Go Back   Forum 4Tuning > www.4tuning.ro > ARHIVA > Arhiva evenimente > Alte evenimente > Cursa Craiovei - VITEZA - 29-10-2006 by Ghost - Aeroport Craiova

Reply
 
Thread Tools
Old 20-10-06, 19:03   #16
Al3xius

Stage 5
 
Join Date: Mar 2004
Posts: 3,299
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Discutii despre cursa

Ai inteles gresit ! NU este o "sperietoare" pt. ca nu organizam curse de elefanti sa le aratam soricelu` sa-i speriem ! Organizam o cursa de viteza iar participantii sunt RUGATI sa respecte regulile ! Si o sa scriu chestia aia de cate ori e nevoie ! Cei care se inscriu pt. liniute sunt binevenit , restul sa stea acasa, figurile se arata seara "pe centru" ! Nu ma refer la cineva anume si cred ca e simplu de inteles de ce facem aceasta "promovare" a "sperietorii" !
Esti multumit de incidentele care au fost pana acum? Cred ca nu si la fel ca si noi nu cred ca-ti doresti ca un prieten , amic etc sa pateasca ceva din cauza unor inconstienti !
Cluburile nu vor fi actionate in instanta sau date in judecata ! Nu asta era ideea , ideea era ca tu, presedintele de club sa faci o sedinta cu membrii si sa porti o discutie cu ei pe tema sigurantei la curse ! Mie asa mi se pare normal si nu cred ca e o exagerare din partea noastra sa cerem putina disciplina !
__________________
Many Hearts But One Soul - ACS Ghost Racing Team !
Al3xius is offline   Reply With Quote
Old 20-10-06, 19:06   #17
dj16xxs

Vicepresedinte EXTREME RACING CLUB

Stage 5
 
dj16xxs's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 1,663
Member of:
[Moderators]
[Extreme Racing]
[PARTICIPANT CURSE]
[FORD]
Default Re: Discutii despre cursa

1.Eu nu raspund pentru nici un membru al clubului pe l-am infiintat!
2.Pista nu are 400 de m si maxim 250 cu tot cu spatiu de franare!
3.40 ron???....
4.Parca sunteti A.C.S.???...CE CAUTA ACR aici?
5.Ma mai gandesc!

ps:Bafta cu cursa....nu vreau si nici nu sunt rautacios dar parca sunteti prea radicali pentru nimic zic eu....si daca restictiile vor continua nu voi veni...cum nu am mai venit de mult la gratare si nici nu o sa mai vin curand ca nu prea se merita!!!
__________________
FORD MONDEO MK3-2006
MINI COOPER R56-2008
HYUNDAI I30-2013
dj16xxs is offline   Reply With Quote
Old 20-10-06, 19:07   #18
NightClubRacer

Stage 5
 
NightClubRacer's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 5,646
Member of:
[2 Roti]
Default Re: Discutii despre cursa

o buna regula! era si timpu sa se faca putin ordine, sa speram ca se va tine cont de ea si sa numai vedem burn,cerculete prin parcare sau alte actiuni...ca uite asea se intampla cate un accident.

P.S: nu cred ca se referea ca presedintele, vicepres... sa raspunda pentru actiunile membrilor, doar sa ii anunte ca nau voie sa faca aia si aia...cel putin asea am inteles eu.
__________________
DMX Custom's since 2005!

Last edited by NightClubRacer; 20-10-06 at 19:12.
NightClubRacer is offline   Reply With Quote
Old 20-10-06, 19:11   #19
dj16xxs

Vicepresedinte EXTREME RACING CLUB

Stage 5
 
dj16xxs's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 1,663
Member of:
[Moderators]
[Extreme Racing]
[PARTICIPANT CURSE]
[FORD]
Default Re: Discutii despre cursa

Quote:
Originally Posted by Al3xius View Post
Cluburile nu vor fi actionate in instanta sau date in judecata ! Nu asta era ideea , ideea era ca tu, presedintele de club sa faci o sedinta cu membrii si sa porti o discutie cu ei pe tema sigurantei la curse ! Mie asa mi se pare normal si nu cred ca e o exagerare din partea noastra sa cerem putina disciplina !
eu nu pot sa impun nimanui,nimic!...daca cineva o va lua razna exact acea persoana sa aibe interdictie la curse organizate de voi.de ce sa sufere tot clubul?
dj16xxs is offline   Reply With Quote
Old 20-10-06, 19:14   #20
NightClubRacer

Stage 5
 
NightClubRacer's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 5,646
Member of:
[2 Roti]
Default Re: Discutii despre cursa

Quote:
Originally Posted by dj16xxs View Post
eu nu pot sa impun nimanui,nimic!...daca cineva o va lua razna exact acea persoana sa aibe interdictie la curse organizate de voi.de ce sa sufere tot clubul?
aici ai dreptate, dar ar trebui ca astia mai mari din cluburi, sa aiba putina autoritate in fata membrilor si sa ii faca sa inteleaga...dar nu clubu sa sufere, ci doar membrul ala.
NightClubRacer is offline   Reply With Quote
Old 20-10-06, 19:17   #21
Al3xius

Stage 5
 
Join Date: Mar 2004
Posts: 3,299
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Discutii despre cursa

Pt. ca e normal sa te intereseze imaginea care ti-o face respectivul ? Sau nu te intereseaza imaginea clubului? Ma indoiesc !

Revenind la strictete, tie-ti place sa vezi oameni morti pe la curse? Nu cred ! Nici mie ! Tocmai de-aia, prefer sa avem 20 de masini CARE VIN SA SE TRAGA la start decat 200 care vin sa ii vada lumea ca sunt "raceri" !

Pista are 400 m, poti sa vii cu noi duminica(22) si masuram sa te convingi
Al3xius is offline   Reply With Quote
Old 20-10-06, 19:19   #22
dj16xxs

Vicepresedinte EXTREME RACING CLUB

Stage 5
 
dj16xxs's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 1,663
Member of:
[Moderators]
[Extreme Racing]
[PARTICIPANT CURSE]
[FORD]
Default Re: Discutii despre cursa

eu stiu ce vrea al3xius...dar in craiova nu se poate...daca persoana x aia vrea sa faca,aia face....si tu ca si organizator mare lucru nu-i faci.Vorbim de cele cateva persoane care au facut scandal....asa ca ,NU raspund...pentru faptele altuia!
dj16xxs is offline   Reply With Quote
Old 20-10-06, 19:21   #23
dj16xxs

Vicepresedinte EXTREME RACING CLUB

Stage 5
 
dj16xxs's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 1,663
Member of:
[Moderators]
[Extreme Racing]
[PARTICIPANT CURSE]
[FORD]
Default Re: Discutii despre cursa

Quote:
Originally Posted by Al3xius View Post
Pt. ca e normal sa te intereseze imaginea care ti-o face respectivul ? Sau nu te intereseaza imaginea clubului? Ma indoiesc !

Revenind la strictete, tie-ti place sa vezi oameni morti pe la curse? Nu cred ! Nici mie ! Tocmai de-aia, prefer sa avem 20 de masini CARE VIN SA SE TRAGA la start decat 200 care vin sa ii vada lumea ca sunt "raceri" !

Pista are 400 m, poti sa vii cu noi duminica(22) si masuram sa te convingi
foarte bine ceea ce zici acolo....si sper sa fie bine!!!
nu cred ca am sa vin la cursa!!!
dj16xxs is offline   Reply With Quote
Old 20-10-06, 19:22   #24
frozzen
BMW Driver

Stage 5
 
frozzen's Avatar
 
Join Date: Dec 2005
Posts: 409
Default Re: Discutii despre cursa

Quote:
Originally Posted by dj16xxs View Post
eu nu pot sa impun nimanui,nimic!...daca cineva o va lua razna exact acea persoana sa aibe interdictie la curse organizate de voi.de ce sa sufere tot clubul?
bine spus XXS !! plus ca majoritatea cluburilor au acel formular de inscriere prin care Clubul nu este raspunzator de actiunile membrilor ! asa ca nu puteti sa interziceti unei grupari sa participe din cauza unui singur membru! daca vreti sa mentineti ideea de interdictie de participare atunci ramaneti la ideea de interdictie individuala!! adica X si Y nu participa -clubul ramane neafectat!

Alexius daca e sa o iei logic ...sa zicem ca orasu are X cluburi si din fiecare club in timp se gaseste 1 membru care sa calce gresit ...iti dai si tu seama de rezultate!!

PS: 40RON inscrierea? asta e cu tva sau fara tva?cam lacomi domniile de la ACR fara suparare!!
__________________
frozzen is offline   Reply With Quote
Old 20-10-06, 19:22   #25
dj16xxs

Vicepresedinte EXTREME RACING CLUB

Stage 5
 
dj16xxs's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 1,663
Member of:
[Moderators]
[Extreme Racing]
[PARTICIPANT CURSE]
[FORD]
Default Re: Discutii despre cursa

Quote:
Originally Posted by Al3xius View Post
Pista are 400 m, poti sa vii cu noi duminica(22) si masuram sa te convingi
am sa vin!!!!
dj16xxs is offline   Reply With Quote
Old 20-10-06, 19:24   #26
dj16xxs

Vicepresedinte EXTREME RACING CLUB

Stage 5
 
dj16xxs's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 1,663
Member of:
[Moderators]
[Extreme Racing]
[PARTICIPANT CURSE]
[FORD]
Default Re: Discutii despre cursa

Eu va urez bafta de pe acum....cel putin respect efortul!
dj16xxs is offline   Reply With Quote
Old 20-10-06, 19:31   #27
Al3xius

Stage 5
 
Join Date: Mar 2004
Posts: 3,299
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Discutii despre cursa

Multumim, te sun cu o ora inainte sa mergem Duminica sa nu`ti incurcam programul !
Al3xius is offline   Reply With Quote
Old 20-10-06, 21:30   #28
bodyspeed

Stage 5
 
bodyspeed's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 5,390
Member of:
[Moderators]
[Observator 4tuning]
[NoSpeedLimit Romania Club]
[Oltcit]
[4Rally]
[BMW]
[FOTO]
Default Re: Discutii despre cursa

Quote:
Originally Posted by Al3xius View Post
Multumim, te sun cu o ora inainte sa mergem Duminica sa nu`ti incurcam programul !
bafta alexius ... si ne vedem... acolo...
p.s da-ne beep daca e politie sau sa ne faci semn ca data trecuta....
ca ne ridica pe amandoi...
bafta cu organizarea...
__________________
carDesign
Magazin CarDesign 4Tuning
bodyspeed is offline   Reply With Quote
Old 20-10-06, 21:39   #29
EVOLUTION8

Stage 5
 
EVOLUTION8's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 1,057
Default Re: Discutii despre cursa

VAd ca iarasi incep discutii legate de taxa de participare.Poate nu s-a inteles:
40 RON sau 400.000 ROL cu TVA cu tot :d
Nu sunt 4 milioane.
__________________
EVO REDEFINES CORNERING !
EVOLUTION8 is offline   Reply With Quote
Old 20-10-06, 22:12   #30
radu_lkv
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
Join Date: Jan 2005
Posts: 515
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Mitsubishi]
Default Re: Discutii despre cursa

cum am mai spus pe alt forum:
sa-mi mai fac ceva dusmani :

pt cei care ridica problema taxei de inscriere:
nimeni din cunoscutii mei nu cred ca se kk bani!!!! dar daca nu bagati taxa de inscriere stiti si voi ce distrusi apar, k de e moca...prefer sa merg unde inscrierea este intre 100 si 300 de euro, dar probabil k o sa ma simt bine printre pasionati, nu printre figuranti!
la cursa de aici, desi nu trebuie sa platesc taxa de inscriere, o sa fiu primul care o va face (in caz ca ma dau)!

iar pentru public.... daca s-ar putea si daca ar fi un loc ingradit.... 50 euro MINIM!!! sa nu vina chiar toti care nu au nici un interes si care de obicei fac probleme!!
credeti ca bucurestiul degeaba a luat masurile acelea? si nu comenteaza mai nimeni sau comenteaza decat "nimenii" si o fac degeaba!

si inca o chestie pe care am admirat-o la legal racing (printre putinele de altfel, dar aici au dreptate): peste tot ar trebui sa scrieti "ORGANIZATORUL E SUVERAN !!"

iar daca va e frica, ca nu vin masini aduc eu pentru 3 etape

p.s. comentariul meu a fost facut, dupa cum se vede, numai la partea financiara!!! - singura pana acum, capabila sa-i trieze pe cei care conteaza in acest sport scump, de ceilalti "nimeni"
__________________
ex LKV, now EVO IX Redefines My Cornering
radu_lkv is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -