Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > VERSUS AUTO

VERSUS AUTO SUPRA vs SUBARU, Mercedes vs Bmw, pilotul x vs pilotul y. Aceasta rubrica este dedicata provocarilor,analizelor,pariurilor(virtuale bineinteles),comparatiilor. Rog moderatorii sa fie foarte duri pe acest subiect. Fara OFF-TOPIC

View Poll Results: AMG vs M vs RS
AMG 493 30.45%
M 759 46.88%
RS 367 22.67%
Voters: 1619. You may not vote on this poll

Reply
 
Thread Tools
Old 24-11-09, 18:18   #1126
UNLORD

Stage 5
 
UNLORD's Avatar
 
Join Date: Feb 2005
Posts: 4,547
Default Re: AMG vs. M vs. RS

Quote:
Originally Posted by lord_wader View Post
Eu am o curiozitate: cati dintre cei care ati scris pana acum aceste pagini ati mers macar 5minute cu una dintre aceste masini? si mai mult... cati dintre voi aveti una?
Eu am mers si am ... tu ? Si ca sa raman offtopic, am postat un filmulet in care apare Audi R8 v10 si Nissan GTR

P.s. Imi place f. multt R8-ul dar nu prea merita banul...

UNLORD is offline   Reply With Quote
Old 24-11-09, 20:50   #1127
Bogdan_mb

Stage 5
 
Bogdan_mb's Avatar
 
Join Date: May 2005
Posts: 4,267
Member of:
[MERCEDES]
Default Re: AMG vs. M vs. RS

Asta a fost tare : "And also, throw a Nissan key on the bar, You see what I mean ? " de parca Audi ar fi ceva super premium. Arata mult mai misto R8-ul, V10 , rear engine, o alura mai buna de supercar. Dintre astea doua, eu aleg 911 turbo facelift , dar nu are legatura cu topicul.
__________________
Bogdan_mb is offline   Reply With Quote
Old 24-11-09, 21:26   #1128
lord_wader

Stage 5
 
lord_wader's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 1,379
Default Re: AMG vs. M vs. RS

Quote:
Originally Posted by UNLORD View Post
Eu am mers si am ... tu ?
Nu, nu am mers iar de avut nici vorba doar ca am citit in aceste 76de pagini niste posturi de la persoane care vorbesc cu asa o nonsalanta si degajare si in acelasi timp siguranta pe ei incat ai spune ca au in garaj cate una din fiecare
lord_wader is offline   Reply With Quote
Old 06-12-09, 21:16   #1129
InsaneDriver

Stock
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 7
Default Re: AMG vs. M vs. RS

http://www.autoblog.nl/archive/2009/...-liefst-950-pk

G-Power M6, ce e ala?Noul model de trabant coupe?) Am fost putin ironic...dar priviti minunatia de sus, ce se intampla cand cineva isi bate capul cu un model exceptional!
Si daca e sa fim putin sarcastici asta e Avant iar G-Power-ul e coupe, adica multe sute de kg in minus la coupe si alta forma aerodinamica etc.
950CP din 5.0 V10 TFSI, e incredibil si din ce am inteles eu masina e capabila sa ofere acea putere oricand fara sa se strice ceva la motor. Asta da masina. Sunt curios ce pret are modificarea...
Iar 380-400km/h cu un Avant e ceva de vis. Cica "family car" si totusi o masina extrema...200 in 9.1 e deja S.F.

Last edited by InsaneDriver; 06-12-09 at 21:18.
InsaneDriver is offline   Reply With Quote
Old 06-12-09, 21:20   #1130
ionut_cluj

Stage 5
 
ionut_cluj's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 3,724
Default Re: AMG vs. M vs. RS

ionut_cluj is offline   Reply With Quote
Old 06-12-09, 21:47   #1131
eMH
2 Roti

Stage 5
 
eMH's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 5,101
Member of:
[2 Roti]
[PEUGEOT]
Default Re: AMG vs. M vs. RS

Fenomenala replica lu' Ionut! Deci sa mor eu...chiar e tare! )
eMH is offline   Reply With Quote
Old 07-12-09, 10:32   #1132
InsaneDriver

Stock
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 7
Default Re: AMG vs. M vs. RS

Sa inteleg ca pe tine nu te impresioneaza specificatiile masinii? Eu cred ca ar trebui sa te gandesti mai bine...
Si inca ceva, mai dureaza cam 3 ani pana G-Power o sa modifice noul M5 F10 si nu stiu sigur daca va ajunge la 950CP...
Imagineaza-ti fata proprietarilor de Lambo, Ferrari, Porsche, GT-R, etc cand treci pe langa ei de parca ar sta pe loc...DE NEPRETUIT:d
Foarte sigur...daca citesti mai bine, scrie si faptul ca acele componente sunt de curse si a fost schimbat tot ce era necesar ca acea putere sa fie suportata de catre motor, cutie, sasiu, frane, diferentiale, etc... Happy now?

Last edited by InsaneDriver; 07-12-09 at 10:35.
InsaneDriver is offline   Reply With Quote
Old 07-12-09, 13:09   #1133
babau88

Stage 5
 
babau88's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 559
Member of:
[MERCEDES]
[PORSCHE]
Default Re: AMG vs. M vs. RS

https://www.youtube.com/watch?v=WOlZbsO3fok
babau88 is offline   Reply With Quote
Old 07-12-09, 15:35   #1134
InsaneDriver

Stock
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 7
Default Re: AMG vs. M vs. RS

Sa inteleg ca 372km/h inseamna mai mult decat 380-400km/h in viziunea ta intunecata, nu?! Sau poate n-ai vazut bine, repet 950CP, 965NM, 0-200km/h in 9.1s...si asta e AVANT, NU COUPE!!!
Sedan-ul va fi si mai rapid daca se indura vreun proprietar sa il duca la acest tuner...
Sau poate ca nu intelegi ca noul S8 va avea acelasi motor cu greutate mai mica ca RS6 Sedan, cu o aerodinamica mai buna, cu o cutie mai rapida si cu o tractiune mai eficienta, ce se intampla daca pui cei 950CP pe S8?De nepretuit...

Astept cu nerabdare primele teste cu mutanul asta de masina si vei vedea singur ce inseamna performanta. Sa nu iti aduc aminte ca MTM RS6 Avant 730CP are 0-100km/h in 3.6s, 0-200km/h in 11s... iar bestia de sus pe care tu n-o suporti e din cauza faptului ca oftica de a fi fan BMW te-a ajuns din urma...asta intuiesc eu si asta dupa ce am vazut ca nimeni n-a avut de comentat la articolul cu RS6 EDT.
InsaneDriver is offline   Reply With Quote
Old 07-12-09, 15:38   #1135
babau88

Stage 5
 
babau88's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 559
Member of:
[MERCEDES]
[PORSCHE]
Default Re: AMG vs. M vs. RS

Imi pare rau ca in viziunea mea intunecata nu am gasit un top speed ptr masina ta de catzei. deci pana apare filmarea ramane rege la top speed
babau88 is offline   Reply With Quote
Old 07-12-09, 15:51   #1136
vacaroz

Stage 5
 
vacaroz's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 2,016
Member of:
[VW]
Default Re: AMG vs. M vs. RS

Quote:
Originally Posted by InsaneDriver View Post
Sa inteleg ca 372km/h inseamna mai mult decat 380-400km/h in viziunea ta intunecata, nu?! Sau poate n-ai vazut bine, repet 950CP, 965NM, 0-200km/h in 9.1s...si asta e AVANT, NU COUPE!!!
Sedan-ul va fi si mai rapid daca se indura vreun proprietar sa il duca la acest tuner...
Sau poate ca nu intelegi ca noul S8 va avea acelasi motor cu greutate mai mica ca RS6 Sedan, cu o aerodinamica mai buna, cu o cutie mai rapida si cu o tractiune mai eficienta, ce se intampla daca pui cei 950CP pe S8?De nepretuit...

Astept cu nerabdare primele teste cu mutanul asta de masina si vei vedea singur ce inseamna performanta. Sa nu iti aduc aminte ca MTM RS6 Avant 730CP are 0-100km/h in 3.6s, 0-200km/h in 11s... iar bestia de sus pe care tu n-o suporti e din cauza faptului ca oftica de a fi fan BMW te-a ajuns din urma...asta intuiesc eu si asta dupa ce am vazut ca nimeni n-a avut de comentat la articolul cu RS6 EDT.
de cate x ti`ai luat ban si a trebuit sa faci alt cont?
lasane te rog, veziti de martizul tau si nu mai fi asa agresiv in exprimare
gandestete ca fiecare tuner in parte are conceptia lui si cam pana unde ar dori sa mearga, nu neaparat ca ala e za best sau beast.
masinile tunate nu sunt un etalon, avand in vedere ca fabricantul, firma mama cand produce o masina sigur ia in calcul putere, fiabilitate, stabilitate, ergonomie, practicitate si etc. am vazut atatea firme de tuning care au reusit sa faca kituri exterioare si interioare foarte reusite si puteri colosale, dar cu kitul exterior nu o mai vd lafel de usor de exploatat si pe drumuri de romania de ex ca cea prod de firma mama, cu interioare superbe dar nuj scaunele cat de confortabile mai sunt si etc etc, asa prin discutie ne intoarcem la produsul standard.mai lasane naibii cu grupul wag si uimitoarele audi care vin de la mii de ani lumina.
vacaroz is offline   Reply With Quote
Old 07-12-09, 15:58   #1137
eMH
2 Roti

Stage 5
 
eMH's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 5,101
Member of:
[2 Roti]
[PEUGEOT]
Default Re: AMG vs. M vs. RS

Deci din punctul meu de vedere,problema lui InsaneDriver e ca el nu intelege ca topicul e AMG vs M vs RS. Deci RS,nu MTM,nu Kicherer,nu Oettinger,nu ABT,nu multi altii care modifica din punct de vedere al performantelor,sau nu Audi-ul RS6. Aici vorbim de masini care sunt stock. Nici macar un chip mic acolo...
eMH is offline   Reply With Quote
Old 07-12-09, 15:58   #1138
babau88

Stage 5
 
babau88's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 559
Member of:
[MERCEDES]
[PORSCHE]
Default Re: AMG vs. M vs. RS

Quote:
Originally Posted by InsaneDriver View Post
... iar bestia de sus pe care tu n-o suporti e din cauza faptului ca oftica de a fi fan BMW te-a ajuns din urma...asta intuiesc eu si asta dupa ce am vazut ca nimeni n-a avut de comentat la articolul cu RS6 EDT.
cum nici tu nu ai de comentat la m3 gts
Imi pare rau totusi ca m-am coborat la mintea ta dupa ce ti-am evitat cele 8923585 de posturi cat Luceafarul in care aberezi cu ,,acceleratzii devastatoare''
__________________
Radare in Bucuresti si Ilfov
https://www.facebook.com/groups/radarebucuresti/

Last edited by babau88; 07-12-09 at 16:09.
babau88 is offline   Reply With Quote
Old 07-12-09, 16:42   #1139
GTR

Stage 5
 
GTR's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 3,394
Default Re: AMG vs. M vs. RS

Quote:
Originally Posted by InsaneDriver View Post
http://www.autoblog.nl/archive/2009/...-liefst-950-pk

G-Power M6, ce e ala?Noul model de trabant coupe?) Am fost putin ironic...dar priviti minunatia de sus, ce se intampla cand cineva isi bate capul cu un model exceptional!
Si daca e sa fim putin sarcastici asta e Avant iar G-Power-ul e coupe, adica multe sute de kg in minus la coupe si alta forma aerodinamica etc.
950CP din 5.0 V10 TFSI, e incredibil si din ce am inteles eu masina e capabila sa ofere acea putere oricand fara sa se strice ceva la motor. Asta da masina. Sunt curios ce pret are modificarea...
Iar 380-400km/h cu un Avant e ceva de vis. Cica "family car" si totusi o masina extrema...200 in 9.1 e deja S.F.
Problema este ca deocamdata datele sunt doar pe hartie, nu a aparut nici un film si nici o demonstratie a performantelor respective, asteptam sa vedem performantele filmate, prezentate si fara combustibil racing.
GTR is offline   Reply With Quote
Old 07-12-09, 20:09   #1140
m_power87


Stage 5
 
m_power87's Avatar
 
Join Date: May 2006
Posts: 1,346
Member of:
[4Tuning International]
[Colectionar Machete]
[MERCEDES]
[Street Zone]
Default Re: AMG vs. M vs. RS

Io cred ca omu asta a baut prea mult si a luat gripa porcina iar acum are halucinatii, de aceea ABEREAZA rau de tot cu sf-uri de pe internet, pana la proba contrarie G-power sunt cei mai tari tuneri dar cum au spus si restu aici de vorba despre AMG vs M vs RS stock, doamne ce om nesanatos parca ar primi mancare de la AUDI
m_power87 is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -