Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > FIAT > Masina mea Fiat

Reply
 
Thread Tools
Old 01-07-09, 15:45   #856
eXeqTr

Stage 4
 
eXeqTr's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 235
Default Re: My Seicento - NT O5 YRJ

arata f bn tot ce ai facut pana acum b boy look e mortal dar.. nu o sa te deranjeze luminile alea la condus ? ...
eXeqTr is offline   Reply With Quote
Old 01-07-09, 18:28   #857
morpheusmaster

Stage 5
 
morpheusmaster's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 5,966
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[PARTICIPANT CURSE]
[Fiat]
[SKODA]
Default Re: My Seicento - NT O5 YRJ

Quote:
Originally Posted by Spark View Post
Morph tati, vad ca nu te opresti, si bine faci.
Incinta arata bina, si probabil va si suna la fel de bine cu GZ-urile in ea. Intreb si eu deci nu dati cu paru` , un condensator sau 2 puse frumos la incinta nu ar fi folositoare ?
si eu as fi votat incinta nr 1, dar am cam lipsit de pe forum in ultima vreme.
si stiu ca am uitat sa zic ceva, dar acuma nu imi amintesc asa ca probabil o sa revin cu un post sau un edit. numai bine
1 Condensator o sa isi faca locul in peisaj dar mai intai sa umplem galetile alea (2 condensatoare cred ca e cam exagerat...nu am asa multa putere). Aduti aminte ce doreai sa imi zici Te salut.

Quote:
Originally Posted by nick_nasta View Post
nu stai deloc omule felicitarile mele pt munca depusa si banii investiti! spor la treaba cu buburuza!
Multam la fel! Ne vede intr'o vineri daca conving baietii sa vina pana la Piatra sau invers

Quote:
Originally Posted by eXeqTr View Post
arata f bn tot ce ai facut pana acum b boy look e mortal dar.. nu o sa te deranjeze luminile alea la condus ? ...
Msms...si mie imi place mult tare cum la facut si neoanele nu o sa ma deranjeze caci sunt puse pe intrerupator si le inchid si deschid cand vreau

Ziceti voi ziceti ca nu ma mai opresc dar gata Indicatorul de buget a ridicat semnul STOP Over&Out until further notice )
morpheusmaster is offline   Reply With Quote
Old 02-07-09, 20:11   #858
strik3ru

Stage 5
 
strik3ru's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 594
Default Re: My Seicento - NT O5 YRJ

Dude esti pur si simplu nebun, insa in sensul bun al cuvantului. Bravo a iesit ceva frumos tare.
Si daca nu mai ai cash banuiesc ca nu o sa stai degeaba. Care sunt planurile de viitor ?
strik3ru is offline   Reply With Quote
Old 02-07-09, 23:22   #859
morpheusmaster

Stage 5
 
morpheusmaster's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 5,966
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[PARTICIPANT CURSE]
[Fiat]
[SKODA]
Default Re: My Seicento - NT O5 YRJ

Nu stiu...sa o spal...ca asta pot face fara bani ...eventual poate fac o cheta pentru benzina ) dar...?
morpheusmaster is offline   Reply With Quote
Old 03-07-09, 05:43   #860
babone
Honda Driver

Stage 5
 
babone's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 918
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Honda]
Default Re: My Seicento - NT O5 YRJ

foarte frumos colegu,FELICITARI
babone is offline   Reply With Quote
Old 03-07-09, 11:27   #861
MaTzA
NoSpeedLimit Romania Club Member

Stage 5
 
MaTzA's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,596
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[Fiat]
Default Re: My Seicento - NT O5 YRJ

neoanele sunt pe leduri? Si...dc albastre.... nu erau mai ok albe? oricum.... f tare... cat te-au costat?
MaTzA is offline   Reply With Quote
Old 03-07-09, 13:39   #862
morpheusmaster

Stage 5
 
morpheusmaster's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 5,966
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[PARTICIPANT CURSE]
[Fiat]
[SKODA]
Default Re: My Seicento - NT O5 YRJ

Quote:
Originally Posted by babone View Post
foarte frumos colegu,FELICITARI
Msms...mai urmeaza...

Quote:
Originally Posted by MaTzA View Post
neoanele sunt pe leduri? Si...dc albastre.... nu erau mai ok albe? oricum.... f tare... cat te-au costat?
Neoanele is pe neon ...dc albastre si nu albe...caci albe mi se par dull...urmeaza si undercar streetglow blue si la interior o sa mai urmeze ceva "lumini"...si o sa se imbine totul intr'un final...oricum msms...tu ce mai faci?
morpheusmaster is offline   Reply With Quote
Old 03-07-09, 19:39   #863
pityku96

Stage 4
 
pityku96's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 248
Default Re: My Seicento - NT O5 YRJ

eu unu nu inteleg de unde atata putere pentru tot ce ai pe masina : xenon , neoane , statie ......
pityku96 is offline   Reply With Quote
Old 03-07-09, 20:14   #864
babone
Honda Driver

Stage 5
 
babone's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 918
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Honda]
Default Re: My Seicento - NT O5 YRJ

poate a mai pus morph vreo 2 baterii in cutia din spate )
babone is offline   Reply With Quote
Old 04-07-09, 01:53   #865
morpheusmaster

Stage 5
 
morpheusmaster's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 5,966
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[PARTICIPANT CURSE]
[Fiat]
[SKODA]
Default Re: My Seicento - NT O5 YRJ

Quote:
Originally Posted by pityku96 View Post
eu unu nu inteleg de unde atata putere pentru tot ce ai pe masina : xenon , neoane , statie ......
Man xenon momentan nu mai am ca lam vandut ...dar am 2 becuri de 35w deci consuma mai mult ...neoanele nu merg tot timpul...iar statia momentan nu merge ca nu are pentru ce sa mearga...dar mai in gluma mai in serios...mie dc crezi ca imi moare alternatoru? )

Quote:
Originally Posted by babone View Post
poate a mai pus morph vreo 2 baterii in cutia din spate )
Ar fi si asta o solutie dar noup...nu avem pentru ce
morpheusmaster is offline   Reply With Quote
Old 04-07-09, 15:57   #866
TheEnZo

Stage 5
 
TheEnZo's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 1,248
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: My Seicento - NT O5 YRJ

2 neoane din alea consuma 0.6 A/h ... xenonul 2 becurii 70 de w fata de becurile normale care consuma 120 w ... statie momentan are dar difurii de 12" pauza ... eu stiu poate are el o statie care consuma mai mult in gol decat cand este folosita.

Eu cred ca unii sunt ochii pe contorul ala de posturii ca pe butelie ... cand mai fac 10 posturii pac isi mai dau un premiu singurei.
__________________
E36/5

Date de contact dezmembrari skoda :
0764 616 000 / adybadguy@yahoo.com

Schimb o multitudine de piese ramase in urma dezmembrari a trei skoda octavia 2 1.9tdi cu o masina de cilindrie mica . ( Gen Fiat Seicento, Punto, Opel Corsa B ... etc.)
TheEnZo is offline   Reply With Quote
Old 04-07-09, 20:17   #867
pityku96

Stage 4
 
pityku96's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 248
Default Re: My Seicento - NT O5 YRJ

THEEnZo ce vrei sa sugerezi ? afirmatii din astea nu isi au locu aici , scopul meu si al celor de pe forum este sa informeze si sa fie informati mi se pare o mare aberatie chestia asta cu : cat de multe posturi ai si alte porcarii
pityku96 is offline   Reply With Quote
Old 04-07-09, 23:38   #868
morpheusmaster

Stage 5
 
morpheusmaster's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 5,966
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[PARTICIPANT CURSE]
[Fiat]
[SKODA]
Default Re: My Seicento - NT O5 YRJ

Quote:
Originally Posted by TheEnZo View Post
2 neoane din alea consuma 0.6 A/h ... xenonul 2 becurii 70 de w fata de becurile normale care consuma 120 w ... statie momentan are dar difurii de 12" pauza ... eu stiu poate are el o statie care consuma mai mult in gol decat cand este folosita.

Eu cred ca unii sunt ochii pe contorul ala de posturii ca pe butelie ... cand mai fac 10 posturii pac isi mai dau un premiu singurei.
Permitemi sa te corectez... "xenonul 2 becurii 70 de w" o instalatie xenon consuma 35w sau 55w (ambele becuri, toata instalatia), mai putin decat 1 singur bec halogen sau cat 1 bec halogen (depinde de cat ai). Iar consumul neoanelor, asa e...e insemnificativ. Statie am si momentan nu e in circuit caci cum ai zis si tu nu am pt ce momentan.

Quote:
Originally Posted by pityku96 View Post
THEEnZo ce vrei sa sugerezi ? afirmatii din astea nu isi au locu aici , scopul meu si al celor de pe forum este sa informeze si sa fie informati mi se pare o mare aberatie chestia asta cu : cat de multe posturi ai si alte porcarii
Cred ca pityku are dreptate...aici vb. ontopic si incerc sa tin threadul in viata...si acum ca sa fiu pe subiect si sa nu fie un simplu post reply va spun ca azi am primit numai vesti bune

In 1 rand am fost sunat de cei de la sono care miau zis ca nu mai aduc difuzorul care il vreau eu dar in schimb imi dau http://www.ground-zero-audio.com/english/05_tw12mk.htm ceea ce este mai nou, mai puternic la aceiasi banuti (whoopy) si de plictiseala intrand din site in site am intrat la brock pe site (jante frate) si am dat la detalii tehnice si ce vad ET: 25 si PCD: 98,100,108,114.3 Cu alte cuvinte FARA COMPLICATII!!! Fara distantiere, fara flanse fara nimic!!!

Si ca sa nu va las doar cu lecturatu va bag o poza d aseara
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	DSC_0359.jpg
Views:	209
Size:	4.58 MB
ID:	995554  
morpheusmaster is offline   Reply With Quote
Old 05-07-09, 20:30   #869
pityku96

Stage 4
 
pityku96's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 248
Default Re: My Seicento - NT O5 YRJ

se vede super tare
pityku96 is offline   Reply With Quote
Old 06-07-09, 02:20   #870
Co5m1n eXtreme

Stage 5
 
Co5m1n eXtreme's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 1,218
Default Re: My Seicento - NT O5 YRJ

Ciudata buburuza ai ))

Am citi majoritatea paginilor .... Si am ramas
Bafta in continuare
Co5m1n eXtreme is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -