Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > VERSUS AUTO

VERSUS AUTO SUPRA vs SUBARU, Mercedes vs Bmw, pilotul x vs pilotul y. Aceasta rubrica este dedicata provocarilor,analizelor,pariurilor(virtuale bineinteles),comparatiilor. Rog moderatorii sa fie foarte duri pe acest subiect. Fara OFF-TOPIC

View Poll Results: Ce alegeti?
Benzina 1,359 68.98%
Motorina 611 31.02%
Voters: 1970. You may not vote on this poll

Reply
 
Thread Tools
Old 25-08-09, 21:01   #1321
carutasu

Stage 5
 
carutasu's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 846
Default Re: Benzina sau motorina ?

poate pe 0-100 sunt egale, dar uita-te la 0-160 si la 0-200...ai sa vezi ca e mare diferenta
carutasu is offline   Reply With Quote
Old 25-08-09, 21:02   #1322
a3ds

Stage 5
 
a3ds's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 1,304
Default Re: Benzina sau motorina ?

Quote:
Originally Posted by mistreku View Post
pai eu am venit cu ceva mai bun decat "am citit pe net". ti-am dat exemplu concret. ce nu intelegi cand schimba ala vitezele? se vede cum se ridica de bot pe a doua, si scartaitul specific. iar la mine se aude de asemenea, cat tine a-1a si cand dau a doua. ?
Tu nu ai experienta pe net ca ei si te contrazici, netu bate viata, nu vezi ba mistret ca toti vorbesc aici din carti, habar nu au cu ce se mananca? Ce relevanta are videoclipu ala cand ei stiu mai bine de pe carfolio?

Pierdere de vreme imho.
__________________
Understeer is when you hit the wall with the front of the car.Oversteer is when you hit the wall with the rear of the car.Horsepower is how fast you hit the wall.
Torque is how far you take the wall with you.
a3ds is offline   Reply With Quote
Old 25-08-09, 21:04   #1323
carutasu

Stage 5
 
carutasu's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 846
Default Re: Benzina sau motorina ?

eu sunt de acord cu el, am spus si de ce, astept doar daca se vrea discutata mai pe larg problema ...si da...cateodata viata bate filmul
carutasu is offline   Reply With Quote
Old 25-08-09, 21:06   #1324
dolb
NoSpeedLimit Romania Club Member


Stage 5
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 7,764
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[4Tuning International]
[VW]
Default Re: Benzina sau motorina ?

Quote:
Originally Posted by a3ds View Post
Tu nu ai experienta pe net ca ei si te contrazici, netu bate viata, nu vezi ba mistret ca toti vorbesc aici din carti, habar nu au cu ce se mananca? Ce relevanta are videoclipu ala cand ei stiu mai bine de pe carfolio?

Pierdere de vreme imho.
prietene..lasa-ma cu video ala ca mai conteaza si cum ii dai la masina... asa pot sa fac si eu un video in care sa se creada ca masina mea se duce cu a 1-a la 100 . Una este exteriorul..alta e cand vezi in interior exact cand ii da a doua si la ce viteza !
__________________

dolb is offline   Reply With Quote
Old 25-08-09, 21:08   #1325
carutasu

Stage 5
 
carutasu's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 846
Default Re: Benzina sau motorina ?

dolb, nu stiu ce ai vrut sa intrebi? sa inteleg ca trebuie sa fie o surpriza ca 330d are cuplu mai mare decat 330i ?
carutasu is offline   Reply With Quote
Old 25-08-09, 21:08   #1326
a3ds

Stage 5
 
a3ds's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 1,304
Default Re: Benzina sau motorina ?

prietene dolb, ia uite aici:

https://www.youtube.com/user/mistreku.../5/-FE6zcuPSno


amince
a3ds is offline   Reply With Quote
Old 25-08-09, 21:12   #1327
carutasu

Stage 5
 
carutasu's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 846
Default Re: Benzina sau motorina ?

ce are, mile, pe bord?se vede destul de slab
carutasu is offline   Reply With Quote
Old 25-08-09, 21:16   #1328
mistreku

Stage 5
 
mistreku's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 2,239
Default Re: Benzina sau motorina ?

Quote:
Originally Posted by carutasu View Post
ce are, mile, pe bord?se vede destul de slab
mile, km snt trecuti mai mic, pe interior - https://www.youtube.com/user/mistreku.../0/biKHLCVHj8Q

ia vezi dolb, la ce viteza si cum.. aa, si de afara ti-am aratat ca dieselul ala termina a doua cand eu termin 1-a.. se vede destul de clar cand se ridica de bot pe a 2-a, si cum scartaie rotile.. tu cred ca esti sg care nu isi da seama!
__________________
From WTF to DIY to OMG

Last edited by mistreku; 25-08-09 at 21:19.
mistreku is offline   Reply With Quote
Old 25-08-09, 21:19   #1329
carutasu

Stage 5
 
carutasu's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 846
Default Re: Benzina sau motorina ?

100mph cu a treia?
carutasu is offline   Reply With Quote
Old 25-08-09, 22:51   #1330
dolb
NoSpeedLimit Romania Club Member


Stage 5
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 7,764
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[4Tuning International]
[VW]
Default Re: Benzina sau motorina ?

Quote:
Originally Posted by carutasu View Post
dolb, nu stiu ce ai vrut sa intrebi? sa inteleg ca trebuie sa fie o surpriza ca 330d are cuplu mai mare decat 330i ?
normal ca la un diesel este cuplu mai mare daca nu stii ce am vrut sa zic atunci mai citeste odata !

Quote:
Originally Posted by mistreku View Post
mile, km snt trecuti mai mic, pe interior - https://www.youtube.com/user/mistreku.../0/biKHLCVHj8Q

ia vezi dolb, la ce viteza si cum.. aa, si de afara ti-am aratat ca dieselul ala termina a doua cand eu termin 1-a.. se vede destul de clar cand se ridica de bot pe a 2-a, si cum scartaie rotile.. tu cred ca esti sg care nu isi da seama!
ma crezi ca nici macar nu imi pasa? ) eram mult mai interesat de accidentul din spatele vostru..intre astra h si golf.
dolb is offline   Reply With Quote
Old 25-08-09, 23:25   #1331
carutasu

Stage 5
 
carutasu's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 846
Default Re: Benzina sau motorina ?

tu esti tendentios acuma? ...ma refeream la postul in care intrebai de parca ai descoperit apa calda "si cum e treaba cu cuplul?"...cum sa fie?Stiuta.
carutasu is offline   Reply With Quote
Old 25-08-09, 23:40   #1332
dolb
NoSpeedLimit Romania Club Member


Stage 5
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 7,764
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[4Tuning International]
[VW]
Default Re: Benzina sau motorina ?

nu am zis ca am descoperit apa calda..faza e ca nu conteaza atat de mult treptele de viteza, precum conteaza CUPLUL ! Degeaba ai masina care se duce cu a 1-a la 100 si a 2-a la 200 ..daca tu ai cuplu 120 nm.
dolb is offline   Reply With Quote
Old 26-08-09, 00:02   #1333
mistreku

Stage 5
 
mistreku's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 2,239
Default Re: Benzina sau motorina ?

@carutasu: dap, ~100mph la sfarsitul treptei a 3-a.
@dolb: te cred, insa cateva posturi mai sus insistai ca snt la fel.. m-am gandit ca te intereseaza contrariul.. daca ti-ai pierdut subit interesul pt subiect, poti sa ne zici, nu-i bai! >-

Last edited by mistreku; 26-08-09 at 00:15.
mistreku is offline   Reply With Quote
Old 26-08-09, 00:40   #1334
KAY_

Stage 5
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 2,029
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Style in Motion]
Default Re: Benzina sau motorina ?

Quote:
Originally Posted by a3ds View Post
Tu nu ai experienta pe net ca ei si te contrazici, netu bate viata, nu vezi ba mistret ca toti vorbesc aici din carti, habar nu au cu ce se mananca? Ce relevanta are videoclipu ala cand ei stiu mai bine de pe carfolio?

Pierdere de vreme imho.

cand te omoara teoria , veniti cu bagabonteli ieftine si suferiti de curse cu masini .pt mine acum 325 ala E36 = O . l am avut la varsta de 19 ani(acum 6 ani) , l am cumparat cu motoru intre scaunele din fata (dauna totala) , l am reparat in regie proprie (de la varsta de 14 ani cobor din casa si intru in service ) am mers cu el 6 luni si l am vandut , si pana la el am mai avut alte 4 "bijuterii" din astea aka BMW ...asta asa ca idee ca nu suntem chiar copii frustrati care stau in casa si vad masini doar din filme pe youtube , si daca de 20 k euro am preferat buicku de la semnatura in locu la vreo "racheta" de bmw , inseamna ca m am maturizat si mi am schimbat viziunea asupra masinilor si prefer o iesire la o parada cu masini retro intr un oras (platforma pana acolo, cazare, masa platite de primarie, poate ne vedem si la craiova) in schimbu a unor curse de obicei prost organizate ......


in fine , discutia era de rapoartele "scurte" ale unui diesel , din vasta ta experienta ai ceva de adaugat referitor la treaba asta, eu pe pagina din urma mi am argumentat cele spuse .
KAY_ is offline   Reply With Quote
Old 26-08-09, 00:53   #1335
mistreku

Stage 5
 
mistreku's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 2,239
Default Re: Benzina sau motorina ?

prietene, eu zic ca tu esti ala suferind.. pai cine lauda bmw-ul in cauza? cine zise ca e vreo "bijuterie" de masina? e o masina de 15 ani si ~350.000km.. discutia era de despre treptele de benzinar vs cele de diesel.. iar clipurile sustineau un punct de vedere impartasit de cativa useri. nu-ti inteleg iesirea. sau vrei sa ne faci invidiosi pe situatia ta financiara (buick de 20k, 407 1.6hdi custom look)..

Last edited by mistreku; 26-08-09 at 00:59.
mistreku is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -