19-05-06, 11:33
|
#316
|
|
VW Driver
 Stage 5
Join Date: Feb 2006
Posts: 1,816
Member of: [VW]
|
Re: Discutii despre masini
Quote:
|
Originally Posted by DONU'
Da man, MMW-ul
E cel mai tare Urs din Ploiesti, parerea mea...
|
Este si parerea mea,chiar e super tare!
P.S. Donule asteptam pozeeeee!!!
|
|
|
19-05-06, 12:47
|
#317
|
 Stage 5
Join Date: Oct 2004
Posts: 6,372
Member of: [Moderators] [Design Team] [Virtual Tuning] [Anonymous Motorsport ] [FOTO] [4Rally]
|
Re: Discutii despre masini
eu inca nu l-am vazut  dar cred ca e bestial daca ziceti voi
poze nu am prodigy
|
|
|
19-05-06, 15:04
|
#318
|
|
PARTICIPANT CURSE
 Stage 5
Join Date: Mar 2006
Posts: 5,037
Member of: [PARTICIPANT CURSE] [BMW] [4Rally]
|
Re: Discutii despre masini
Nici eu n-am poze, dar daca il mai gasesc ii fac.
Atunci cand l-am vazut aveam telefonul la mine, insa m-am pierdut draq si am uitat sa fac poze cand am vazut cat e de frumos...
__________________
If I win, I take the cash and I take the respect!™
2006 - VAUXHALL CORSA B - 1.2 45CP - Prima masina de DRIFT din Romania cu tractiune fata!
2006 - OPEL VECTRA - C20NE
2007 - 2009 - VW VENTO VR6
2009 - BMW E30 TURBO
2012 - VW GOLF MK5 GTI
PIESE TUNING PE COMANDA:
TURBINE, INJECTOARE, POMPE BENZINA, WASTEGATE, BLOW-OFF, INTERCOOLERE, DISCURI FRANA PERFORATE/STRIATE, KIT-URI AMBREIAJ SPORT SAU ORIGINALE, SUSPENSII, ETC.
CONTACT: [email protected]
|
|
|
19-05-06, 15:37
|
#319
|
|
PARTICIPANT CURSE
 Stage 5
Join Date: Mar 2006
Posts: 5,037
Member of: [PARTICIPANT CURSE] [BMW] [4Rally]
|
Re: Masini tari de pe la noi
Ia uite ce-am vazut saptamana asta:
MERCEDES CLS 500 AMG - Ssssssssuper tare
si un Cielo de toata frumusetea tuning-ului intr-un loc nu prea placut pentru voi in parcarela Carefour
|
|
|
19-05-06, 15:42
|
#320
|
 Stage 5
Join Date: Oct 2004
Posts: 6,372
Member of: [Moderators] [Design Team] [Virtual Tuning] [Anonymous Motorsport ] [FOTO] [4Rally]
|
Re: Masini tari de pe la noi
super tare caruta din parcarela  unde e sectiunea kitch tuning :d
|
|
|
19-05-06, 17:33
|
#321
|
|
PARTICIPANT CURSE
 Stage 5
Join Date: Mar 2006
Posts: 5,037
Member of: [PARTICIPANT CURSE] [BMW] [4Rally]
|
Re: Masini tari de pe la noi
Hai ba Shantzule ca e misto maaa!!!
Doar vinyl-urile alea ce sunt mai nashpa, dar masina arata super beton, ca sa nu mai zic ca toate 4 tobele functionau, nu erau puse la misto. 
Mie mi-a placut!
|
|
|
19-05-06, 23:17
|
#322
|
 Stage 5
Join Date: Nov 2005
Posts: 429
|
Re: Masini tari de pe la noi
e vechi cls-ul...
|
|
|
20-05-06, 00:10
|
#323
|
|
PARTICIPANT CURSE
 Stage 5
Join Date: Mar 2006
Posts: 5,037
Member of: [PARTICIPANT CURSE] [BMW] [4Rally]
|
Re: Masini tari de pe la noi
Da-te ma ca-i iei vopseaua!
In Ploiesti nu exista nici un CLS 500 AMG, iar asta era cu numere de Timisoara prietene...
Daca stii tu vreun CLS AMG in Ploiesti... baga poza...
|
|
|
20-05-06, 01:06
|
#324
|
 Stage 5
Join Date: Nov 2005
Posts: 429
|
Re: Masini tari de pe la noi
mai...eu am vazut unul....dar de mult....sincer, nu m-am uitat la numere....poate chiar nu este din ploiesti...
apropo...e cls 55 amg...nu 500
|
|
|
20-05-06, 01:11
|
#325
|
 Stage 5
Join Date: Nov 2005
Posts: 429
|
Re: Masini tari de pe la noi
in poza nu se vede....era 55 amg sau 500 amg?
daca chiar era 500 cu logo amg inseamna ca NU era amg...si avea doar kit-ul amg pt exterior (spoilere, jante, suspensii, etc...)
|
|
|
20-05-06, 10:42
|
#326
|
|
PARTICIPANT CURSE
 Stage 5
Join Date: Mar 2006
Posts: 5,037
Member of: [PARTICIPANT CURSE] [BMW] [4Rally]
|
Re: Masini tari de pe la noi
Aha... am inteles... da man, era 500 AMG... o fii cu cum zici tu, tot ce se poate...
|
|
|
21-05-06, 11:37
|
#327
|
 Stage 5
Join Date: Oct 2004
Posts: 2,292
Member of: [PARTICIPANT CURSE] [Opel]
|
Re: Masini tari de pe la noi
panaramna e cieloul ala
zici ca e de la circ
!
|
|
|
21-05-06, 14:50
|
#328
|
|
PARTICIPANT CURSE
 Stage 5
Join Date: Mar 2006
Posts: 5,037
Member of: [PARTICIPANT CURSE] [BMW] [4Rally]
|
Re: Discutii despre masini
Droopy, sper ca nu vorbesti de al meu 
Nimanui vad ca nu-i place Cielo-ul ala! Eu cred ca arata naspa din cauza vinyl-urilor alora care nu sunt misto deloc.
|
|
|
23-05-06, 08:56
|
#329
|
 Stage 5
Join Date: Oct 2005
Posts: 2,182
|
Re: Discutii despre masini
Expresia “Low Cost” prinde noi sensuri. Dupa modelul industriei electronice, unde produsele tot mai ieftine ajung mai usor la masa consumatorilor, constructorul indian Tata vrea sa dea lovitura pe piata auto prin lansarea, in 2008, a unui model care costa 100.000 de rupii. Adica, in limbaj european, doar 1800 de euro. Pe langa aceasta cifra, constructorii chinezi au aerul unui bijutier elvetian iar Logan, “masina de 5000 de euro”, pare un Airbus in plina decolare.
Pentru producerea acestui model, Tata va investi 180 de milioane de euro intr-o uzina din India. Constructorul asiatic nu a anuntat insa cifrele de productie sau proiectele de export, desi presedintele celor de la Tata a afirmat faptul ca este gata sa doteze noua masina cu toate elementele pe care le cer pietele din occident. Un amanunt interesant este faptul ca noul model este supranumit “masina poporului”, adica, in traducere libera in limba germana, Volkswagen. Unul dintre putinele indicii facute publice de Tata este faptul ca la fabricarea viitorului autoturism se va utiliza din belsug plasticul, pentru a se minimaliza costurile.
Chiar daca modelul Tata va ramane in interiorul granitelor Indiei si daca pariul va reusi, constructorul asiatic va trebui sa aiba in perpectiva regulile economice tot mai stricte care devin o practica uzitata in industrie din cauza preturilor de dumping practicate in principal de contructorii chinezi.
Altfel spus, pentru a-si putea vinde masina, Tata va trebui sa asigure un minim de echipare, de siguranta si de pret. Altfel, planul indian va ramane viabil doar pe hartie.
|
|
|
25-05-06, 21:21
|
#330
|
|
Mitsubishi Driver
 Stage 5
Join Date: Nov 2005
Posts: 1,508
Member of: [Mitsubishi]
|
Re: Discutii despre masini
|
|
|
|
|