Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > FIAT > Masina mea Fiat

Reply
 
Thread Tools
Old 07-07-09, 02:14   #871
TZG@

Stage 5
 
TZG@'s Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 695
Member of:
[RENAULT]
[Old School Cars]
Default Re: My Seicento - NT O5 YRJ

tot mai frumoasa buburuza... pune turbo!!!... pun si eu si sa dam 2 ture la 2 noaptea pe centrul romanului,sa trezim consatenii
TZG@ is offline   Reply With Quote
Old 07-07-09, 02:21   #872
morpheusmaster

Stage 5
 
morpheusmaster's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 5,966
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[PARTICIPANT CURSE]
[Fiat]
[SKODA]
Default Re: My Seicento - NT O5 YRJ

Quote:
Originally Posted by Co5m1n eXtreme View Post
Ciudata buburuza ai ))

Am citi majoritatea paginilor .... Si am ramas
Bafta in continuare
Multam fain...dar...ciudata la tine is good?

Quote:
Originally Posted by TZG@ View Post
tot mai frumoasa buburuza... pune turbo!!!... pun si eu si sa dam 2 ture la 2 noaptea pe centrul romanului,sa trezim consatenii
Mersi Dutzule...turbo punem dar nu prea curand pana una alta azi am mai montat si ultimul neon de la interior (in za trunk) si efectul e cel care il cautam si acum astept sa ajunga maine difurile...avem o statie promisa vedem ce iese ...aaaa...si urmeaza ceva BIG!!! 8j BIG

P.S. Nu uitati de https://forum.4tuning.ro/showthread.p...47#post2467147
sau http://car-audio.anunturi-auto.4tuni...ro-381074.html si http://car-audio.anunturi-auto.4tuni...et-381076.html
morpheusmaster is offline   Reply With Quote
Old 07-07-09, 08:43   #873
Bogyciu

Stage 5
 
Bogyciu's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 2,580
Default Re: My Seicento - NT O5 YRJ

Ai gasit triple "lexus" pt tine pana acum(pt ca am gasit eu ceva undeva)? Pe 15 nu vrei jante? Poti pune 175/50/15 fara probleme si vor arata f f f bine (streched). Cu farurile ce ai mai facut?
Bogyciu is offline   Reply With Quote
Old 07-07-09, 10:50   #874
scturoag
4Rally

Stage 5
 
scturoag's Avatar
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 2,673
Member of:
[VW]
[Toyota]
[2 Roti]
[4Rally]
Default Re: My Seicento - NT O5 YRJ

Bun pariu ca nu vrea triple lexus ... nu dau bine pe masina asta ... mai ales ca masina ii in 2 culori , alb si negru ... niste triple potrivite ar fi ceva mai inchise la culoare
scturoag is offline   Reply With Quote
Old 07-07-09, 12:45   #875
morpheusmaster

Stage 5
 
morpheusmaster's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 5,966
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[PARTICIPANT CURSE]
[Fiat]
[SKODA]
Default Re: My Seicento - NT O5 YRJ

Quote:
Originally Posted by Bogyciu View Post
Ai gasit triple "lexus" pt tine pana acum(pt ca am gasit eu ceva undeva)? Pe 15 nu vrei jante? Poti pune 175/50/15 fara probleme si vor arata f f f bine (streched). Cu farurile ce ai mai facut?
195/45/r14 suna muuult mai bine + nu vreau sa imi bat joc de articulatii, planetare si toate alea...si masina cu orice janta iai pune pe 15 nu arata deloc bine Arata ca un miniJeep caci e rotunda asa la forme si o innalta...yachs...am mai avut discutia asta...sa nu mai vorbim si de handling si etc + 175/50/r15 imi schimba viteza in bord si diametrul total al jantei which is not good...deci no no no...+ jantele care le vreau se fac numa pe 14

Quote:
Originally Posted by scturoag View Post
Bun pariu ca nu vrea triple lexus ... nu dau bine pe masina asta ... mai ales ca masina ii in 2 culori , alb si negru ... niste triple potrivite ar fi ceva mai inchise la culoare
Pai da ma da exista triple "lexus" si pe negru nu numai pe cromu' ala kitchuros...(in cazul unor triple)...si pt ala am sa optez...dar momentan vreau altcva...
morpheusmaster is offline   Reply With Quote
Old 07-07-09, 12:57   #876
Bogyciu

Stage 5
 
Bogyciu's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 2,580
Default Re: My Seicento - NT O5 YRJ

Ce dimensiune ai in talon la gume? App, am vazut de curand un seicento sporting, bari - praguri - eleron, scria si ABARTH pe plasa din bara fata dar cred ca era de design... Si o poza cu stopurile, eu zic ca arata bine, dar sa le faci ce le-ai facut la faruri ...
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	SL275503.JPG
Views:	97
Size:	2.60 MB
ID:	999439  
Bogyciu is offline   Reply With Quote
Old 07-07-09, 13:09   #877
morpheusmaster

Stage 5
 
morpheusmaster's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 5,966
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[PARTICIPANT CURSE]
[Fiat]
[SKODA]
Default Re: My Seicento - NT O5 YRJ

Quote:
Originally Posted by Bogyciu View Post
Ce dimensiune ai in talon la gume? App, am vazut de curand un seicento sporting, bari - praguri - eleron, scria si ABARTH pe plasa din bara fata dar cred ca era de design... Si o poza cu stopurile, eu zic ca arata bine, dar sa le faci ce le-ai facut la faruri ...
am 155/65/r15 si 165/55/r13 si vin perfect cu 195/45/r14

Ce sa fac la triple ce am facut la faruri? Ai vrut probabil sa spui sa le innegresc putin oricum...nu is asta prioritatea acum...

MS MULT FAIN K MIAI DAT PE OMU ALA CU BROCKURILE CRED CA I LE IAU
morpheusmaster is offline   Reply With Quote
Old 12-07-09, 00:26   #878
morpheusmaster

Stage 5
 
morpheusmaster's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 5,966
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[PARTICIPANT CURSE]
[Fiat]
[SKODA]
Default Re: My Seicento - NT O5 YRJ

Am revenit...va salut! Is intr'o dilema foarte mare. Postez ca nu ma pot decide si astept niste pareri obiective. Situatia e urmatoarea...vreau sa'i pun alte jante. Brock B5 (probably u already know...k numai asta am in cap de 1 sapt)...ideea e ca sigur is 8j. (cel putin 2) Ideea e ca is 4x108 deci automat flanse. Boon...asta ar fi situatia. Daca le iau noi fac un efort foarte foarte mare dar stiu ca le iau 7j pe fata si 8j spatele 4x98, deci fara flanse fara nimic. Problema e urmatoarea...uitativa la poze, acum ies 28mm (calculat) iar dupa ce punem flansele o sa iasa 48mm. O sa iasa cam mult? Eu oricum vreau sa ii fac evazari (sa arate ca la semnatura)...ma gandesc ca am sa le refuz, am sa mi le iau noi...si dupa am sa zic ca rau am facut ca mai bine le luam mai late, mai iesite mai etc...si in primul rand mai ieftine...

Pozele is mai jos si sa o luam la obiect avantajele ar fi:
1) Second is mai ieftine
2) Is 8j si 195/45/14 sta streched putin (urmaresc efectul asta care imi place la nebunie) deci miar placea 8j. pe 7j nu sta streched deloc
3) Ar mai fi dar nu imi vin acum in cap

Dezavantaje:
1) 4x108 FLANSE
2) 8j thing...si totusi nu mar deranja ca is 8j daca ar fi 4x98 dar asa automat 20mm fata de cat ieseau ele.

Maine trebuie sa ii spun omului daca poimaine ma duc dupa ele...si nu stiu ce sa ii zic...mau speriat putin pozele facute de Ionut (multumesc mult frate, raman dator vandut! )

Ce sa mai zic...check the pictures then comment PRO SI CONTRA ca stiu ca o sa arate belea asa iesite si evazate

Va salut cu respect
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	DSC00132.JPG
Views:	63
Size:	679.7 KB
ID:	1004092   Click image for larger version

Name:	DSC00138.JPG
Views:	69
Size:	595.5 KB
ID:	1004093   Click image for larger version

Name:	DSC00137.JPG
Views:	55
Size:	603.4 KB
ID:	1004094  

Click image for larger version

Name:	DSC00144.JPG
Views:	71
Size:	466.6 KB
ID:	1004095   Click image for larger version

Name:	DSC00139.JPG
Views:	72
Size:	710.2 KB
ID:	1004096  
morpheusmaster is offline   Reply With Quote
Old 12-07-09, 00:34   #879
VladM
Seat Driver

Stage 5
 
VladM's Avatar
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 2,605
Member of:
[SEAT]
[MERCEDES]
[2 Roti]
[AUDI]
[Opel]
[Fiat]
[ALFA ROMEO]
Default Re: My Seicento - NT O5 YRJ

Eu zic ca e ok,daca ii faci si evazarile,o sa fie perfect,si o sa arate mult mai bine,in plus,castigi niste bani,care pe vreme de criza ....
VladM is offline   Reply With Quote
Old 12-07-09, 02:01   #880
vlad_strumph

Stage 5
 
vlad_strumph's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 620
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: My Seicento - NT O5 YRJ

Quote:
Originally Posted by morpheusmaster View Post
Am revenit...va salut! Is intr'o dilema foarte mare. Postez ca nu ma pot decide si astept niste pareri obiective. Situatia e urmatoarea...vreau sa'i pun alte jante. Brock B5 (probably u already know...k numai asta am in cap de 1 sapt)...ideea e ca sigur is 8j. (cel putin 2) Ideea e ca is 4x108 deci automat flanse. Boon...asta ar fi situatia. Daca le iau noi fac un efort foarte foarte mare dar stiu ca le iau 7j pe fata si 8j spatele 4x98, deci fara flanse fara nimic. Problema e urmatoarea...uitativa la poze, acum ies 28mm (calculat) iar dupa ce punem flansele o sa iasa 48mm. O sa iasa cam mult? Eu oricum vreau sa ii fac evazari (sa arate ca la semnatura)...ma gandesc ca am sa le refuz, am sa mi le iau noi...si dupa am sa zic ca rau am facut ca mai bine le luam mai late, mai iesite mai etc...si in primul rand mai ieftine...

Pozele is mai jos si sa o luam la obiect avantajele ar fi:
1) Second is mai ieftine
2) Is 8j si 195/45/14 sta streched putin (urmaresc efectul asta care imi place la nebunie) deci miar placea 8j. pe 7j nu sta streched deloc
3) Ar mai fi dar nu imi vin acum in cap

Dezavantaje:
1) 4x108 FLANSE
2) 8j thing...si totusi nu mar deranja ca is 8j daca ar fi 4x98 dar asa automat 20mm fata de cat ieseau ele.

Maine trebuie sa ii spun omului daca poimaine ma duc dupa ele...si nu stiu ce sa ii zic...mau speriat putin pozele facute de Ionut (multumesc mult frate, raman dator vandut! )

Ce sa mai zic...check the pictures then comment PRO SI CONTRA ca stiu ca o sa arate belea asa iesite si evazate

Va salut cu respect
Pentru efectul pe care il doresti,da,sunt frumoase si vin bine...eu unu zic sa le iei pe cele din poza,cu tot cu flanse o sa vina frumos,iti da 10 cm la encartament...ceea ce e bine pentru stabilitate si pentru aspect...insa siguranta flanselor e chestionabila...
__________________
Cele mai bune glume sunt glumele proaste,facute bine...
Masinutza mea... https://forum.4tuning.ro/116-masina-m...cona-78-a.html
Jucaria... https://forum.4tuning.ro/121-masina-m...ta-rs1800.html
Daily... https://forum.4tuning.ro/643-masina-m...ml#post5492092
vlad_strumph is offline   Reply With Quote
Old 12-07-09, 02:05   #881
VaLeX
KATANA TEAM Member

Stage 5
 
VaLeX's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 8,256
Member of:
[Opel]
[KATANA TEAM]
Default Re: My Seicento - NT O5 YRJ

8j , umflat , streched = SUPER COCO

alea din poza ! clar ...
VaLeX is offline   Reply With Quote
Old 12-07-09, 02:06   #882
morpheusmaster

Stage 5
 
morpheusmaster's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 5,966
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[PARTICIPANT CURSE]
[Fiat]
[SKODA]
Default Re: My Seicento - NT O5 YRJ

) Ms. Valex Asta zic si eu. Si corect Vlad, referitor la flanse...dar totusi vb. de o masina cu greutate de 800kg...ma gandesc ca is masini mai grele puse pe flanse si nu au avut probleme...flanse de 20mm...si credema ca o sa fie facute ca la carte. Nu prezoane la strung si artificii din astea kamikaze...
morpheusmaster is offline   Reply With Quote
Old 12-07-09, 02:09   #883
vlad_strumph

Stage 5
 
vlad_strumph's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 620
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: My Seicento - NT O5 YRJ

Quote:
Originally Posted by morpheusmaster View Post
) Ms. Valex Asta zic si eu. Si corect Vlad, referitor la flanse...dar totusi vb. de o masina cu greutate de 800kg...ma gandesc ca is masini mai grele puse pe flanse si nu au avut probleme...flanse de 20mm...si credema ca o sa fie facute ca la carte. Nu prezoane la strung si artificii din astea kamikaze...
Atunci nu mai sta pe ganduri...odata ce asta vrei (in felul in care vorbesti ),nu mai astepta sa te convingem noi...ia-le si aia e...eu iti spun de acum,sa le stapanesti sanatos !
vlad_strumph is offline   Reply With Quote
Old 12-07-09, 02:31   #884
morpheusmaster

Stage 5
 
morpheusmaster's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 5,966
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[PARTICIPANT CURSE]
[Fiat]
[SKODA]
Default Re: My Seicento - NT O5 YRJ

Quote:
Originally Posted by vlad_strumph View Post
Atunci nu mai sta pe ganduri...odata ce asta vrei (in felul in care vorbesti ),nu mai astepta sa te convingem noi...ia-le si aia e...eu iti spun de acum,sa le stapanesti sanatos !
Ideea e urmatoarea...am zis ca vreau si pareri CONTRA...si sincer pe alea vreau sa le aud mai mult decat cele pro...ca stiu ca jantele arata bine, stiu ca o sa arate si mai bine cu streched tyres pe masina & etc...dar vreau si eu sa stiu ce ma asteapta...ma gandesc ca asa cum o sa fie e fff posibil sa imi atinga evazarile/aripile pe curbe? Mia zis cineva ca masina o sa fie mult mai slipery pe curbe...cum asa? Si nu imi e mare belea ca is late pe spate...imi e mare belea ca is late pe fata...si mai is si flansele...oricum...Ms fain pentru urare, sa fie intr'un ceas bun si sa nu am probleme cu achizitionarea si adaptarea caci e mult de munca (daca imi aduc aminte cat am lucrat la distantiere mai bine ma las pagubas)...alte flanse...alte prezoane...alte scheme...emotii...si sa speram rasplata
morpheusmaster is offline   Reply With Quote
Old 12-07-09, 08:23   #885
Bogyciu

Stage 5
 
Bogyciu's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 2,580
Default Re: My Seicento - NT O5 YRJ

Asta incercam si eu sa iti zic cand vorbeam cu tine, iti ofeream alternative numai sa scapi de flanse... Nu ca ar fi periculos sau altceva dar sunt 2cm in plus pe fiecare parte... Latimea jantei nu cred ca te afecteaza prea mult, doar la greutate. Daca ai suspensie dura (asa ziceai ca ai) nu vei avea probleme cu virajele sa iti atinga sau chestii de genu asta. Eu zic sa nu te grabesti cu jantele, sunt la bazar alte cateva frumoase, 4x100, cu gume 195/45/14. E un set chiar cu combinatia 7,5J cu 9J... Sau cauta pe e-bay, poate gasesti acolo daca vrei neaparat Brock B2. Si inca ceva, ale mele Brock B2 15" 7J au 9 kg bucata si se simt din plin la cei 75 cai ai mei...
Bogyciu is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -