Go Back   Forum 4Tuning > www.4tuning.ro > ARHIVA > Arhiva evenimente > Alte evenimente > Cursa Craiovei - VITEZA - 29-10-2006 by Ghost - Aeroport Craiova

Reply
 
Thread Tools
Old 30-10-06, 18:13   #301
Al3xius

Stage 5
 
Join Date: Mar 2004
Posts: 3,299
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Discutii despre cursa

Quote:
Originally Posted by AlecsM View Post
felicitari pt organizare ...a ost ok insa nu prea au fost masini la grupa mea
felicitari alexius ....ce ochelari tari aveai ...insa nu prea era soare ))
bafta
Mersi mult de tot !

Ochelarii nu vroiam sa-i port pt. ca multi probabil au zis : ete-l si pe ala cu ochelari de soare pe vremea asta ! La un moment dat m-a salvat Soarele si a iesit :P . Cum a spus Robert mai sus am ceva probleme cu vederea si port lentile de contact . Pt. ca in ultimele zile am stat prin praf si curent acolo la aeroport si sa nu mai zic ca am dormit doar cateva ore pe noapte aveam ochii foarte rosii si aproape ca nu puteam sa-i tin deschisi ! Cam cu toti cu care am vb le-am cerut scuze ca stau cu ochelari de soare dar alta varianta nu aveam

Felicitari si tie Alecs pt. participare si pt. premiu si multumim ca ati batut atata drum pt. cursa noastra!

P.S. Ms Golfuletz :*
__________________
Many Hearts But One Soul - ACS Ghost Racing Team !
Al3xius is offline   Reply With Quote
Old 30-10-06, 18:26   #302
-ZZ-

Stage 5
 
-ZZ-'s Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 694
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Discutii despre cursa

Quote:
Originally Posted by bogdan_kwx View Post
esti un baiat cu judecata intunecata de furia infrigerii, dar sunt sigur ca fondul tau e bun. nu te asteptai sa patesti o asa rusine.hai sa-ti zic citeva chestii:
1-tu esti cred la prima cursa oficiala
2-motorul este de renault. mai aveam unul de volvo in spate dar nu l-am activat
3-are itp facut pe bune
4-daca ai observat masina este la baza renault 5 GTE care e alta mincare de peste fara de renault 5 Turbo
5-masina este cu scaune , lipseste grila (300 grame ) si toba (5 kg) si 30 grame din spoilerul fata
6- masina e facuta de mine personal si oartea de soft de niste profesionisti
7- am ratat treapta a doua si sa zici mersi ca altfel rusinea era si mai mare
8- asta e un sport are un invins si un invingator si oricare ar fi rezultatul trebuie sa privesti in ochi adversarul si sa-i stringi mina si cu completarea ...azi ai fost mai bun , miine nu se stie
9-sa nu uiti ca te-a batut o masina cu doua clasa sub masina ta ( la incadrarea in grupe ma refer)
10-NU VEI SCAPA NICIODATA .COSMARUL RENAULT 5 TE VA URMARI MEREU SI CIND VEI VEDEA UNUL PE STRADA SA_I FACI LOC .....MULT!
"esti un baiat cu judecata intunecata de furia infrigerii, dar sunt sigur ca fondul tau e bun. nu te asteptai sa patesti o asa rusine."

Dar ce poetic vorbesti tata....hai ca m-ai dat gata....sa stii ca nu am sa mai pot dormi noaptea de masina ta si de cursa de la Craiova

1.Crezi gresit
2.Altceva zice lumea
3.Sunt convins....ce scrie in certificat ?
4.Nu ma pasioneaza marca....asa ca poate sa fie si turbo si diesel si GTS si GTE si GTEE samd.
7.Ai ratat treapta a 2 a si cu audi-ul argintiu ....sunt tare curios...nu itzi umfla singur masina acum....stai in zona ta te rog
8.Ti-am spus parerea mea despre acest aspect
9.Din pct-ul meu de vedere m-a batut o masina care a castigat clasa,deci o masina buna,dar care dupa parerea mea nu avea ce sa caute acolo.
10.HA HA HA ...mai omule tu chiar ma faci sa ma simt bine....chiar tu crezi ca potzi sta pe sosea dupa mine ...hai ca ne tragem de guler si dumneata esti mai batran si nu vreau sa te jignesc....

Sa auzim numai de bine.
-ZZ- is offline   Reply With Quote
Old 30-10-06, 18:41   #303
crdi

Stage 3
 
crdi's Avatar
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 75
Default Re: Discutii despre cursa

Quote:
Originally Posted by DJ77VLD View Post
Poti sa pui intrare si 2 milioane de lei! Daca cioroiul vrea sa vina vine! Nu taxa e solutia problemei. Iar daca tu alexius vrei sa pui taxa pt spectatori 50 de lei vreau sa o vad si pe asta! Vreau sa vad in Craiova taxa la spectatori peste 20 de lei! Cine se incumeta?
toti cei care sunt pasionati si cei care vor sa vada linishtiti o cursa, sa nu fie deranjati de toti distrushi care nu fac decat sa strice sau sa nu fie injurati de " shmecheri de 2 bani " . cei care vor sa vada shtiu ce au de facut . respecta ce li se cere si stau cuminti .
in felul acesta toata lumea are de cashtigat , si noi organizatori si publicu ca vede bine si concurenti ca se dau de mai multe ori .
nu am putut face libele din cauza publicului care nu s-a data de pe pista .
ami pare nespus de rau pt cei ce au venit si s-au dat decat o singura data.
Maxim respect pt SMG-u frate daca mai erau libere erai prima mashina la start cu WSM-u multa bafta incontinuare
__________________
diesel pover
life is like dice, bitches and money .. keeps turning around

Many hearts but one soul - ACS Ghost Racing Team
crdi is offline   Reply With Quote
Old 30-10-06, 19:23   #304
crdi

Stage 3
 
crdi's Avatar
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 75
Default Re: Discutii despre cursa

la inceput nu shtiam de ce lumea e asha ofticata ca a fost batuta de o mashina de 500 euro .... pe urma am aflat si raspunsul ........ pt ca poate ba topitule .(asha mi sa raspuns )
riscate si ia si tu un cazan si vezi ce poti sa ai faci daca te tine, sa traga bine si sa mearga leagal . shtiu in mare parte cata manca se depune pt un motor sunt curios insa daca toti au resursele si rabdarea necesara sa al duca la bun sfarshit .
felicitari kwx si sgm pt mashini .... mei veniti pe la noi sa faceti mashini de jjjjjdemiii de euro de .... ( de ce vreti voi )
crdi is offline   Reply With Quote
Old 30-10-06, 19:55   #305
basy

Stage 5
 
Join Date: May 2006
Posts: 336
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[4Rally]
Default Re: Discutii despre cursa

Va felicit baieti de la GRT!
Ati muncit f.mult pentru aceasta cursa,va-ti investit timpul vostru liber dar merita pentru pasiunea vostra.
De dezordinea pe care au produs-o spectatorii nu aveti nici o vina.Ati vrut sa oferiti un spectacol frumos alaturi de oltenii care au sarbatorit 'ZILELE MUNICIPIULUI CRAIOVA' si a iesit splendid.
Data urmatoare trebuie sa puneti intrare pentru a selecta spectatorii care vor sa vada spectacolul si nu sa se comporte ca niste animale.
Regret ca Primaria nu s-a implicat sa va ajute cu nimic.Puteau sa va dea o masina de tuns iarba,de reparat strada cu gropile ce au existat,sa va dea o mina de ajutor cu jandarmeria care ca de obicei nu fac decit zgomot.
Faceti singuri fara ACR cursele ca doar va incurca nu va ajuta cu nimic.
In programul manifestarilor de 'ZILELE CRAIOVEI' s-a strecurat eroarea:
'Orele 12:00-15:00-Aeroportul Crv-Raliul Craiovei,competitie automobilistica organizata de in colaborare cu ACR CRAIOVA'
corect era:'Raliul Craiovei,competite automobilistica organizata de GOST RECING TEAM ' si punct.
Bravo baieti si grabiti-va sa mai faceti inca o cursa pina nu trece anul 2006.
Felicitari RADU nu asculta gurile invidioase as-s oamenii.
SUCESSSSSSSSSSSSSSSS!
Cris
__________________
Adrenalina creste o data cu viteza, viteza creste o data cu apasarea pedalei, deci adrenalina creste la pedala.
basy is offline   Reply With Quote
Old 30-10-06, 20:49   #306
EVOLUTION8

Stage 5
 
EVOLUTION8's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 1,057
Default Re: Discutii despre cursa

Quote:
Originally Posted by adibose View Post
salutare baieti,
intrebarea e urmatoarea: ce rost mai are ca eu posesor masina 192CP stock si 1.4 Tone sa vin sa ma alerg cu un R5GT Turbo de 120 Cp stock (care cine stie ce motor de Volvo d 170 CP are) si scaune scoase, geamuri de plastic sau nu mai stiu ce jmecherii de a reduce greutatea care si asha nu sare de 700 d Kg? va spun eu : nici unul ! si atunci care mai este spectacolul? knd R5-ul ne bate pe toti cei pana in 200 sau hai 230 CP? de ce sa ne mai prezentam? k sa facem praf p pista sau ce? intr-un renault bagi 5000 d euro si scoti 5 sec 0-100 km....pai nu? pai da! iar eu intr-a mea k s-o duc la 450 d Cp sa ma tin cu R5? stiti cat trebuie sa bag? peste 20 d mii...si mai bine stau acasa! deci dragi spectatori mergeti si vedeti cazanele ruginite la linia de start, pe noi restul cu masinile "lucioase" ne vedeti pe strazi..noaptea...
Bravo WRX! cu 230 Cp stock (dar fara KAt) ai stat cu EVO9 si ai batut Mustang d 305 cu NOS!

si LKW-ule (esti cumva ex calibra turbo de Dj?) iar daca esti stim vorbele baietilor de noapte de la pescarus sau rond in victoriei..." aaa uite-l pe LKW-ul...arogantul ala" k sa nu spun "bashinos" sincer nu t cunosc personal, dar asha se vorbeste//poate sunt gurile rele..poate nu...
Si tie iti ppun aceiasi intrebare: ti-ar placea k un tip cu un cazan d 300 d cai si 500 d kile sa t bata mar sa rada llumea d tine k Uite c maisna d 50 d euro ai si t bate ruginitu ala? Nu ti-ar palcea! iti sppun eu..nu te-ai prezenta!
baft!

si nu in ultimul rand felicitari tuturor pt spectacolul oferit la Craiova!!!!

PS: din ce am inteles de la Subaru WRX, in cursa cu Mustangul, cel din urma a folosit butelia

Cum am mai mentionat mai in spate: De ce nu iti cumperi si tu un R5 sa il faci bomba ???Nu e frate serie limitata
Crezi ca asa fuge masina de fabrica ??
Nici nu cred ca ai fii in stare sa conduci R5-ul lui KWX-ul.
VAd ca vb aici de puteri,kilograme etc.Si esti cam in pom.
In primul rand motorul de Volvo este un motor tot Renault si are tot 120 de cai stock dar este injectie.
Al doilea rand Mustang-ul Gt are 300 de cai nu 305

Din postul tau reiese ca tu esti cel "basinos":deci dragi spectatori mergeti si vedeti cazanele ruginite la linia de start, pe noi restul cu masinile "lucioase" ne vedeti pe strazi..noaptea...
Ia intreaba-l pe Santos ce basinos este LKV-ul ???
Daca il bate un R5 pe EVO nu e nici o problema.Se face si EVO mai tare.
__________________
EVO REDEFINES CORNERING !
EVOLUTION8 is offline   Reply With Quote
Old 30-10-06, 22:12   #307
DaBULL

Stage 1
 
DaBULL's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 21
Default Re: Discutii despre cursa

Quote:
Originally Posted by EVOLUTION8 View Post
Cursa cu tine a fost decat de show.Tu nu erai la F si el la G.
Dupa cum vezi Radu si cu mine am postat informatii despre ce "modificari" are EVO-ul,a plecat si dupa tine.Nu cred ca este chair deloc arogant.........
In fine fiecare cu parerile lui.
Daca nu crezi ca EvO este cam stock fa o cursa cu al lui Ducu sau al lui ONO.
Asa merge EVO.
La Oradea a ars un WRX STI 2006 cu evacuare si BOV si atunci inca avea limitarea la 5.000 de rpm.Nu se compara cum pleca atunci cum pleaca acum.
Hai ca deja aceasta discutie a inceput sa ma incite, excite, enerveze s.a.m.d.
Bai nene tu chiar critici pe toata lumea?? Ca ala nu stie, ca ala e pe dinafara, etc. Intrebarea mea este: tu ce sti?? Ca dai numai exemple dalea de domeniul fantasticului. Auzi tu ABERATII : EVO9 stoc a dat SUBARU IMPREZA WRX STI 2006 cu evacuare si BOV. Asta in care film s-a intamplat?? In ala : THERE'S NO OTHER FAST CAR IN THE WORLD BESIDE MITSUBISHI EVO.
Hai sa fim realisti mie EVO mi-a dat un bot de masina plus acea masina pe care mi-a dat-o avans cica, si eu am un amarat de WRX cu aceleasi modificari (evacuare si bov) dar care are doar 230CP si un singur diferential!!
Deci revin, cursa de care vorbesti ai vazut-o numai tu?? Aaaaaaaa sau poate SUBARU IMPREZA WRX STI care a fost ,,ars" a dat avans la EVO9 4 masini, ca tot e la moda nu??
Sfatul meu este inaite sa-ti iasa vrabiuta din gurita si sa critici in stanga si-n dreapta sa mai citesti date tehnice si tu, sa te mai uiti pe la emisiuni de specialitate si poate asa n-o sa mai FABULEZI in HALUL ASTA!!

Aaaa, si imi pare rau ca momentan am fost doar asa un amuzament pentru preamaritul EVO dar te asigur ca data viitoare o sa fiu mai bine pregatit, si poate ne onoreaza si maiestatea dvs. cu masina sa vedem cum stai cu practica ca la teorie ne-am convins!! Daca totusi mori de nerabdare iti pot da numarul meu si ne vedem intr-o seara sa vedem care pe care, si poti sa-mi dai si 10 tiruri daca esti mai bun atata timp cat lasi acasa aroganta si impresiile, nu ma supar.
DaBULL is offline   Reply With Quote
Old 30-10-06, 22:31   #308
DaBULL

Stage 1
 
DaBULL's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 21
Default Re: Discutii despre cursa

Quote:
Originally Posted by radu_lkv View Post
ai inteles total aiurea
imi pare rau k te-ai simtit jignit
nu am facut-o pt nine sau pt alex ci tocmai pt publicul de *** care mereu subestimeaza evo si de fiecare data cand m-am dat gasea scuze pt subaru ...
masina nu o sa mai fie 99% stock k acum peste o saptamana si atunci se va vedea

daca ma bateai te felicitam cu zambetul pe buze si nu comentam nimic, k doar nu ma bateai cu un logan vb ta

inca o data imi cer scuze daca k te-am jignit neintentionat
Ok asta e............. oricum e mai putin important acum
Intrebarea mea este daca intradevar nu ai plecat la potential maxim??? Nu de alta dar sunt chiar curios de valoarea masinii mele la acest moment!! Sincer de asta m-am ofticat mai mult si nu de ce crede Ion, Vasile sau mai stiu eu cine din public.

Si chiar as fi vrut sa ne mai dam odata pt ca am gresit un pic la schimbarea treptei a 4 a, si nu stiu daca asta a fost hotarator. Repet, vroiam sa vad pentru mine, pt ca mai greu gasesti un EVO 9 STOC!!
Bine ca macar am apucat sa ma dau cu Alex cu Mustangul care a fost fair play si mi-a acordat revansa cand i-am spus ca la prima cursa am ratat a 2 a.
Pacat ca totusi nu au fost mai multe masini si la clasele superioare F, G, H in rest a fost ok.
DaBULL is offline   Reply With Quote
Old 30-10-06, 22:48   #309
adibose

Stage 3
 
adibose's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 151
Member of:
[AUDI]
[Anonymous Motorsport ]
Cool Re: Discutii despre cursa

Quote:
Originally Posted by EVOLUTION8 View Post
Cum am mai mentionat mai in spate: De ce nu iti cumperi si tu un R5 sa il faci bomba ???Nu e frate serie limitata
Crezi ca asa fuge masina de fabrica ??
Nici nu cred ca ai fii in stare sa conduci R5-ul lui KWX-ul.
VAd ca vb aici de puteri,kilograme etc.Si esti cam in pom.
In primul rand motorul de Volvo este un motor tot Renault si are tot 120 de cai stock dar este injectie.
Al doilea rand Mustang-ul Gt are 300 de cai nu 305

Din postul tau reiese ca tu esti cel "basinos":deci dragi spectatori mergeti si vedeti cazanele ruginite la linia de start, pe noi restul cu masinile "lucioase" ne vedeti pe strazi..noaptea...
Ia intreaba-l pe Santos ce basinos este LKV-ul ???
Daca il bate un R5 pe EVO nu e nici o problema.Se face si EVO mai tare.
nu prea ai inteles nimic din ce-am spus eu aici...
ok am gresit eu 300 nu 305 CP , puteam sa ma uit p net k si tine sa nu gresesc.
si nu-s basinos intreaba-l p Santos dk tot aduci vb de el!
si n-am spus eu k LKV-ul e basinos, asha se aude in "public" eu am spus c se aude OK?
cum de ti-ai dat tu seama k sunt in pom? m-ai cautat prin livezi? mai cauta...
si n-am zis k R5ul ala ar fi de fabrica stai linistit! iar faptul k este cazan p langa alte masini noi? c nu e adevarat? da FUGE si chair F bine! il admir...dar nu sa ii bage in clasa noastra pt k nu e corect! s-au strans atat de multi incat le-ar putea face categorie! sa se alerge unii pe altii acolo kt or vrea si sa ne lase pe noi cei d clasa noastra in clasa noastra!
PS: nici nu ma intereseaza dk pot sau nu sa conduc R5-ul acela, si pana la urma e treaba mea, bine k stii tu si k ai EVO si k esti tare si mare! bafta la curse
__________________
Anonymous motorsport member | Audi S3 powered by 1.8T RBN-Tuning & THS Performance
adibose is offline   Reply With Quote
Old 30-10-06, 23:04   #310
EVOLUTION8

Stage 5
 
EVOLUTION8's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 1,057
Default Re: Discutii despre cursa

Quote:
Originally Posted by DaBULL View Post
Hai ca deja aceasta discutie a inceput sa ma incite, excite, enerveze s.a.m.d.
Bai nene tu chiar critici pe toata lumea?? Ca ala nu stie, ca ala e pe dinafara, etc. Intrebarea mea este: tu ce sti?? Ca dai numai exemple dalea de domeniul fantasticului. Auzi tu ABERATII : EVO9 stoc a dat SUBARU IMPREZA WRX STI 2006 cu evacuare si BOV. Asta in care film s-a intamplat?? In ala : THERE'S NO OTHER FAST CAR IN THE WORLD BESIDE MITSUBISHI EVO.
Hai sa fim realisti mie EVO mi-a dat un bot de masina plus acea masina pe care mi-a dat-o avans cica, si eu am un amarat de WRX cu aceleasi modificari (evacuare si bov) dar care are doar 230CP si un singur diferential!!
Deci revin, cursa de care vorbesti ai vazut-o numai tu?? Aaaaaaaa sau poate SUBARU IMPREZA WRX STI care a fost ,,ars" a dat avans la EVO9 4 masini, ca tot e la moda nu??
Sfatul meu este inaite sa-ti iasa vrabiuta din gurita si sa critici in stanga si-n dreapta sa mai citesti date tehnice si tu, sa te mai uiti pe la emisiuni de specialitate si poate asa n-o sa mai FABULEZI in HALUL ASTA!!

Aaaa, si imi pare rau ca momentan am fost doar asa un amuzament pentru preamaritul EVO dar te asigur ca data viitoare o sa fiu mai bine pregatit, si poate ne onoreaza si maiestatea dvs. cu masina sa vedem cum stai cu practica ca la teorie ne-am convins!! Daca totusi mori de nerabdare iti pot da numarul meu si ne vedem intr-o seara sa vedem care pe care, si poti sa-mi dai si 10 tiruri daca esti mai bun atata timp cat lasi acasa aroganta si impresiile, nu ma supar.
SONORUL TARE ca sa auzi STI-ul.
Stai tu linistit ca ma uit la emisiuni de specialitate, tocmai de accea zic
Pe bune Subaru este mult mai bun )
Nu trebuie sa te enervezi.
Attached Files
File Type: avi evo9 vs STI 2006.avi (2.00 MB, 78 views)
EVOLUTION8 is offline   Reply With Quote
Old 30-10-06, 23:12   #311
EVOLUTION8

Stage 5
 
EVOLUTION8's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 1,057
Default Re: Discutii despre cursa

Quote:
Originally Posted by adibose View Post
nu prea ai inteles nimic din ce-am spus eu aici...
ok am gresit eu 300 nu 305 CP , puteam sa ma uit p net k si tine sa nu gresesc.
si nu-s basinos intreaba-l p Santos dk tot aduci vb de el!
si n-am spus eu k LKV-ul e basinos, asha se aude in "public" eu am spus c se aude OK?
cum de ti-ai dat tu seama k sunt in pom? m-ai cautat prin livezi? mai cauta...
si n-am zis k R5ul ala ar fi de fabrica stai linistit! iar faptul k este cazan p langa alte masini noi? c nu e adevarat? da FUGE si chair F bine! il admir...dar nu sa ii bage in clasa noastra pt k nu e corect! s-au strans atat de multi incat le-ar putea face categorie! sa se alerge unii pe altii acolo kt or vrea si sa ne lase pe noi cei d clasa noastra in clasa noastra!
PS: nici nu ma intereseaza dk pot sau nu sa conduc R5-ul acela, si pana la urma e treaba mea, bine k stii tu si k ai EVO si k esti tare si mare! bafta la curse
Probabil am interpretat eu gresit sau nu am inteles la ce te-ai referit tu.
Eu iti spun ca nu e delok asa cum vb lumea
PAi si ce vrei frate daca KWX-ul s-a dat cu 2 grupe mai sus ??Este riscul lui pana la urma.
Daca omul vrea sa se dea cu Subaru sau EVO sau cu alte masini puternice de ce sa nu o faca ??
Iti dai seama ca ii batea pe cei de la Gr. C de le suna apa in cap.Asta se stia dinainte.Ce satisfacite mai avea el ??
Cum va fii si cu Bertone-le V-max al lui Dragos.Ce zici ?
MAcar mai sunt si UGA si BUB-ul cu el care sunt competitivi.
Chiar nu vreau sa ne certam.Imi cer scuze.
EVOLUTION8 is offline   Reply With Quote
Old 31-10-06, 02:02   #312
radu_lkv
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
Join Date: Jan 2005
Posts: 515
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Mitsubishi]
Default Re: Discutii despre cursa

Quote:
Originally Posted by adibose View Post
nu prea ai inteles nimic din ce-am spus eu aici...
ok am gresit eu 300 nu 305 CP , puteam sa ma uit p net k si tine sa nu gresesc.
si nu-s basinos intreaba-l p Santos dk tot aduci vb de el!
si n-am spus eu k LKV-ul e basinos, asha se aude in "public" eu am spus c se aude OK?
cum de ti-ai dat tu seama k sunt in pom? m-ai cautat prin livezi? mai cauta...
si n-am zis k R5ul ala ar fi de fabrica stai linistit! iar faptul k este cazan p langa alte masini noi? c nu e adevarat? da FUGE si chair F bine! il admir...dar nu sa ii bage in clasa noastra pt k nu e corect! s-au strans atat de multi incat le-ar putea face categorie! sa se alerge unii pe altii acolo kt or vrea si sa ne lase pe noi cei d clasa noastra in clasa noastra!
PS: nici nu ma intereseaza dk pot sau nu sa conduc R5-ul acela, si pana la urma e treaba mea, bine k stii tu si k ai EVO si k esti tare si mare! bafta la curse
sunt "basinos" probabil k nu ma bag in seama aiurea cu cei pe care nu-i cunosc si nu pup in cur pe nimeni!
am f multi prieteni in bucutresti si multi vin si la curse: maryo, uga, bub, ono, ducu, czr, peppy, tes, tom si multi alti....dacaasta e parerea lor despre mine, atunci imi pare rau, daca e a altora pe care nu-i cunosc ma doare fix undeva...

daca ma bate vre-o masina, nu e nici o tragedie ( peppy m-a ars de cateva ori pana acum si nu am suferit de orgoliu si nu e singurul ), mai ales ca a mea e STOCK exceptand cele 2 catalizatoare, am pana si filtrul de aer original pe ea, alex cu mustangul poate sa confirme!
urmeaza evacuare, soft si admisie fff repede.
__________________
ex LKV, now EVO IX Redefines My Cornering
radu_lkv is offline   Reply With Quote
Old 31-10-06, 02:05   #313
radu_lkv
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
Join Date: Jan 2005
Posts: 515
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Mitsubishi]
Default Re: Discutii despre cursa

Quote:
Originally Posted by DaBULL View Post
Ok asta e............. oricum e mai putin important acum
Intrebarea mea este daca intradevar nu ai plecat la potential maxim??? Nu de alta dar sunt chiar curios de valoarea masinii mele la acest moment!! Sincer de asta m-am ofticat mai mult si nu de ce crede Ion, Vasile sau mai stiu eu cine din public.

Si chiar as fi vrut sa ne mai dam odata pt ca am gresit un pic la schimbarea treptei a 4 a, si nu stiu daca asta a fost hotarator. Repet, vroiam sa vad pentru mine, pt ca mai greu gasesti un EVO 9 STOC!!
Bine ca macar am apucat sa ma dau cu Alex cu Mustangul care a fost fair play si mi-a acordat revansa cand i-am spus ca la prima cursa am ratat a 2 a.
Pacat ca totusi nu au fost mai multe masini si la clasele superioare F, G, H in rest a fost ok.
eu nu am stiut k tu vrei sa te mai dai cu mine!!! oricum nu cred k mai aveam timp.. cu proxima ocazie, desi peste o sapt o sa am evacuare, soft si admisie si nu stiu atunci ....
radu_lkv is offline   Reply With Quote
Old 31-10-06, 02:10   #314
radu_lkv
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
Join Date: Jan 2005
Posts: 515
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Mitsubishi]
Default Re: Discutii despre cursa

Quote:
Originally Posted by DaBULL View Post
Hai ca deja aceasta discutie a inceput sa ma incite, excite, enerveze s.a.m.d.
Bai nene tu chiar critici pe toata lumea?? Ca ala nu stie, ca ala e pe dinafara, etc. Intrebarea mea este: tu ce sti?? Ca dai numai exemple dalea de domeniul fantasticului. Auzi tu ABERATII : EVO9 stoc a dat SUBARU IMPREZA WRX STI 2006 cu evacuare si BOV. Asta in care film s-a intamplat?? In ala : THERE'S NO OTHER FAST CAR IN THE WORLD BESIDE MITSUBISHI EVO.
Hai sa fim realisti mie EVO mi-a dat un bot de masina plus acea masina pe care mi-a dat-o avans cica, si eu am un amarat de WRX cu aceleasi modificari (evacuare si bov) dar care are doar 230CP si un singur diferential!!
Deci revin, cursa de care vorbesti ai vazut-o numai tu?? Aaaaaaaa sau poate SUBARU IMPREZA WRX STI care a fost ,,ars" a dat avans la EVO9 4 masini, ca tot e la moda nu??
Sfatul meu este inaite sa-ti iasa vrabiuta din gurita si sa critici in stanga si-n dreapta sa mai citesti date tehnice si tu, sa te mai uiti pe la emisiuni de specialitate si poate asa n-o sa mai FABULEZI in HALUL ASTA!!

Aaaa, si imi pare rau ca momentan am fost doar asa un amuzament pentru preamaritul EVO dar te asigur ca data viitoare o sa fiu mai bine pregatit, si poate ne onoreaza si maiestatea dvs. cu masina sa vedem cum stai cu practica ca la teorie ne-am convins!! Daca totusi mori de nerabdare iti pot da numarul meu si ne vedem intr-o seara sa vedem care pe care, si poti sa-mi dai si 10 tiruri daca esti mai bun atata timp cat lasi acasa aroganta si impresiile, nu ma supar.
am batut sti 2006 de 4 ori in 30 de min, cu limitare la start din 5000 de ture si cu motorul avand 5000 de km, masina o aveam de o luna
legat de avans ) intreaba-i pe cei care au fost acolo ce am facut la prima cursa cu sti-ul
vrei filme de la oradea?cate?

ai dubii k masina mea are si altceva decat ce ti-am spus? nici o pb, te las sa o verifici la sange, sau mai bine mergem impreuna cand imi pun softul, k probabil k evacuare ai observat si singur k nu am altceva decat ce are masina din fabrica (exceptand, repet, catalizatoarele - primul de evo8 si al doilea scos)

Last edited by radu_lkv; 31-10-06 at 02:13.
radu_lkv is offline   Reply With Quote
Old 31-10-06, 07:51   #315
yknot

Stage 5
 
yknot's Avatar
 
Join Date: Dec 2003
Posts: 1,424
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Discutii despre cursa

concursurile de genul asta nu sunt strict pentru "masinile lucioase" si nici numai pentru masinile echipate cu scaune, geamuri normale si scrumiera.... intelegeti odata pentru totdeauna: se urmareste performanta si nimic altceva
Daca vreti sa faceti furori cu masini lucioase cu bling bling-uri si muzica, nu este tipul de competitie ales corect!
De ce oare nu vine vre unul cu bugatti veyron la cursele de drag de afara sa se supere si sa zica de masina ca e cea mai scumpa, puternica si cea mai lucioasa si ca ceilalti au numai cazane?
__________________
samurai 4x4
yknot is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -