Go Back   Forum 4Tuning > www.4tuning.ro > ARHIVA > Arhiva evenimente > Alte evenimente > Cursa Craiovei - VITEZA - 29-10-2006 by Ghost - Aeroport Craiova

Reply
 
Thread Tools
Old 29-10-06, 22:13   #256
g-spott

Stage 5
 
g-spott's Avatar
 
Join Date: Feb 2004
Posts: 494
Default Re: Discutii despre cursa

Quote:
Originally Posted by chuckie View Post
nush ce are toata luema cu evo ala...nu amv azut cum a plecat..dar in cursa cu Wrx...a castigat la maxim 1 m....si asta din cauza faptului k tipu` cu Subaru nu a schimabt prea bine a 4...si knd i s`a cerut revansa a fost foarte arogant..sia refuzat!
cel mai mult m`au impresionat Subaru acela ...si cu TT....
PS : Suabru a dat si mustangu` cik..
Nu conteaza la ce diferenta castitgi, jumate de pista, doua masini, o masina, un metru, 1 centimetru, iar asa nu ai nici o treaba cu greselile adversarului, coteaza ca ai trecut primul linia de finish. Iar in ce priveste revansa o acorzi cand te simti in stare, parerea mea ...

In legatura cu indisciplina publicului .... nu ar trebui sa se arunce intreaga vina pe jandarmerie, vorba lui Gabi, jandarmeria nu o sa faca nimic atata timp cand un jandarm are grija de 50 de oameni ( cam asa am calculat eu raportul jandarmi/public ). Eu as preferea sa intre la curse persoanele care au peste 18 ani, jadarmii + cativa dintre organizatori sa fie mai duri cu "galagiosii" din public.

Felicitari GRT!
__________________
Eu Simt Doar Placere ... Cand Publicul Ma Cere ... Si Ii Lovesc Cu Alte CUVINTE GRELE!
g-spott is offline   Reply With Quote
Old 29-10-06, 22:17   #257
chuckie

Stage 5
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 338
Default Re: Discutii despre cursa

Quote:
Originally Posted by g-spott View Post
Nu conteaza la ce diferenta castitgi, jumate de pista, doua masini, o masina, un metru, 1 centimetru, iar asa nu ai nici o treaba cu greselile adversarului, coteaza ca ai trecut primul linia de finish. Iar in ce priveste revansa o acorzi cand te simti in stare, parerea mea ...

In legatura cu indisciplina publicului .... nu ar trebui sa se arunce intreaga vina pe jandarmerie, vorba lui Gabi, jandarmeria nu o sa faca nimic atata timp cand un jandarm are grija de 50 de oameni ( cam asa am calculat eu raportul jandarmi/public ). Eu as preferea sa intre la curse persoanele care au peste 18 ani, jadarmii + cativa dintre organizatori sa fie mai duri cu "galagiosii" din public.

Felicitari GRT!
da ai perfecta dreptate!!...dar eu prives din punctul de vedere al spectacolului....Victoria e Victorie..orice ar fi
chuckie is offline   Reply With Quote
Old 29-10-06, 22:22   #258
EVOLUTION8

Stage 5
 
EVOLUTION8's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 1,057
Default Re: Discutii despre cursa

Quote:
Originally Posted by chuckie View Post
nush ce are toata luema cu evo ala...nu amv azut cum a plecat..dar in cursa cu Wrx...a castigat la maxim 1 m....si asta din cauza faptului k tipu` cu Subaru nu a schimabt prea bine a 4...si knd i s`a cerut revansa a fost foarte arogant..sia refuzat!
cel mai mult m`au impresionat Subaru acela ...si cu TT....
PS : Suabru a dat si mustangu` cik..

Tu nu stii multe,chiar foarte multe.
EVo-ul i-a dat avans la WRX
DAr de Subaru e mai bun =)))
Vezi ca sunt puse filmele pe pg 16 parca .....
Daca vrei iti arat un film si cu WRX STI 2006 cum il bate cu 2 masini EVO.
Daca esti fan subaru presupun ca stii puterile.
__________________
EVO REDEFINES CORNERING !

Last edited by EVOLUTION8; 29-10-06 at 22:26.
EVOLUTION8 is offline   Reply With Quote
Old 29-10-06, 22:28   #259
Al3xius

Stage 5
 
Join Date: Mar 2004
Posts: 3,299
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Discutii despre cursa

Quote:
Originally Posted by DJ77VLD View Post
Poti sa pui intrare si 2 milioane de lei! Daca cioroiul vrea sa vina vine! Nu taxa e solutia problemei. Iar daca tu alexius vrei sa pui taxa pt spectatori 50 de lei vreau sa o vad si pe asta! Vreau sa vad in Craiova taxa la spectatori peste 20 de lei! Cine se incumeta?
Azi ai vazut cea mai mare taxa pusa vreodata la inscriere ! La urmatoarea o sa o vezi pe cea mai selectiva taxa la inscriere(adica mocca sper si participantii selectati, sa fie masini care merita sa fie inscrise) si cea mai mare taxa de participare pusa vreodata ! Iti garantez eu ca asa va fi ! Nu ca vreau eu, Al3xius ci pt. ca e nevoie !

Danny STN, vii tu frate cu gardurile de-acasa ? Daca ganditi asa e normal sa nu avanseze nimic ! Vino si pune osu la munca si o sa vezi ca va fi din ce in ce mai bine ! Eu sunt optimist !

Propietarul EVO-ului negru nu a fost arogant , el a venit la cursa desi trebuia sa faca un Drum urgent catre Oradea , a venit sa ofere spectacol si a facut-o destul de bine zic eu ! Concluzii pripite sunt usor de tras ! Nu cred ca ar fi refuzat o revansa a WRX-ului ! De fapt sunt sigur 100% ca nu ar fi refuzat pt. ca din cate il stiu eu pe Radu nu e genul de om care sa nu stie sa piarda si se da cu oricine! Tot respectul meu pt. el ! Un baiat de nota 10 ! Nu numai pt. ca s-a dat azi si ca a oferit show la cursa, in general ! Tot respectul !
__________________
Many Hearts But One Soul - ACS Ghost Racing Team !

Last edited by Al3xius; 29-10-06 at 22:39.
Al3xius is offline   Reply With Quote
Old 29-10-06, 22:30   #260
siadimet

Stage 5
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 543
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Discutii despre cursa

a fost ok cursa,dar mai trebuie lucrat putin la incadrarea in grupe.inspectia tehnica a fost facuta doar la unele masini,pe cand altele au fost incadrate din auzite.cielo acela cu 16 valve are dintotdeauna 86 cp.totusi l-ati bagat la A.audi tdi de 101 cp era la B,dupa organizatori.si scirocco acela care a castigat grupa B,daca are intradevar motor de 90 de cai,pe care s-a lucrat,felicitari propietarului.nu credeam ca pot sa mi-o fur asa de la o masina sub 100 de cai.dar daca motorul nu e ala din talon,e inca un punct in minus pt organizatori,care au verificat doar motoarele din afara craiovei.
siadimet is offline   Reply With Quote
Old 29-10-06, 22:41   #261
ghiny

Stage 1
 
ghiny's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 16
Default Re: Discutii despre cursa

Quote:
Originally Posted by chuckie View Post
nush ce are toata luema cu evo ala...nu amv azut cum a plecat..dar in cursa cu Wrx...a castigat la maxim 1 m....si asta din cauza faptului k tipu` cu Subaru nu a schimabt prea bine a 4...si knd i s`a cerut revansa a fost foarte arogant..sia refuzat!
cel mai mult m`au impresionat Subaru acela ...si cu TT....
PS : Suabru a dat si mustangu` cik..
in primul rand felicitari lui Radu..in al doilea Subaru a avut avans o masina..evo a castigat? a castigat..cumspune si g-spot nu conteaza decat victoria..apropo ceva filmuletze cu r5-uri de acolo???
ghiny is offline   Reply With Quote
Old 29-10-06, 22:41   #262
DJ77VLD
eXtreme USER

Stage 5
 
DJ77VLD's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 773
Member of:
[Extreme Racing]
Default Re: Discutii despre cursa

Eu stiu o cursa (sau daca ma gandesc bine chiar 2) cand nu au fost probleme cu spectatorii! Una a fost pe airport si una la rapa rosie! Ambele au fost organizate de aceeasi ..... stiti voi care!
__________________
Don't smoke cigarettes! Don't take any drugs! Don't go out @ night!Just FUCK!
La 13 ani e prea devreme,"in noaptea nuntii"e prea tarziu!
Ecstasy.Marijuana.Hasish.THC.LSD.Foxy.Speed.Mescal ina.Cocaina.Ketamina.Magic-Mushrooms
https://img87.imageshack.us/my.php?image=image029qy8.jpg
DJ77VLD is offline   Reply With Quote
Old 29-10-06, 22:45   #263
EVOLUTION8

Stage 5
 
EVOLUTION8's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 1,057
Default Re: Discutii despre cursa

Quote:
Originally Posted by siadimet View Post
a fost ok cursa,dar mai trebuie lucrat putin la incadrarea in grupe.inspectia tehnica a fost facuta doar la unele masini,pe cand altele au fost incadrate din auzite.cielo acela cu 16 valve are dintotdeauna 86 cp.totusi l-ati bagat la A.audi tdi de 101 cp era la B,dupa organizatori.si scirocco acela care a castigat grupa B,daca are intradevar motor de 90 de cai,pe care s-a lucrat,felicitari propietarului.nu credeam ca pot sa mi-o fur asa de la o masina sub 100 de cai.dar daca motorul nu e ala din talon,e inca un punct in minus pt organizatori,care au verificat doar motoarele din afara craiovei.
Te rog citeste o pagina , doua mai in spate si o sa vezi problema CIeloului.
Asa crezi tu ca nu au fost verificate.
AM ridicat capota si verificat inclusiv TICO-ul
Audi-ul TDI a venit de la poarta cu GR. B in parbriz.Desi imi este preiten i-am cerut certificatul ,am calculat puterea de fabrica si l-am mutat la GR. C - 101 BHP !!
Masina a fost validata la B de femeile de la ACR care erau la poarta si care habar nu au.
CE vrei sa ii explic lu Tanti ce e ala nos sau ce e aia turbina ???
Si nu numai audi-ul mi-a venit gresit de la ele.DAr s-au rezolvat
Masinile din Craiova le stiu,toti imi sunt prieteni,cunostiinte.
Intradevar la MUstang nu am ridicat capota dar omul a fost cinstit si a spus ca are NOS.
In consecintza el s-a dar la gr. G(300 de bhp stock) cu singurul adversar la aceasta grupa EVO 9.
SI apoi la H(peste 300 de bhp ) folosind NOS-ul trebuia sa se dea cu BMW-ul cu motor de M5(315 bhp)+NOS care din pakate nu a functionat
PAkat cred ca era o cursa interesanta.
LAmurit ??
EVOLUTION8 is offline   Reply With Quote
Old 29-10-06, 22:45   #264
radu_lkv
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
Join Date: Jan 2005
Posts: 515
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Mitsubishi]
Default Re: Discutii despre cursa

Quote:
Originally Posted by chuckie View Post
nush ce are toata luema cu evo ala...nu amv azut cum a plecat..dar in cursa cu Wrx...a castigat la maxim 1 m....si asta din cauza faptului k tipu` cu Subaru nu a schimabt prea bine a 4...si knd i s`a cerut revansa a fost foarte arogant..sia refuzat!
cel mai mult m`au impresionat Subaru acela ...si cu TT....
PS : Suabru a dat si mustangu` cik..
am strigat in gura mare la start, de fiecare data cand m-am dat ca dau avans minim o masina la fiecare adversar (cei care erau langa start pot sa confirme), tocmai k sa nu se mai ridice cate un nimeni tastaturist frustrat sa zica, ca nu am castigat cum trebuie !

revansa nu mi-a cerut-o cel cu subaru, ci alex cu mustangul, dar din nefericire la ora 13 trebuia sa plec urgent cu serviciul din localitate... cei care ma cunosc stiu ca ma dau de 1000 de ori cu toti, dar acum chiar intervenise ceva f important pt mine!!!

vreau totodata sa-i felicit pe cei cu care m-am dat azi, mi s-au parut baieti de treaba, cu masini f frumoase si sa-mi cer scuze lui alex ca nu ne-am dat de mai multe ori!

iar tie chuckie iti trimit o provocare la start langa mine k vad ca esti cu gura mare
__________________
ex LKV, now EVO IX Redefines My Cornering
radu_lkv is offline   Reply With Quote
Old 29-10-06, 22:45   #265
Al3xius

Stage 5
 
Join Date: Mar 2004
Posts: 3,299
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Discutii despre cursa

siadimet au fost verificate si cele din Craiova !

Doar Scirocco nu a fost verificat pt. ca a intrat ultimul in parc dar stim masina destul de bine si crede-ma ca nu ne permiteam sa dam cu picioru la toata munca pt. o masina "matrasita" ! Ceilalti participanti pot sa confirme ca au fost verificati ! Scirocco albastru deschis are motor de 90 cp, propietarul este foarte priceput, el a ajutat si la modificarea celebrului Renault 5 Gri de la Craiova ! Azi a participat cu 2 Scirocco si a castigat Grupa B ! Felicitari si dumneavoastra pt. participare si speram ca ne-am ridicat la nivelul asteptarilor ! Va multumim ca ati venit !
Al3xius is offline   Reply With Quote
Old 29-10-06, 22:56   #266
EvLSant0S
BMW Driver

Stage 5
 
EvLSant0S's Avatar
 
Join Date: Jan 2004
Posts: 12,416
Member of:
[BMW]
[Anonymous Motorsport ]
[FOTO]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Discutii despre cursa

A fost foarte tare..
Ca de obicei public greu de tinut si etc, dar n-au fost incidente si altele, deci a fost ok ,ca masini iar a fost ok cursa, mi-a placut, drumul pana la cr. si inapoi a fost fantastic ..
__________________
EvLSant0S is offline   Reply With Quote
Old 29-10-06, 22:59   #267
radu_lkv
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
Join Date: Jan 2005
Posts: 515
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Mitsubishi]
Default Re: Discutii despre cursa

Quote:
Originally Posted by chuckie View Post
nush ce are toata luema cu evo ala...nu amv azut cum a plecat..dar in cursa cu Wrx...a castigat la maxim 1 m....si asta din cauza faptului k tipu` cu Subaru nu a schimabt prea bine a 4...si knd i s`a cerut revansa a fost foarte arogant..sia refuzat!
cel mai mult m`au impresionat Subaru acela ...si cu TT....
PS : Suabru a dat si mustangu` cik..
) era chiar culmea sa nu mai apara unul ca tine, din spatele....tastaturii )

am strigat in gura mare de fiecare data cand m-am dat ca dau avans la adversari o masina, tocmai k sa nu mai apara oameni "importanti" k tine, "raceri" ...in plus, cauta pe aici poze cu cauciucurile mele de la cursa si ai sa incelegi un alt handicap de care m-am "bucurat", sau probabil nu o sa intelegi k nu stii ce inseamna un control al tractiunii si cat de mult iti infraneaza masina "racerule"

referitor la revansa, nu mi-a spus nimic tipul cu wrx-ul "racerule", ci cel cu mustangul "racerule" , dar datorita faptului k pana la ora 13 trebuia sa fiu la munca (iar asta se stia intre noi si de catre organizatori), cu mare regret nu am putut sa ma mai dau...
cei care ma cunosc, stiu k ma dau cu toti si de 1000 de ori k doar asta mi-e pasiunea "racerule"

in alta ordine de idei: VREAU SA-I FELICIT PE CEI CU CARE AM AVUT PLACEREA SA MA DAU AZI! mi s-au parut baieti de treaba! si mi-a facut placere

p.s. "racerule" te astept la start langa mine k doar esti "racer" )
p.p.s. ce caterinca cu baiatul asta
radu_lkv is offline   Reply With Quote
Old 29-10-06, 23:10   #268
EVOLUTION8

Stage 5
 
EVOLUTION8's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 1,057
Default Re: Discutii despre cursa

Quote:
Originally Posted by DJ77VLD View Post
Eu stiu o cursa (sau daca ma gandesc bine chiar 2) cand nu au fost probleme cu spectatorii! Una a fost pe airport si una la rapa rosie! Ambele au fost organizate de aceeasi ..... stiti voi care!
SI ce ai vrea sa le facem noi la public ?? DAca pe ei atat ii duce capul ?
Niste poze de la cursa extreme.Si stiu foarte bine cat am tipat la ei sa stea dupa gard si degeaba.
Din pakate nu au o educatie formata pt. acest tip de curse.Cred ca daca puneam in santz apa si in ea crocodili si pihrania tot gaseau o metoda sa treaaca peste
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	normal_DSCF1346.jpg
Views:	61
Size:	112.5 KB
ID:	168843   Click image for larger version

Name:	normal_DSCF1355.jpg
Views:	59
Size:	119.2 KB
ID:	168844   Click image for larger version

Name:	normal_IMG_5143.jpg
Views:	50
Size:	89.3 KB
ID:	168845  

EVOLUTION8 is offline   Reply With Quote
Old 29-10-06, 23:11   #269
radu_lkv
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
Join Date: Jan 2005
Posts: 515
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Mitsubishi]
Default Re: Discutii despre cursa

Quote:
Originally Posted by AR33COP View Post
adica 200 si ceva de cai?
habar nu am cati cai am
pot spune exact ce are (mai bine zis ce NU are masina):
primul catalizator inlocuit cu unul de evo8, asta dupa ce am prajit 2 de evo9 intr-o saptamana si al doilea catalizator scos si pusa o teava in loc.
f modificata masina mea, nu?

desi multi stiau asta, am mai spus o data pt cei ce nu erau informati, iar cine nu crede poate f bine sa verifice

numai bine!
radu_lkv is offline   Reply With Quote
Old 29-10-06, 23:12   #270
Danny-future STN
NoSpeedLimit Romania Club Member

Stage 5
 
Danny-future STN's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 633
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Discutii despre cursa

[QUOTE=Al3xius;603805]
Danny STN, vii tu frate cu gardurile de-acasa ? Daca ganditi asa e normal sa nu avanseze nimic ! Vino si pune osu la munca si o sa vezi ca va fi din ce in ce mai bine ! Eu sunt optimist !

QUOTE]


Nu o ziceam ca pe o acuzatie la adresa GRT dar e de asteptat ca atata timp cat nu au garduri toti sa se imbulzeasca sa vada, dak ar avea garduri si de n-ar vedea asta e,nu ar avea alternative...Apropo de pus osul la munca mi-am oferit sprijinul la 1-2-3-4 curse si atata timp cat niciodata nu a fost necesar am ajuns la concluzia ca nu e nevoie de el si am incetat sa il mai ofer sa nu imi racesc gura de pomana , dak cineva vine si zice "clubul nostru are nev de ajutor in organizare" iti spun eu ca nu fac un pas in spate...
__________________
Danny-future STN is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -