12-06-06, 11:16
|
#376
|
|
VW Driver
 Stage 5
Join Date: Feb 2006
Posts: 1,816
Member of: [VW]
|
Re: Discutii despre masini
Quote:
|
Originally Posted by DONU'
Renault Laguna 2.0i 16v din 1995. Superba masina!
Intrebare: Cam ce consum are masina asta ? (ma refer la varianta de 140 CP) Va rog...
|
Consum mediu cam 9%!
|
|
|
12-06-06, 15:41
|
#377
|
 Stage 5
Join Date: Oct 2004
Posts: 6,372
Member of: [Moderators] [Design Team] [Virtual Tuning] [Anonymous Motorsport ] [FOTO] [4Rally]
|
Re: Discutii despre masini
donule parerea mea e ca masina aia nu ti se potriveste tie  mai bine mai rabzi putin pana gasesti o vectra  parerea mea
|
|
|
12-06-06, 16:06
|
#378
|
|
PARTICIPANT CURSE
 Stage 5
Join Date: Mar 2006
Posts: 5,037
Member of: [PARTICIPANT CURSE] [BMW] [4Rally]
|
Re: Discutii despre masini
Ai si tu dreptate mai Shantzule..., dar vezi tu... si Laguna e misto si merge tunata foarte frumos 
Asa... Vectre am mai vazut... si tunate si netunate si trebuie multa rabdare sa gasesc ceva bun.
Nu stiu ce-oi face..., dar pe Cielo il omor daca il bag la curse si ma doare inima ca nu e al meu ci a lu' tata. A muncit pentru banii aia pe masina si e pacat de ei sa bag eu piciorul aiurea asa.
In plus, 90 de cai la piciorul meu au inceput sa nu mai excite asa ca la inceput, iar la ce masina as vrea eu ar insemna sa ma invart numai pe langa benzinarii
__________________
If I win, I take the cash and I take the respect!™
2006 - VAUXHALL CORSA B - 1.2 45CP - Prima masina de DRIFT din Romania cu tractiune fata!
2006 - OPEL VECTRA - C20NE
2007 - 2009 - VW VENTO VR6
2009 - BMW E30 TURBO
2012 - VW GOLF MK5 GTI
PIESE TUNING PE COMANDA:
TURBINE, INJECTOARE, POMPE BENZINA, WASTEGATE, BLOW-OFF, INTERCOOLERE, DISCURI FRANA PERFORATE/STRIATE, KIT-URI AMBREIAJ SPORT SAU ORIGINALE, SUSPENSII, ETC.
CONTACT: [email protected]
|
|
|
12-06-06, 16:26
|
#379
|
 Stage 5
Join Date: Oct 2004
Posts: 6,372
Member of: [Moderators] [Design Team] [Virtual Tuning] [Anonymous Motorsport ] [FOTO] [4Rally]
|
Re: Discutii despre masini
nu iti face probleme  ca si masina care o vreau eu tot asha se invarte pe langa benzinarii 
iese frumoasa si laguna modificata , dar nush ce performante ai cu ea pt ca nu e masina de forja ci pt confort
masina o sa fie a ta deci tu trebuie sa decizi ce o sa faci
|
|
|
12-06-06, 18:22
|
#380
|
 Stage 5
Join Date: Oct 2005
Posts: 2,182
|
Re: Discutii despre masini
dar un escort 16v din ala de 180 cp ? nu place ?  coupe
|
|
|
12-06-06, 22:09
|
#381
|
 Stage 5
Join Date: Sep 2005
Posts: 348
Member of: [NoSpeedLimit Romania Club]
|
Re: Discutii despre masini
e tare rau si un Escort RS de 180 cp, dar e cam scump,unul cat de cat mai nou e de la 4000 in sus
|
|
|
13-06-06, 07:44
|
#382
|
|
Audi Driver
 Stage 5
Join Date: May 2006
Posts: 5,152
Member of: [AUDI]
|
Re: Discutii despre masini
mai bine escort decat laguna. are mai multe optini de tuning. si arat mai bine tunat. parerea mea, care este... !
|
|
|
13-06-06, 07:57
|
#383
|
 Stage 5
Join Date: Oct 2005
Posts: 2,182
|
Re: Discutii despre masini
ar merge si un calibra dar este ceva mai costisitor de intretinut si papa cam mult
|
|
|
13-06-06, 08:34
|
#384
|
 Stage 5
Join Date: Mar 2005
Posts: 4,210
Member of: [Opel] [PARTICIPANT CURSE]
|
Re: Discutii despre masini
La noi nu o sa gasesti nici o calibra in stare excelenta mai toate sunt rupte terminate si plus ca e depasita! Ori ca sa-ti iei o calibra sa zic turbo e foarte scumpa si rara
Don-ule as alege oricand Laguna ! Putere, SIGURANTA,CONFORT si sprintena
__________________
::ex: Opel Vectra A 2.0 8v TURBO - Meqasquirt 2 Stand Alone Management:: Proiect AS Tuning ::
Opel Astra G 1.6 16V in progress
|
|
|
13-06-06, 08:55
|
#385
|
|
Audi Driver
 Stage 5
Join Date: May 2006
Posts: 5,152
Member of: [AUDI]
|
Re: Discutii despre masini
@skmadtm..cum poti spune Putere si sprintena ...cand compari o laguna de 2.0 cu un escort de 180 cai?
|
|
|
13-06-06, 11:29
|
#386
|
 Stage 5
Join Date: Mar 2005
Posts: 4,210
Member of: [Opel] [PARTICIPANT CURSE]
|
Re: Discutii despre masini
Nu comparam Laguna cu Escortul de 180 de cai eu vroiam sa spun ca per total as alege laguna
|
|
|
15-06-06, 16:15
|
#387
|
 Stage 5
Join Date: May 2006
Posts: 313
|
Re: Discutii despre masini
Cred ca a innebunit Donu' de atatea ofertee!!
|
|
|
16-06-06, 15:04
|
#388
|
|
PARTICIPANT CURSE
 Stage 5
Join Date: Mar 2006
Posts: 5,037
Member of: [PARTICIPANT CURSE] [BMW] [4Rally]
|
Re: Discutii despre masini
Nu!
Donu' a inebunit de cate masini a vazut intr-o saptamana!
Sunt obosit, enervat, am dat o gramnada de bani pe benzina si pe mancare cat am alergat prin orase dupa masini si totusi s-ar putea sa nu iau nimic.
Sunt in tratative cu DON cel Mare (Tata), si sunt nedumerit cu o masina pe care mi-o doresc si eu si mi-ar dori-o si Tata, insa nu stim daca e bine sa fac pasul fiindca s-ar putea sa fie riscant.
PLM, o sa vad ce fac, daca nu, mai stau nitel cu Cielo, il impart frateste cu Tata si mi-oi lua eu ceva... (la anul  )
|
|
|
16-06-06, 15:07
|
#389
|
|
PARTICIPANT CURSE
 Stage 5
Join Date: Mar 2006
Posts: 5,037
Member of: [PARTICIPANT CURSE] [BMW] [4Rally]
|
Re: Discutii despre masini
Quote:
|
Originally Posted by Skmadtm
La noi nu o sa gasesti nici o calibra in stare excelenta mai toate sunt rupte terminate si plus ca e depasita! Ori ca sa-ti iei o calibra sa zic turbo e foarte scumpa si rara
Don-ule as alege oricand Laguna ! Putere, SIGURANTA,CONFORT si sprintena 
|
Ararata-mi si mie o Laguna care face un Opel Calibra 2.0 Turbo de 204 (douasutepatru) CP si o cumpar imediat 
Masinile frantzuzesti nu tzin la tavaleala in sistemul in care merg eu... ma intelegetzi...
|
|
|
16-06-06, 16:00
|
#390
|
 Stage 5
Join Date: Mar 2005
Posts: 4,210
Member of: [Opel] [PARTICIPANT CURSE]
|
Re: Discutii despre masini
|
|
|
|
|