Go Back   Forum 4Tuning > Curse > PROVOCARI

PROVOCARI Locul in care puteti lansa provocari

View Poll Results: Are vreo masina sanse de castig?
DA 599 73.95%
NU 211 26.05%
Voters: 810. You may not vote on this poll

Reply
 
Thread Tools
Old 13-02-08, 10:11   #961
Calimero2003

Stage 5
 
Calimero2003's Avatar
 
Join Date: Jul 2005
Posts: 853
Default Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU

Quote:
Originally Posted by SEBASTIAN View Post
OK , dar pt ce sunt calificarile astea?
Care e concursul, care e miza?
Cred ca asta trebuia sa te intrebi tu .... pt ca tu ceri asta ...
Sunt de acord cu tine sa nu te dai cu orice masina daca nu e ceva de capul ei .... DAR ... de capul lui CZR cred ca e ceva .... doar a reusit sa faca masini cu pretentii .... facute dupa anumite RETETE si cu anumite CONDIMENTE.
Nu i iau partea lui CZR ... DAR omul te-a provocat si tu o dai cotita .... culmea .. pe Thread`u tau "cine provoaca "motocicleta" asta? - Subaru " .....
Cum spuneai tot tu acum ceva timp cuiva ... "Daca nu te prezinti inseamna ca ai pierdut prin neprezentare" ... < ai adoptat tactica asta?
Iar MIZA sunt acele GRADE de care tu ai amintit atata timp .... oricum din cate imi amintesc tie nu iti plac cursele pe BANI ... stiu sigur ca NU incurajezi cursele pe BANI ... deci nu vad ce alta miza ar mai trebui ... doar faci lucrul asta din pasiune ca noi toti .. deci?
DA Vs. NU ?????
E o provocare facuta din timp ... deci e destul timp pt pregatirea masini si reglajele aferente .... asa ca eu unul inca astept un raspuns care ca contina un raspuns clar ... "DA accept provocarea " sau "NU ... MOMENTAN EISTI MAI RAPID CA MINE (MASINA MEA)"
__________________
E46 323 Turbo - Horsepower Freaks
"I hope you're not going to be an irresponsible driver.
"This thing is scary.
"This thing is serious.
"This thing is fucking sonofabitch.
Calimero2003 is offline   Reply With Quote
Old 13-02-08, 18:34   #962
MadCow

Stage 5
 
MadCow's Avatar
 
Join Date: May 2004
Posts: 700
Member of:
[Opel]
Default Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU

nu inteleg de unde atata vedetism pe topicul asta. ca si cum ai fi cel mai mare racer din lume, dar de fapt ai o masina care este putin peste altele din RO. nu inteleg de ce daca ai primit o provocare, trebuie sa existe atatea probleme, ba miza, ba nu mai stiu ce. cred ca ar trebui sa mai cobori cu picioarele pe pamant, ca exista masini (nu mai departe de Ungaria) care probabil ti-ar face extrem de mari probleme - si au motor 1,6 Turbo si tractiune fata.
bafta! si poate apari pe la legale!
__________________
Opel Astra GTC OPC
MadCow is offline   Reply With Quote
Old 13-02-08, 19:23   #963
mpa
Registered

Stage 5
 
Join Date: Jan 2004
Posts: 1,943
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU

Quote:
Originally Posted by MadCow View Post
nu inteleg de unde atata vedetism pe topicul asta. ca si cum ai fi cel mai mare racer din lume, dar de fapt ai o masina care este putin peste altele din RO. nu inteleg de ce daca ai primit o provocare, trebuie sa existe atatea probleme, ba miza, ba nu mai stiu ce. cred ca ar trebui sa mai cobori cu picioarele pe pamant, ca exista masini (nu mai departe de Ungaria) care probabil ti-ar face extrem de mari probleme - si au motor 1,6 Turbo si tractiune fata.
bafta! si poate apari pe la legale!
Stii care e problema. Daca era cineva pe aici sa faca morala cu siguranta nu erai tu persoana. Ma simt ca la filmele alea de pe National Geographic cand in loc sa urmaresc doi leoparzi care se intrec in viteza si agilitate, urmaresc o ceata de hiene incercand sa doboare un bivol muscandu-l de cur.
Ce mama naibii e cu discutiile alea inutile. Va comportati de parca era CZR aseara cu masina pe interval si a fost refuzat. Si sincer nu ma intereseaza ce a fost anul trecut.
CZR singur a zis ca momentan e in inposibilitatea de prezentare. Hai sa asteptam momentul la care ambii participanti o sa fie pregatiti si sa nu mai comentam aiurea atat.
MadCow pot sa iti zic si eu ca in America sunt masinute cu telecomanda (RC) electrice care te fac muci pe 400 de m. Dar sincer nu cred nici ca te intereseaza, nici ca te doare cu ceva. Si mai presus de orice cand am afirmat asta zic si eu dintr-o banuiala fiindca stiu si eu la fel de mult de masina ta vs masinute RC cat stii si tu de Sebastian si al sau Subaru.
mpa is offline   Reply With Quote
Old 13-02-08, 19:25   #964
EVOLUTION8

Stage 5
 
EVOLUTION8's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 1,057
Default Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU

De la Iasi se vede altfel
EVOLUTION8 is offline   Reply With Quote
Old 13-02-08, 19:41   #965
MadCow

Stage 5
 
MadCow's Avatar
 
Join Date: May 2004
Posts: 700
Member of:
[Opel]
Default Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU

Quote:
Originally Posted by EVOLUTION8 View Post
De la Iasi se vede altfel
stai calm ca sa vede acelasi lucru... cea mai tare masina din RO nu se da cu nimeni, indiferent daca e provocat sau nu.

MPA, nu faceam eu morala nimanui, ca nu am nici o tangenta cu topicul asta. fiecare are masina care si-o permite. singura problema e ca nu mi se pare normal ca sa fie doar vorbe de 72 de pagini si vreo 2 ani. oamenii de mai si dau, nu doar se umfla in pene.
Bafta!
MadCow is offline   Reply With Quote
Old 13-02-08, 19:52   #966
mpa
Registered

Stage 5
 
Join Date: Jan 2004
Posts: 1,943
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU

Paginile astea sunt facute de comentariile noastre ale tuturor. Si nu vad care e problema. Cele 400 de pagini de femei nu deranjeaza pe nimeni. Sau jumatatea de forum fara rost, doar intrebari stupide si offtopic.
mpa is offline   Reply With Quote
Old 13-02-08, 21:17   #967
SEBASTIAN

Stage 5
 
SEBASTIAN's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 12,504
Member of:
[Mitsubishi]
[PARTICIPANT CURSE]
[SUBARU]
Default Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU

Quote:
Originally Posted by Calimero2003 View Post
Cred ca asta trebuia sa te intrebi tu .... pt ca tu ceri asta ...
Sunt de acord cu tine sa nu te dai cu orice masina daca nu e ceva de capul ei .... DAR ... de capul lui CZR cred ca e ceva .... doar a reusit sa faca masini cu pretentii .... facute dupa anumite RETETE si cu anumite CONDIMENTE.
Nu i iau partea lui CZR ... DAR omul te-a provocat si tu o dai cotita .... culmea .. pe Thread`u tau "cine provoaca "motocicleta" asta? - Subaru " .....
Cum spuneai tot tu acum ceva timp cuiva ... "Daca nu te prezinti inseamna ca ai pierdut prin neprezentare" ... < ai adoptat tactica asta?
Iar MIZA sunt acele GRADE de care tu ai amintit atata timp .... oricum din cate imi amintesc tie nu iti plac cursele pe BANI ... stiu sigur ca NU incurajezi cursele pe BANI ... deci nu vad ce alta miza ar mai trebui ... doar faci lucrul asta din pasiune ca noi toti .. deci?
DA Vs. NU ?????
E o provocare facuta din timp ... deci e destul timp pt pregatirea masini si reglajele aferente .... asa ca eu unul inca astept un raspuns care ca contina un raspuns clar ... "DA accept provocarea " sau "NU ... MOMENTAN EISTI MAI RAPID CA MINE (MASINA MEA)"
Te rog sa nu ma confunzi.
Cel cu gradele e prietenul nostru Daniel Onoriu.
Nu am grade si nu ma intereseaza deci nu am o miza.
In alta ordine de idei daca e sa fie o cursa o sa se stie dupa nu inante.
Nu ma refer la CZR sau altii.
CZR ar fi interesant sa se dea cu Andrei Tentean in prima faza nu acel Subaru care este in garaj de inante de al meu.
Daca cineva vrea acum sa se dea cu mine nu sunt dispus la a accepta astfel de provocari.
__________________
Professional DynoTuning
sebastian@racingcode.ro
0723691731

SEBASTIAN is offline   Reply With Quote
Old 13-02-08, 21:21   #968
SEBASTIAN

Stage 5
 
SEBASTIAN's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 12,504
Member of:
[Mitsubishi]
[PARTICIPANT CURSE]
[SUBARU]
Default Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU

Quote:
Originally Posted by MadCow View Post
stai calm ca sa vede acelasi lucru... cea mai tare masina din RO nu se da cu nimeni, indiferent daca e provocat sau nu.

MPA, nu faceam eu morala nimanui, ca nu am nici o tangenta cu topicul asta. fiecare are masina care si-o permite. singura problema e ca nu mi se pare normal ca sa fie doar vorbe de 72 de pagini si vreo 2 ani. oamenii de mai si dau, nu doar se umfla in pene.
Bafta!
Eu chiar cred ca morala sau un fel de morala se cheama ce faci tu si nu-mi place tonul tau in plus nu ma cunosti domnule asa ca te rog sa nu vorbesti in plus.
Am inteles parerea ta este ca ar fi ok sa ma dau.
Raspunsul este nu.
Daca cineva vrea un clasment il poate face fara mine in top.
SEBASTIAN is offline   Reply With Quote
Old 13-02-08, 21:28   #969
blowwind
Observator 4tuning

Stage 5
 
blowwind's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 4,034
Member of:
[Observator 4tuning]
[VW]
[Honda]
[Street Zone]
Default Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU

Quote:
Originally Posted by SEBASTIAN View Post
Eu chiar cred ca morala sau un fel de morala se cheama ce faci tu si nu-mi place tonul tau in plus nu ma cunosti domnule asa ca te rog sa nu vorbesti in plus.
Am inteles parerea ta este ca ar fi ok sa ma dau.
Raspunsul este nu.
Daca cineva vrea un clasment il poate face fara mine in top.
daca face cineva un clasament fara tine...dupa aia te bagi in seama si incerci sa ii iei la rost...ca dc nu te`au luat si pe tine in calcul.... n`ar fi prima oara
__________________
pround member of Street Zone
Honda Civic TypeS - VW Polo 1.2 - Subaru Forester 2.5XT - Infiniti FX37S

VAND PEUGEOT 307 CC

VAND SAAB 9-3 1.8t
blowwind is offline   Reply With Quote
Old 13-02-08, 21:31   #970
SEBASTIAN

Stage 5
 
SEBASTIAN's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 12,504
Member of:
[Mitsubishi]
[PARTICIPANT CURSE]
[SUBARU]
Default Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU

Clar nu si nu am facut asta nicodata, e doar o fala impresie.
Nu am nimic de demonstrat.
SEBASTIAN is offline   Reply With Quote
Old 13-02-08, 21:43   #971
SFW
Audi Driver

Stage 5
 
SFW's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 2,901
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[AUDI]
Default Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU

Eu nu inteleg placerea unora de a avea o masina tare, si de a nu iesi cu ea, de a nu se intrece cu altii ... etc ...

Eu credeam ca pasiunea e aia de a castiga pe strada, nu de a avea in garaj o masina care ... in calcule, pe hartie, e cea mai tare ...

Nu spun ca nu e tare masina, ci spun doar ca nu inteleg de ce eziti atat de mult Sebastian ... eu cred ca ai fi mult mai satisfacut daca ai iesi pe strada, si ai accepta provocarile, chiar cu riscul ipotetic de a pierde .... dar cu satisfactia data de o cursa.

Tin minte filmul cursei dintre tine si Ono, cat de aproape ati stat unul de altul ... ati fost aproape lipiti unul de celalalt pe toata durata cursei (ma refer cel putin la cei 400 de metri) ... eu cred ca aia e o senzatie pe care ai vrea sa o retraiesti ... asa ca nu inteleg de ce te privezi singur de aceste placeri ale vietii unui pasionat ...
SFW is offline   Reply With Quote
Old 13-02-08, 21:54   #972
SEBASTIAN

Stage 5
 
SEBASTIAN's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 12,504
Member of:
[Mitsubishi]
[PARTICIPANT CURSE]
[SUBARU]
Default Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU

Atunci am iesit pt ca am gresit.
Probabil ca o sa mai gresesc, dar vreau sao fac frumos.
Sunt atat de calculat, mai ales ca pasiunea mea nuse opreste aici, am inceput sa fac masini si pt altii, incat ma cunosc imi stiu posibilitatile. Daca fac o evaluare care nu ma incita...
Eu inteleg punctul vostru de vedere il respect si va rog sa ma respectati si voi pe mine.
In plus in ce ma priveste sunt singurul care pot decide si presiunea nu e un factor hotarator ci dimpotriva.
Sa nu va faceti griji pt ca eu ma tot distrez cu masina, plus altele si cand RACINGCODE face o masina care-si face propietrul fericit e sublim.
SEBASTIAN is offline   Reply With Quote
Old 14-02-08, 00:11   #973
golf4tunat

Stage 3
 
golf4tunat's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Posts: 145
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU

Aceasta masina a devenit mit de cand exista 4tuningul ... eu totusi nu cred sa o fi vazut decat in renumita cursa amintita de SFW care si aia se pare ca a fost din greseala sau o greseala . E ok sa fii calculat , sa nu te arunci cu capul inainte la orice provocare , sa vezi daca adversarul merita oboseala si sincer cred ca merita .Stiu TT-ul lui CZR de la Suceava unde nu cred ca mergea nici pe aproape de cum merge acum dar nu l-am vazut sa refuze un adversar fie el si mult inferior puterii lui ( PASIUNE ) .
-"cine provoaca \"motocicleta\" asta?"-cred ca nu e un nume potrivit , o provocare lansata cu raspunsuri ambigue si pline de subinteles ... cu riscul de a fi blamat ulterior incercati sa dati rapunsuri coerente , nu sa sariti la gatul primului care nu e de acord cu linia topicului .
__________________
Golf 5 2.0 TFSI Candy White 200hp+
Golf 4 1.9TDi Cameleon Edition 90hp+
golf4tunat is offline   Reply With Quote
Old 14-02-08, 00:16   #974
andreitentean

Stage 5
 
andreitentean's Avatar
 
Join Date: Feb 2004
Posts: 732
Member of:
[Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU

Quote:
Originally Posted by SEBASTIAN View Post
Te rog sa nu ma confunzi.
Cel cu gradele e prietenul nostru Daniel Onoriu.
Nu am grade si nu ma intereseaza deci nu am o miza.
In alta ordine de idei daca e sa fie o cursa o sa se stie dupa nu inante.
Nu ma refer la CZR sau altii.
CZR ar fi interesant sa se dea cu Andrei Tentean in prima faza nu acel Subaru care este in garaj de inante de al meu.
Daca cineva vrea acum sa se dea cu mine nu sunt dispus la a accepta astfel de provocari.
Voi chiar considerati ca masina mea care sta in garaj de minim un an mai este competitiva in conditiile tuningului actual? Multumesc de aprecieri , dar realist gandind masina mea este mult mai probabil depasita de nivelul actual. Masina mea nu ar trebui sa fie un etalon sau o tinta pentru motoare forjate si cu investitii serioase, nu ar fi realist pentru ei, Subaru meu functioneaza intern si turbo pe reteta Subaru, deci ...

Pentru moment nu ridic manusa. Sunteti mai rapizi pe 400m.
__________________
SKN ROMANIA
www.skn-tuning.ro
andreitentean is offline   Reply With Quote
Old 14-02-08, 04:16   #975
ono41

Stage 5
 
ono41's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 1,008
Member of:
[Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU

Decat cearta si orgoliu pentru o liniuta din care castigator este cu siguranta cel ce investeste cei mai multi bani intr-o masina mai bine ati participa la aceasta cursa si v-ati masura cunostintele sau orgoliul aici: https://forum.4tuning.ro/showthread.p...51#post1355951



Succes!
__________________
www.ono41.ro (NOU)

Last edited by ono41; 14-02-08 at 04:27.
ono41 is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -