, vei vedea data viitoare ca n-ai muncit degeaba.
PS: nici eu n-am muncit pentru cupe si diplome. Insa ele sunt un stimulent si o dovada in plus ca munca ta nu e in van. Ai rabdare si fa-ti loc pe rafturi!

Toate cele bune!
Quick...am stat o ora treaz special pentru postu asta...da nu am mai rezistat. Acum dimineata 1 lucru, am sarit din pat si am inceput sa citesc. Cum a zis si Aleks, foarte bine punctat, chiar spot on! (as vrea si eu sa nu am talentu sa ma pierd in detalii)...so let's begin:
1) Multumesc!!! Din suflet! Parerea ta inseamna cat 1000 cuvinte. Daca vrei sa o vezi (live) pana o sa fie gata gata gata (mai dureaza), sapt asta daca ai drum in bucuresti sa ma anunti ca masina e in fata caminului meu. Vineri plec cu ea si o las la PLM si Dzeu stie cand mai vede lumina zilei.
2) Exact! Mission Acomplished! Cred ca aici a fost marea provocare, transpunerea. La detalii ai nevoie de rabdare si timp...dar ca sa transpui asa bine e nevoie de mai mult. Totusi MBA (care e cam suparat...lam mirosit eu) a observat o linie care nu e ca in desen ...eu cred ca arata mai bine asa cum e acum, oricum...multumit e putin spus. Nu'mi puteam imagina ca o sa fie CHIAR ASA!
3) Rau mia mai parut cand ai evaporat CPF ...exact, asa ar fi fost! Ar fi rupt gura targului, puse una langa cealalta ar fi atras mai multa lume ca cea mai cea masina. (nu asta conteaza acum). Am incercat sa dau de Antonyo pe la 4TD, nu lam gasit nici pe el nici masina...as fi vrut 2/3 poze cu Tico, acum ma gandesc ca e mai bine asa (fara ele)...cred ca pt tine nu erau chiar ”what tha fuck are those, maaan?”.
4) SPOT ON! M0ISTII aia sunt un CLISEU! Mam gandit ca si tine la o denumire generala a comportamentul lor si asta e cea mai buna denumire: CLISEU! Ma oftic...ca e o masina mica! Si desi e modificata cat nu sunt altele....e tratata cu ironiile si comentariile cretine ca atare. Si mam cam saturat sa'i tot aud pe toti aplaudicii care in viata lor nu au schimbat nici o pana sa tot comenteze d'eamp! Aseara si asa eram eu suparat ca sa terminat prea repede...ca toata lumea acasa...back 2 the real life...si vine cocostarcu constipat si ma ia la misto. Is constient man ca nu ai ce le spune dar totusi cu atat lam lovit "Ba, eu sunt in masina si tu ai vesta portocalie"...cred ca nu puteam sa'i spun intrun drive by mai bine de atat. Totusi mia stricat toata seara el si dupa mai vine si prietenul Andi si pune capac dar acolo nu cred ca e cu rea vointa.
5) About "best work effort"...uite in reportajul proTv si exact inainte sa apara masina mea langa golf rosu al lui sageata, un domn vb. despre cum a lucrat la o masina doar tabla&stuff. Acela este best work effort. Aici chiar nu vreau sa intru in dezbateri pt ca sigur nu imi ajung cuvintele si va si plictisesc (ca de obicei cu prea multe)...daca e sa punem proiectul meu vs proiectul ala (de parca altele nu ar mai fi fost) avem asa:
A. Opel Astra de transformat in Audi R8 vs Fiat Seicento de transformat in Unique Widebody Seicento
B. In final kitch vs originalitate.
C. Echipa mare si profi care dispune de resurse vs. echipa mica cu resurse extraordinar de limitate, David vs. Goliat
.....si ar mai fi motive dar nu pot sa spun ca nu a meritat premiul, pot spune doar ca nu sa meritat sa faci asa ceva. Dintro Astra, R8 (si doar aduce, cu un R8 mai degraba seamana TT lui Roby). Na...asta este. Pe mine sincer nu ma deranjeaza deloc dar daca e sa ma iau dupa cum spui tu...cam ai dreptate si poate pe undeva...ar fi fost loc de o mai buna jurizare (pentru cupa aia). Cupele, da, sunt un stimulent...dar pentru mine e la fel de buna si o diploma de participare, chiar mai putin de atat...un sticker cu numar de concurs de la eveniment. (toate stickerele primite pe la show pe unde am fost le am lipite pe interiorul garajului de acasa. Ala este "raftul meu"...dar poate o sa gasim loc si de cupitze ...) dar parca miar fi placut daca dadeau si diplome de participare. Pacat ca nu sau dat.

Toate cele bune si tie prietene si te astept oricand cu o vorba buna sau o critica dureroasa.

Quote:
Originally Posted by aleks View Post
quick_5hifter, ca deobicei, realist si la obiect
Sincer noi o vedem ca o masina frumoasa la care mai avem de muncit, atunci cand va fi gata vom spera si la premii pentru ea, pana atunci a fost doar o zvacnire a noastra, o demonstratie de orgoliu a muncii pe care o depunem pentru a transforma un desen nerealist intr-o realitate dementa pe masina asta mica si ciudata
Sper sa reusesc sa o fac frumoasa cu adevarat, pana atunci ea intra din nou la lucru de spatamana viitoare
Foarte adevarat!

Last edited by morpheusmaster; 15-03-10 at 08:42.
morpheusmaster is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -