Go Back   Forum 4Tuning > www.4tuning.ro > ARHIVA > Arhiva evenimente > Alte evenimente > Cursa Craiovei - VITEZA - 29-10-2006 by Ghost - Aeroport Craiova

Reply
 
Thread Tools
Old 01-11-06, 12:16   #376
CZR

Stage 5
 
CZR's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 915
Default Re: Discutii despre cursa

parerea mea e k ati luat-o razna
se vorbeste despre cursa,dak aveti ceva d impartit referitor la etnie,loklizare geo grafik sau mark d masina va rog sa folositi privatul
am sa rog membrii anonymous sa nu s mai preteze la discutii kre nu fac onoare clubului
sa lasam masinile sa vorbeask p pista sau in saloane d tuning
__________________
www.czr.ro
CZR is offline   Reply With Quote
Old 01-11-06, 12:46   #377
B|shOp-VR6

Stage 5
 
B|shOp-VR6's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Posts: 3,142
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Anonymous Motorsport ]
Default Re: Discutii despre cursa

Quote:
Originally Posted by B 99 CZR View Post
parerea mea e k ati luat-o razna
se vorbeste despre cursa,dak aveti ceva d impartit referitor la etnie,loklizare geo grafik sau mark d masina va rog sa folositi privatul
am sa rog membrii anonymous sa nu s mai preteze la discutii kre nu fac onoare clubuluisa lasam masinile sa vorbeask p pista sau in saloane d tuning
De acord!

Si ca on-topic... atata timp cat masina se incadreaza in grupa in care a fost inscrisa si nu mai sus, totul mi se pare corect. Daca masina are 500kg nu e vina nimanui.. asta e.. usurati-va si voi masinile ca sa ii faceti fata.

Cu asta am incheiat si sustin ceea ce a zis CZR-ul referitor la alte comentarii!
__________________


VW Vento VR6 2800cc - First Love
BMW E46 - Almost ready
B|shOp-VR6 is offline   Reply With Quote
Old 01-11-06, 12:48   #378
micutzu_mrc

Presedinte MR

Stage 5
 
micutzu_mrc's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 840
Member of:
[Moderators]
[Midnight Racers]
Default Re: Discutii despre cursa

Quote:
Originally Posted by yknot View Post
concursurile de genul asta nu sunt strict pentru "masinile lucioase" si nici numai pentru masinile echipate cu scaune, geamuri normale si scrumiera.... intelegeti odata pentru totdeauna: se urmareste performanta si nimic altceva
Daca vreti sa faceti furori cu masini lucioase cu bling bling-uri si muzica, nu este tipul de competitie ales corect!
De ce oare nu vine vre unul cu bugatti veyron la cursele de drag de afara sa se supere si sa zica de masina ca e cea mai scumpa, puternica si cea mai lucioasa si ca ceilalti au numai cazane?

Eu nu prea ma omor sa postez dar nu puteam sa nu sustin ce a spus omul asta .....NOI NU SUNTEM FOTOMODELE ........in rest respekt pt cativa dintre voi stiti voi care sunteti in rest ............
__________________


ESTE GATA.... WWW.MIDNIGHTRACERS.RO
micutzu_mrc is offline   Reply With Quote
Old 01-11-06, 16:57   #379
Hondarul
Super Moderator

Stage 5
 
Hondarul's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 8,665
Member of:
[Moderators]
[4 Speed Squad]
Default Re: Discutii despre cursa

D-l Piele a fost banat automat de la atatea insulte 7 zile. Discutiile personale nu-si au rostul aici pe forum. Multi dintre noi nu stiu sa piarda si multi dintre noi nu stiu sa vorbeasca. Stiu ei care sunt. Poate cel mai mare castig il ai atunci cand stii sa pierzi. Asta ar trebui sa te ambitioneze pentru ca data viitoare sa fii mai bun si mai rapid. Pana una alta, intr-o cursa nu poate exista decat un castigator si un pierzator. S-au vazut foarte clar cine ce rol a avut la Craiova.

Last edited by Hondarul; 01-11-06 at 17:01.
Hondarul is offline   Reply With Quote
Old 01-11-06, 19:31   #380
basy

Stage 5
 
Join Date: May 2006
Posts: 336
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[4Rally]
Post Re: Discutii despre cursa

Quote:
Originally Posted by B 99 CZR View Post
nu e ghinion ,e anonim de-al meu,atat putea masina mea atunci...
azi d ex are alte modifikri si vor veni si mai multe...oricum,e prima legala pt tt si sunt multumit cu locul 2 ,la 1 m in spatele unui wrx kre va spune multe
Oricum iti merge foarte bine masina, chiar mi-a placut. Sa stai in spatele unui WRX cu ceva modificari nu e lucru asa simplu, avand in vedere ca de fabrica la WRX e data suta in 5,5 si la a ta in 6 si ceva daca nu ma insel. Bafta in continuare si astept sa o mai vad la lucru.
__________________
Adrenalina creste o data cu viteza, viteza creste o data cu apasarea pedalei, deci adrenalina creste la pedala.
basy is offline   Reply With Quote
Old 01-11-06, 19:41   #381
ZoliaT
Administrator

Stage 5
 
ZoliaT's Avatar
 
Join Date: Apr 2003
Posts: 3,316
Member of:
[Observator 4tuning]
[REDACTOR 4TUNING]
[PARTICIPANT CURSE]
[Echipa de sprijin]
Default Re: Discutii despre cursa

se poate sa fiti constructivi si sa nu mai zgandariti diverse ?

incercati macar ?
ZoliaT is offline   Reply With Quote
Old 03-11-06, 10:24   #382
maryo

Stage 5
 
maryo's Avatar
 
Join Date: Jan 2004
Posts: 1,480
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Discutii despre cursa

Cumetre.....nu mai suferi atat de masina - mai conteaza si soferul.
Vezi ca Radu e ultimul om care ar fii vreun figurant sau ceva de genul asta - mai vezi ca are un stil de condus ft ft agresiv care conteaza enorm - nu te mai baza atat pe masina si nu mai suferii ca ai pierdut - se mai intampla.
Pacat ca am dat Calibra - sa te fi vazut atunci cum reactionai - apropo - masina aia a fost tot a lui Radu si era ceva mai rapida din mers decat EVO.
E urat ca vorbesti despre un om pe care nu il cunosti - daca aveai ocazia sa il cunosti mai bine iti garantez ca nu mai spuneai asta.
poate ne vedem prin orash si atunci discutam mai multe si iti explic cum sta treaba cu Radu......
Salut



Quote:
Originally Posted by DaBULL View Post
Hai ca deja aceasta discutie a inceput sa ma incite, excite, enerveze s.a.m.d.
Bai nene tu chiar critici pe toata lumea?? Ca ala nu stie, ca ala e pe dinafara, etc. Intrebarea mea este: tu ce sti?? Ca dai numai exemple dalea de domeniul fantasticului. Auzi tu ABERATII : EVO9 stoc a dat SUBARU IMPREZA WRX STI 2006 cu evacuare si BOV. Asta in care film s-a intamplat?? In ala : THERE'S NO OTHER FAST CAR IN THE WORLD BESIDE MITSUBISHI EVO.
Hai sa fim realisti mie EVO mi-a dat un bot de masina plus acea masina pe care mi-a dat-o avans cica, si eu am un amarat de WRX cu aceleasi modificari (evacuare si bov) dar care are doar 230CP si un singur diferential!!
Deci revin, cursa de care vorbesti ai vazut-o numai tu?? Aaaaaaaa sau poate SUBARU IMPREZA WRX STI care a fost ,,ars" a dat avans la EVO9 4 masini, ca tot e la moda nu??
Sfatul meu este inaite sa-ti iasa vrabiuta din gurita si sa critici in stanga si-n dreapta sa mai citesti date tehnice si tu, sa te mai uiti pe la emisiuni de specialitate si poate asa n-o sa mai FABULEZI in HALUL ASTA!!

Aaaa, si imi pare rau ca momentan am fost doar asa un amuzament pentru preamaritul EVO dar te asigur ca data viitoare o sa fiu mai bine pregatit, si poate ne onoreaza si maiestatea dvs. cu masina sa vedem cum stai cu practica ca la teorie ne-am convins!! Daca totusi mori de nerabdare iti pot da numarul meu si ne vedem intr-o seara sa vedem care pe care, si poti sa-mi dai si 10 tiruri daca esti mai bun atata timp cat lasi acasa aroganta si impresiile, nu ma supar.
__________________
C 20 Let - Turbo POwer
maryo is offline   Reply With Quote
Old 03-11-06, 10:36   #383
maryo

Stage 5
 
maryo's Avatar
 
Join Date: Jan 2004
Posts: 1,480
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Discutii despre cursa

Draga domnule AdiBose
Masina LKV a fost a mea - probabil de mine ai auzit vvorbe cum ca as fi basinos sau ce vrei tu - sa iti spun ceva - tu nu ma cunosti si te rog frumos sa ai grija cum si ce vorbesti - cred ca te-am vazut la Amkart daca nu ma insel cand a fost concursul de sound.
Pe cei pe care i-ai auzit tu ca ma vorbesc- daca de mine era vorba - stai calm - se simt frustati ca ii COCEAM cu o masina din 1991 - am fost batut de cateva masini din Bucuresti si cei cu care m-am dat au acceptat sa se dea cu mine din mers - aveam tractiune doar fata.
Deci daca ai auzit vorbe despre mine la Pescarus sau in Victoriei - desi lumea ma stie de Maryo peste tot am sa te rog sa ne vedem la un suc si poate atunci nu te mai uiti in gura lumii si poate atunci iti formezi TU o parere.
Apropo - intreaba-ti baietii din club cum sunt eu - pe cai care ma cunosc.
Salut si toate bune.
Si inca ceva vis a vis de masina ta stock - calibra mea avea 204 cai stock - de ce nu o urci mai mult - potential ai,exemple ai.



Quote:
Originally Posted by adibose View Post
salutare baieti,
intrebarea e urmatoarea: ce rost mai are ca eu posesor masina 192CP stock si 1.4 Tone sa vin sa ma alerg cu un R5GT Turbo de 120 Cp stock (care cine stie ce motor de Volvo d 170 CP are) si scaune scoase, geamuri de plastic sau nu mai stiu ce jmecherii de a reduce greutatea care si asha nu sare de 700 d Kg? va spun eu : nici unul ! si atunci care mai este spectacolul? knd R5-ul ne bate pe toti cei pana in 200 sau hai 230 CP? de ce sa ne mai prezentam? k sa facem praf p pista sau ce? intr-un renault bagi 5000 d euro si scoti 5 sec 0-100 km....pai nu? pai da! iar eu intr-a mea k s-o duc la 450 d Cp sa ma tin cu R5? stiti cat trebuie sa bag? peste 20 d mii...si mai bine stau acasa! deci dragi spectatori mergeti si vedeti cazanele ruginite la linia de start, pe noi restul cu masinile "lucioase" ne vedeti pe strazi..noaptea...
Bravo WRX! cu 230 Cp stock (dar fara KAt) ai stat cu EVO9 si ai batut Mustang d 305 cu NOS!

si LKW-ule (esti cumva ex calibra turbo de Dj?) iar daca esti stim vorbele baietilor de noapte de la pescarus sau rond in victoriei..." aaa uite-l pe LKW-ul...arogantul ala" k sa nu spun "bashinos" sincer nu t cunosc personal, dar asha se vorbeste//poate sunt gurile rele..poate nu...
Si tie iti ppun aceiasi intrebare: ti-ar placea k un tip cu un cazan d 300 d cai si 500 d kile sa t bata mar sa rada llumea d tine k Uite c maisna d 50 d euro ai si t bate ruginitu ala? Nu ti-ar palcea! iti sppun eu..nu te-ai prezenta!
baft!

si nu in ultimul rand felicitari tuturor pt spectacolul oferit la Craiova!!!!

PS: din ce am inteles de la Subaru WRX, in cursa cu Mustangul, cel din urma a folosit butelia
maryo is offline   Reply With Quote
Old 03-11-06, 10:58   #384
CZR

Stage 5
 
CZR's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 915
Default Re: Discutii despre cursa

maryo ,hai sa o lasam asa...am rugat baietii sa nu mai atace si astept acelasi lucru d la voi,baietii din oras d la kre am pretentii
adevarul e undeva la mijloc...poate toti suntem figuranti in felul nostru,kteodata si fara sa vrem si asta doar pt k nu putem saluta p toti cu kre nu avem nici o treaba,desi poate ei n stiu din vedere
oricum,eu sunt constient k multi baieti kre s chinuie sa fak masini vechi sa bata masini noi merita tot respectul
dgh,txa,uga,maryo,wpp,fmm...masini kre sunt cunoscute si kre nu aveau valoare fara aportul proprietarilor
cinste lor...si la mai multi cp
va pup
CZR is offline   Reply With Quote
Old 03-11-06, 11:20   #385
maryo

Stage 5
 
maryo's Avatar
 
Join Date: Jan 2004
Posts: 1,480
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Discutii despre cursa

Merci CZR-ule.
Am vorbit cu AdiBose si e un tip ft ok.
maryo is offline   Reply With Quote
Old 04-11-06, 03:36   #386
B|shOp-VR6

Stage 5
 
B|shOp-VR6's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Posts: 3,142
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Anonymous Motorsport ]
Default Re: Discutii despre cursa

Bai asta.. cand mai iesim si noi sa bem ceva? Ca de plimbat cu masina m-am cam plictisit :P Asa.. ca tot fac off-topic... nu mai asculta de gura alora din Pescarus.. multi de acolo sunt ca musculitele de otet.. apar si dispar la fel de repede cum au aparut..

Cat despre CZR.. jur ca m-a luat ameteala in masina la el.. la cum fuge.. Cu ocazia asta.. ii doresc sa aiba parte de ea si s-o faca asa cum isi doreste inimioara lui.. nu de alta.. dar deja profilul este conturat
B|shOp-VR6 is offline   Reply With Quote
Old 04-11-06, 14:45   #387
bad_b0y_4u

Stage 1
 
bad_b0y_4u's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 20
Cool Re: Discutii despre cursa

Quote:
Originally Posted by B|shOp-VR6 View Post
Bai asta.. cand mai iesim si noi sa bem ceva?
Cat despre CZR.. jur ca m-a luat ameteala in masina la el.. la cum fuge.. Cu ocazia asta.. ii doresc sa aiba parte de ea si s-o faca asa cum isi doreste inimioara lui.. nu de alta.. dar deja profilul este conturat
La cum fuge masinutza aia, era de asteptat....BV CZR, frumoasa masina, sofer de nota 10, mai mult de atat nu iti poti dori....asteptam sa o vedem si in viitor, si data viitoare sper sa iei cupa :P
bad_b0y_4u is offline   Reply With Quote
Old 04-11-06, 14:51   #388
bad_b0y_4u

Stage 1
 
bad_b0y_4u's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 20
Default Re: Discutii despre cursa

Am mai vazut pe cineva care deranja ca s-a dat cu un "cazan"...fiecare cu posibilitatile si cu gusturile sale....domnul KWX a vrut o masina cu care sa se faca cunoscut in ROMANIA, tu ti-ai dorit o masina care sa atraga privirea pe strada, si pe autostrada...cinste tie ca ti-ai luat BERTONE, si mie imi place enorm masina, si stiu cum merge unul stock ca am un prieten cu care m-am plimbat (asta ca off-topic ), dar unul modificat "nitzel" cred ca e mai mult decat o placere..
Sper ca la urmatoarele curse organizate de noi sa avem si noi macar 50 jandarmi si vreo 15-20 de la o firma de securitate si paza, care isi fac treaba ff bine....atunci nu ar mai intra lumea pe pista, si ar fi timp si de libere :P
bafta in continuare, si sper ca nu am adus jigniri la adresa cuiva :-s
bad_b0y_4u is offline   Reply With Quote
Old 06-11-06, 11:31   #389
adibose

Stage 3
 
adibose's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 151
Member of:
[AUDI]
[Anonymous Motorsport ]
Default Re: Discutii despre cursa

dap am vb cu maryo, e OK si el ramane sa ne dam mana la prima intrevedere prin oras...
masina mea cu siguranta este potenta : exemplu dragos UFO, dar ai vazut kti bani a bagat in ea
usor usor am sa incerc s-o urc spre 300 anul care urmeaza.
sanatate sa avem k banii ii facem cumva
pt pasiune ce nu faci !?

spor si sanatate!
__________________
Anonymous motorsport member | Audi S3 powered by 1.8T RBN-Tuning & THS Performance
adibose is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -