Go Back   Forum 4Tuning > www.4tuning.ro > ARHIVA > Arhiva evenimente > Alte evenimente > Cursa Craiovei - VITEZA - 29-10-2006 by Ghost - Aeroport Craiova

Reply
 
Thread Tools
Old 22-10-06, 03:07   #46
AlecsM
Dream Squad Member

Stage 5
 
AlecsM's Avatar
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 599
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Dream Squad]
[4Rally]
Default Re: Discutii despre cursa

Quote:
Originally Posted by radu_lkv View Post
cum am mai spus pe alt forum:
sa-mi mai fac ceva dusmani :

pt cei care ridica problema taxei de inscriere:
nimeni din cunoscutii mei nu cred ca se kk bani!!!! dar daca nu bagati taxa de inscriere stiti si voi ce distrusi apar, k de e moca...prefer sa merg unde inscrierea este intre 100 si 300 de euro, dar probabil k o sa ma simt bine printre pasionati, nu printre figuranti!
la cursa de aici, desi nu trebuie sa platesc taxa de inscriere, o sa fiu primul care o va face (in caz ca ma dau)!

iar pentru public.... daca s-ar putea si daca ar fi un loc ingradit.... 50 euro MINIM!!! sa nu vina chiar toti care nu au nici un interes si care de obicei fac probleme!!
credeti ca bucurestiul degeaba a luat masurile acelea? si nu comenteaza mai nimeni sau comenteaza decat "nimenii" si o fac degeaba!

si inca o chestie pe care am admirat-o la legal racing (printre putinele de altfel, dar aici au dreptate): peste tot ar trebui sa scrieti "ORGANIZATORUL E SUVERAN !!"

iar daca va e frica, ca nu vin masini aduc eu pentru 3 etape

p.s. comentariul meu a fost facut, dupa cum se vede, numai la partea financiara!!! - singura pana acum, capabila sa-i trieze pe cei care conteaza in acest sport scump, de ceilalti "nimeni"

ST DE ACORD CU TINE ....ai exagerat un pic cu taxele alea dar s-a inteles ideea

@Al3xius....si dak locatia e ok, vremea va fi ok, exista motivatie si totul e corect ...de la grupe pana la "arbitrii" ... nu are dc sa nu vina lume ... spor la organizat !
__________________
AlecsM is offline   Reply With Quote
Old 22-10-06, 03:13   #47
AlecsM
Dream Squad Member

Stage 5
 
AlecsM's Avatar
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 599
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Dream Squad]
[4Rally]
Default Re: Discutii despre cursa

@Al3xius

dak totul referitor la inscrieri se face de la distantza (internet sau presedinti ai cluburilor) ...cum o sa probati faptul ca masina "X" are sau nu ce scrie in fisa ...ca proprietarul are permis de conducere valid sau k totul coincide cu talonul >>> nu pupeti merge pe incredere .... e prea frumos totul legat d organizare k sa s strice cu chestia asta ....propun sa inceapa cursa cu 1 h mai devreme si sa se organizeze un parc si o comisie de verificari ... cu fisele in fatza .... ce zici?
AlecsM is offline   Reply With Quote
Old 22-10-06, 09:10   #48
200SX
4 Speed Squad Member

Stage 5
 
200SX's Avatar
 
Join Date: Jun 2004
Posts: 5,015
Member of:
[Moderators]
[4 Speed Squad]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Discutii despre cursa

Quote:
Originally Posted by Al3xius
Fiecare club va raspunde direct de actiunile membrilor sai in cadrul cursei de pe data de 29.10.2006 !

Quote:
Originally Posted by Al3xius
Ai inteles gresit !
..........
Cluburile nu vor fi actionate in instanta sau date in judecata ! Nu asta era ideea , ideea era ca ............. si nu cred ca e o exagerare din partea noastra sa cerem putina disciplina !
Iti dai seama ca nu ma incalzesc cu nimika evenimentele astea neplacute,
intrebam doar cum va raspunde direct clubul de actiunile membrilor, in ce consta acea raspundere.

Mersi pentru raspuns si sa iasa o cursa frumoasa fara evenimente neplacute !!!
200SX is offline   Reply With Quote
Old 22-10-06, 09:36   #49
Al3xius

Stage 5
 
Join Date: Mar 2004
Posts: 3,299
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Discutii despre cursa

Quote:
Originally Posted by AlecsM View Post
@Al3xius

dak totul referitor la inscrieri se face de la distantza (internet sau presedinti ai cluburilor) ...cum o sa probati faptul ca masina "X" are sau nu ce scrie in fisa ...ca proprietarul are permis de conducere valid sau k totul coincide cu talonul >>> nu pupeti merge pe incredere .... e prea frumos totul legat d organizare k sa s strice cu chestia asta ....propun sa inceapa cursa cu 1 h mai devreme si sa se organizeze un parc si o comisie de verificari ... cu fisele in fatza .... ce zici?
Greseala mea ca am uitat sa specific ... intrarea in parcul auto se va face pana la ora 11:00 cel tarziu ! Vom avea 1-2 oameni desemnati sa verifice daca difera ce scrie in talon fata de ce exista pe masina ! Mersi pt. sfaturi, intradevar imi scapase chestia asta !

@200SX : Multumim si va asteptam la start!
__________________
Many Hearts But One Soul - ACS Ghost Racing Team !
Al3xius is offline   Reply With Quote
Old 22-10-06, 15:47   #50
AlecsM
Dream Squad Member

Stage 5
 
AlecsM's Avatar
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 599
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Dream Squad]
[4Rally]
Default Re: Discutii despre cursa

Quote:
Originally Posted by Al3xius View Post
Greseala mea ca am uitat sa specific ... intrarea in parcul auto se va face pana la ora 11:00 cel tarziu ! Vom avea 1-2 oameni desemnati sa verifice daca difera ce scrie in talon fata de ce exista pe masina ! Mersi pt. sfaturi, intradevar imi scapase chestia asta !

@200SX : Multumim si va asteptam la start!
np.... dak putem da o mana de ajutor o facem cu placere
AlecsM is offline   Reply With Quote
Old 22-10-06, 19:39   #51
Al3xius

Stage 5
 
Join Date: Mar 2004
Posts: 3,299
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Discutii despre cursa

Azi membrii Ghost au lucrat in zona de la ora 10 pana la ora 17:00 !


Am gasit o metoda sa portejam spectatorii(0 % sanse sa fie victime in cazul in care o masina paraseste suprafata de concurs, asta in cazul in care publicul respecta indicatiile) iar marti am vb cu o firma sa astupe gaurile care erau pe pista, am mai astupat si noi azi din ele dar marti va fi zi speciala pt. astupat gauri Azi s-a tuns iarba , s-au astupat cateva gauri si s-au stabilit cateva chestii legate de organizare astfel incat sa iasa totul bine !

Alecs, singurul ajutor de care avem nevoie din partea participantilor este sa respecte termenul inscrierilor si Duminica sa vina pana la ora 11:00 cel tarziu la Aeroport ! Ah, si daca asculta indicatiile organizatorilor va garantez ca o sa fie bine pt. toti !

Sa speram ca si vremea va tine cu noi !

Last edited by Al3xius; 22-10-06 at 19:42.
Al3xius is offline   Reply With Quote
Old 22-10-06, 20:04   #52
Rambonika

Stage 2
 
Rambonika's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 36
Default Re: Discutii despre cursa

Quote:
Originally Posted by Al3xius View Post
Azi membrii Ghost au lucrat in zona de la ora 10 pana la ora 17:00 !


Am gasit o metoda sa portejam spectatorii(0 % sanse sa fie victime in cazul in care o masina paraseste suprafata de concurs, asta in cazul in care publicul respecta indicatiile) iar marti am vb cu o firma sa astupe gaurile care erau pe pista, am mai astupat si noi azi din ele dar marti va fi zi speciala pt. astupat gauri Azi s-a tuns iarba , s-au astupat cateva gauri si s-au stabilit cateva chestii legate de organizare astfel incat sa iasa totul bine !

Alecs, singurul ajutor de care avem nevoie din partea participantilor este sa respecte termenul inscrierilor si Duminica sa vina pana la ora 11:00 cel tarziu la Aeroport ! Ah, si daca asculta indicatiile organizatorilor va garantez ca o sa fie bine pt. toti !

Sa speram ca si vremea va tine cu noi !
Alex ai uitat sa precizezi ca spectatorii vor sta pe iarba ... ca sa stie lumea sa se incalte adecvat si domnisoarele sa renunte la tocuri
Rambonika is offline   Reply With Quote
Old 22-10-06, 20:54   #53
NightClubRacer

Stage 5
 
NightClubRacer's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 5,646
Member of:
[2 Roti]
Default Re: Discutii despre cursa

suna bine, dar la cati metri vor fi spectatori de cursa? nu trebuia sa imi iau adidasi albi, ca se fac verzi,si sa nu ploua ca se face noroi.
__________________
DMX Custom's since 2005!
NightClubRacer is offline   Reply With Quote
Old 22-10-06, 21:46   #54
bogdan_kwx

Stage 5
 
Join Date: Jul 2005
Posts: 1,389
Default Re: Discutii despre cursa

Quote:
Originally Posted by Al3xius View Post
Azi membrii Ghost au lucrat in zona de la ora 10 pana la ora 17:00 !


Am gasit o metoda sa portejam spectatorii(0 % sanse sa fie victime in cazul in care o masina paraseste suprafata de concurs, asta in cazul in care publicul respecta indicatiile) iar marti am vb cu o firma sa astupe gaurile care erau pe pista, am mai astupat si noi azi din ele dar marti va fi zi speciala pt. astupat gauri Azi s-a tuns iarba , s-au astupat cateva gauri si s-au stabilit cateva chestii legate de organizare astfel incat sa iasa totul bine !

Alecs, singurul ajutor de care avem nevoie din partea participantilor este sa respecte termenul inscrierilor si Duminica sa vina pana la ora 11:00 cel tarziu la Aeroport ! Ah, si daca asculta indicatiile organizatorilor va garantez ca o sa fie bine pt. toti !

Sa speram ca si vremea va tine cu noi !

vreau sa stiu daca prietenul meu e in tara si daca e prezent. daca vine el fac tot posibilul sa vin si eu cu noul meu 5 pt ca scorul e de 3-2 pentru el
bogdan_kwx is offline   Reply With Quote
Old 22-10-06, 22:03   #55
Dependentu

Stock
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 5
Default Re: Discutii despre cursa

Mi se pare ok taxa de inscriere, dar nu mi se pare ok partea cu cluburile, cum a spus X sau Y , daca ar fii un nr de 10 cluburii de EX , in Craiova, si se gaseste cate unul din fiecare club sa faca ceva ce nu trebuie, se duce toata Craiova si Cursele facute de ea..
Am sa vin si eu p'acolo..DJ-04-UOZ ..
Care vrea sa vb cu mine, sa vina la nr asta ( oltcit albastru )
Dependentu is offline   Reply With Quote
Old 22-10-06, 22:57   #56
EVOLUTION8

Stage 5
 
EVOLUTION8's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 1,057
Default Re: Discutii despre cursa

Quote:
Originally Posted by bogdan_kwx View Post
vreau sa stiu daca prietenul meu e in tara si daca e prezent. daca vine el fac tot posibilul sa vin si eu cu noul meu 5 pt ca scorul e de 3-2 pentru el
Nu este Bogdan in tzara.Si mie imi pare rau ....
Dar ar fii bine sa vii si daca nu este el.CA demult nu au mai fost curse.
Te asteptam cu placere !
__________________
EVO REDEFINES CORNERING !
EVOLUTION8 is offline   Reply With Quote
Old 23-10-06, 01:40   #57
Rambonika

Stage 2
 
Rambonika's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 36
Default Re: Discutii despre cursa

Quote:
Originally Posted by NightClubRacer View Post
suna bine, dar la cati metri vor fi spectatori de cursa? nu trebuia sa imi iau adidasi albi, ca se fac verzi,si sa nu ploua ca se face noroi.
cred ca peste 10m ... oricum vizibilitatea este f buna ... am incercat sa multumim si din acest punct de vedere specatorii nu numai sa le asiguram siguranta ...iar iarba va fii tunsa ...
Rambonika is offline   Reply With Quote
Old 23-10-06, 01:51   #58
TOBA^

Vicepresedinte Anonymous MotorSport

Stage 5
 
TOBA^'s Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 1,688
Member of:
[Anonymous Motorsport ]
[PARTICIPANT CURSE]
[SUBARU]
Default Re: Discutii despre cursa

A.C.S ANONYMOUS MOTORSPORT merge la aceasta cursa si se va supune regulilor organizatorilor...
TOBA^ is offline   Reply With Quote
Old 23-10-06, 01:58   #59
Al3xius

Stage 5
 
Join Date: Mar 2004
Posts: 3,299
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Discutii despre cursa

Intradevar, ca sa nu fie discutii : publicul va sta pe iarba(tunsa inainte de cursa ) pentru ca nu ne permitem sa riscam viata multor oamenii pt. "confortul" care-l oferea asfaltul si cred ca sunteti toti de acord cu mine ! Sunt aproximativ 20 de metrii de la pista pana la locul unde va sta publicul cu precizarea ca va fi o zona de "impact" conceputa deja de natura care, fizic vorbind , nu permite contactul intre masina si public , e imposibil daca publicul asculta indicatiile organizatorilor si stau in locul special amenajat!!
Ca o ultima precizare publicul va vedea si startul si finish-ul destul de bine...lucram la chestia asta !

Bogdan, ne-am bucura sa te avem la linia de start, intotdeauna KWX-ul a facut spectacol la Craiova si nu numai !

Anonymous, va multumim si va uram drum bun! Sa ne vedem sanatosi si sa dea Dumnezeu sa tina vremea cu noi !
Al3xius is offline   Reply With Quote
Old 23-10-06, 13:10   #60
NightClubRacer

Stage 5
 
NightClubRacer's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 5,646
Member of:
[2 Roti]
Default Re: Discutii despre cursa

Quote:
Originally Posted by Rambonika View Post
cred ca peste 10m ... oricum vizibilitatea este f buna ... am incercat sa multumim si din acest punct de vedere specatorii nu numai sa le asiguram siguranta ...iar iarba va fii tunsa ...
suna bine, bravo baieti pentru idei si ne vedem acolo. Bafta in continuare! Mersi pt info!
NightClubRacer is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -