Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > FIAT > Masina mea Fiat

Reply
 
Thread Tools
Old 15-03-10, 10:27   #1411
rebel_one
Daewoo Driver

Stage 2
 
rebel_one's Avatar
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 70
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Seicento - NT O5 YRJ

Nice and easy morph, asta e modul in care trebuie sa abordezi lucrurile, cred ca ai altceva mai important de facut decat sa asculti gurile rele. Chiar tu ai zis ca masina nu este inca gata. Deci fa o favoare celor care sunt de partea ta si asculta doar vorbele bune
Din punctul meu de vedere masina a iesit demential.Sincer sa fiu spatele stock la seicento nu ma incanta, la tine e transformat complet, arata foarte bine. Asa ca termina ceea ce ti-ai propus si nu da inapoi din cauza unor persoane care isi dau cu parerea doar ca sa nu taca din gura, ca sunt foarte multi care arunca vorbe fara sa gandeasca sau doar pt ca sunt invidiosi...stii cum e romanul nostru, daca el nu are, sa nu aiba nimeni :-j.Parerea mea e urmatoarea: pana nu o termini complet sa nu o mai expui (cu toate ca multi de aici de pe forum,printre care si eu sunt curiosi sa vada orice imbunatatire.Termina masina si lasa-i pe toti muti ) multa bafta si tine fruntea sus.
rebel_one is offline   Reply With Quote
Old 15-03-10, 10:34   #1412
morpheusmaster

Stage 5
 
morpheusmaster's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 5,966
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[PARTICIPANT CURSE]
[Fiat]
[SKODA]
Default Re: Seicento - NT O5 YRJ

Quote:
Termina masina si lasa-i pe toti muti
Cam asta am incercat sa facem nepunand nici o poza "din lucru" si prezentando la 4TD. Deabea astept sa fie gata. Eu nu pot spune ca ma grabesc, incercati putin sa va ganditi cum e fara masina 4 luni...singura masina. Daca as mai avea alta poate ar fi mai usor dar asa...credetima ca nu e usor deloc fara....si dupa 4 luni sa fii sigur ca mai urmeaza pe putin inca 3...nu e vb. ca is grabit, nu'mi permit sa fiu grabit in primul rand...dar e greu tare faraaaa! Cel mai bine stiu despre ce vorbesc cei lasati fara permis (3 luni)...eh...cum e? (inmultiti cu 2 experienta) si vb. dupa cine'i grabitu )...hai, va salut! Peace!
morpheusmaster is offline   Reply With Quote
Old 15-03-10, 11:00   #1413
sageata
Mercedes Driver

Stage 5
 
sageata's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 1,491
Member of:
[VW]
[NoSpeedLimit Romania Club]
[MERCEDES]
Default Re: Seicento - NT O5 YRJ

mooorphh!!! ma doare capuuuu'!!! ok. am fost tot timpul langa tine. cum naiba, nu stiu! esti o belea, ferice de femeia pe care o sa o ai. cand ai nevoie de sfaturi mai intreaba-ma. de-acum incolo, astept cu interes sa ne stresezi cu telefoane, mesaje, messenger, scrisori telegrame, porumbel si alte mijloace de comunicare. bafta in continuare si pune mana si munceste ca sa faci bani sa am ce manca si eu. spor la succesuri, prietene!
__________________
Dimensiunea maximă pentru o imagine în semnătură este de 500x100 pixeli. De aceea o fotografie cu motorul meu nu incape.

http://plmtuning.ro/
sageata is offline   Reply With Quote
Old 15-03-10, 11:07   #1414
coman razvan

Stage 5
 
coman razvan's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 6,892
Member of:
[Moderators]
[Colectionar Machete]
[DACIA]
[RENAULT]
Default Re: Seicento - NT O5 YRJ

Foarte tare aia mica pana acum! Cand o sa fie gata o sa rupa gura targului! Ma bucur ca am stat cu voi acolo pe jos ... sunteti toti de nota 10! Felicitari Bogdan si felicitari PLM!
coman razvan is offline   Reply With Quote
Old 15-03-10, 11:08   #1415
morpheusmaster

Stage 5
 
morpheusmaster's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 5,966
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[PARTICIPANT CURSE]
[Fiat]
[SKODA]
Default Re: Seicento - NT O5 YRJ

Quote:
Originally Posted by sageata View Post
mooorphh!!! ma doare capuuuu'!!! ok. am fost tot timpul langa tine. cum naiba, nu stiu! esti o belea, ferice de femeia pe care o sa o ai. cand ai nevoie de sfaturi mai intreaba-ma. de-acum incolo, astept cu interes sa ne stresezi cu telefoane, mesaje, messenger, scrisori telegrame, porumbel si alte mijloace de comunicare. bafta in continuare si pune mana si munceste ca sa faci bani sa am ce manca si eu. spor la succesuri, prietene!
Quote:
]mooorphh!!! ma doare capuuuu'!!! ok. am fost tot timpul langa tine. cum naiba, nu stiu!
Nici eu nu stiu cum naiba tot langa tine am ajuns ) nu stiu cum de am rezistat...

Quote:
esti o belea, ferice de femeia pe care o sa o ai.
Da...da.. ) Vedeti Vedeti??? Vam zis eu ca lam impresionat joi noaptea =))) IN SFARSIT A RECUNOSCUT!!!

Quote:
de-acum incolo, astept cu interes sa ne stresezi cu telefoane, mesaje, messenger, scrisori telegrame, porumbel si alte mijloace de comunicare.
Tu glumesti nu??? Eu ma asteptam sa'mi ziceti fix contrariu =)) Sau urmeaza un...NOI NU O SA ITI RASPUNDEM!!!

Spor si tie!!! Cumpara soricei si prinde spoilerele


Quote:
Foarte tare aia mica pana acum! Cand o sa fie gata o sa rupa gura targului! Ma bucur ca am stat cu voi acolo pe jos ... sunteti toti de nota 10! Felicitari Bogdan si felicitari PLM!
Atasez o poza cu "hostesa" tolanita . Restul is pe plmtuning.ro (nu punem aici sau pe principal...nu'si are rostu')
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	hostesa.JPG
Views:	199
Size:	3.15 MB
ID:	1366790  

Last edited by morpheusmaster; 15-03-10 at 11:13.
morpheusmaster is offline   Reply With Quote
Old 15-03-10, 12:23   #1416
pheerya

Stage 5
 
pheerya's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 1,663
Member of:
[Moderators]
[Freehand Design Usergroup]
[VW]
[BMW]
Default Re: Seicento - NT O5 YRJ

arata foarte bine pana acum...m-a impresionat "asta mica si neterminata"
dar stii deja...
uite si pozele promise
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	DSC_0627.jpg
Views:	139
Size:	49.0 KB
ID:	1366874   Click image for larger version

Name:	DSC_0630.jpg
Views:	174
Size:	80.2 KB
ID:	1366875   Click image for larger version

Name:	DSC_0631.jpg
Views:	88
Size:	75.6 KB
ID:	1366876  

Click image for larger version

Name:	DSC_0634.jpg
Views:	158
Size:	79.1 KB
ID:	1366877  
pheerya is offline   Reply With Quote
Old 15-03-10, 16:04   #1417
bau4rock

Stage 5
 
bau4rock's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 1,265
Default Re: Seicento - NT O5 YRJ

felicitari domnu ptr masina arata superb daca nu puneai mesajul in geam cu masina in contructii eu unu nu imi dadeam seama ca mai ai de lucrat la ea)p langa "celebra castigatoare" opelul a ta e bijuterie dar na suntem in romania si totul e p bani, super tare buburuza bafta in continuare
__________________
..::YM:bau_4rock|ORANGE:0754387192|CAR:golf 3::..
bau4rock is offline   Reply With Quote
Old 15-03-10, 18:15   #1418
aleks

General Supervisor

Stage 5
 
aleks's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 17,791
Member of:
[Super Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
[MERCEDES]
[2 Roti]
[ALFA ROMEO]
Default Re: Seicento - NT O5 YRJ

Quote:
Originally Posted by bau4rock View Post
felicitari domnu ptr masina arata superb daca nu puneai mesajul in geam cu masina in contructii eu unu nu imi dadeam seama ca mai ai de lucrat la ea)p langa "celebra castigatoare" opelul a ta e bijuterie dar na suntem in romania si totul e p bani, super tare buburuza bafta in continuare
Vorbind despre efortul depus, masina respectiva a fost mai intens lucrata decat a noastra.
trebuie sa recunoastem, bunul gust al respectivei lurari e total inexistent, dar lucrarea, munca efectiv depusa, e buna.
aleks is offline   Reply With Quote
Old 15-03-10, 18:43   #1419
bau4rock

Stage 5
 
bau4rock's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 1,265
Default Re: Seicento - NT O5 YRJ

decat d depui munca multa si buna pt nimic, mai bine mai putina si sa iasa ceva placut ochiului,ei na fiecare cu ale lui, sa nu mai incarcam topicul, felicitari asteptam produsul finit
bau4rock is offline   Reply With Quote
Old 15-03-10, 21:07   #1420
BANK$

Stage 4
 
BANK$'s Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 223
Default Re: Seicento - NT O5 YRJ

acum de aspect nici nu mai incape vorba ca e o opera de arta si original..dar am avut placerea si sa o aud turata....si suna la fel de frumos precum arata...bafta morph in continuare si felicitari tie si intregului PLM Tuning
__________________
BANK$ is offline   Reply With Quote
Old 15-03-10, 21:33   #1421
morpheusmaster

Stage 5
 
morpheusmaster's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 5,966
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[PARTICIPANT CURSE]
[Fiat]
[SKODA]
Default Re: Seicento - NT O5 YRJ

La capitolul sound/motor/evacuare am incercat sa nu fiu cocalar...sper ca mia iesit. Am un motor de 1.1l. Da, pot sa ii pun o tzava goala pe post de evacuare si suna a Ferrari (am un filmulet pus prin paginile 20/40 doar cu tzeava cum suna in garaj si serios ca toti au zis ca zici ca'i Ferrari) sau pot sa ii pun o toba japan si din nou sa aiba sunet de mama mama...dar in schimb eu zic ca am mers pe o evacuare mai discreta asa si filtru la fel.
morpheusmaster is offline   Reply With Quote
Old 15-03-10, 22:09   #1422
scturoag
4Rally

Stage 5
 
scturoag's Avatar
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 2,673
Member of:
[VW]
[Toyota]
[2 Roti]
[4Rally]
Default Re: Seicento - NT O5 YRJ

Morf, a iesit super masina :X:X:X
M-am indragostit de ea, si vorbesc la modul cel mai serios !!!
Felicitari Morf + Plm Tuning, meritati toate laudele !!! Spor la mai multe lucrari frumoase !!!
P.S: Cand ma dai o tura bogdane?
scturoag is offline   Reply With Quote
Old 15-03-10, 23:58   #1423
morpheusmaster

Stage 5
 
morpheusmaster's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 5,966
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[PARTICIPANT CURSE]
[Fiat]
[SKODA]
Default Re: Seicento - NT O5 YRJ

Quote:
Originally Posted by scturoag View Post
Morf, a iesit super masina :X:X:X
M-am indragostit de ea, si vorbesc la modul cel mai serios !!!
Felicitari Morf + Plm Tuning, meritati toate laudele !!! Spor la mai multe lucrari frumoase !!!
P.S: Cand ma dai o tura bogdane?
Dragos, multumesc frumos de aprecieri. Ma bucur sa primesc in proportie de 90% feedback pozitiv (mi se pare super sa placa la atatia oameni) si ca oamenii au fost intelegatori si nu mau atacat in masa pe mine si pe echipa PLM ca am avut curajul sa expunem un W.I.P. Deci chiar nu ma asteptam la atatea valuri calde. Totusi oamenii au ramas cu impresia ca e gata, ca ce e pe ea e vopsea, ca alea is spoilere, etc etc etc. Nu e gata...nu se circula cu masina...nu e vopsea pe ea (scuze ca trebuie sa ma repet). Masina mai trebuie lucrata. De la distanta rupe maxilare, de aproape le "lipeste" la loc. Masina trebuie sa arata de aproape cum arata si de la distanta si pentru asta trebuie sa mai muncim putin la ea, fara graba, fara presiuni. Simply passion & detailing.

Hai, va pup! Bagati poze daca mai aveti!!!

Last edited by morpheusmaster; 16-03-10 at 00:00.
morpheusmaster is offline   Reply With Quote
Old 15-03-10, 23:58   #1424
martin21

Stage 5
 
martin21's Avatar
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 531
Default Re: Seicento - NT O5 YRJ

Felicitari! Sper ca la urmatorul eveniment este gata. Bafta si ai mare grija de ea.
martin21 is offline   Reply With Quote
Old 16-03-10, 12:35   #1425
topser
Fiat Driver

Stage 5
 
topser's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 3,552
Member of:
[Fiat]
[DACIA]
[DAEWOO]
Default Re: Seicento - NT O5 YRJ

Morph felicitari ptr masinutza cu toate ca nu e gata inca! o sa iasa de vis :X:X , cum a zis si quick , exact ca in schita !

mult noroc in continuare !
__________________
Dacia Logan 1.4 - B 21 YNE
Fiat Grande Punto 1.2 - CT 25 SSS
Daewoo Tico SL - CT 40 SSM
BMW E30 Coupe 1989 320i - CT 88 SRH

BMW E30 Sedan 1991 320i - CT 50 AID

Peugeot 306 1994 1.8i - CC 6992 CB
topser is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -