Go Back   Forum 4Tuning > Curse > PROVOCARI

PROVOCARI Locul in care puteti lansa provocari

View Poll Results: Are vreo masina sanse de castig?
DA 599 73.95%
NU 211 26.05%
Voters: 810. You may not vote on this poll

Reply
 
Thread Tools
Old 11-12-10, 17:48   #1336
SEBASTIAN

Stage 5
 
SEBASTIAN's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 12,504
Member of:
[Mitsubishi]
[PARTICIPANT CURSE]
[SUBARU]
Default Re: Provocări pentru SUBARU lui Sebastian.

Exista trei virteze de lucru:
- incet
- incetisor
- foarte incet
Se pare ca s-a blocat in ultima treapta.
E aproape gata dar dureaza de parca am inventa un avion.
Asta e situatia prefer sa se lucreze mai lent dar cu grija, pentru ca m-am saturat de graba care strica treaba. Probabil ca multi dintre voi sti ca cea mai mare problema in Romania este cea legata de mecanici.
Daca voi va doriti sa o vedeti la "munca" ... oare cat imi doresc eu asta.
Am inteles de la unii ca trebuie sa ma calific ca sa ma dau cu greii, nu-i problema o sa o fac, important este sa reusesca sa tina pasul cu batranica.
__________________
Professional DynoTuning
sebastian@racingcode.ro
0723691731

SEBASTIAN is offline   Reply With Quote
Old 16-01-11, 23:38   #1337
TSC-Us

Stage 5
 
TSC-Us's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 1,697
Member of:
[RENAULT]
[Opel]
[VW]
[SUBARU]
Default Re: Provocări pentru SUBARU lui Sebastian.

cam cand o sa vedem subaru la treaba? 1 mai, ceva?
TSC-Us is offline   Reply With Quote
Old 17-01-11, 04:53   #1338
SEBASTIAN

Stage 5
 
SEBASTIAN's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 12,504
Member of:
[Mitsubishi]
[PARTICIPANT CURSE]
[SUBARU]
Default Re: Provocări pentru SUBARU lui Sebastian.

Greu de spus cu exactitate.
Masina trebuie sa fie in principiu gata cu mult inainte.
Oricum asa cum am mai spus nu ma voi grabi.
SEBASTIAN is offline   Reply With Quote
Old 17-01-11, 10:29   #1339
alexSHO
Seat Driver

Stage 5
 
alexSHO's Avatar
 
Join Date: May 2006
Posts: 604
Member of:
[SEAT]
Default Re: Provocări pentru SUBARU lui Sebastian.

Nu prea mai sunt la curent cu topicul asta, cumva masina asta 'urmeaza sa fie gata' din 2005? Mi se pare total amuzant
alexSHO is offline   Reply With Quote
Old 17-01-11, 11:05   #1340
bimmer3

Stage 5
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 541
Default Re: Provocări pentru SUBARU lui Sebastian.

a fost amuzant, acum e trist
"bafta cu proiectul"
bimmer3 is offline   Reply With Quote
Old 17-01-11, 15:41   #1341
lascarica
Super Moderator

Stage 5
 
lascarica's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 4,330
Member of:
[Super Moderators]
[Moderators]
[Observator 4tuning]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Provocări pentru SUBARU lui Sebastian.

Parerea mea este ca..amuzante sau triste sunt numai atitudinile ce ar putea duce cu gandul la anumite obligatii contractuale pe care le-ar putea avea sebi pentru voi sau alti membri ai comunitatii...aveti cumva contract de promovare a afacerilor voastre pe masina lui si nu s-a tinut de cuvant? Nu cred..asadar...e masina lui,mai are si altele..la curse a participat in masura timpului disponibil, cu alta masina. Si nu in ultimul rand,nu este mecanic sa se poata ocupa personal,deci depinde de mainile altora (si de fondurile lui- care din cate banuiti,nu cresc ..totdeuna in copacul de la marginea strazii),iar in cazul unui proiect in care se doreste extrem, probabilitatea de a traversa si perioade in care se vor incerca si solutii dovedite ulterior a fi mai putin inspirate,este mare.
PS: Apoi omul are si familie...este criza la toata lumea ...poate ca e firesc ca directia prioritara pentru veniturile sale sa nu o constituie masina de drag, ci familia si afacerea sa .
O zi buna,
__________________
...
un cumul de idei si de concepte, menite sa ne confere identitate, inglobate intr-un pachet avand capacitatea de a le perpetua...
*Ma destind jongland cu propriile-mi ganduri in vasta cultura de amintiri trecute si viitoare*
Gold_Fm - purest form of entertainment music; România Muzical - only music.
lascarica is offline   Reply With Quote
Old 17-01-11, 17:12   #1342
Cipilica
BMW Driver

Stage 5
 
Cipilica's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 1,911
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
Default Re: Provocări pentru SUBARU lui Sebastian.

Foarte corect ce spui tu. Stiu perfect si situatia lui Sebastian si inteleg pentru ca si eu am trecut prin ceva asemanator (raportat la nivelul bugetului meu).
Dar ce rost are acest topic daca masina nu s-a prezentat la start de 5 ani? E topic de provocari, nu de prezentare. Cel mult vezi o caterinca sau si mai rau, tensiuni care duc la certuri deloc placute sau constructive.
Parerea mea e ca mai bine inchideti topicul pana la "momentul adevarului".
Mult succes tuturor.



Din partea mea numai respect, tuturor celor care il merita.
__________________
In opinia mea TOP 5 masini:
1. BMW e30 ///M3
2. BMW e30 ALPINA
3. BMW e30 320 is
4. BMW e30 325/318 is COUPE/CABRIO
5. BMW e30 316....325 SEDAN/TOURING


Vand/schimb/cumpar piese e30 https://forum.4tuning.ro/641-piese-bmw-vanzare/224804-vand-schimb-cumpar-piese-e30-ursulet.html
o764.7o1.oo5
Cipilica is offline   Reply With Quote
Old 17-01-11, 19:25   #1343
SEBASTIAN

Stage 5
 
SEBASTIAN's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 12,504
Member of:
[Mitsubishi]
[PARTICIPANT CURSE]
[SUBARU]
Default Re: Provocări pentru SUBARU lui Sebastian.

Quote:
Originally Posted by alexSHO View Post
Nu prea mai sunt la curent cu topicul asta, cumva masina asta 'urmeaza sa fie gata' din 2005? Mi se pare total amuzant
iti multumesc pentru atentie, ai fost un dragut, doar ca esti putin prost informat. Probabil ca este vina mea, dar nu ma pricep la publicitate, nefiind acesta domeniul meu forte si nici public relation-ul nu-mi surade.
Masina a fost gata de mai multe ori dar mi-am dorit mai mult si am experiemntat pe banii si stiinta mea nu pe masinile clientilor.
Exista un topic unde s-a prezentat asta.
Quote:
Originally Posted by bimmer3 View Post
a fost amuzant, acum e trist
"bafta cu proiectul"
Pentru mine nu este nici amuzant nici trist, iar graba strica treaba.
Ma bucur ca dupa atata timp inca mai starneste interes , desi sincer mi-ar fi placut sa fie data uitarii.

Quote:
Originally Posted by lascarica View Post
Parerea mea este ca..amuzante sau triste sunt numai atitudinile ce ar putea duce cu gandul la anumite obligatii contractuale pe care le-ar putea avea sebi pentru voi sau alti membri ai comunitatii...aveti cumva contract de promovare a afacerilor voastre pe masina lui si nu s-a tinut de cuvant? Nu cred..asadar...e masina lui,mai are si altele..la curse a participat in masura timpului disponibil, cu alta masina. Si nu in ultimul rand,nu este mecanic sa se poata ocupa personal,deci depinde de mainile altora (si de fondurile lui- care din cate banuiti,nu cresc ..totdeuna in copacul de la marginea strazii),iar in cazul unui proiect in care se doreste extrem, probabilitatea de a traversa si perioade in care se vor incerca si solutii dovedite ulterior a fi mai putin inspirate,este mare.
PS: Apoi omul are si familie...este criza la toata lumea ...poate ca e firesc ca directia prioritara pentru veniturile sale sa nu o constituie masina de drag, ci familia si afacerea sa .
O zi buna,
Multumesc pentru sprijin, ceea ce spui este o esenta a intregii societatii, iar eu nu pot sa fac exceptie de la mediul in care traim.
Mai mult decat ca nu am o relatie contractuala cu nimeni masina a fost facuta pentru placerea mea, iar locul unde m-am putut manifesta au fost cateva curse de drag bine alese. Sincer as fi preferat circuitul masina fiind destul de bine pregatita sa suporte la nivel amator asa ceva.
O alta idee pe care vreau sa o repet este aceea ca la momentu oportun masina v-a fi scoasa la lumina reflectoarelor, promovata asa cum trebuie fiind Subaru- RacingCode.
Eu nu mi-am permis sa experimentez pe masinile clientilor.


Quote:
Originally Posted by Cipilica View Post
Foarte corect ce spui tu. Stiu perfect si situatia lui Sebastian si inteleg pentru ca si eu am trecut prin ceva asemanator (raportat la nivelul bugetului meu).
Dar ce rost are acest topic daca masina nu s-a prezentat la start de 5 ani? E topic de provocari, nu de prezentare. Cel mult vezi o caterinca sau si mai rau, tensiuni care duc la certuri deloc placute sau constructive.
Parerea mea e ca mai bine inchideti topicul pana la "momentul adevarului".
Mult succes tuturor.



Din partea mea numai respect, tuturor celor care il merita.
La start m-as fi prezentat mai des, mai ales daca as vi avut adversari pe masura.
Singurul concurent la care m-am raportat am fost chiar eu, incercand de fiecare data sa urca inca o treapta.
Am reusit chiar daca costurile au fost mari, uneori extrem de mari.
Din pacate inca nu vad performante care sa ma excite atat de rau incat sa ma faca sa ma grabesc.
SEBASTIAN is offline   Reply With Quote
Old 17-01-11, 20:26   #1344
lascarica
Super Moderator

Stage 5
 
lascarica's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 4,330
Member of:
[Super Moderators]
[Moderators]
[Observator 4tuning]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Provocări pentru SUBARU lui Sebastian.

Quote:
Originally Posted by SEBASTIAN View Post
......
Din pacate inca nu vad performante care sa ma excite atat de rau incat sa ma faca sa ma grabesc.
Eh, totusi sunt ceva masini foarte rapide..aici includ tot ce este sub 11sec,iar o transmisie care tine 10sec/sub 10sec...este o Realizare Majora.
Cred ca ar trebui sa-i faci cadou sti-ului tau si un timp oficial pe sfert de mila...fara teama de comentariile carcotasilor in cazul in care cine stie din ce motive n-ar reusi sa confirme asteptarile (cine rade si face misto de o masina la care apar probleme in solicitari maxime la nivelul asta<9-10-11sec> de performanta ,e pur si simplu Tampit si trebuie tratat cu blandete sau ignorat)
Anul asta se va ingrosa randul la 10.x sec... deci... ar cam fi masini capabile...Eu de exemplu,nu va momentan NICI o masina ro care sa reuseasca sa fie mai rapida decat r33 al lui Igor. Cel putin nu pe suprafetele disponibile pentru curse de drag in ro. Poate in ungaria sau mai departe,ar fi foarte rapid dragsterul lui George,poate si altele. Aici se pare ca inca nu.
Seara placuta !
lascarica is offline   Reply With Quote
Old 17-01-11, 20:38   #1345
alexSHO
Seat Driver

Stage 5
 
alexSHO's Avatar
 
Join Date: May 2006
Posts: 604
Member of:
[SEAT]
Default Re: Provocări pentru SUBARU lui Sebastian.

Quote:
Originally Posted by SEBASTIAN View Post
La start m-as fi prezentat mai des, mai ales daca as vi avut adversari pe masura.
Singurul concurent la care m-am raportat am fost chiar eu, incercand de fiecare data sa urca inca o treapta.
In primul rand nu am nimic cu tine pentru ca nu te cunosc, in plan secund insa nu pot sa nu remarc acest ''nu am adversar'' al tau cand masina ta sta numai in garaj, altii vorbesc mai putin si fac mai multe tu vad ca faci mai putine si vorbesti mai mult. In momentul in care o sa vad ca te dai cu o masina si este cum spui tu jos palaria, vin la tine te trag de maneca si iti dau o bere. Personal am trecut de varsta la care ma impresioneaza vorbele, de la o vrasta incolo te impresioneaza faptele.
__________________
Seat Leon FR 2.0 TDI @ ~200CP

Last edited by alexSHO; 17-01-11 at 20:41.
alexSHO is offline   Reply With Quote
Old 17-01-11, 20:50   #1346
SEBASTIAN

Stage 5
 
SEBASTIAN's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 12,504
Member of:
[Mitsubishi]
[PARTICIPANT CURSE]
[SUBARU]
Default Re: Provocări pentru SUBARU lui Sebastian.

Quote:
Originally Posted by lascarica View Post
Eh, totusi sunt ceva masini foarte rapide..aici includ tot ce este sub 11sec,iar o transmisie care tine 10sec/sub 10sec...este o Realizare Majora.
Cred ca ar trebui sa-i faci cadou sti-ului tau si un timp oficial pe sfert de mila...fara teama de comentariile carcotasilor in cazul in care cine stie din ce motive n-ar reusi sa confirme asteptarile (cine rade si face misto de o masina la care apar probleme in solicitari maxime la nivelul asta<9-10-11sec> de performanta ,e pur si simplu Tampit si trebuie tratat cu blandete sau ignorat)
Anul asta se va ingrosa randul la 10.x sec... deci... ar cam fi masini capabile...Eu de exemplu,nu va momentan NICI o masina ro care sa reuseasca sa fie mai rapida decat r33 al lui Igor. Cel putin nu pe suprafetele disponibile pentru curse de drag in ro. Poate in ungaria sau mai departe,ar fi foarte rapid dragsterul lui George,poate si altele. Aici se pare ca inca nu.
Seara placuta !
Probabil ca o sa relev si un timp asa cum trebuie! Dar nu va faceti griji de asta.
Tot respectul pentru masinile lor, sunt foarte tari, bravo lor dar vorbim de 2010 din 2005 pana ieri au fost 5 ani. Sa lasam sa se limpezeasca apele si mai vorbim. Asa-mi place mie sa plec la start cu sansa a doua si cu handicap . Oricum sa-i lasam pe cei cu masini tari sa se exprime, poate nici nu-i onoreaza prezenta mea la start, iar astazi e prematur sa discut, masina mea este nefunctionala, probabil lafel ca altele.
Daca vrei sa faci o masina doar pentru 402m nu e nici asa de scump si nici asa de greu, trebuie sa vrei si sa ai cativa banuti, dar daca vrei mai mult ... e grele.

Last edited by SEBASTIAN; 17-01-11 at 20:57.
SEBASTIAN is offline   Reply With Quote
Old 17-01-11, 20:53   #1347
SEBASTIAN

Stage 5
 
SEBASTIAN's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 12,504
Member of:
[Mitsubishi]
[PARTICIPANT CURSE]
[SUBARU]
Default Re: Provocări pentru SUBARU lui Sebastian.

Quote:
Originally Posted by alexSHO View Post
In primul rand nu am nimic cu tine pentru ca nu te cunosc, in plan secund insa nu pot sa nu remarc acest ''nu am adversar'' al tau cand masina ta sta numai in garaj, altii vorbesc mai putin si fac mai multe tu vad ca faci mai putine si vorbesti mai mult. In momentul in care o sa vad ca te dai cu o masina si este cum spui tu jos palaria, vin la tine te trag de maneca si iti dau o bere. Personal am trecut de varsta la care ma impresioneaza vorbele, de la o vrasta incolo te impresioneaza faptele.
Si eu de varsta la care sa mai trebuiasca sa ma simt obligat sa demonstrez ceva.
In locul tau as pune mana sa fac o masina performanta si atunci am putea incerca sa fim pe aceeasi lungime de unda, dar pana atunci poate ca lasi tastele mai moale.

Last edited by SEBASTIAN; 17-01-11 at 20:55.
SEBASTIAN is offline   Reply With Quote
Old 17-01-11, 23:00   #1348
cristi_407

Stage 5
 
cristi_407's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 2,842
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[VW]
[PEUGEOT]
[AUDI]
Default Re: Provocări pentru SUBARU lui Sebastian.

Eu imi aduc aminte de cursa cu un Porsche..si masinile au stat una langa alta, una din cele mai frumoase curse..Si Porsche le avea peste 700 cp din ce stiu eu..poate gresesc.. ..Si asta a fost acum multi ani, cand nimeni nu prea ii dadea sanse lui Sebastian.. Deci poate o sa revina mai in forta..
__________________
Peugeot 407 & Vw GTI & A4 B6

Last edited by cristi_407; 17-01-11 at 23:03.
cristi_407 is offline   Reply With Quote
Old 18-01-11, 09:04   #1349
SEBASTIAN

Stage 5
 
SEBASTIAN's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 12,504
Member of:
[Mitsubishi]
[PARTICIPANT CURSE]
[SUBARU]
Default Re: Provocări pentru SUBARU lui Sebastian.

Quote:
Originally Posted by alexSHO View Post
In primul rand nu am nimic cu tine pentru ca nu te cunosc, in plan secund insa nu pot sa nu remarc acest ''nu am adversar'' al tau cand masina ta sta numai in garaj, altii vorbesc mai putin si fac mai multe tu vad ca faci mai putine si vorbesti mai mult. In momentul in care o sa vad ca te dai cu o masina si este cum spui tu jos palaria, vin la tine te trag de maneca si iti dau o bere. Personal am trecut de varsta la care ma impresioneaza vorbele, de la o vrasta incolo te impresioneaza faptele.
Quote:
Originally Posted by alexSHO View Post
Nu prea mai sunt la curent cu topicul asta, cumva masina asta 'urmeaza sa fie gata' din 2005? Mi se pare total amuzant
Quote:
Originally Posted by bimmer3 View Post
a fost amuzant, acum e trist
"bafta cu proiectul"
Quote:
Originally Posted by Cipilica View Post
Foarte corect ce spui tu. Stiu perfect si situatia lui Sebastian si inteleg pentru ca si eu am trecut prin ceva asemanator (raportat la nivelul bugetului meu).
Dar ce rost are acest topic daca masina nu s-a prezentat la start de 5 ani? E topic de provocari, nu de prezentare. Cel mult vezi o caterinca sau si mai rau, tensiuni care duc la certuri deloc placute sau constructive.
Parerea mea e ca mai bine inchideti topicul pana la "momentul adevarului".
Mult succes tuturor.



Din partea mea numai respect, tuturor celor care il merita.
Da asa a fost, am ratat startul dar pana la final am reusit sa trec in fata cu cateva zeci de cm.
Sa nu uitmam si cursa cu masina lui Virgil Supra unde lafel am intrat in arena cu sansa a doua, in ochii publicului.
Dar important este ca nu am pierdut in nici o cursa si mai important este viitorul. Ma refer la cursa cu aceasta masina altfel sunt antrenat sa si pierd, face parte din frumusetea jocului.
SEBASTIAN is offline   Reply With Quote
Old 18-01-11, 13:29   #1350
alexSHO
Seat Driver

Stage 5
 
alexSHO's Avatar
 
Join Date: May 2006
Posts: 604
Member of:
[SEAT]
Default Re: Provocări pentru SUBARU lui Sebastian.

Quote:
Originally Posted by SEBASTIAN View Post
Si eu de varsta la care sa mai trebuiasca sa ma simt obligat sa demonstrez ceva.
In locul tau as pune mana sa fac o masina performanta si atunci am putea incerca sa fim pe aceeasi lungime de unda, dar pana atunci poate ca lasi tastele mai moale.
Eu cred ca tu faci flame... totusi sunt 90 de pagini pentru nimic
Diferenta este ca eu nu am spus de SEAT ca are 1500 de cai si bate tot.. intelegi tu ideea... sper
alexSHO is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -