Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Oradea

Reply
 
Thread Tools
Old 03-12-06, 21:17   #331
SoundIdentity

Stage 5
 
SoundIdentity's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 2,526
Member of:
[Moderators]
[VW]
Default Re: Proiecte Noi !!!!!!inovatii!!!

Quote:
Originally Posted by DR.ZOZO View Post
ma scuzati dar PROIECTE NOI ce inseamna,
ca eu tot ma candesc dar nu pot sami dau seama,nu o luati in gluma.
vreau sa-mi definiti cuvantul proiecte noi.
daca as incepe eu pe topicul asta cu poze ce se refera la proiecte noi cred ca nu miar ajunge 100 de pagini



asa tzaran esti zozo ca nici oglinda ta personala nu te recunoaste!!!aici !!!!!NNNUUUU!!!! se vorbeste despre masini din stoc in full ci de mici proiecte realizate la mai multe tipuri de masini...daca ai fi citit prima pagina mai babeste special tie ''page 1''introducerea topicului....ce drak te apucat sa te iei de mine mah???s-a comparat cineva cu tine??sau ai lipsa de exprimare in vant???sau vrei sa fii laudat???...daca bine tii minte eu c hiar te-am laudat ca ce stii tu nu stie multi in romania asta mare si esti unicat in felul tau la design si creatii unicate ...acuma ca la sound esti surd si nu mai tii pasu cu ''moda''actuala asta e ...tu ai alt stil chiar stil unic fata de noi in oradea ca te bagi in orice si nimic nu perfectionezi doar creezi si nu finalizezi ceva ce sa dai garantie pe termenn lung!!!!!!ca ce faci o faci din capu tau fara o asa zisa documentatie care ptr tine este egal cu zero dar totusi cine creaza documentatie de proiect analizata si testata io zic ca este un inginer cu experienta in multe ce tu nu stii!!!desteptule..ce cacat te pune sa te iei de mine????mars si fati dantura si dupa aia stau de vorba cu tine fata-n fata!!!! parca vineri stateam la barfe ca amici si vin acasa de la brasov si vad ca scrii prostii fara de tine ....oricum stiu cine a scris acest comentariu matza ta ca tu asa caligrafic ordonat nu ai scris niciodata , mai demult acusi o juma de an asa de gresit si jumate ungureste jumate romaneste scriai ca numa oradenii intelegeau ce te chinuiai sa tastezi pe forum...hai pa si nu fii p. . . a ca iti intorc spatele
__________________

AUTO HI-FI&TUNING CENTER STR.ADY ENDRE NR 45/A VANZARI REPARATII DECODARI SI INSTALARI AUDIO VIDEO
PERSONALIZAM INSTALATII AUDIO CONSTRUIM MASINI DE EXPOZITII SI CONCURSURI LA STANDARDE COMPETENTE
SoundIdentity is offline   Reply With Quote
Old 03-12-06, 22:14   #332
SoundIdentity

Stage 5
 
SoundIdentity's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 2,526
Member of:
[Moderators]
[VW]
Default Re: Proiecte Noi !!!!!!inovatii!!!

Quote:
Originally Posted by DR.ZOZO View Post
ma scuzati dar PROIECTE NOI ce inseamna,
ca eu tot ma candesc dar nu pot sami dau seama,nu o luati in gluma.
vreau sa-mi definiti cuvantul proiecte noi.
daca as incepe eu pe topicul asta cu poze ce se refera la proiecte noi cred ca nu miar ajunge 100 de pagini



asa tzaran esti zozo ca nici oglinda ta personala nu te recunoaste!!!aici !!!!!NNNUUUU!!!! se vorbeste despre masini din stoc in full ci de mici proiecte realizate la mai multe tipuri de masini...daca ai fi citit prima pagina mai babeste special tie ''page 1''introducerea topicului....ce drak te apucat sa te iei de mine mah???s-a comparat cineva cu tine??sau ai lipsa de exprimare in vant???sau vrei sa fii laudat???...daca bine tii minte eu c hiar te-am laudat ca ce stii tu nu stie multi in romania asta mare si esti unicat in felul tau la design si creatii unicate ...acuma ca la sound esti surd si nu mai tii pasu cu ''moda''actuala asta e ...tu ai alt stil chiar stil unic fata de noi in oradea ca te bagi in orice si nimic nu perfectionezi doar creezi si nu finalizezi ceva ce sa dai garantie pe termenn lung!!!!!!ca ce faci o faci din capu tau fara o asa zisa documentatie care ptr tine este egal cu zero dar totusi cine creaza documentatie de proiect analizata si testata io zic ca este un inginer cu experienta in multe ce tu nu stii!!!desteptule..ce cacat te pune sa te iei de mine????mars si fati dantura si dupa aia stau de vorba cu tine fata-n fata!!!! parca vineri stateam la barfe ca amici si vin acasa de la brasov si vad ca scrii prostii fara de tine ....oricum stiu cine a scris acest comentariu matza ta ca tu asa caligrafic ordonat nu ai scris niciodata , mai demult acusi o juma de an asa de gresit si jumate ungureste jumate romaneste scriai ca numa oradenii intelegeau ce te chinuiai sa tastezi pe forum...hai pa si nu fii p. . . a ca iti intorc spatele
SoundIdentity is offline   Reply With Quote
Old 03-12-06, 22:23   #333
szambi77

Stage 5
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 1,628
Default Re: Proiecte Noi !!!!!!inovatii!!!

nu stiu ce se intampla mai nou ca vad ca nici la voi nu e liniste ..... ...... poate e vorba de o triere naturala in materie de tuning sau...... nu-mi pot explica
szambi77 is offline   Reply With Quote
Old 03-12-06, 22:40   #334
SoundIdentity

Stage 5
 
SoundIdentity's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 2,526
Member of:
[Moderators]
[VW]
Default Re: Proiecte Noi !!!!!!inovatii!!!

Quote:
Originally Posted by szambi77 View Post
nu stiu ce se intampla mai nou ca vad ca nici la voi nu e liniste ..... ...... poate e vorba de o triere naturala in materie de tuning sau...... nu-mi pot explica
iarna i se urca la cap la toti participanti utilizatori si inventatrori de tuning asta nu e sezonu nostru
SoundIdentity is offline   Reply With Quote
Old 04-12-06, 23:12   #335
DR.ZOZO

Stage 5
 
DR.ZOZO's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,146
Member of:
[AirBrush]
Default Re: Proiecte Noi !!!!!!inovatii!!!

esti o m.... la faza asta,io intreb ceva serios ca nam stiut ce anume se pune pe acest topic, ce fel de lucrari si tu ma iei la p.... lucrari ce se fac de zi cu zi(un lecat de cas un sub un monitor in tetieta etc,sa-u ceva mai special mai rar vazut sa- ce sti eu ce fel de alte lucrari.cam asa trebuia sa-mi raspunzi.
1 la mana :nu mitza a scris 2 lasa tu ingineria ca nui asa cum o crezi tu 3 iar cu scrisu ma cam incurcam la comp.
ma supar pe tine daca mai v asa la adresa mea mi-ai fost printre cei mai buni prieteni si vei ramane,dar de la o vreme ai inceput sa fi zsavaros
apropo,trebuie sa-mi chem un inginer sa-mi pun motorul v8 in omega?
DR.ZOZO is offline   Reply With Quote
Old 05-12-06, 10:34   #336
SoundIdentity

Stage 5
 
SoundIdentity's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 2,526
Member of:
[Moderators]
[VW]
Default Re: Proiecte Noi !!!!!!inovatii!!!

Quote:
Originally Posted by DR.ZOZO View Post
esti o m.... la faza asta,io intreb ceva serios ca nam stiut ce anume se pune pe acest topic, ce fel de lucrari si tu ma iei la p.... lucrari ce se fac de zi cu zi(un lecat de cas un sub un monitor in tetieta etc,sa-u ceva mai special mai rar vazut sa- ce sti eu ce fel de alte lucrari.cam asa trebuia sa-mi raspunzi.
1 la mana :nu mitza a scris 2 lasa tu ingineria ca nui asa cum o crezi tu 3 iar cu scrisu ma cam incurcam la comp.
ma supar pe tine daca mai v asa la adresa mea mi-ai fost printre cei mai buni prieteni si vei ramane,dar de la o vreme ai inceput sa fi zsavaros
apropo,trebuie sa-mi chem un inginer sa-mi pun motorul v8 in omega?
ba grasule!!!si eu te consider mare prieten dar asa de tare m-ai mirat in ceea ce spui tu aici ca parca ce fac eu sunt niste chestii care se fac si la colt de strada de catre oricine!!!!......stiu ca tu le-ai mancat pe astea demult dar lasa si elevi sa mai arate cateva ciudateni daca citeai introducerea topicului pe prima pagina iti dadeai seama ce se prezinta aici....ok nu mai zic nimic ca nu vreau dintr-o prostie sa ne certam sau sa rupem o prietenie pentru ceva scris aici deampul.....a .....

hai sa te intreb ceva legat de inginerie: pe omega care e cel mai coios motor posibil??catzi kw???ca daca e sa zicem pana in 2-300 de kw e putin pentru ceea ce vrei tu sa pui ...acele puteri sunt calculate pentru caroseria respectiva testate cateva masini sacrificate cu fortza maxima sa fie totul in cea mai mare siguranta...tu asa posibilitati nu ai si iti spun asta daca te prinde arr sau rar si nu iti este omolagata o asemenea modificare mai ales cu noul cod rutier e jaleeeee!!!!! daca pentru golful meu gazda a platit 40 milioane sa omologheze vr6 ptr golf 4 la care a fost posibil fiind in serie cu r 32 care are 350 cai pe aceasi caroserie pai tu te gandesti prin ce omologare tre sa treci??? bafta si oricum aici pe net nu ma pot supara pe ttine si nu pun suflet la cele scrise doar le comentez sa nu fiu la fund te fasz sok kel nekunk hogy osevesunk eny nem lene eleg soha esetleg 5 percre nem?jaaa es nem vagyok zavaros!!!!!!!!est mire montad?
SoundIdentity is offline   Reply With Quote
Old 05-12-06, 10:42   #337
gaju

Stage 5
 
gaju's Avatar
 
Join Date: Feb 2005
Posts: 1,482
Member of:
[Nissan]
Default Re: Proiecte Noi !!!!!!inovatii!!!

gaju o sa aiba un geaman prin oras.
f.f.f.f.f interesant,nu?
cred ca ne apasa o lipsa de imaginatie acuta.
imi vine sa ma las de tot tuningu cind ii vad pe altii care se dau mari tuningari prin oras si dupa aia "vreau si eu cum o facut ala"
de ce sa ne mai batem capu sa facem ceva mai unic ca dupa aia vine altu "si eu vreau la fel".
sunt tare tare dezamagit de aceste lucruri.
fa ceva,dar bateti capu' ,cauta sa faci ceva diferit nu sa copiezi ideile altora.
__________________

The power is HERE
gaju is offline   Reply With Quote
Old 05-12-06, 10:49   #338
SoundIdentity

Stage 5
 
SoundIdentity's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 2,526
Member of:
[Moderators]
[VW]
Default Re: Proiecte Noi !!!!!!inovatii!!!

Quote:
Originally Posted by gaju View Post
gaju o sa aiba un geaman prin oras.
f.f.f.f.f interesant,nu?
cred ca ne apasa o lipsa de imaginatie acuta.
imi vine sa ma las de tot tuningu cind ii vad pe altii care se dau mari tuningari prin oras si dupa aia "vreau si eu cum o facut ala"
de ce sa ne mai batem capu sa facem ceva mai unic ca dupa aia vine altu "si eu vreau la fel".
sunt tare tare dezamagit de aceste lucruri.
fa ceva,dar bateti capu' ,cauta sa faci ceva diferit nu sa copiezi ideile altora.
tot bmw???tot body kit?tot lambbo?tot hertz?tot pe 18 jantele???fii serios a tau este o istorie deja cum a fost si poloul...doar tre sa il scoti mai mult la showuri ca e facut si lucrat mult mai mult ca la fostu meu polo si tu il tii acasa tu ai sanse periculoase cu el in multe catgorii acum e momentu de reinprospatare pe timp de iarna ca pe primavara sa fie brici si iti sta tot anu la dispozitie sa iti fie apreciata masinutza...eu zic ca ai sand=se mari doar un pic ocupate de el bafta
SoundIdentity is offline   Reply With Quote
Old 05-12-06, 10:54   #339
gaju

Stage 5
 
gaju's Avatar
 
Join Date: Feb 2005
Posts: 1,482
Member of:
[Nissan]
Default Re: Proiecte Noi !!!!!!inovatii!!!

Quote:
Originally Posted by SoundIdentity View Post
tot bmw???tot body kit?tot lambbo?tot hertz?tot pe 18 jantele???fii serios a tau este o istorie deja cum a fost si poloul...doar tre sa il scoti mai mult la showuri ca e facut si lucrat mult mai mult ca la fostu meu polo si tu il tii acasa tu ai sanse periculoase cu el in multe catgorii acum e momentu de reinprospatare pe timp de iarna ca pe primavara sa fie brici si iti sta tot anu la dispozitie sa iti fie apreciata masinutza...eu zic ca ai sand=se mari doar un pic ocupate de el bafta
numa body kitu',dar e pe un bmw care nu ma asteptam de la proprietar la asa ceva.cred ca CZY are numar.
tie ti-ar place.sa lucrezi si tu vreo 7 luni la un proiect de exterior,sa il desenezi,sa iti bati capu si dupa aia sa vina unu care e "MAISTRU" la tuning sa zica:vreau si eu!!!.
in puii mei,nu putea sa isi bata capu sa faca altceva doar e "CRAZY DESIGN",numele e pus numa de figuri?
fa un sistem audio unic pe o masina ta si dupa aia sa apara acelasi lucru pe alta.ce ai zice?
gaju is offline   Reply With Quote
Old 05-12-06, 11:39   #340
SoundIdentity

Stage 5
 
SoundIdentity's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 2,526
Member of:
[Moderators]
[VW]
Default Re: Proiecte Noi !!!!!!inovatii!!!

Quote:
Originally Posted by gaju View Post
numa body kitu',dar e pe un bmw care nu ma asteptam de la proprietar la asa ceva.cred ca CZY are numar.
tie ti-ar place.sa lucrezi si tu vreo 7 luni la un proiect de exterior,sa il desenezi,sa iti bati capu si dupa aia sa vina unu care e "MAISTRU" la tuning sa zica:vreau si eu!!!.
in puii mei,nu putea sa isi bata capu sa faca altceva doar e "CRAZY DESIGN",numele e pus numa de figuri?
fa un sistem audio unic pe o masina ta si dupa aia sa apara acelasi lucru pe alta.ce ai zice?
perfecta dreptate!! ervin daca a facut asa ceva inseamna ca ori a fost inconstient ori s-a gandit ca e diferit fatza de al tau fiind a lui cabrio !!intradevar ca el pentru ''serviciile'' oferite altora tre sa arate ceva dar acel ceva nu copiat ci unicat pentru prezenta lui mai diferita.....de ex eclipsul a fost unicat in aspect inter exter...calibra rosie prin paint doar calibra argintie a fost printre primele proiecte asa ca nimic special...oricum el face masinile si le vinde asa ca pe undeva il inteleg dar sa te copieze pe tine si sa fiti 2 intr-un oras ''umflati''lateral e un pic plictisitor si mai este un scirocco cu body tot prin oras mai nou doar under construction..problema este ca spoilerele fata spate de obicei nu pot fi unicate a nimanui doar daca te apuci si faci comanda speciala la o firma de afara si sa platesti de te usca sau cineva din romania sa ii faca special un kit dar si acela se plateste pentru a distruge matrita in vederea copieri...credema ca sunt care copiaza orice creatie
SoundIdentity is offline   Reply With Quote
Old 05-12-06, 17:13   #341
horguemtuning

Stage 5
 
horguemtuning's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Posts: 2,454
Default Re: Proiecte Noi !!!!!!inovatii!!!

Azi am auzit si eu ca s-a clonat GAJul . Sincer acum era de asteptat eu zic cand mi-a zis Ervin ca vrea aripi umflate, la aripile umflate un model ce ii merge super fain in pragurile model Rieger GTS , desi unii zic ca e altceva baza ii tot aia .... Deci umflaturile acelea e parerea mea trebuia sa iti iei matritele sa fie la tine si sa le puna doar cu acordul tau la cineva. Cat despre spoilere , aici Sandu nu-ti dau dreptate a daca vrei poti face chestii unicate , iata bara aceea ce am facut din bara de Eclipse pe BMW eu personal nu l-as mai putea face identica inca odata pe de o parte iar pe de alta parte nu exista matrita dupa acea bara , poate as putea face ceva in genul dar nu exact acelasi , deci se poate numi si aceea creatie cand faci din 2 -3 bari un alt design . Dealtfel si dupa imagine se poate face Sandu oricand o piesa daca neaparat vrei si poti sa il intrebi si pe Robi de la Prostreet si pe oricine , doar atat ca tre sa pui problema da exista un model de serie care o scoti la productie in serie si are un pret ca atare si exista un model unicat ce este pentru acela .
Pe de alta parte toti cei care lucram in fibra si lucram dupa matrite intotdeauna cand exista matrita si e un model reusit exista tentatia sa mai scoti un rand din acel set de matrite , desi chestia de pret pentru model unic daca s-a platit este o chestie mai mult de etica personala a fiecaruia sa faci .
horguemtuning is offline   Reply With Quote
Old 05-12-06, 18:28   #342
DR.ZOZO

Stage 5
 
DR.ZOZO's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,146
Member of:
[AirBrush]
Default Re: Proiecte Noi !!!!!!inovatii!!!

deci: daca mie mi-ar copia masina cineva si mai ales sa fie crazy design spaima copieri ia-s sparge si fata si masina.ai tu dreptate gajule,dar tot voi ii dati voi sil lingeti in c.... nu ma refer la tine personal ci la restu.
sandule crezi ca is asa de prost si nu iam modificat caroseria?podeaua este dubla di tabla de 1,25 plus din fata pana in spate in praguri sant sudate cate un profil rectagonal de 30/50 cu grosimea de 5 mm,plus alt jug vine montat si casa tel vine o bara de ridigizare de la mama ei.si gardanul vine cel de la camaro,stai linistit ca nu ma tem cu ea.iar cu mot se rezolva.
zsavaros ca cate o data iti sare a cukrod hiaba,te gondolod hogy en le alok olvasni minde lapot,el tudod te is magyarazni szepen elvegre.
csu/
DR.ZOZO is offline   Reply With Quote
Old 05-12-06, 20:58   #343
Secretar WSR

Stage 1
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 23
Default Re: Proiecte Noi !!!!!!inovatii!!!

Quote:
Originally Posted by SoundIdentity View Post
....pentru ''serviciile'' oferite altora ....
da` ce , e curva ????? ?
u crazy beaach !
Secretar WSR is offline   Reply With Quote
Old 05-12-06, 21:42   #344
SoundIdentity

Stage 5
 
SoundIdentity's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 2,526
Member of:
[Moderators]
[VW]
Default Re: Proiecte Noi !!!!!!inovatii!!!

Quote:
Originally Posted by Secretar WSR View Post
da` ce , e curva ????? ?
u crazy beaach !
tu cine esti ma???anonimule???
SoundIdentity is offline   Reply With Quote
Old 05-12-06, 22:00   #345
Secretar WSR

Stage 1
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 23
Default Re: Proiecte Noi !!!!!!inovatii!!!

doamne da` cine pot fi ?
ia gandeste-te bine hai ca nu-i greu

iti dau un indiciu : mic.blond si indesat
Secretar WSR is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -