Go Back   Forum 4Tuning > www.4tuning.ro > ARHIVA > Arhiva evenimente > Alte evenimente > Cursa Craiovei - VITEZA - 29-10-2006 by Ghost - Aeroport Craiova

Reply
 
Thread Tools
Old 31-10-06, 11:59   #331
EVOLUTION8

Stage 5
 
EVOLUTION8's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 1,057
Default Re: Discutii despre cursa

Quote:
Originally Posted by adibose View Post
are dreptate SantoS, pana la urma ar fi cazul sa ne oprim aici, e chiar pacat sa ne certam aiurea pt "cazane" scuze, imi cer scuze pt k le-am numit asha dar ma oftica :d serios ma oftica.
pt k as vrea si eu sa ma dau la grupa mea...dar vine R5 peste mine, si una peste alta nu-mi permit sa bag atatia bani in masina mea s-o faca sa bata un R5 GT.

probabil si din cauza asta am oftic dk avem 20 d mii la dispozitie ii bagam in masina si bateam R5-ul si eram cel mai fericit!

LKV-ule eu nu t cunosc (repet) nu stiu ce fel de om esti, ti-am admirat fosta masina din totdeauna, (eu sunt la al 7-lea Opel acum) am avut si Kadett GSi SFi si Vectra 4x4 SFi si multe altele, am ajuns in sfarit la visul meu, bertone turbo si mi-e bine. La ceea ce ai tua cum nu pot dk sa aspir k d permis nu cred k vreodata o sa am placerea macar s-o conduc.

Oricum nu mai postez cu rautate absolut deloc, mi-au trecut bazdacii de aseara, am dormit bine si dimineata am fost la dentist, m-au anesteziat aia..m-au calmat :d

Vorba lui Santos, ar fi frumos sa ne vedem la un juice!

si nu sun k sunt novice intr-ale curselor, motoarelor sau a masinilor puternice, dar nici chiar in pom nu sunt!

bafta tuturor si sa ne auzim cu si numai de bine!

Anonymus rulllz oricum
Si eu m-am aprins la fel ca tine,dar m-am potolit mai repede si mi-am cerut scuze.
Multa lume este mahnita pe R5-uri.
Dar cum ti-am mai zis: bertone-le V-Max al lui Dragos cum este la grupa ??
Sa nu mai vb de STI-ul lui Seby care daca s-ar da la Gr.G nici nu mai vii la cursa.
Trebuie sa le recunoastem meritele.Au muncit la ele,cum necum ,le-au facut tari.
Nivelul masinilor s-a ridicat mult si la noi si sunt multe masini TARI.
Numai bine si vorbim.
__________________
EVO REDEFINES CORNERING !
EVOLUTION8 is offline   Reply With Quote
Old 31-10-06, 12:09   #332
EVOLUTION8

Stage 5
 
EVOLUTION8's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 1,057
Default Re: Discutii despre cursa

Quote:
Originally Posted by silviu_tun View Post
eu sunt curios cum se comporta la o cursa Bucuresti - Craiva Golful 5 GTI si cum se coporta acel R 5 pe care-l tot laudati voi.
Aceste curse nu trebuie privite stric pentru acest demaraj 0 - 400, ci trebuie luat in calcul tot
Cred ca daca pui R5-ul sa mearga 100 de km cu 200/h sigur ii mai trebuie 5 motoare

Tu ai dormit pana acum ???
Cumva au fost curse de tipul care zici tu ????
Inka nu s-a organizat "gumball" in Romania.
Logic ca acel R5 care tot il laudam noi si nu numai pe acela, ca sunt mai multe,este facut pt. 400 de m
EVOLUTION8 is offline   Reply With Quote
Old 31-10-06, 12:14   #333
EVOLUTION8

Stage 5
 
EVOLUTION8's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 1,057
Default Re: Discutii despre cursa

Quote:
Originally Posted by AlecsM View Post
tot aiurea t bagi ... tu dc crezi k mi-am pus nos ??? sa ma dau la grupa cu pana in 300 cp ??????
atentie ... nu am zic k nu m-a batut ....
....stiu si eu ce putere are evo,masina mea si txa ...poate mai bine decat tine ultimile doua !!!

P.S. DC CREZI K AM LUAT GRUPA H ????? din pacate nu are prea mare importantza pt mine pt ca nu am apucat cursa cu txa .... deci am castigat prin ...."neprezentare" daca se poate spune asa !!!

cu asta am incheiat totul despre cursa de la craiova si inchei prin a-i felicita inca odata pe organizatori pe radu cu evo si pe "subaru" !
Alex am vrut sa lamuresc totul ca sa nu mai fie discutii.
M-am referit la puterile de fabrica ale motoarelor: si al tau si al lui TXA.
Strict vorbind de regulament.
Am observat mai in spate critici ca masinile nu au fost incadrate corect in grupe etc.
Te rog sa nu ma intelegi gresit.Intentia mea asta a fost: sa lamuresc totul ,nu sa te supar pe tine sau ca am ceva cu tine.Din potriva esti foarte OK.
Ne bucuram ca ti-a placut si te mai asteptam si alta data.
Ciao.
EVOLUTION8 is offline   Reply With Quote
Old 31-10-06, 12:35   #334
EVOLUTION8

Stage 5
 
EVOLUTION8's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 1,057
Default Re: Discutii despre cursa

Mi-am amintit ceva:
Cand a fost sa iti scrie diploma ,explica-i babei de la ACR de ce masina ta este la GR.H si ce e ala nos ))Intr-un final a scris.....
EVOLUTION8 is offline   Reply With Quote
Old 31-10-06, 12:52   #335
adibose

Stage 3
 
adibose's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 151
Member of:
[AUDI]
[Anonymous Motorsport ]
Default Re: Discutii despre cursa

Quote:
Originally Posted by EVOLUTION8 View Post
Si eu m-am aprins la fel ca tine,dar m-am potolit mai repede si mi-am cerut scuze.
Multa lume este mahnita pe R5-uri.
Dar cum ti-am mai zis: bertone-le V-Max al lui Dragos cum este la grupa ??
Sa nu mai vb de STI-ul lui Seby care daca s-ar da la Gr.G nici nu mai vii la cursa.
Trebuie sa le recunoastem meritele.Au muncit la ele,cum necum ,le-au facut tari.
Nivelul masinilor s-a ridicat mult si la noi si sunt multe masini TARI.
Numai bine si vorbim.
despre Bertonele lui Dragos stiu...si nu stiu dk l-ar incadra la grupa cu bertonele meu, dar eu dk as avea o masina k a lui (sau dk as avea bani sa bag intr-a mea s-o fac k a lui) nu m-as d la curse, pt k n-ar mai fi spectacol, la fel si in cazul lui Sebi si MULTI altii stim bine. dar na ce sa facem...
ideea este urmatoarea, noi sa fim sanatosi k fiarele le dregem noi cumva, e bine k le avem...altii saracii se chinuie cu nu mai stiu ce..
noi ne certam aiurea si ne umflam in pene p aici knd d fapt ar trebui sa dam mana la semafoare!

dk ne unim k lumea ii facem pe taximetristi

toti muncim la masinile noastre cat putem si cat ne tine buzunarul! sa auzim d bine EVO8 si LKV-ule!
__________________
Anonymous motorsport member | Audi S3 powered by 1.8T RBN-Tuning & THS Performance
adibose is offline   Reply With Quote
Old 31-10-06, 12:57   #336
piele_bps

Stage 3
 
piele_bps's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 106
Default Re: Discutii despre cursa

Quote:
Originally Posted by -ZZ- View Post
"esti un baiat cu judecata intunecata de furia infrigerii, dar sunt sigur ca fondul tau e bun. nu te asteptai sa patesti o asa rusine."

Dar ce poetic vorbesti tata....hai ca m-ai dat gata....sa stii ca nu am sa mai pot dormi noaptea de masina ta si de cursa de la Craiova

1.Crezi gresit
2.Altceva zice lumea
3.Sunt convins....ce scrie in certificat ?
4.Nu ma pasioneaza marca....asa ca poate sa fie si turbo si diesel si GTS si GTE si GTEE samd.
7.Ai ratat treapta a 2 a si cu audi-ul argintiu ....sunt tare curios...nu itzi umfla singur masina acum....stai in zona ta te rog
8.Ti-am spus parerea mea despre acest aspect
9.Din pct-ul meu de vedere m-a batut o masina care a castigat clasa,deci o masina buna,dar care dupa parerea mea nu avea ce sa caute acolo.
10.HA HA HA ...mai omule tu chiar ma faci sa ma simt bine....chiar tu crezi ca potzi sta pe sosea dupa mine ...hai ca ne tragem de guler si dumneata esti mai batran si nu vreau sa te jignesc....

Sa auzim numai de bine.
Bai ZZ tu iar esti carcotas ?Nu sti decat sa comentezi pe un ton agresiv sau ironic.
Ce ti-am spus eu tie ca in Bucuresti se fac curse si sunt masini adevarate?
Nu ai vrut sa ma crezi. Stai cuminte ca esti mic copil pe langa ce se intampla in lumea curselor.
Sau macar vorbeste frumos !!
__________________
335i
piele_bps is offline   Reply With Quote
Old 31-10-06, 12:59   #337
piele_bps

Stage 3
 
piele_bps's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 106
Default Re: Discutii despre cursa

Bogdane KWX, nu vezi ca nici nu are rost sa vb cu ZZ?
Lasa-l frate,ca si eu am vb cu el si vorbeste numai prostii. Si e un pic si cam nesimtit.
piele_bps is offline   Reply With Quote
Old 31-10-06, 13:02   #338
piele_bps

Stage 3
 
piele_bps's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 106
Default Re: Discutii despre cursa

Quote:
Originally Posted by -ZZ- View Post
Daca mergeam pana la Craiova si plecam inapoi , cred ca ma distram mai bine si nu mai pierdeam 3 ore degeaba la marea cursa din Craiova.......
Am plecat la ora 3 dimineatza din Bacau ca sa vin la Craiova, sa ma trag cu un pseudo renault si dupa sa imi puna un malac de jandarm gardutzul in fatza si sa imi spuna ca nu mai avetzi voie sa va datzi la libere

Noroc de drum.... ...mult mai palpitant...

Si apropo ...pentru ce am platit eu 40 lei....ca nici macar un pipi nu am avut unde sa fac si nici macar un cos de gunoi unde sa imi arunc guma de mestecat....ce sa mai zic de intrarea spre locul de alergare,ca daca nu erau colturile alea mai netezite nici nu puteam sa intru cu masina pe pista si bateam si drumu degeaba...
Pai ce ti-am spus eu ,ZZ, cand mai chemat la Craiova? Daca nu mai tii minte uita-te pe topicul Clio sport 172 unde am vb noi saptamana trecuta.
piele_bps is offline   Reply With Quote
Old 31-10-06, 13:48   #339
bad_b0y_4u

Stage 1
 
bad_b0y_4u's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 20
Cool Re: Discutii despre cursa

Quote:
Originally Posted by adibose View Post

dk ne unim k lumea ii facem pe taximetristi
faceai referire la cineva anume?

vreau sa felicit participantii, mai ales cei din "afara" care au batut cale lunga pana la craiova ca sa faca spectacol....felicitari baietilor care au muncit extraodrinar de mult ca sa iasa cursa OK, si din cate am vazut eu a cam iesit (in afara de public care mi-a lasat un bleaahhh amar rau de tot)...masini au fost, public a fost, certuri au fost.... ACCIDENTE nu au fost ceea ce ma bucura enorm, mai ales ca m-am speriat cand am vazut cum fugeau copii aia pe pista
M-am uitat pe cateva posturi si am vazut ca puneau vina pe jandarmi....la 30 jandarmi cu 5000 oameni nu cred ca puteau sa faca ceva....cel mai bine e cu taxa, ca altfel vin toti tzaranoii....si faza cu SGM-ul nu am sa o uit, cand incepeau toti "orashenii" sa urle in gura mare ca a facut dacia un bmw...dar deh, traim in romania si asta ne ocupa tot timpul :P
Felicitari Domnului Bogdan KWX, felicitari Radu, Alecs (mustang), celui cu subaru (nu stiu cum il cheama) celui cu TT, celor care au venit cu motoarele sa faca show, si tuturor celor care au castigat.....
Sa auzim numai de bine pana la urmatoarea cursa
bad_b0y_4u is offline   Reply With Quote
Old 31-10-06, 14:10   #340
CZR

Stage 5
 
CZR's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 915
Default Re: Discutii despre cursa

Quote:
Originally Posted by bad_b0y_4u View Post
faceai referire la cineva anume?

vreau sa felicit participantii, mai ales cei din "afara" care au batut cale lunga pana la craiova ca sa faca spectacol....felicitari baietilor care au muncit extraodrinar de mult ca sa iasa cursa OK, si din cate am vazut eu a cam iesit (in afara de public care mi-a lasat un bleaahhh amar rau de tot)...masini au fost, public a fost, certuri au fost.... ACCIDENTE nu au fost ceea ce ma bucura enorm, mai ales ca m-am speriat cand am vazut cum fugeau copii aia pe pista
M-am uitat pe cateva posturi si am vazut ca puneau vina pe jandarmi....la 30 jandarmi cu 5000 oameni nu cred ca puteau sa faca ceva....cel mai bine e cu taxa, ca altfel vin toti tzaranoii....si faza cu SGM-ul nu am sa o uit, cand incepeau toti "orashenii" sa urle in gura mare ca a facut dacia un bmw...dar deh, traim in romania si asta ne ocupa tot timpul :P
Felicitari Domnului Bogdan KWX, felicitari Radu, Alecs (mustang), celui cu subaru (nu stiu cum il cheama) celui cu TT, celor care au venit cu motoarele sa faca show, si tuturor celor care au castigat.....
Sa auzim numai de bine pana la urmatoarea cursa
mie mi-a placut...am vazut unde imi este masina la stage 1
CZR is offline   Reply With Quote
Old 31-10-06, 14:18   #341
Lucian

Stage 5
 
Lucian's Avatar
 
Join Date: May 2004
Posts: 5,034
Member of:
[Streetline-CCC]
Default Re: Discutii despre cursa

Quote:
Originally Posted by silviu_tun View Post
eu sunt curios cum se comporta la o cursa Bucuresti - Craiva Golful 5 GTI si cum se coporta acel R 5 pe care-l tot laudati voi.
Aceste curse nu trebuie privite stric pentru acest demaraj 0 - 400, ci trebuie luat in calcul tot
Cred ca daca pui R5-ul sa mearga 100 de km cu 200/h sigur ii mai trebuie 5 motoare
Uite alt exemplu de autodidact ! Goguleee pe ce pui pariu ca tine motorul ala sa mergi 100 km cu 200 ? Jura ca stiai ca acel motor stock participa doar cu cateva modificari la carburatie si aprindere in campionate la grupa A ! Alte moficari gen pistoane si biele sau ce-ti mai trece tie prin cap NU ERAU PERMISE ! Si inca o chestie ca sa te incui ... cu ce pinion de a 5-a vrei sa se dea r5-ul ? Sau si mai rau ... cu ce grup ? Nu de alta dar daca spuneai ca nu tine sa faca 100 km la 5000 ture era una dar tu vezi doar kilometrajul ! Cine a fost la Craiova cu mine anul trecut poate confirma in ce ture am tinut masina din Bucureti pana in Craiova unde a cedat treapta a 2-a dar motorul nu avea nici o greata ! Si paradoxal .. aveam acel motor foarte prost de 1.4 turbo ....
__________________

RENAULT Clio RS 197

SMART ROADSTER

AUDI A3 SPORTBACK
Lucian is offline   Reply With Quote
Old 31-10-06, 14:22   #342
Lucian

Stage 5
 
Lucian's Avatar
 
Join Date: May 2004
Posts: 5,034
Member of:
[Streetline-CCC]
Default Re: Discutii despre cursa

Quote:
Originally Posted by B|shOp-VR6 View Post
Intamplator nu e stock golful si tot intamplator acest golf e la noi in club. Cat despre Renaultul de care vb tu, daca e cel rosu.. bag mana in foc ca nu face acest GTI avand in vedere ca pe unul stock nu l-a facut pe 400m, totul intamplandu-se foarte de curand. Adevarat ca a treia oara dak nu ma insel, l-a depasit undeva dupa 400m pe cel stock.. dar pe 400m nu il face.. si repet.. era stock din toate punctele de vedere.

Ar fi interesant sa vedem rezultatul intre acel Renault si al GTI care fasaie nitel.. Cu remarca ca GTI-ul care fasaie i-a dat celuilalt GTI (care s-a dat cu renaultul) cam o masina..
Vezi ca se stie altceva si a recunoscut si omul vostru . Cuvintele lui ar fi fost cva de genul "daca arau mai mult de 400m poate treceam in fata" .
Lucian is offline   Reply With Quote
Old 31-10-06, 14:23   #343
yknot

Stage 5
 
yknot's Avatar
 
Join Date: Dec 2003
Posts: 1,424
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Discutii despre cursa

me bufneste rasul deja.... vad ca se prefigureaza o revolta impotriva r5-urilor ...
in alta ordine de idei, cum adevarat a zis bogdan kwx : "auzi sint curios ce masini o sa bata el peste 19 ani cu golful lui..."
__________________
samurai 4x4
yknot is offline   Reply With Quote
Old 31-10-06, 14:33   #344
yknot

Stage 5
 
yknot's Avatar
 
Join Date: Dec 2003
Posts: 1,424
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Discutii despre cursa

Quote:
Originally Posted by adibose View Post
are dreptate SantoS, pana la urma ar fi cazul sa ne oprim aici, e chiar pacat sa ne certam aiurea pt "cazane" scuze, imi cer scuze pt k le-am numit asha dar ma oftica :d serios ma oftica.
pt k as vrea si eu sa ma dau la grupa mea...dar vine R5 peste mine, si una peste alta nu-mi permit sa bag atatia bani in masina mea s-o faca sa bata un R5 GT.

probabil si din cauza asta am oftic dk avem 20 d mii la dispozitie ii bagam in masina si bateam R5-ul si eram cel mai fericit!


Anonymus rulllz oricum
daca targetul tau este doar sa bati un "amarat" de r5 inseamna ca nu vrei multe de la viata
yknot is offline   Reply With Quote
Old 31-10-06, 14:46   #345
b89jax

Stock
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 2
Exclamation Re: Discutii despre cursa

Sal all
E prima data cand scriu pe site la voi si am sa adaug si eu ceva
Organizarea de la Craiova a fost varza cel putin din punct de vedere al grupelor!
Ca sa si argumentez acesta afirmatie am sa zic ca eu care am un 525 12V (174 Cp), am fost bagat la o grupa ( E ) in care nici nu stiu de ce am mai incercat sa concurez, in care adversarii mei au fost audi A4 20T Seat leon integrale si tot asa...masini care au de la 200Cp stoc fara cipuri sau alte smecherii!
Singurul lucru care mi-a placut la Craiova care credeti ca a fost ?? Sa va zic eu si poate o sa mai zica si altii nici unul !!!noroc cu drumul pana acolo care a fost super si pe care l-au parcurs toti de la MidNight, Anonimus si No Speed Limit ca la raliu! atat. In rest care e faza??
venim de la 200 km departare, bagam benzina de 100 Eur, platim taxa de participare 40 Ron ca sa ce ?? sa vad ca nimic nu a fost organizat calumea??
Dar asta e traim cu totii in Romania!
b89jax is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -