Go Back   Forum 4Tuning > www.4tuning.ro > ARHIVA > Arhiva evenimente > Alte evenimente > Cursa Craiovei - VITEZA - 29-10-2006 by Ghost - Aeroport Craiova

Reply
 
Thread Tools
Old 20-10-06, 23:16   #31
Lao

Stage 5
 
Lao's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 1,205
Member of:
[Extreme Racing]
Default Re: Discutii despre cursa

Alexius, hai sa nu mai dezgropăm cai morţi, cine e deştept şi-a dat seama cum au stat lucrurile la îndemânarea aia. Cum naiba se face că eu am plecat spre Bucureşti şi te-am sunat cand eram pe autostradă şi mi-ai spus că incă nu m-a luat nimeni la timp, ca mai târziu să aflu că am fost descalificat că nu m-am dat şi la a doua manşă, care bineînteles că nici măcar nu era obligatorie???!!!! Nu mai e nevoie să spun că puteam fi clasat numai cu timpul din prima manşă şi chiar am cerut voie să pot intra in faţa a 2 sau 3 concurenţi tocmai pentru a putea pleca spre Bucuresti mai devreme.

Nu am nimic personal de împărţit cu nimeni ţi nu sunt supărat decât pe mine că am fost bou, dar vreau să se ştie de către tine că nu am pus botul la asemenea mânării şi e bine să ştie şi alţii care merg destul de bine, că şi-o pot fura de-adevăratelea.

La liniuţe e mai greu de tras in piept, dar poate găsiţi şi acolo o soluţie, nu se ştie niciodată.
Lao is offline   Reply With Quote
Old 21-10-06, 00:59   #32
Al3xius

Stage 5
 
Join Date: Mar 2004
Posts: 3,299
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Discutii despre cursa

Lao, ce ziceai de dezgropat morti ?Cred ca am discutat de 20 de ori problema aia si desi risc sa fiu arogant, si nu vreau asta, subiectul ala pt. mine e inchis ! NU ma simt vinovat cu nimic pt. ca eu am facut orice altceva in afara de a tine cronometru si de a trece timpii pe foaie !

Radu, mare dreptate ai
__________________
Many Hearts But One Soul - ACS Ghost Racing Team !
Al3xius is offline   Reply With Quote
Old 21-10-06, 09:26   #33
Lao

Stage 5
 
Lao's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 1,205
Member of:
[Extreme Racing]
Default Re: Discutii despre cursa

Ok. Succes cu liniuţele!
Lao is offline   Reply With Quote
Old 21-10-06, 16:11   #34
Danny-future STN
NoSpeedLimit Romania Club Member

Stage 5
 
Danny-future STN's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 633
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Discutii despre cursa

[QUOTE=radu_lkv;592775]In plus cursa se zice ca e organizata cu ocazia zilelor Craiovei,atunci de ce nu suporta municipalitatea marea majoritate a cheltuielilor, ca in afara de asta totul este gratis de zilele Craiovei(concerte,expozitii,spectacole,focurile de artificii...etc.),zic marea majoritate pt ca dak ar fi chiar gratis atunci sunt de acord ca ar veni chiar toata lumea sa se dea ....



Cu respekt !!!


Edit by Al3xius : nu cred ca are cursa vreo legatura cu parerea ta despre Radu LKV ! Nu ii iau apararea si nici nu`l pup in cur dar cred ca ar trebui sa zici mersi ca spectator ca ai ce sa vezi ! Daca n-ar fi "snobi" ca el ai vedea dacii si oltcituri, sau loganele de care facea fratele tau misto acum 2 seri pe aeroport ...stie mai bine despre ce vb.Vorba multa saracia omului!!

Cecilia, postul tau te rog sa i-l trimiti lui Kad-u pe pm , nu are legatura cu cursa, deci a fost sters !

Deja s-au facut cateva inscrieri, TOATE la peste 100 cp
__________________

Last edited by Al3xius; 21-10-06 at 16:24.
Danny-future STN is offline   Reply With Quote
Old 21-10-06, 16:29   #35
radu_lkv
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
Join Date: Jan 2005
Posts: 515
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Mitsubishi]
Default Re: Discutii despre cursa

Quote:
Originally Posted by Danny-***ure STN View Post
Radu,fara suparare acuma dar ..... chiar crezi ca toti isi permit EVO si sa se dea pe taxe de 100-300 Euro ?!?!?!?!?! Chiar crezi ca nu sunt o gramada care i-ar dak dak i-ar avea ?!?!?! 50 E pt public ?!?!?! Iti spun eu ca pasionat ca prefer sa raman aks sa vad o cursa de Formula 1 sau MotoGP decat sa dau 50 Euro....nu ai inca masini in Romania care sa merite o intrare de 50E la o cursa ....si nici nivelul de trai necesar sa dai 50 E pe o intrare la o cursa cand salariul minim pe economie e 100......
Fara suparare dar comentariul tau este incarcat de SNOBISM !!!
Ziceai de masurile luate de cei de la LR cu taxa lor de 50Ron pt inscriere.....ce au rezolvat cu ea ?!?!?! In dec anul trecut au intrerupt cursa de la Casa Poporului,in primavara au intrerupt cursa de pe Baneasa fara sa mai dea premiile,ultima lor cursa a durat 10 min ....Unde sunt chestiile bune care le-a adus taxa aia ?!?!?!?
Dak partea fin e singura care ii mai triaza ce ar fi sa faceti curse cu grupe numai de la 200 de cai in sus , ca deh,dak aveti bani va permiteti si masini puternice si consumuri de 15-20% in orash .....Ce va mai intereseaza pe voi ca mai vrea X sau Y sa se dea cu Oltcitul lui la grupa A sa vada dak poate face un Matiz de ex ....


In plus cursa se zice ca e organizata cu ocazia zilelor Craiovei,atunci de ce nu suporta municipalitatea marea majoritate a cheltuielilor, ca in afara de asta totul este gratis de zilele Craiovei(concerte,expozitii,spectacole,focurile de artificii...etc.),zic marea majoritate pt ca dak ar fi chiar gratis atunci sunt de acord ca ar veni chiar toata lumea sa se dea ....



Cu respekt !!!
nu ma supar absolut de loc, este parerea ta si o respect
pe rand:
nu ma refeream la cursele l.r. cu public
iti imaginezi k nu am nici un beneficiu din nici o cursa si nu ma int ce fac organizatorii cu banii, dar cum am mai spus, taxa e singura triere a publicului, subiectul s-a discutat intens pe mai multe forumuri si de mai multe grupari/cluburi, iar dupa mine, cu cat mai putin public, cu atat mai putine riscuri sa se opreasca cursa , asa ca daca nu vin decat catziva, pe mine. k potential participant, nu poate decat sa ma bucure .
sper ca nu am fost si acum snob si ca ai inteles ce am vrut sa zic . oricum eu nu am nici un castig
__________________
ex LKV, now EVO IX Redefines My Cornering
radu_lkv is offline   Reply With Quote
Old 21-10-06, 17:09   #36
Toto - BOD

Presedinte Insane Racers

Stage 5
 
Toto - BOD's Avatar
 
Join Date: Dec 2004
Posts: 843
Member of:
[Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Discutii despre cursa

@LKV: daca se vrea o cursa fara public de ce se face reclama? Ar putea sa se trimita un mesaj privat potentialilor concurenti si spectatori si cu asta basta! Nu sa se bage o taxa de 50 de euro care sincer sa fiu nu cred ca ar plati`o nimeni! Mai bine s0ar duce la o etapa de CNR (care oricum e mai interesanta decat o liniuta) si mai mananca si un mic... Iar eu, ca participant poate as plati si 100 de euro daca mi s-ar oferi ceva in schimbul acelor bani (adica sa ma dau de cate ori am chef, sa primesc foile cu timpii scosi, etc). Altfel de ce as plati? In fine... sunt offtopic!


Mie personal NU mi se pare o suma mare 400 de mii! Sincer! Si nu cred ca cineva care chiar vrea sa se dea ar face eforturi foarte mari pt acei 400 de mii! De asemenea mi se pare foarte corect ca un club sa raspunda de actiunile membrilor sai! Mi se pare un pas inainte pentru o organizare mai buna! Mult succes!
__________________
Proud driver of Renault Clio and Mazda Mx5

www.rensit.ro
www.clubclio.ro
Toto - BOD is offline   Reply With Quote
Old 21-10-06, 17:43   #37
86vrg

Stage 1
 
86vrg's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 17
Default Re: Discutii despre cursa

salut baieti,,,,apropo de aceste discutii in contradictoriu,,,,cred ca nu-si au rostulllllcu tozti asteptam o cursa legala de foarte mult timp...asa ca zic sa nu mai facem atatea mofturi,,,si sprijinim initiztiva pe care au luat-o unii deja...si sa ne bucuram cu toztii indiferent ca suntem specatori sau participanti,,,,,,succes tuturor!!!...see y there....
86vrg is offline   Reply With Quote
Old 21-10-06, 18:27   #38
Al3xius

Stage 5
 
Join Date: Mar 2004
Posts: 3,299
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Discutii despre cursa

Quote:
Originally Posted by Danny-***ure STN View Post
dar nu mi se pare corect ca la o cursa "generala" sa plateasca doar participantii inscrierea, ca nu saraceau cei care veneau de 50.000,si in plus era si o triere cum ziceai si u .....
Nici mie nu mi se pare corect dar nu eu "fac cartile" ! Fiind eveniment de zilele Craiovei si promovat in programul Zilelor Craiovei e normal si logic sa nu fie taxa de intrare pt. public ! La velodrom platesti intrare la concert?

Haideti sa ne rezumam la sfaturi si discutii despre cursa nu la mahalagisme(aviz cecilia, ti-am dat un pm , termina cu aruncatul cu noroi ca nu e frumos!).
Al3xius is offline   Reply With Quote
Old 21-10-06, 19:09   #39
dj16xxs

Vicepresedinte EXTREME RACING CLUB

Stage 5
 
dj16xxs's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 1,663
Member of:
[Moderators]
[Extreme Racing]
[PARTICIPANT CURSE]
[FORD]
Default Re: Discutii despre cursa

40 ron pentru acr e mult....pentru ghost e putin....nu vreau sa mai dau acr-ului nici un ban....un leu...un dolar sau un euro....eu de aia m-am plans....nu de 400 de mii...

bafta!
__________________
FORD MONDEO MK3-2006
MINI COOPER R56-2008
HYUNDAI I30-2013
dj16xxs is offline   Reply With Quote
Old 21-10-06, 21:21   #40
NightClubRacer

Stage 5
 
NightClubRacer's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 5,646
Member of:
[2 Roti]
Default Re: Discutii despre cursa

noi venim din bucuresti, si pretul ni se pare ca e ok...nu conteaza cine le face, vi acolo pentru cursa, nu pentru organizatorii....si am mai fost la o cursa organizata de ghost si ne-am simtit super. See u there! facem inscrierea pe net sau se poate face acolo?
__________________
DMX Custom's since 2005!
NightClubRacer is offline   Reply With Quote
Old 21-10-06, 21:28   #41
DJ-24-ALN

Stage 5
 
DJ-24-ALN's Avatar
 
Join Date: Aug 2004
Posts: 332
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Discutii despre cursa

Nu se fac inscrieri in ziua cursei. Exista formular pt preinscriere!
DJ-24-ALN is offline   Reply With Quote
Old 21-10-06, 21:44   #42
NightClubRacer

Stage 5
 
NightClubRacer's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 5,646
Member of:
[2 Roti]
Default Re: Discutii despre cursa

ok o so facem on-line(inscriere), mersi!
NightClubRacer is offline   Reply With Quote
Old 22-10-06, 00:33   #43
Toto - BOD

Presedinte Insane Racers

Stage 5
 
Toto - BOD's Avatar
 
Join Date: Dec 2004
Posts: 843
Member of:
[Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Discutii despre cursa

Quote:
Originally Posted by DJ-24-ALN View Post
Nu se fac inscrieri in ziua cursei. Exista formular pt preinscriere!
pai am inteles de la tine ca pe net se face o preinscriere... dar inscrierea propriu`zisa cand se face?
Presupun ca cei din cr. nu mai completeaza formularul ala de preinscriere ci se duc direct la ACR, nu?
Toto - BOD is offline   Reply With Quote
Old 22-10-06, 01:02   #44
MaF|OtU
Midnight Racers Member

Stage 4
 
MaF|OtU's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 217
Member of:
[Midnight Racers]
Default Re: Discutii despre cursa

Quote:
Originally Posted by Toto - BOD View Post
pai am inteles de la tine ca pe net se face o preinscriere... dar inscrierea propriu`zisa cand se face?
Presupun ca cei din cr. nu mai completeaza formularul ala de preinscriere ci se duc direct la ACR, nu?
Pentru Craiova inscrierile se fac la sediul ACR Dolj.
Detalii aici : https://forum.4tuning.ro/248-cursa-craiovei-viteza-29-10-2006-by-ghost-aeroport-craiova/25569-inscrieri.html

Frumoasa initiativa baietilor de la GRT !
Am presimtirea ca va fi o cursa reusita din taote punctele de vedere si sper sa fie asa .
__________________

Last edited by MaF|OtU; 22-10-06 at 01:05.
MaF|OtU is offline   Reply With Quote
Old 22-10-06, 02:09   #45
Al3xius

Stage 5
 
Join Date: Mar 2004
Posts: 3,299
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Discutii despre cursa

Doamne ajuta sa fie asa !

Banii nu vor ramane nici la Ghost nici la ACR vrem sa facem ceva tot pt. pasionati ! O sa anuntam cand e totul gata!!

Pentru inscrierea online folositi formularul pus pe topicul cu Inscrieri !

Legat de formular, fiecare persoana care completeaza formularul va primi un mail de confirmare ! Cine il completeaza si nu primeste mailul in maxim 24 de ore il rog sa trimita inca un formular pt. ca am primit si cateva forumulare goale !
Al3xius is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -