Go Back   Forum 4Tuning > Curse > PROVOCARI

PROVOCARI Locul in care puteti lansa provocari

View Poll Results: Are vreo masina sanse de castig?
DA 599 73.95%
NU 211 26.05%
Voters: 810. You may not vote on this poll

Reply
 
Thread Tools
Old 17-02-08, 16:26   #1021
B39738

Stage 5
 
B39738's Avatar
 
Join Date: Dec 2003
Posts: 1,215
Member of:
[Streetline-CCC]
[PARTICIPANT CURSE]
Default re: Provocări pentru SUBARU lui Sebastian.

@Calimero

Nu imi apar masina, caci Kadettul bine stiti ca acum e la mine, dar cursa aia nu e surprinzatoare cu absolut nimic...vazusem filmul pe net dar nu stiam ca e vorba de Calibra ZUM...cum ziceam,cursa nu e deloc surprinzatoare, avand de-a face cu o masina 4x4 ( Calibra ), capabila sa-si puna puterea deloc mica la pamant, in timp ce Kadettul pur si simplu nu are ce cauta pe 400m in configuratia de atunci si chiar de acum...imi place sa o denumesc masina de amuzament personal, intrucat acum, dupa rezolvarea catorva probleme de natura tehnica,masina derapeaza in mers si in treapta 4, de la 130-150kmh...asa ca...pana ar reusi aceasta masinuta sa atinga o viteza la care sa inceapa sa se agate de asfalt, adversarul e mult trecut de finish...totusi exista un film in care calibra se da cu un subaru,iar acolo evolutia ei nu iese din normal

pe aceasta cale,desi tot offtopic se cheama,ii urez succes lui edy cu calibra sa anul asta...stiu sigur ca va face treaba...
__________________
Šjure: MY RENAULT5 AND MY KADETT TURBO WERE STATUS SYMBOLS, THEY WERE SYMBOLIZING ME BEING POOR.

www.completechip.ro
www.anulare-dpf.ro
B39738 is offline   Reply With Quote
Old 17-02-08, 16:45   #1022
SEBASTIAN

Stage 5
 
SEBASTIAN's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 12,504
Member of:
[Mitsubishi]
[PARTICIPANT CURSE]
[SUBARU]
Default re: Provocări pentru SUBARU lui Sebastian.

Quote:
Originally Posted by B39738 View Post
@Calimero

Nu imi apar masina, caci Kadettul bine stiti ca acum e la mine, dar cursa aia nu e surprinzatoare cu absolut nimic...vazusem filmul pe net dar nu stiam ca e vorba de Calibra ZUM...cum ziceam,cursa nu e deloc surprinzatoare, avand de-a face cu o masina 4x4 ( Calibra ), capabila sa-si puna puterea deloc mica la pamant, in timp ce Kadettul pur si simplu nu are ce cauta pe 400m in configuratia de atunci si chiar de acum...imi place sa o denumesc masina de amuzament personal, intrucat acum, dupa rezolvarea catorva probleme de natura tehnica,masina derapeaza in mers si in treapta 4, de la 130-150kmh...asa ca...pana ar reusi aceasta masinuta sa atinga o viteza la care sa inceapa sa se agate de asfalt, adversarul e mult trecut de finish...totusi exista un film in care calibra se da cu un subaru,iar acolo evolutia ei nu iese din normal

pe aceasta cale,desi tot offtopic se cheama,ii urez succes lui edy cu calibra sa anul asta...stiu sigur ca va face treaba...
Nu vreau sa jignesc cu nimic.
Masina imi place e interesanta, dar o astfel de masina nu trebuie sa aiba doar motor, nu trebuie sa fuctioneze doar ca un POLIZOR, trebuie sa faca inaintare.
__________________
Professional DynoTuning
sebastian@racingcode.ro
0723691731

SEBASTIAN is offline   Reply With Quote
Old 17-02-08, 16:48   #1023
B39738

Stage 5
 
B39738's Avatar
 
Join Date: Dec 2003
Posts: 1,215
Member of:
[Streetline-CCC]
[PARTICIPANT CURSE]
Default re: Provocări pentru SUBARU lui Sebastian.

corect din pacate.
B39738 is offline   Reply With Quote
Old 17-02-08, 17:01   #1024
Calimero2003

Stage 5
 
Calimero2003's Avatar
 
Join Date: Jul 2005
Posts: 853
Default re: Provocări pentru SUBARU lui Sebastian.

Quote:
Originally Posted by B39738 View Post
@Calimero

Nu imi apar masina, caci Kadettul bine stiti ca acum e la mine, dar cursa aia nu e surprinzatoare cu absolut nimic...vazusem filmul pe net dar nu stiam ca e vorba de Calibra ZUM...cum ziceam,cursa nu e deloc surprinzatoare, avand de-a face cu o masina 4x4 ( Calibra ), capabila sa-si puna puterea deloc mica la pamant, in timp ce Kadettul pur si simplu nu are ce cauta pe 400m in configuratia de atunci si chiar de acum...imi place sa o denumesc masina de amuzament personal, intrucat acum, dupa rezolvarea catorva probleme de natura tehnica,masina derapeaza in mers si in treapta 4, de la 130-150kmh...asa ca...pana ar reusi aceasta masinuta sa atinga o viteza la care sa inceapa sa se agate de asfalt, adversarul e mult trecut de finish...totusi exista un film in care calibra se da cu un subaru,iar acolo evolutia ei nu iese din normal

pe aceasta cale,desi tot offtopic se cheama,ii urez succes lui edy cu calibra sa anul asta...stiu sigur ca va face treaba...
Eu nu am spus nicaieri ca, kadetul nu e buna de nimica ... sau ceva de genul ... pur si simplu vorbeam de eficienta nasini pe 400 m cu start de pe loc.
Iar in filmuletu cu Subaru (Tom ) .... presupun ca de ala e vorba ... Calibra a ramas fara integrala la plecare ( se vede foarte clar si pe filmulet la plecare) ... se stie deja problema Calibrei cu integrala ... imediat dupa cursa masina a avut integrala reparata (cutia de transfer inlocuita acolo pe pista in parcarea din dreapta ) iar Tom a refuzat revansa.
Am sa pun link cu filmuletul in cauza -- https://www.youtube.com/watch?v=BQrFW...eature=related
__________________
E46 323 Turbo - Horsepower Freaks
"I hope you're not going to be an irresponsible driver.
"This thing is scary.
"This thing is serious.
"This thing is fucking sonofabitch.
Calimero2003 is offline   Reply With Quote
Old 17-02-08, 17:04   #1025
SEBASTIAN

Stage 5
 
SEBASTIAN's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 12,504
Member of:
[Mitsubishi]
[PARTICIPANT CURSE]
[SUBARU]
Default re: Provocări pentru SUBARU lui Sebastian.

Quote:
Originally Posted by B39738 View Post
corect din pacate.
Poti sa o educi cu un LSD anvelope ok, rigidizare la caroserie, roti si geometrie buna acompaniate de o suspensie ok,
RACINGCODE afera si un boost controler denumit NBC01 care poate controla presiunea in turbo in fuctie de ce parametru vrei si sa intre si sa iasa progresiv.
SEBASTIAN is offline   Reply With Quote
Old 17-02-08, 18:23   #1026
zGb

Stage 5
 
zGb's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 1,999
Member of:
[Insomnia]
[Honda]
[SUBARU]
Default re: Provocări pentru SUBARU lui Sebastian.

calimero tu vrei sa spui ca in filmu ala calibra e fwd 100%? nu prea cred
zGb is offline   Reply With Quote
Old 17-02-08, 18:39   #1027
Calimero2003

Stage 5
 
Calimero2003's Avatar
 
Join Date: Jul 2005
Posts: 853
Default re: Provocări pentru SUBARU lui Sebastian.

Quote:
Originally Posted by zGb View Post
calimero tu vrei sa spui ca in filmu ala calibra e fwd 100%? nu prea cred
Nu Zgb nu spun asta ... am spus ca la plecare masina a spart cutia de transfer ...
Calimero2003 is offline   Reply With Quote
Old 17-02-08, 19:01   #1028
SEBASTIAN

Stage 5
 
SEBASTIAN's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 12,504
Member of:
[Mitsubishi]
[PARTICIPANT CURSE]
[SUBARU]
Default re: Provocări pentru SUBARU lui Sebastian.

asta l-a ajutat dupa start a decuplat ceva din pierderea spre spate.
SEBASTIAN is offline   Reply With Quote
Old 17-02-08, 19:20   #1029
zGb

Stage 5
 
zGb's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 1,999
Member of:
[Insomnia]
[Honda]
[SUBARU]
Default re: Provocări pentru SUBARU lui Sebastian.

foarte corecta observatia ta sebi...se vede ca pleaca ca un 4x4 si ii da putin in nas...asa mi se pare

oricum calibra a fost masina ideala in cursa aia...start de 4x4 si dupa tractiune pe o singura punte...ideal asa ceva, nu?
__________________
Best Impreza Exhaust Sound
We don't call FWD's as cars. They are "moving equipments"
zGb is offline   Reply With Quote
Old 17-02-08, 19:28   #1030
CZR

Stage 5
 
CZR's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 915
Default re: Provocări pentru SUBARU lui Sebastian.

Quote:
Originally Posted by SEBASTIAN View Post
Foarte corecta remarca ta si nu trebuie sa ma rogi ci sa-mi dai un culoar cu noroi, similar cu cel care l-a folosit Capatana cu CZR.
eu am vrut sa evidentiez k pepy ma acuza pe mine de un caracter infect,iar eu l-am asteptat 2 seri la rand sa ma onoreze cu racheta lui si el nu a aparut...si e stilul lui dat fiind k a mai paklit niste oameni din craiova sa ajunga in pitesti si pe urma a inchis telefonul...dupa c scria pe net k mi-e frik de el,intaratat probabil de un venerabil domn NR 1 (kre se pricepe doar la organizarea de curse,k de participat,in ultimii 2 ani ,cred k a onorat 2 curse,doar k la grec nu a avut curaj)
STIMATI DOMNI,dovediti doar k lumea asta e mizerabila si k sunteti buni tastaturisti
SEBASTIANE,TU AI ALES LOCUL CU CAPATANA,NU EU ! MASINA LUI A PLEKT TUN,SAU CREZI K DAK EL DE OBICEI FURA STARTUL,INSEAMNA K AVEA NOROI PE BANDA LUI?
CZR is offline   Reply With Quote
Old 17-02-08, 19:38   #1031
SEBASTIAN

Stage 5
 
SEBASTIAN's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 12,504
Member of:
[Mitsubishi]
[PARTICIPANT CURSE]
[SUBARU]
Default re: Provocări pentru SUBARU lui Sebastian.

Nu ma amesteca in ce fac altii, te rog sa te abti de la comentarii sau altceva si SEI a spus sa strangi bani sa va dati cand sunt gata masinile.
SEBASTIAN is offline   Reply With Quote
Old 17-02-08, 19:42   #1032
CZR

Stage 5
 
CZR's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 915
Default re: Provocări pentru SUBARU lui Sebastian.

AVAND IN VEDERE K MI-AI REFUZAT PROVOKREA...NU O SA MAI URMARESC ACEST TOPIC KRE E CHIAR NEINTERESANT !
o zi buna
CZR is offline   Reply With Quote
Old 17-02-08, 19:42   #1033
Lucian

Stage 5
 
Lucian's Avatar
 
Join Date: May 2004
Posts: 5,034
Member of:
[Streetline-CCC]
Default re: Provocări pentru SUBARU lui Sebastian.

Daca s-a ajuns la capitolul "nu ma dau cu x ca are caracter infect" si "nu ma dau cu x ca nu prezinta interes" ... cand va mai ganditi sa investiti in masini mai bine imi cumparati mie piese. )
__________________

RENAULT Clio RS 197

SMART ROADSTER

AUDI A3 SPORTBACK
Lucian is offline   Reply With Quote
Old 17-02-08, 19:56   #1034
SEBASTIAN

Stage 5
 
SEBASTIAN's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 12,504
Member of:
[Mitsubishi]
[PARTICIPANT CURSE]
[SUBARU]
Default re: Provocări pentru SUBARU lui Sebastian.

Quote:
Originally Posted by CZR View Post
AVAND IN VEDERE K MI-AI REFUZAT PROVOKREA...NU O SA MAI URMARESC ACEST TOPIC KRE E CHIAR NEINTERESANT !
o zi buna
Multumesc!
SEBASTIAN is offline   Reply With Quote
Old 17-02-08, 20:07   #1035
SFW
Audi Driver

Stage 5
 
SFW's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 2,901
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[AUDI]
Default re: Provocări pentru SUBARU lui Sebastian.

Quote:
Originally Posted by Lucian View Post
Daca s-a ajuns la capitolul "nu ma dau cu x ca are caracter infect" si "nu ma dau cu x ca nu prezinta interes" ... cand va mai ganditi sa investiti in masini mai bine imi cumparati mie piese. )
Superb post.
SFW is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -