Go Back   Forum 4Tuning > www.4tuning.ro > ARHIVA > Arhiva evenimente > Alte evenimente > Cursa Craiovei - VITEZA - 29-10-2006 by Ghost - Aeroport Craiova

Reply
 
Thread Tools
Old 29-10-06, 20:14   #226
h3llboy

Stage 2
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 25
Default Re: Discutii despre cursa

pt inceput buna seara si bine v`am regasit
h3llboy is offline   Reply With Quote
Old 29-10-06, 20:15   #227
EVOLUTION8

Stage 5
 
EVOLUTION8's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 1,057
Default Re: Discutii despre cursa

Quote:
Originally Posted by NightClubRacer View Post
majoritatea au plecat cu un gust amar, chiar si eu...si pe bune ca sa bati 250km, sa iei si amenda ca trebuia sa gonesti ca sa poti ajunge la ora 11:00 ca se inchide...e o bataie de joc. Nu vreau sa incep sa atac in stanga si in dreapta, dar nu este frumos. Sa dai nu stiu cat pe benzina si sa te dai o singura data...numai zic de cei care nici macar 1 data nu s-au dat si sa fi platit si taxa de inscriere.

P.S: numai zic de public...deasta nu e bine sa fie moca. Iar Dany ramane no 1 in grupa A1.

In medie daca mergi cu 120-130 faci 2,5 h de la Bucuresti,asta cu autostrada unde se lucreaza.Zii 3 ore.
Plecai de la 8 din Bucuresti(9 dupa ora veche)si ajungeai lejer.
Despre sistemul piramidal,da trebuia sa sa dea si pierzatorii intre ei,dar din pakate si cu parere de rau nu ai cu cine : ACR-ul.
Urmatoarea cursa iti garatez ca va fii facuta numai de noi si vor fii si grupe si libere.
__________________
EVO REDEFINES CORNERING !
EVOLUTION8 is offline   Reply With Quote
Old 29-10-06, 20:20   #228
EVOLUTION8

Stage 5
 
EVOLUTION8's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 1,057
Default Re: Discutii despre cursa

Quote:
Originally Posted by AR33COP View Post
care a fost cea mai tare masina la grupa cea mai mare?mustangul?
Nope.
EVO 9 ..........
EVOLUTION8 is offline   Reply With Quote
Old 29-10-06, 20:22   #229
alex_g
Guest
 
Posts: n/a
Default Re: Discutii despre cursa

Acum si 2 filmulete interesante:

http://www.bestsharing.com/files/ms0...STANG.MPG.html

http://www.bestsharing.com/files/ms0...UBARU.MPG.html

Evo pleaca mai tarziu sa nu fie comentarii,ambele curse le-a castigat.
  Reply With Quote
Old 29-10-06, 20:22   #230
h3llboy

Stage 2
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 25
Default Re: Discutii despre cursa

Si acuma sa trec la cele intimplate
vreau sa le multzumesc celor care au venit la cursa si vreau sa imi cer scuze personal pt cei care au venit din afara si a trebuit sa isi lase prietenele afara dar pur si simplu nu am putut face nimica ca aveam niste jandarmi linga mine care ma ***eau la icre ca decit unul intra in masina si nu maimult (inca o data scuzele mele dar mai mult nu am putut face) .
Amavut probleme care au aparut si au trebuit rezolvate urgent ( alexe ai un wisky sa imi dai ) si acuma revenind la jandarmi pur si simplu nu ma intelegeam cu ei de nici un fel de nici o culoare .
Ptcei din bucuresti va multzumesc ca atzi venit si atzi participat la cursa va multumesc pt shoul oferit si nu in ultimul rind pt intelegerea de care atzi dat dovada .
vreau sa ne intelegeti si pe noi ca si noi suntem oameni si incercam sa facem cit mai bine ceea ce facem numai ca orce ai face intotdeauna apar micile probleme neprevazute.
Salutari la toata lumea si sper ca sa apreciatzi ceea ce am facut .
h3llboy is offline   Reply With Quote
Old 29-10-06, 20:22   #231
DJ-24-ALN

Stage 5
 
DJ-24-ALN's Avatar
 
Join Date: Aug 2004
Posts: 332
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Discutii despre cursa

Quote:
Originally Posted by NightClubRacer View Post
In sfarsit o cursa care se termina cu bine, dar se putea mult mai bine. Nu prea sa tinut cont la unele grupe de cp, dar asta e... A fost marfa si vreau sa ii felicit pe organizatori pentru initiati-va! Cam goala grupa A1
Te inseli amarnic! S-au respectat grupele fara greseala! Da-mi un exemplu daca poti! Am stat numai la start si stiu masinile care cum s-au dat!
DJ-24-ALN is offline   Reply With Quote
Old 29-10-06, 20:24   #232
AR33COP
Audi Driver

Stage 5
 
AR33COP's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 874
Member of:
[AUDI]
Default Re: Discutii despre cursa

Quote:
Originally Posted by EVOLUTION8 View Post
Nope.
EVO 9 ..........
asta am aflat deja.citi cai?evo 9?
AR33COP is offline   Reply With Quote
Old 29-10-06, 20:29   #233
Rambonika

Stage 2
 
Rambonika's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 36
Default Re: Discutii despre cursa

Quote:
Originally Posted by alex_g View Post
Evo, a luat grupa.
exact ... cupa si diploma lui sunt la mine pt cateva zile din pacate nu a putut ramane si la premiere
Rambonika is offline   Reply With Quote
Old 29-10-06, 20:30   #234
alex_g
Guest
 
Posts: n/a
Default Re: Discutii despre cursa

Quote:
Originally Posted by Al3xius View Post
Ce modificari stii tu ca are ? Ia uimeste-ma pe pm sa nu facem offtopic ...asa se duce vorba aiurea !

Legat de cursa momentan nu comentez ! Publicul a fost mai rau ca in alte dati ! Sincer nu ma asteptam la asa mare turma de oi sa reaca prin santul ala ...tre sa fii un pic nebun sa faci chestia asta !

Multumim celor care au participat si celor care ne-au ajutat!
Frate trebuie sa facem cum am zis eu cu ulei ars in sant sau umplut cu apa si bagati cocodili asa poate stateau dracu toti unde trebuie!
  Reply With Quote
Old 29-10-06, 20:31   #235
NightClubRacer

Stage 5
 
NightClubRacer's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 5,646
Member of:
[2 Roti]
Default Re: Discutii despre cursa

Quote:
Originally Posted by DJ-24-ALN View Post
Te inseli amarnic! S-au respectat grupele fara greseala! Da-mi un exemplu daca poti! Am stat numai la start si stiu masinile care cum s-au dat!
la grupa A(66-85 CP) a intrat un cielo dohc 16v de 86 cp, plus evacuare,filtru si nu se mai stie ce avea, de ce nu a fost trecut in B?
__________________
DMX Custom's since 2005!
NightClubRacer is offline   Reply With Quote
Old 29-10-06, 20:35   #236
Rambonika

Stage 2
 
Rambonika's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 36
Default Re: Discutii despre cursa

Quote:
Originally Posted by alex_g View Post
Frate trebuie sa facem cum am zis eu cu ulei ars in sant sau umplut cu apa si bagati cocodili asa poate stateau dracu toti unde trebuie!
eu si carla ne-am saturat cat le-am zis sa treaca in spatele gardurilor sau pe partea pe care am stat eu sa stea pe iarba... dar sincer eforturile noastre erau inutile pt ca nu te puteai intelege cu ei ...
Rambonika is offline   Reply With Quote
Old 29-10-06, 20:39   #237
EVOLUTION8

Stage 5
 
EVOLUTION8's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 1,057
Default Re: Discutii despre cursa

Eu citeam paginile din spatesi apoi am observat.Sorry.
EVO 9 este varianta de europa:
EVO 9 GSR 1410 kg 280 bhp si 344 nm.
Masina are al doilea catalizator dat jos,deoarece primul nu poate fii dat jos ca este incadrat de 2 sonde lamda.
Si limitarea de plecare la 5000 de rpm scoasa.
Din pakate cuciucurile comandate nu au sosit Sambata si am fost nevoiti sa se dea cu cele de pe masina care au 21.000 de km. )
DAr destul de mucite.E fun de-a latul cu EVO.
UIte iti pun poze cu cauciucile.....
Pleca slab cu astea.
DAr chiar si asa tot a fost bun tinanad cont ca a si plekat mai tarziu sa nu existe comentarii de genul: A furat startul !!
Cele din poze sunt pe spate.
Cele din fatza inca nu sunt la sarme ))
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	DSC00060.JPG
Views:	109
Size:	1.33 MB
ID:	168775   Click image for larger version

Name:	DSC00061.JPG
Views:	87
Size:	1.44 MB
ID:	168776  
EVOLUTION8 is offline   Reply With Quote
Old 29-10-06, 20:50   #238
crdi

Stage 3
 
crdi's Avatar
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 75
Default Re: Discutii despre cursa

toata lumea vrea cate ceva . de la a verea pana la a face mai este mult si an primul rand ai foarte mare nevoie de putina educatie , In mare parte puteau fi si libere dar daca la start nu s-au putut baga mashini din cauza publiclui ACR-ul si Jandarmi au hot sa nu mai dea drumu la cursa.
Data viitoare o sa face o cursa cu intrare de 200 300 mii si o sa fim siguri ca nu vin toti ciu***i la cursa .
MULTUMIM TUTUROR PARTICIPANTILOR CARE AU VENIT DIN AFARA PT INTELEGERE SI PARTICIPARE .
__________________
diesel pover
life is like dice, bitches and money .. keeps turning around

Many hearts but one soul - ACS Ghost Racing Team
crdi is offline   Reply With Quote
Old 29-10-06, 20:55   #239
bogdan_kwx

Stage 5
 
Join Date: Jul 2005
Posts: 1,389
Default Re: Discutii despre cursa

Hai ca nu a fost asa rau! e adevarat ca au mai trecut oamenii peste pista dar in mare masura siguranta a fost ok.mie mi s-a parut una din cele mai bune.Stiti cum e romanul" se pricepe la toate" de asta comenteaza si spun in majoritate prostii. ei sunt oameni neinformati si spun o gramada de ineptii.dar tu trebuie sa la zimbesti "amabil " si sa le dai "satisfactie"ce e in capul tau tot acolo ramine iar citeva vorbe in vint sunt ...ca si vintul ...zboara.Cind am venit am vazut la Slatina sediul ACR, vopsit cu un galben .... darapanat cu o dacie veche in fata parcata si cu un aro 244 cu platforma , ce sa zic ...jalnic.DAR degeaba blamati ACR .Doamna NITA este o femeie extraordinara si eu tin sa o felicit aici public pentru aportul dinsei.Alte matusi poate stateau sa bea cafeaua sau sa tricoteze.Dinsa face un lucru extraordinar.Daca ACR ar face in fiecare judet de doua ori pe an chestie de genul asta va las pe voi sa socotiti cite curse ar fi.La noi masinile tunate sint extrem de putine si e normal ca lumea sa se imbulzeasca sa le vada si sa comenteze pe seama lor.Sa nu intelegeti ca eu tin in brate ACR-ul, nu ma intereseaza cine organizeaza dar cu cit sunt mai multi cei ce organizeaza va interveni selectia naturala , cei buni ramin si cei mai slabi se ambitioneaza sa devina si mai buni.Analizati pe indelete si trageti concluzia singuri. Iar cei care chibiteaza , au 16 ani sau putin mai mult si maninca M-uri pe piine ascultati ce va spun "NU EXISTA".Mentineti stacheta pasiunii voastre cit mai sus si sa speram ca va fi mai bine data viitoare.
Toate bune.
PS. Salutari prietenilor si cunoscutilor din Craiova
bogdan_kwx is offline   Reply With Quote
Old 29-10-06, 21:03   #240
Gabi
Super Moderator

Stage 5
 
Gabi's Avatar
 
Join Date: Aug 2003
Posts: 14,537
Member of:
[Super Moderators]
[Moderators]
Default Re: Discutii despre cursa

Quote:
Originally Posted by bogdan_kwx View Post
...
Poate cel mai obiectiv comentariu de pana acum...

Felicitari pentru prestatie Bogdan!
Gabi is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -