Go Back   Forum 4Tuning > www.4tuning.ro > ARHIVA > Arhiva evenimente > Alte evenimente > Cursa Craiovei - VITEZA - 29-10-2006 by Ghost - Aeroport Craiova

Reply
 
Thread Tools
Old 31-10-06, 17:00   #361
CAR ZONE

Stage 3
 
CAR ZONE's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 163
Default Re: Discutii despre cursa

Quote:
Originally Posted by bogdan_kwx View Post
eu te-am invitat sa te dai cu mine (daca esti bmw -ul galben)pentru ca aia e jmecheri cu masina lucioase si cai multi si nu ai vrut.Data viitoare sa nu mai refuzi o asa invitatie.
Oricum masina ta merge f bine , mi-a placut
Eu nu inteleg ce vrei tu sa spui, din moment ce tu ai castigat grupa ce sanse putea sa aiba cu tine??? Daca s-ar fi dat cu tine ar fi fost si mai mare diferenta la finish!
__________________
CAR ZONE is offline   Reply With Quote
Old 31-10-06, 18:03   #362
-ZZ-

Stage 5
 
-ZZ-'s Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 694
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Discutii despre cursa

Este ultimul post la subiectul asta...ca vad ca si oamenii de 40 de ani se aprind aici pe forum...

Ca sa nu mai fie discutzii...suntetzi de acord ca la cursele viitoare, masinile de strada sa se traga intre ele si "cazanele" de performantza separat ???

Cred ca aceasta solutzie ar rezolva toate problemele noastre....
Eu unu oricum nu am sa ma mai trag cu cazanele gen r5,decat daca imi mut frumusel motorul meu pe un golf 1...dar nu are rost...nu asta este viziunea mea asupra curselor....cei impatimitzi sa se traga intre ei si cei care vor sa isi vada de viatza lor sa o faca separat....daca nu nici o problema...vin la curse,dar am sa ma trag doar la libere,impreuna cu luciosii mei

S-au facut multe comentarii gratuite ...eu nu cred ca am jignit pe nimeni,dar am fost jignit la greu....am impresia ca toata lumea ma cunoaste...oare sunt o vedeta ? .....oricum piele renault 172 de martoage....invatza sa vbesti si nu mai urla dupa oameni prin Craiova si dupa mai stam de vorba...TZARANE !!!....la asta nu m-am putut abtine,pt ca este un martalog cu acte in regula....mare grija ca va strica marca

V-am pupat si cand venitzi prin Bacau nu ezitatzi sa ma cautatzi sa va invit la o bere,ca mie nu imi place sucul
-ZZ- is offline   Reply With Quote
Old 31-10-06, 18:11   #363
86vrg

Stage 1
 
86vrg's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 17
Default Re: Discutii despre cursa

Quote:
Originally Posted by -ZZ- View Post
Este ultimul post la subiectul asta...ca vad ca si oamenii de 40 de ani se aprind aici pe forum...

Ca sa nu mai fie discutzii...suntetzi de acord ca la cursele viitoare, masinile de strada sa se traga intre ele si "cazanele" de performantza separat ???

Cred ca aceasta solutzie ar rezolva toate problemele noastre....
Eu unu oricum nu am sa ma mai trag cu cazanele gen r5,decat daca imi mut frumusel motorul meu pe un golf 1...dar nu are rost...nu asta este viziunea mea asupra curselor....cei impatimitzi sa se traga intre ei si cei care vor sa isi vada de viatza lor sa o faca separat....daca nu nici o problema...vin la curse,dar am sa ma trag doar la libere,impreuna cu luciosii mei

S-au facut multe comentarii gratuite ...eu nu cred ca am jignit pe nimeni,dar am fost jignit la greu....am impresia ca toata lumea ma cunoaste...oare sunt o vedeta ? .....oricum piele renault 172 de martoage....invatza sa vbesti si nu mai urla dupa oameni prin Craiova si dupa mai stam de vorba...TZARANE !!!....la asta nu m-am putut abtine,pt ca este un martalog cu acte in regula....mare grija ca va strica marca

V-am pupat si cand venitzi prin Bacau nu ezitatzi sa ma cautatzi sa va invit la o bere,ca mie nu imi place sucul


asa ca un mic regret imi pare rau ca nu te-am avut partener la start.....poate data viitoare.....mi -a placut masina ta ,,,,bafta,,,
86vrg is offline   Reply With Quote
Old 31-10-06, 18:56   #364
rew

Stage 4
 
rew's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 216
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Discutii despre cursa

prea multi cu masini lucioase care ies noaptea la stralucit si prea putini care nu doar vor performanta ci si fac.
speranta si multe curse usoare pt cei ''luciosi'' si respect pt performeri.
scuzati de off topic dar nu m-am putut abtine.
rew is offline   Reply With Quote
Old 31-10-06, 19:24   #365
pimp_lex


Stage 5
 
pimp_lex's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 2,212
Member of:
[4Tuning International]
Default Re: Discutii despre cursa

cursa ZZ vs KWX a fost intradevar f frumoasa, s-a vazut ca R5-ul a ratat o viteza la un moment dat (cred eu a 2-a) si dupa l-a ajuns si depasit pe ZZ

Oricum, frumos GTI-ul.

Ce e ciudat e faptul ca multi vin la aceste curse ca sa castige si atata tot. Nu zic sa nu vrei sa castigi dar nu asta sa fie scopul principal pt curse. Vii sa te simti bine, sa vei cum se descurca masina ta contra altora ("cazane" sau "lucioase"). Dar deh, orgolile-s prea mari si unii nu pot sa conceapa ca ei cu lucioasele sa piarda in fata cazanelor. Ar trebui sa va treziti la realitate si sa va dati seama ca asta se intampla la curse peste tot in lume. Si se poate si mult mai rau. Exista "cazane" de 15000$ care fac de rusine la 400m si Enzo sau McLaren F1, masini de peste 1 000 000$. Si ce? Ar trebui aia acum sa se enerveze si sa faca crize pe forumuri ca au pierdut in fata unor jafuri? Nu! chiar deloc. Fiecare dupa posibilitati, prioritati, preferinte, placeri etc

Cred eu ca in momentul cand aceste curse vor fi mai ample (cu multe libere, cu timpi) lumea nu se va mai duce doar cu scopul de a castiga si nimic mai mult. Mergeti sa va distrati, sa va simtiti bine si sa concurati cu alti pasionati fie ca au lucioase, cazane sau alte alea.

Last edited by pimp_lex; 31-10-06 at 19:26.
pimp_lex is offline   Reply With Quote
Old 31-10-06, 19:38   #366
yknot

Stage 5
 
yknot's Avatar
 
Join Date: Dec 2003
Posts: 1,424
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Discutii despre cursa

hai sa facem un poll: grupele sa se dubleze in luciosi si cazangii.... esti culmea mai baiatule...
stie el la cine ma refer...
yknot is offline   Reply With Quote
Old 31-10-06, 19:51   #367
gio_seven

Stock
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 2
Default Re: Discutii despre cursa

Quote:
Originally Posted by -ZZ- View Post
Este ultimul post la subiectul asta...ca vad ca si oamenii de 40 de ani se aprind aici pe forum...

Ca sa nu mai fie discutzii...suntetzi de acord ca la cursele viitoare, masinile de strada sa se traga intre ele si "cazanele" de performantza separat ???

Cred ca aceasta solutzie ar rezolva toate problemele noastre....
Eu unu oricum nu am sa ma mai trag cu cazanele gen r5,decat daca imi mut frumusel motorul meu pe un golf 1...dar nu are rost...nu asta este viziunea mea asupra curselor....cei impatimitzi sa se traga intre ei si cei care vor sa isi vada de viatza lor sa o faca separat....daca nu nici o problema...vin la curse,dar am sa ma trag doar la libere,impreuna cu luciosii mei

S-au facut multe comentarii gratuite ...eu nu cred ca am jignit pe nimeni,dar am fost jignit la greu....am impresia ca toata lumea ma cunoaste...oare sunt o vedeta ? .....oricum piele renault 172 de martoage....invatza sa vbesti si nu mai urla dupa oameni prin Craiova si dupa mai stam de vorba...TZARANE !!!....la asta nu m-am putut abtine,pt ca este un martalog cu acte in regula....mare grija ca va strica marca

V-am pupat si cand venitzi prin Bacau nu ezitatzi sa ma cautatzi sa va invit la o bere,ca mie nu imi place sucul
si atunci care mai este rostul tuningului ca doar despre asta este vorba, dupa cum se si numeste acest forum din cate stiu eu acest forum este pt inpatimitii tuningului si curse cu masini stock cred ca doar la noi se mai vad adica orice participant la curse are ceva de aratat inafara de o vopsea buna si un an de fabricatie
gio_seven is offline   Reply With Quote
Old 31-10-06, 20:20   #368
basy

Stage 5
 
Join Date: May 2006
Posts: 336
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[4Rally]
Default Re: Discutii despre cursa

Quote:
Originally Posted by adibose View Post
nu prea ai inteles nimic din ce-am spus eu aici...
ok am gresit eu 300 nu 305 CP , puteam sa ma uit p net k si tine sa nu gresesc.
si nu-s basinos intreaba-l p Santos dk tot aduci vb de el!
si n-am spus eu k LKV-ul e basinos, asha se aude in "public" eu am spus c se aude OK?
cum de ti-ai dat tu seama k sunt in pom? m-ai cautat prin livezi? mai cauta...
si n-am zis k R5ul ala ar fi de fabrica stai linistit! iar faptul k este cazan p langa alte masini noi? c nu e adevarat? da FUGE si chair F bine! il admir...dar nu sa ii bage in clasa noastra pt k nu e corect! s-au strans atat de multi incat le-ar putea face categorie! sa se alerge unii pe altii acolo kt or vrea si sa ne lase pe noi cei d clasa noastra in clasa noastra!
PS: nici nu ma intereseaza dk pot sau nu sa conduc R5-ul acela, si pana la urma e treaba mea, bine k stii tu si k ai EVO si k esti tare si mare! bafta la curse
Daca citeai tot topicul iti dadeai seama ca incercam pe cat posibil sa limitam afluxul mare de R5uri care voiau sa vina sa ia 3 clase. Poate era mai bine asa. A venit unul, a luat o grupa, nu e o tragedie! Oare ce s-ar fi intamplat daca veneau 3 si luau 4 sau poate chiar 5 grupe?

Eu nu prea inteleg de fapt ce vrei tu. Explica in cuvinte nu o lua pe ocolite. 5-urile sunt si ele masini ca oricare altele si au aceleasi drepturi, iar cat despre masinile "lucioase" care se plimba noaptea, alea sunt masini de strada, iar voi cred ca participati la "curse". Nu prea am vazut masini de F1, WRC, drag etc cu sunet de zeci de mii de wati si alte bling-blinguri lucioase.

Nu o lua ca pe un afront, ia-o ca pe o explicatie.
__________________
Adrenalina creste o data cu viteza, viteza creste o data cu apasarea pedalei, deci adrenalina creste la pedala.
basy is offline   Reply With Quote
Old 31-10-06, 21:05   #369
basy

Stage 5
 
Join Date: May 2006
Posts: 336
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[4Rally]
Default Re: Discutii despre cursa

As vrea sa felicit pe langa KWX si SGM care fac spectacol peste tot pe unde se duc si pe baiatul cu Loganul negru de 1.6. Trage f bine masina, chiar nu ma asteptam sa se tina cineva de Scirocco avand in vedere ca masina aia are o victima de vreo 180 cai la activ. Diferenta cred ca a fost facuta de "bocanci".
Felicitari alecsM pentru spectacolul facut si baiatului cu Impreza caruia consider ca ii merge f bine masina pentru modificarile destul de sumare pe care le are. Sa nu uitam de CZR care a avut ghinionul sa dea peste un WRX performant altfel luand o optiune serioasa la castigarea grupei. Voiam sa il felicit si pe baiatul din Bacau care nu a fost departe de KWX, dar daca motivul a fost ratarea de viteza a lui Bogdan atunci diferenta inseamna ca era mult mai mare.
Felicitari pentru participare, multumim pentru prezenta si va mai asteptam pe la noi!
basy is offline   Reply With Quote
Old 31-10-06, 23:09   #370
adibose

Stage 3
 
adibose's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 151
Member of:
[AUDI]
[Anonymous Motorsport ]
Default Re: Discutii despre cursa

Quote:
Originally Posted by yknot View Post
daca targetul tau este doar sa bati un "amarat" de r5 inseamna ca nu vrei multe de la viata
@yknot - eu am incheiat destul de amiabil acest post, mi-am cerut scuze pt nervii respectivi si chiar am spus k mi-ar placea sa ii cunosc pe baieti
Pe dnl KWX l-am vazut si stat langa dansul, e om de treaba.... ii admir masina, cum de altfel admir toate R5-urile (mi-ar palcea sa conduc unul sa vad cum se simt 120Cp intr-o masina atat de usoara)
DAR vad ca tu insisti cu chestii de genul "target" Crede-ma ca nu am nici un target in lumea asta, masinile se schimba pe zi ce trece, la fel si sperantele oamenilor, visele si "target-urile"

Este ultimul post pe care il pun aici, si nici n-am sa mai revin nici cu ochii asupra lui pt k ce-am avut d spus am spus, c raspunsuri si de al cine de luat el-am luat. asa k nu ma mai agit pt oameni kr n-au alta treaba dkt sa dea cu batzu-n balta.

PS: in alta ordine de idei, nu vreti sa renuntati la "lucioase" si "cazane" ???? k sunt marca inregistrata si nu va mai dau voie sa le folositi!

bafta tuturor.
poate n-am sa pot participa atat de des la curse...dar la showri de tuning sigur o sa ma gasiti!
__________________
Anonymous motorsport member | Audi S3 powered by 1.8T RBN-Tuning & THS Performance
adibose is offline   Reply With Quote
Old 01-11-06, 00:16   #371
CZR

Stage 5
 
CZR's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 915
Default Re: Discutii despre cursa

Quote:
Originally Posted by basy View Post
As vrea sa felicit pe langa KWX si SGM care fac spectacol peste tot pe unde se duc si pe baiatul cu Loganul negru de 1.6. Trage f bine masina, chiar nu ma asteptam sa se tina cineva de Scirocco avand in vedere ca masina aia are o victima de vreo 180 cai la activ. Diferenta cred ca a fost facuta de "bocanci".
Felicitari alecsM pentru spectacolul facut si baiatului cu Impreza caruia consider ca ii merge f bine masina pentru modificarile destul de sumare pe care le are. Sa nu uitam de CZR care a avut ghinionul sa dea peste un WRX performant altfel luand o optiune serioasa la castigarea grupei. Voiam sa il felicit si pe baiatul din Bacau care nu a fost departe de KWX, dar daca motivul a fost ratarea de viteza a lui Bogdan atunci diferenta inseamna ca era mult mai mare.
Felicitari pentru participare, multumim pentru prezenta si va mai asteptam pe la noi!
nu e ghinion ,e anonim de-al meu,atat putea masina mea atunci...
azi d ex are alte modifikri si vor veni si mai multe...oricum,e prima legala pt tt si sunt multumit cu locul 2 ,la 1 m in spatele unui wrx kre va spune multe
__________________
www.czr.ro
CZR is offline   Reply With Quote
Old 01-11-06, 07:22   #372
200SX
4 Speed Squad Member

Stage 5
 
200SX's Avatar
 
Join Date: Jun 2004
Posts: 5,015
Member of:
[Moderators]
[4 Speed Squad]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Discutii despre cursa

Quote:
Originally Posted by B 99 CZR View Post
....... kre va spune multe

Ca WRX a fost mai bun
200SX is offline   Reply With Quote
Old 01-11-06, 08:36   #373
Al3xius

Stage 5
 
Join Date: Mar 2004
Posts: 3,299
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Discutii despre cursa

Quote:
Originally Posted by B 99 CZR View Post
nu e ghinion ,e anonim de-al meu,atat putea masina mea atunci...
azi d ex are alte modifikri si vor veni si mai multe...oricum,e prima legala pt tt si sunt multumit cu locul 2 ,la 1 m in spatele unui wrx kre va spune multe
Oricum Cezarica , tot respectul pt. TT-ul tau ! La anu cred ca va avea un cuvant greu de spus la grupa lui si poate mai sus ! Felicitari , ai mers super si ai facut senzatie cand te-ai dat cu motorul ! Felicitari!
__________________
Many Hearts But One Soul - ACS Ghost Racing Team !
Al3xius is offline   Reply With Quote
Old 01-11-06, 09:27   #374
EVOLUTION8

Stage 5
 
EVOLUTION8's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 1,057
Default Re: Discutii despre cursa

Quote:
Originally Posted by b89jax View Post
Sal all
E prima data cand scriu pe site la voi si am sa adaug si eu ceva
Organizarea de la Craiova a fost varza cel putin din punct de vedere al grupelor!
Ca sa si argumentez acesta afirmatie am sa zic ca eu care am un 525 12V (174 Cp), am fost bagat la o grupa ( E ) in care nici nu stiu de ce am mai incercat sa concurez, in care adversarii mei au fost audi A4 20T Seat leon integrale si tot asa...masini care au de la 200Cp stoc fara cipuri sau alte smecherii!
Singurul lucru care mi-a placut la Craiova care credeti ca a fost ?? Sa va zic eu si poate o sa mai zica si altii nici unul !!!noroc cu drumul pana acolo care a fost super si pe care l-au parcurs toti de la MidNight, Anonimus si No Speed Limit ca la raliu! atat. In rest care e faza??
venim de la 200 km departare, bagam benzina de 100 Eur, platim taxa de participare 40 Ron ca sa ce ?? sa vad ca nimic nu a fost organizat calumea??
Dar asta e traim cu totii in Romania!

Altul din acelasi ciclu !

VAd ca este nemultumit de incadrearea in grupa si ai postat ca au fost mai bine la Bucuresti grupele.
Uite grupele alese de noi:
grupele sunt ca si pana acum la cursele organizate de ACS Ghost Racing Team si anume:

A1 SUB 65 CP
A 66-85 CP
B 86-100 CP
C 101-130 CP
D 131-165 CP
E 166-200 CP
F 201-250 CP
G 251 - 300 CP
H Peste 300 CP

UIte grupele Folosite de Seby la Legal Racing (Dragonul Rosu):

Grupe de participare

A1 75cp
A 76cp-100cp
B 101cp-130cp
C 131cp-165cp
D 166cp-200cp
E 201cp-250cp
F 251cp-300cp
G 301cp-350cp si peste
H VIP


Este foarte simplu sa gandesti putin si realizezi ca ...............tu cu cei 174 de cai la fel erai incadrat si la Bucuresti
LA noi ai fost la: GR. E 166-200
LA LEgal Racing erai la: GR. D 166-200

Tot Leonurile veneau peste tine,Renault 5 GTT-urile,SFI-urile (Cielo SEI,BAN etc.).

AICI SE ORGANIZEAZA CURSE !!!!! Vin masini pregatite si foarte puternice fatza de varianta de fabrica.

Ce vroiai sa iti fac ???? SA te bag la GR. D ????
UIte-te mai in spate sa vezi ce discutii am avut pt. o jumatate de cal putere,care acest subiect a fost mai demult "pus" la punct,adika s-a votat pt. el si tot au aparut discutii.

Sincer stau si ma minunez la ce pot spune unii oameni care ar trrebuii din moment ce participa la curse,baga bani,vin din alte Orase,macar regulamentul sa il cunoasca sau sa stie ce inseamna incadrearea pe grupe de putere a motorului de FABRICAAAAAAAAAAAAAAAAAA !!!!!!
VEZI YKNOT LA CE MA REFEREAM
__________________
EVO REDEFINES CORNERING !
EVOLUTION8 is offline   Reply With Quote
Old 01-11-06, 11:15   #375
alecsutu1

Stage 5
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 687
Angry Re: Discutii despre cursa

Quote:
Originally Posted by bogdan_kwx View Post
eu te-am invitat sa te dai cu mine (daca esti bmw -ul galben)pentru ca aia e jmecheri cu masina lucioase si cai multi si nu ai vrut.Data viitoare sa nu mai refuzi o asa invitatie.

Oricum masina ta merge f bine , mi-a placut

Nu pot sa cred,chiar te-ai fii bucurat sa te dai cu un BMW de 174 cai care are cam 500kg in plus fata de tine???!?!?!?!!?e ca si cum eu cu BMW de 150 cai m-as da cu Logan de 1,4 sau 1,6.....nu mi se pare corect mai ales ca masinuta ta poate sa se dea cu modele mai performante cred ca 330i ar fii mai aproape de tine la cum merge masina.Edit:in legatura cu grupele foarte interesanta a fost cursa de la Buzau unde au fost alte criterii mai aproipiate de realitate.

Last edited by alecsutu1; 01-11-06 at 11:17.
alecsutu1 is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -