Go Back   Forum 4Tuning > Curse > PROVOCARI

PROVOCARI Locul in care puteti lansa provocari

View Poll Results: Are vreo masina sanse de castig?
DA 599 73.95%
NU 211 26.05%
Voters: 810. You may not vote on this poll

Reply
 
Thread Tools
Old 22-06-07, 00:41   #811
SEBASTIAN

Stage 5
 
SEBASTIAN's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 12,504
Member of:
[Mitsubishi]
[PARTICIPANT CURSE]
[SUBARU]
Default Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU

ok DAR HAI SA FIE MASINA GATA SI VORBIM DUPA ASA CEL PUTI 1/2 DIN FORUM AR VREA SA MA INTREACA.
pANA ACUM NIMENI NU M-A FACUT SA MA INDOIESC DE PROPIA MASINA IAR IN CE PRIVESTE SUPERIORITATEA TRACTIUNII SPATE O RECUNOSC DAR NU PE 350Z.
__________________
Professional DynoTuning
sebastian@racingcode.ro
0723691731

SEBASTIAN is offline   Reply With Quote
Old 22-06-07, 00:45   #812
QniX

Stage 2
 
QniX's Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 35
Default Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU

Of of of Sebi...........nu mai zic nimic. Abia astept sa-mi montezi piesele, dar acum sa nu mi le montezi aiurea doar ca te-am sicanat un pic.......si am sa te fac ! Beware !
QniX is offline   Reply With Quote
Old 22-06-07, 05:28   #813
zGb

Stage 5
 
zGb's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 1,999
Member of:
[Insomnia]
[Honda]
[SUBARU]
Default Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU

no offence but dream on dude...
zGb is offline   Reply With Quote
Old 22-06-07, 10:17   #814
MariusM

Stage 2
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 50
Default Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU

Quote:
Originally Posted by QniX View Post
Of of of Sebi...........nu mai zic nimic. Abia astept sa-mi montezi piesele, dar acum sa nu mi le montezi aiurea doar ca te-am sicanat un pic.......si am sa te fac ! Beware !
putin cam exagerat cu "te fac" insa spor la treaba cu masina
MariusM is offline   Reply With Quote
Old 22-06-07, 11:19   #815
peter

Stage 5
 
peter's Avatar
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 2,588
Member of:
[Xtreme Club Emotion]
[Hyundai]
[VW]
[SKODA]
Default Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU

eu zic sa nu mai vorbiti chiar asa...este totusi o incercare..si nu se stie...ce se va intampla....
peter is offline   Reply With Quote
Old 22-06-07, 11:32   #816
Calimero2003

Stage 5
 
Calimero2003's Avatar
 
Join Date: Jul 2005
Posts: 853
Default Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU

Quote:
Originally Posted by ROSSI 46 View Post
e destul de simplu...se iua timpi bine cunoscutzii ai veyronului pe 400 shi se compara cu timpii necunoscutzi (bine cunoscutzii timpi shtiutzi doar de proprietar) ai sti'ului, se trage linie shi se vede k matematic se sta mai bine...deci practic ar trebui sa fie o formalitate... pe 400 metri veyronul nu impresioneaza asa cum impresioneaza cu viteza ei maxima sau cu accelearatziile de care este capabila din mers

pe 400 sebi este clar favorit...sa speram doar k va exista aceasta cursa in viitorul apropiat...

sper sa ai un sezon incarcat,,,nush ce se mai aude de gto'ul romanashului nostru de peste ocean...el ar fi unu'...nush ce se mai aude de maff'....el ar fi 2...poate scoate shi veyronul capu' afara ... asta ar fi 3.... poate constantzeanul meu face treaba buna cu Z'ul ..el ar fi 4..pe hartie ies la numar shi lista cred k ar mai putea continua sau nu...dar e pacat k undele din amshinile astea exista, altele sunt pe cale sa existe, altele probail exista ''wtx-sua''....cert este k ink nu confirma...shi atunci ma intreb oare ishi mai merita numele de pasionatzi de tot ceea ce tzine se fiare aceshti proprietari?
Sunt convins ca tu stii exact cat face veyronu pe 400 metri si deasemenea sunt la fel de convins ca sti cu exactitate ca veyronu castiga 37% putere din resoftare ( cat inseamna asta? --- 370 hp!!!!! wow)...poate ai sa cauti mai atent pe net si o sa vezi ca veyronu a reusit sa scoata pe pista de drag sub 8 sec pe 400m --- si tu ne spui noua ca e o masina lenta pe demaraj.... ai dreptate pe treapta 1 beneficiaza doar de 470 hp.....
Cred ca ai inteles ideea si poate te abti de la vorbe aruncate aiurea si astepti (ca noi toti de altfel) o cursa de acest fel.Sincer mi-as dori din tot sufletul ca sebastian sa reuseasca sa bata un veyron ... asta ne-ar aduce un plus foarte mare pe plan MONDIAL ..... ar fi prima masina care bate veyronu --- si care nu este inca drag (repet pt persoanele care nu stiu ------- veyronu este cea mai rapida masina din lume omologata sa circule pe drumurile publice)
Asa ca bafta Sebastian si sper sa reusesti sa iti duci STI`ul la stadiul de a bate un veyron...oricum din partea mea ai tot respectul pt ceace ai facut pana acuma...postul meu are rolul de a arata celor care nu stiu cam cum sta un veyron pe "sosele".....si de a incerca sa i fac sa constientizeze ca lupta ta de a bate o masina care vin cu o putere stok de 4 ori mai mare nu e chiar asa de usoara cum cred unele persoane de pe acest forum.
Inca o data bafta si sper sa reusesti sa bati un veyron....pt ca,cum spuneam mai sus asta ne-ar aduce un plus mare de imagine in ochii tuturor pasionatilor de auto din intreaga lume.
Si apropo cei de la TOP GHEAR au spus ca o sa faca o emisiune speciala pt masina care va reusi sa bata veyronu....Sebi sa te imbraci lejer.....
Calimero2003 is offline   Reply With Quote
Old 22-06-07, 15:58   #817
QniX

Stage 2
 
QniX's Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 35
Default Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU

De acuma m-am suparat. Am sa fac eu masina care va bate veyronu. Klar. Am sa fac masina asa cum mi-am propus -> telul final fiind undeva in jurul la 1500 hp fara NoS. Daca nu tine vrajeala si am dat banii degeaba pe piese, am sa cumpar transmisia aia 4wd care se potriveste pe Z de la sylvia sau r32 si daca nici atunci nu e cea mai tare, ii dau foc la masina.
QniX is offline   Reply With Quote
Old 22-06-07, 17:12   #818
200SX
4 Speed Squad Member

Stage 5
 
200SX's Avatar
 
Join Date: Jun 2004
Posts: 5,015
Member of:
[Moderators]
[4 Speed Squad]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU

Quote:
Originally Posted by QniX View Post
telul final fiind undeva in jurul la 1500 hp fara NoS.
400CP/litru se chema arta, parerea mea, in domeniul auto, alte comentarii fiind de prisos. ramane doar sa-ti urez bafta si astept(am) sa o vedem pe plaiurile mioritice.
200SX is offline   Reply With Quote
Old 22-06-07, 20:37   #819
EVOLUTION8

Stage 5
 
EVOLUTION8's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 1,057
Default Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU

Quote:
Originally Posted by QniX View Post
De acuma m-am suparat. Am sa fac eu masina care va bate veyronu. Klar. Am sa fac masina asa cum mi-am propus -> telul final fiind undeva in jurul la 1500 hp fara NoS. Daca nu tine vrajeala si am dat banii degeaba pe piese, am sa cumpar transmisia aia 4wd care se potriveste pe Z de la sylvia sau r32 si daca nici atunci nu e cea mai tare, ii dau foc la masina.
Ce Sylvia (Care de fapt este Silvia) ai vazut tu 4wd ??

Parca ziceai ca vreai sa demonstrezi superioritatea RWD in fatza integralei,acum ce faci ??

Daca chiar vroiai sa faci treaba si sa iti pastrezi 350 z puteai sa pui un RB26DETT pe el si era mult mai tare motorul acesta decat VQ35HR(sau DE) ce ai tu acum.
__________________
EVO REDEFINES CORNERING !
EVOLUTION8 is offline   Reply With Quote
Old 23-06-07, 02:42   #820
QniX

Stage 2
 
QniX's Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 35
Default Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU

De ce ar fi RB26DETT mai tare ca VQ35DE ? In primul rand VQ35DE a fost 4 ani in topul celor 10 best engine in the world. Nu inteleg shpilu. In ceea ce priveste treaba cu rwd asa va ramane. A fost un moment de "draci pe craci" ...scuze
QniX is offline   Reply With Quote
Old 23-06-07, 08:56   #821
SEBASTIAN

Stage 5
 
SEBASTIAN's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 12,504
Member of:
[Mitsubishi]
[PARTICIPANT CURSE]
[SUBARU]
Default Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU

Renalt A Facum Mereu Motoare Ok
SEBASTIAN is offline   Reply With Quote
Old 23-06-07, 10:37   #822
teddy

Stage 5
 
teddy's Avatar
 
Join Date: Feb 2004
Posts: 1,804
Default Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU

haioasa remarca
teddy is offline   Reply With Quote
Old 23-06-07, 14:13   #823
EVOLUTION8

Stage 5
 
EVOLUTION8's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 1,057
Default Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU

Quote:
Originally Posted by QniX View Post
De ce ar fi RB26DETT mai tare ca VQ35DE ? In primul rand VQ35DE a fost 4 ani in topul celor 10 best engine in the world. Nu inteleg shpilu. In ceea ce priveste treaba cu rwd asa va ramane. A fost un moment de "draci pe craci" ...scuze

Argumentul asta este aproape nul.

Acum BMW in 2007 are 6 motoare in top ten ,dar nu cred ca este mai bun ca un RB26 JAPONEZ !!
Cum a zis si Seby , Renault face motoare destul de bune

Skyline-uri sunt sute cu putere foare mare si sunt fiabile si merg.

Tot nu m-ai lamurit cu Silvia integrala , ca eu nu stiu sa existe asa ceva.
EVOLUTION8 is offline   Reply With Quote
Old 24-06-07, 15:29   #824
QniX

Stage 2
 
QniX's Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 35
Default Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU

Silvia chiar este integrala dar numai pt curse facuta de o firma din Jp. Am sa caut linkul si am sa-l postez si totodata acea transmisie pe care ei o ofera pt modelele de Silvia si 350z (awd).
QniX is offline   Reply With Quote
Old 24-06-07, 20:40   #825
EVOLUTION8

Stage 5
 
EVOLUTION8's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 1,057
Default Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU

PAi de aceea nu stiam eu de SX integral.
Astept link-ul
EVOLUTION8 is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -